ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، برادر امام حسین و ایا حضرت ابوالفضل العباس برادر امام حسین است؟ و عکس واقعی حضرت عباس در کربلا و نسبت حضرت ابوالفضل با امام حسین و خلاصه ای از زندگی نامه حضرت ابوالفضل العباس و داستان امام حسین و حضرت ابوالفضل و برادر حضرت ابوالفضل چه نام داشت و نام پدر و مادر حضرت ابوالفضل و سن حضرت ابوالفضل و زندگی نامه حضرت عباس از کودکی تا شهادت در نم نمک.

ایا حضرت ابوالفضل العباس برادر امام حسین است؟

عباس بن علی مشهور به ابوالفضل و قمر بنی هاشم پسر امام علی و ام البنین و برادر کوچک تر امام حسین است.ایا حضرت ابوالفضل العباس برادر امام حسین است؟ایا حضرت ابوالفضل العباس برادر امام حسین است؟

ایا حضرت ابوالفضل العباس برادر امام حسین است؟

او در واقعه کربلا ، فرمانده و پرچمدار سپاه امام حسین(ع) بود و برای همراهان امام حسین(ع) از فرات آب آورد. عباس به همراه برادرانش دو امان نامه از طرف عبیدالله بن زیاد را رد کردند و در س‍پاه امام حسین(ع) جنگیدند و شهید شدند. به گفته برخی از کتاب های مقتل ، در روز عاشورا در حالی که دو دستش بریده شده بود و گرز آهنین بر سرش فرود آمده بود ، شهید شد. برخی ، گریه امام حسین(ع) بر بالین او را گزارش کرده اند.

برخی منابع او را دارای قدی بسیار بلند و چهره ای زیبا توصیف کرده اند. امامان شیعه در احادیثی مقام بالایی برای حضرت عباس در بهشت بیان کرده اند و نیز کرامات فراوانی از او با مضمون برآورده کردن حاجات مردم حتی غیرشیعیان و غیرمسلمانان نقل شده است.

ایا حضرت ابوالفضل العباس برادر امام حسین است؟

شیعیان برای حضرت عباس جایگاه معنوی بالایی قائلند؛ او را باب الحوائج می خوانند و به او متوسل می شوند. حرم حضرت عباس(ع) در نزدیکی حرم امام حسین(ع) یکی از مهم ترین مکان های زیارتی شیعیان است. همچنین شیعیان از او با تعبیر سقای کربلا یاد می کنند و روز تاسوعا ، نهم محرم را به یاد حضرت عباس عزاداری می کنند. این روز در ایران تعطیل عمومی است. همچنین در ایران روز تولد حضرت عباس با عنوان روز جانباز نامگذاری شده است. مکان های متعددی همچون سقاخانه ، عباسیه و سقانفار به نام حضرت عباس ساخته شده است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن