ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، مدت استخاره و مدت اعتبار استخاره با قرآن و دعای استخاره با ترجمه و دعای استخاره برای ازدواج و دعای استخاره با تسبیح و دعای استخاره اهل سنت و دعای استخاره اللهم انی استخیرک و آیه استخاره در قرآن و اللهم انی تفالت بکتابک و دعای استخاره صوتی در نم نمک.

چه مدت میتوان دوباره استخاره را تکرار کرد؟

تکرار استخاره در موردی است که شرایط و موضوع استخاره اول تغییر کرده باشد به طوری که باز جای شک و تردید و تحیر باقی باشد .مدت اعتبار استخاره با قرآن چقدر است؟مدت اعتبار استخاره با قرآن چقدر است؟

مدت استخاره

  • استخاره در لغت به معنای طلب خیرنمودن از خداوند است؛ یعنی ، آن که آدمی در هر کاری از خداوند طلب خیر کند (دعا). معنای دیگر استخاره ، نوعی قرعه زدن برای رفع تحیر است که البته همراه با دعا و خواست از خداوند است. این کار ممکن است به وسیله تسبیح و یاقرآن انجام گیرد.
  • استخاره در موردی است که انسان دچار تردید شده باشد. قبل از استخاره باید همه مقدمات و شرائط لازم را بر هر کاری فراهم ساخت از قبیل مطالعه و فکر ، مشورت با اهل فن و افراد مجرب ، اگر اقدامات فکری و فیزیکی دیگری از قبیل بررسی و تحقیق لازم باشد باید به انجام رسانید بعد از همه اینها چنانچه باز دچار تردید است نوبت به استخاره می رسد. ولی اگر موضوعی را عقل مورد تأکید قرار داده و قرائن و شواهد همه به خوبی و صحت آن کار گواهی می دهند در چنین مواردی نباید به استخاره دست زد.
  • شرایط استخاره ، متحیّر و مردّد بودن در کار؛ یعنی ، آن که اگر آدمی با تعقل و مشورت به ترجیح یکی از دو طرف رسید ، دیگر جایی برای استخاره باقی نمی ماند؛ ولی اگر با وجود اندیشه و مشورت به نتیجه ای نرسید ، در این صورت می تواند استخاره کند. در مورد عمل به استخاره ، عمل به مقتضای استخاره واجب نیست ، ولی بهتر است با آن مخالفت نشود.
  • در استخاره با قرآن باید به تفسیر و معانی آیات تسلّط داشته باشید و به خوب و بدی که بالای صفحات قرآن نوشته شده اعتمادی نیست.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن