استفاده از نوره در روایات و استفاده از نوره در بارداری خیراندیش و طرز استفاده از نوره و نحوه استفاده از نوره برای ناحیه تناسلی و طرز استفاده نوره زرنیخ دار و احکام استفاده از نوره و نوره کشیدن در روز پنج شنبه و طرز استفاده نوره و حنا و خواص نوره برای زنان در نم نمک.

طرز استفاده از نوره در روایات و احکام استفاده از نوره

نوره طبیعی در روایات به عنوان یکی از داروها معرفی شده است.طرز استفاده از نوره در روایات [احکام استفاده از نوره]طرز استفاده از نوره در روایات [احکام استفاده از نوره]

لحن تاکید ائمه(ع) بر نوره خیلی عجیب است و شدت دارد :

السُنَةُ فِی النُورَةِ فِی کُلِ خَمسَةَ عَشَرَ یَوما فَإِن أَتَت عَلَیکَ عِشرُونَ یَوما وَ لَیسَ عِندَکَ فَاستَقرِض عَلَی اللَه

یعنی سنت در نوره این است که هر پانزده روز یک بار استفاده شود پس اگر بیست روز گذشت و نزد تو پولی برای تهیه نوره نیست ، قرض بگیر.

طرز استفاده از نوره در روایات و احکام استفاده از نوره

«علی الله» به معنای این است که خداوند ضامن این قرض است و ادا می کند.

بیشترین مدت استفاده نکردن از نوره چهل روز است که اگر کسی بیشتر از چهل روز از نوره استفاده نکند مومن بلکه مسلمان هم نیست.

توضیح مطلب بالا :

بدون شک چنین تاکیدی اولا به معنی اهمیت تمییزی و لزوم زدودن موهای زائد می باشد که عقل سلیم هم به این حکم می کند و ثانیا اشاره به اهمیت خارق العاده نوره می باشد. گاهی بعضی افراد سودای شدید دارند که مدت ها با آن درگیر هستند اما با استفاده از نوره به خوبی درمان می شوند.

در روایت دیگر آمده است :

مَن کانَ یُومِنُ بِاللَهِ وَ الیَومِ الآخِرِ فَلَا یَترُک حَلقَ عَانَتِهِ فَوقَ الأَربَعِینَ فَإِن لَم یَجِد فَلیَستَقرِض بَعدَ الأَربَعِینَ وَ لَا یُوَخِر

یعنی «کسی که ایمان به خداوند و روز آخرت دارد تراشیدن عانه را بیش از چهل روز ترک نکند ، پس اگر پیدا نمی کند و پول ندارد ، قرض بگیرد و به تاخیر نیندازد.»

از این که امام فرموده اند قرض بگیرید معلوم می شود منظور نوره کشیدن است و گرنه استفاده از تیغ نیاز به قرض گرفتن ندارد و در گذشته در همه خانه ها تیغ بوده.

اصل نوره

اصل نوره از زمان حضرت سلیمان (ع) بوده است. زمانی که حضرت سلیمان با بلقیس ازدواج کرد ، بدن بلقیس موی زائد زیادی داشت. حضرت سلیمان از اجنه خواست دارویی درست کنند تا موهای زائد را بر طرف کند.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
60%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.