ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، دعا برای اینکه حرفمان را قبول کنند و دعا برای افزایش اعتماد بنفس و دعای وصل و دعا برای راضی شدن طرف مقابل و دعای قدرتمند شدن و دعا برای رد نشدن حرف و دعا برای ماندن در خانه در نم نمک.

دعا برای روابط اجتماعی و تقویت اعتماد به نفس

افسردگی ، امروزه شایع ترین اختلال روانی است که در همه جوامع و همه گروه های سنی دیده می شود. این اختلال بر جنبه های گوناگون زندگی مردم تأثیر می گذارد. بی اشتهایی ، احساس خستگی ، غمگینی ، ناامیدی و احساس درماندگی ، از نشانه های مهم افسردگی است.دعا برای روابط اجتماعی و تقویت اعتماد به نفسدعا برای روابط اجتماعی و تقویت اعتماد به نفس

روان شناسان در تحقیقات خود به تأثیر یک یا چند عامل از عوامل ژنتیکی ، فیزیولوژیکی ، اجتماعی ، عاطفی و شناختی در افسردگی اشاره کرده اند.

در منابع اسلامی ، علت عمده افسردگی ، نگرش های نامعقول ، افراط و تفریط در خواسته ها ، تأثیر گناه ، کم­رنگ شدن معنویت در زندگی و نبودن غنای روحی است.

کسی که خدا را فراموش می کند ، خود را نیز از یاد می برد. این موضوع زمینه را برای انواع اختلالات روانی فراهم می کند.

خداوند می فرماید : «و من أعرض عن ذکری فإن له معیشةً ضنکا؛ هر کس از یاد من روی گردان شود ، زندگی سختی خواهد داشت». دور شدن از مذهب ، قطع رابطه با خدا و داشتن افکار و اندیشه های غلط ، می تواند سبب ایجاد و تشدید اختلالات روانی و افسردگی در فرد شود.

دعا برای روابط اجتماعی

دعا و درمان افسردگی

برای پیشگیری و درمان افسردگی ، بزرگان دین ، بر نگرش صحیح افراد از خود ، هستی ، خدا ، زندگی و سنت های حاکم بر آن تأکید کرده و آموزش های لازم را داده اند. در احادیث گوناگون ، این نکته یادآور شده است که شناخت واقع بینانه ، منطقی و درست ، افسردگی را می زداید.

از آنجا که دعا و نیایش نیر برخاسته از باورهای ویژه ای است ، می تواند به پیشگیری و درمان افسردگی کمک کند. دانستن معنا و هدف زندگی ، احساس تعلق داشتن به منبع والا و امیدواری به یاری خداوند در شرایط سخت زندگی ، همگی از جمله باورهایی هستند که افراد مذهبی با بهره مندی از آنها می توانند از دچار شدن به افسردگی پیشگیری کنند.

وی افزود : در روایات ، افسردگی را به «غم» تعبیر کرده و البته یادآور شده اند که از دعا برای درمان آن استفاده کنید.

دعا برای روابط اجتماعی

اختلال های روانی

پژوهش ها نشان داده است که برای درمان اسکیزوفرنی های حاد ، حملات مانیک ، موارد قصد خودکشی ، واکنش مرگ ، جامعه ستیزی و الکلیسم ، درمان از راه دعا و نیایش در حد بسیار بالایی موثر است.

دعا و تمرین های معنوی منظم ، موجب بهبود و ارتقای سلامت عاطفی و باعث ایجاد اهداف بزرگ می شود. ارتباط با قدرت برتر هدف­های شما را بزرگ­تر و عالی­تر می کند و به روزها و لحظه های زندگی شما معنی می­دهد.

اعتقاد به معنویت و بودن در میان افرادی که به قدرت برتر اعتقاد دارند ، موجب بهبود روابط اجتماعی و پیشرفت روحی می شود. همچنین معنویت و دعا پیشرفت روح و سلامت روان را به همراه دارد.

معنویت و دین در مواجهه با حوادث تلخ و غیر قابل پیش بینی زندگی به انسان کمک قابل توجهی می کنند.

  • برگرفته از: مصاحبه دکتر مهرانگیز شعاع کاظمی

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
60%

نظر دادن