رفتار با آدم فضول و جواب دندان شکن به ادم فضول و واکنش به افراد فضول و فضول کیست و نحوه برخورد با همسایه فضول و در جواب فضولی چی بگیم و ادم فضول و حسود و انشا در مورد افراد فضول و دلایل اصلی فضولی کردن افراد و بهترین نحوه برخورد با افراد فضول و بهترین نوع جواب دادن به سوالات آدم فضول را در نم نمک مشاهده نمایید.

دلیل فضولی کردن افراد و جواب دندان شکن به آدم فضول

احتمالا افرادی در نزدیکی شما وجود دارند که مدام در کارهایتان سرک می کشند و سوالاتی درباره مسائل خصوصیتان می پرسند که اصلا دوست ندارید به آنها پاسخ دهید. این افراد فضول اغلب خود را فردی کنجکاو می دانند اما آنها کنجکاو نیستند و تنها از فهمیدن زندگی خصوصی دیگران لذت برده و این اطلاعات را با سایرین شریک شده و پخش می کنند. پر واضح است که شما در مقابل رفتار این افراد ناراحت و عصبانی خواهید شد اما اگر بخواهید جواب افراد فضول را با عصبانیت و بی ادبی بدهید ، ممکن است شما ، بدتر از کسی که فضولی کرده ، در نگاه دیگران جلوه کنید. بنابراین بهتر است این بخش از نم نمک را مطالعه کنید و طریقه صحیح رفتار با افراد فضول را بیاموزید.دلیل فضولی کردن و جواب دندان شکن به آدم فضولدلیل فضولی کردن و جواب دندان شکن به آدم فضول

علت فضولی افراد

دلیل فضولی کردن چیست؟

در گذشته تعامل و ارتباطات افراد با یکدیگر بیشتر بود و اشخاص با همسایه ، بستگان ، همکاران و... رابطه دوستانه ای برقرار می نمودند و معمولا از مسائل خصوصی یکدیگر آگاه بودند اما امروزه با افزایش مشغله های مردم و کاهش تعاملات اهمیت مفهوم خصوصی افزایش یافته و افراد دوست ندارند کسی از مسائل خصوصیشان سر در آورند. برخی افراد در همه مسائلی که به آنها ربطی ندارد دخالت می کنند ، علت این رفتارآنان چیست؟

  • افراد فضول اغلب بیکارند و هدفی در زندگی ندارند و تنها با کنجکاوی کردن در زندگی دیگران به دنبال راهی برای رسیدن به خوشبختی هستند.
  • افراد فضول اعتماد به نفس پایینی دارند و با فضولی در زندگی دیگران و پیدا کردن ایراداتتان می خواهند احساس بهتری نسبت بخود داشته باشند تا بدانند زندگیشان آنقدرها هم بد نیست.
  • افراد فضول بخاطر حسادت شان در زندگی شما دخالت نموده و دوست دارند با سردرآوردن از کارتان و با شایعه پراکنی زندگی شما را خراب کنند.

دلیل فضولی کردن برخی افراد

بهترین نحوه برخورد با افراد فضول :

صحبت را عوض کنید :

اگر فرد فضولی از شما سوال های خصوصی نمود ، بهتر است با زبردستی از جواب دادن طفره روید و موضوع را عوض کنید.

نگاه تان را از او برگردانید :

اگر فردی با فضولی هایش اعصاب شما را بر هم ریخت ، با او تماس چشمی نداشته باشید و خود را مشغول به کاری نشان دهید مثلا داخل کیف تان دنبال چیزی بگردید یا مجله یا روزنامه ای را برداشته و مشغول خواندن شوید.

رفتار با آدم فضول

به هر سوال پاسخ واضح و روشن ندهید :

به هر سوال او پاسخی واضح و روشن ندهید مثلا اگر از شما پرسید « چه قدر دستمزد می گیرید؟» بگویید : آنقدر که بتوانم خرج زندگی خود را بدهم.

سکوت کنید :

شما مجبور نیستید به سوالات افراد فضول جواب دهید پس نفس عمیقی بکشید و سکوت کنید. بگذارید همینطور سوال بپرسند و شما به هیچ کدام از سوال هایشان جواب ندهید.

سکوت کردن در مقابل افراد فضول

حد و حدودشان را مشخص کنید :

اگر فردی به دلیل فضولی به خانه تان آمد ، نگذارید وسایل جدیدتان را ببیند و به تمام قسمت های منزل سرک بکشد برای او حد و حدود تعیین کنید و اگر خواست به اتاق ها برود به او اجازه ندهید.

با او کمتر تعامل داشته باشید :

اگر فردی با کنجکاوی بی مورد و فضولی همیشه شما را ناراحت و عصبانی می کند با او کمتر رفت و آمد داشته باشید و تا آن جا که میتوانید از وی دوری کنید. چنانچه در نم نمک اشاره کرده ایم شما با این کار به او نشان می دهید اگر می خواهد با شما ارتباط برقرار نماید ، باید دست از فضولی بردارد.

نحوه برخورد صحیح با افراد فضول

به حرف هایشان علاقه نشان ندهید :

افراد فضول اغلب صحبت هایشان را طوری آغاز می کنند که ابتدا درباره مسائل خصوصی دیگران صحبت می کنند شما اگر خود را راغب شنیدن نشان دهید در بین صحبت های خود سوالات خصوصی از شما پرسیده و از زندگیتان سر در می آورند و سپس در جای دیگر مسائل خصوصی زندگی شما را جار می زنند.

رک و صریح باشید :

در مقابل سوالات خصوصی این افراد عصبانی نشوید و بی ادبی نکنید بلکه رک و صریح به او بگویید دوست ندارید در مسایل زندگیتان مداخله کند و سوال های شخصی بپرسد.

از او سوال بپرسید :

تا به حال شده پاسخ هر فرد را با سوال دهید. اگر فردی قصد فضولی در مسائل خصوصیتان داشت شما نیز در مقابل سوال او سوال بپرسید مثلا بگویید :

چرا این سوال را می پرسید؟

جواب این سوال چه کمکی به شما می کند؟

چرا این سوال را باید جواب بدهم؟

به چه سوالی ، چطور پاسخ دهیم؟

سوال کردن از افراد فضول

بهترین جواب به سوالات آدم های فضول

در ادامه ی این بخش از نم نمک در پاسخ به درخواست شما کاربران به چند سوال رایج و بهترین شیوه پاسخ دادن به آن ها اشاره می کنیم؟

چند سال داری؟

برخی افراد دوست ندارند کسی درباره سن و سال شان از آن ها سوال کند.اگر دوست ندارید و لازم نیست سنتان را به کسی بگویید و این سوال از شما شد ، به شوخی و طنز جواب بدهید یا موضوع را عوض کنید یا مودبانه بگویید درباره سن تان با کسی حرف نمی زنید.

رفتارهای صحیح با آدم فضول

چند کیلو هستی؟

برخی افراد دوست ندارند درباره وزنشان کنجکاوی کنید ، اما متاسفانه سوال درباره وزن هم زیاد است مثلا می پرسند چند کیلو هستی و یا چاق شدی و لاغر شدی؟ اگر شما وزن کم یا اضافه کنید ، مطمئنا در ظاهرتان پیداست وخودتان با نگاهی در آیینه متوجه تغییر وزن خود می شوید اما وقتی کسی این موضوع را به رخ تان می کشد و این سوال را از شما می کند ، لبخند بزنید و بگویید : «من خیلی حالم خوب است ، شما چطور؟» و اینگونه به او بفهمانید دوست ندارید درباره وزن خود حرف بزنید.

درآمدت چقدر است؟

افراد زیادی دوست دارند از میزان درآمد تان سر درآورند و متاسفانه سوال کردن درباره پول و میزان درآمد با این که فضولی محسوب می شود ، اما نسبتا شایع است. برای جواب دادن به این سوال :

ابتدا بگویید هرگز با کسی در خصوص پول و درآمدتان صحبت نمی کنید جز همسرتان اما اگر این افراد بیش از حد پیگیر درآمدتان بودند ، موضوع صحبت را عوض کنید تا او بالاخره پیام شما را دریافت کند که دوست ندارید درباره این موضوع صحبت کنید یا با شوخی و طنز بگویید : «درآمدم طوری است که بتوانم قبض ها و وام هایم را پرداخت کنم»

بهترین جواب به سوالات افراد فضول

چند خریدی؟

اگر دوست ندارید قیمت خانه ، ماشین و ... را از شما سوال کنند ، در جواب این سوال که این وسایل را چند خریدی؟ می توانید بگویید :

همان اندازه که قیمت دارند. یا موضوع صحبت را عوض کنید تا طرف مقابل تان بداند دوست ندارید درباره قیمت وسایل حرفی بزنید.

هنوز ازدواج نکردی؟

این سوال یکی از زشت ترین سوالاتی است که افراد فضول از دختر خانم هایی که به هر دلیلی دوست دارند مجرد باشند ، می پرسند. در جواب این سوال بگویید :

هنوز کسی را که دوست دارید باقی عمرتان را با او زندگی کنید ، پیدا نکرده اید و اگر چنین کسی را پیدا کنید ، به هر کسی که مایل است بداند اعلام خواهید کرد! باور کنید این افراد با ازدواج کردن شما آرام نمی گیرند و بعد از آن از شما می پرسند کی بچه دار می شوید؟

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی