ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، دعای استخاره با ترجمه و دعای استخاره و متن دعای استخاره با ترجمه فارسی و دعای استخاره خواب و دعای استخاره برای ازدواج و دعای نماز استخاره و عکس دعای استخاره اهل سنت و دعای استخاره اهل سنت و دعای استخاره با قرآن و دعای استخاره کبیره برای حاجت و دعای استخاره استخیر الله در نم نمک.

متن دعای استخاره با ترجمه فارسی

استخاره یعنی طلب خیر کردن از خداوند و معمولا مسلمانان پیش از انجام کارهای مهم ، از خداوند برای انجام آن کار استخاره میکنند . به گزارش ایران ناز در روایات و احادیث در مورد استخاره تاکیدات بسیاری شده است . جابر از اصحاب پیامبر(ص) می گوید :متن دعای استخاره با ترجمه فارسیمتن دعای استخاره با ترجمه فارسی

دعای استخاره با ترجمه

پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) استخاره را به ما همانند سوره ای از قرآن یاد می دادند و می فرمودند که هر فردی که قصد کاری نماید دو رکعت نماز سنت اداء کند و بعد از آن این دعا را بخواند :

«اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَخِیرُکَ بِعِلْمِکَ وَأَسْتَقْدِرُکَ بِقُدْرَتِکَ وَأَسْأَلُکَ مِنْ فَضْلِکَ الْعَظِیمِ فَإِنَّکَ تَقْدِرُ وَلَا أَقْدِرُ وَتَعْلَمُ وَلَا أَعْلَمُ وَأَنْتَ عَلَّامُ الْغُیُوبِ اللَّهُمَّ إِنْ کُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الْأَمْرَ خَیْرٌ لِی فِی دِینِی وَمَعَاشِی وَعَاقِبَةِ أَمْرِی (عَاجِلِ أَمْرِی وَآجِلِهِ) فَاقْدُرْهُ لِی وَیَسِّرْهُ لِی ثُمَّ بَارِکْ لِی فِیهِ وَإِنْ کُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الْأَمْرَ شَرٌّ لِی فِی دِینِی وَمَعَاشِی وَعَاقِبَةِ أَمْرِی (عَاجِلِ أَمْرِی وَآجِلِهِ) فَاصْرِفْهُ عَنِّی وَاصْرِفْنِی عَنْهُ وَاقْدُرْ لِیَ الْخَیْرَ حَیْثُ کَانَ ثُمَّ أَرْضِنِی (رضِّنِیِ بِه)»

(بخاری رقم1166)

بار خدایا به وسیله علمت از تو طلب خیر می کنم و به وسیله قدرتت از تو توانایی می خواهم و از تو فضل و بزرگی ات را مسئلت می نمایم. زیرا تو قادر و توانایی و من توانایی ندارم ، و تو می دانی و من نمی دانم و تو به امورات غیب و پنهانی آگاه هستی. خدایا! اگر می دانی این کار در دین و در امور زندگی و در سرانجام کارم چه در دنیا و چه در آخرت برایم نیکو است آن را برایم مقدر و آسان کرده و در آن برکت بیانداز و اگر می دانی این کار در دین و در امور زندگی و در سرانجام کارم چه در دنیا و چه در آخرت باعث شر و بدی است آن را از من دور فرما و مرا از از آن دور نما و خیر و نیکویی را هر کجا باشد برایم مقدر نموده و سپس مرا راضی و خشنود بگردان.

دعای استخاره با ترجمه

کسی که با پروردگار استخاره کند و با بندگان مومن مشورت کند ، به شرطی که بر کارش استوار و ثابت قدم باشد ، پشیمان نمی شود. چرا که خداوند می فرماید : وَ شَاوِرْهُمْ فِی الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَی اللهِ و در کارها با آنها مشورت کن و هنگامی که (پس از مشورت و تبادل آراء) تصمیم به انجام کاری گرفتی (قاطعانه دست به کار شو) بر خدا توکل کن. آل عمران آیه 159

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن