ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، ویتامین C ویتامینی عالی برای حفظ و افزایش استقامت بدن زنان باردار است. از منابع مهم ویتامین C می توانیم میوه های خانواده مرکبات را نام ببریم. و یکی از میوه های این خانواده که هم بسیار خوش طعم و مزه است و هم فایده زیادی برای زنان باردار دارد ، پرتقال است.

خواص و فواید آب پرتقال در دوران بارداری و عوارض آن

آب پرتقال پاستوریزه بدون هرگونه مواد افزودنی و نگهدارنده ، بهترین گزینه برای مصرف در دوران بارداری است. شما می توانید چند ساعت بعد از غذا دو لیوان آب پرتقال بخورید. آب پرتقال پاستوریزه ، سرشار از کلسیم است که به تقویت استخوان ها کمک می کند. اگر شما به لاکتوز موجود در شیر حساس هستید ، آب پرتقال غنی شده جایگزین خوبی برای شیر است. هم چنین به درمان بی حوصلگی در صبح کمک می کند. شما هم چنین می توانید آب میوه را از پرتقال تازه تهیه کنید و از یک نوشیدنی تازه لذت ببرید. اما تلاش کنید قند زیادی به آن اضافه نکنید ، زیرا می تواند سطح گلوکز را افزایش دهد.خواص و فواید آب پرتقال در دوران بارداری + عوارضخواص و فواید آب پرتقال در دوران بارداری + عوارض

خواص آب پرتقال در دوران حاملگی و مضرات آن

خواص و فواید آب پرتقال در حاملگی و بارداری

در دوران بارداری ، زنان باردار باید مواد مغذی زیادی را دریافت کنند از جمله پروتئین ها ، مواد معدنی ، چربی ها و ویتامین های مختلف. ویتامین ها بسیار مهم هستند زیرا روی سیستم ایمنی بدن تاثیر بسیار زیادی دارند. مصرف ویتامین ها موجب بهبود سیستم ایمنی بدن زنان باردار می شود ، بنابراین انواع ویروس ها ، میکروب ها و باکتری هایی که باعث بیماری می شوند ، نمی توانند آن ها را در تحت تاثیر قرار بدهند. ویتامین C ویتامینی عالی برای حفظ و افزایش استقامت بدن زنان باردار است. از منابع مهم ویتامین C می توانیم میوه های خانواده مرکبات را نام ببریم. و یکی از میوه های این خانواده که هم بسیار خوش طعم و مزه است و هم فایده زیادی برای زنان باردار دارد ، پرتقال است.

پرتقال یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین مرکبات است که بشر از آن تا کنون استفاده کرده است و خواص پرتقال بخصوص در تصفیه خون و بسیاری از بیماری ها مفید است .ویتامینC یکی از عوامل مهم مهارکننده سرطان است که پرتقال منبع این ویتامین محسوب می شود.

خواص آب پرتقال

آب پرتقال سرشار از ویتامین های B،C دارای آهن ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم و مس است.

خواص و فواید آب پرتقال در دوران بارداری

مزیت های سالم خوردن آب پرتقال در بارداری

بر طبق پیشنهاد انجمن ملی سلامت ، یک مادر باردار باید هر روز 85 میلی گرم ویتامین ث مصرف کند. در اینجا به برخی از مزیت های سالم خوردن آب پرتقال در طول بارداری اشاره می کنیم :

منبع مناسبی از آنتی اکسیدان ها است

اساسا میوه های خانواده مرکبات دارای ویتامین C بسیار بالایی هستند. به عنوان مثال در یک پرتقال متوسط ​​ حدود 80 میلی گرم ویتامین C وجود دارد. بنابراین می توان گفت که این میوه برای تامین مقدار مورد نیاز از ویتامین C برای زنان باردار مناسب است زیرا مقدار مورد نیاز روزانه این ویتامین برای زنان باردار به طور متوسط ​​حدود 88 میلی گرم در روز است.

علاوه بر این ، آنتی اکسیدان و ویتامین C موجود در مرکبات می تواند استقامت بدنی زنان باردار را افزایش دهد. مصرف مرکبات به طور منظم می تواند سلامت جسمی مادر و جنین را به خوبی حفظ کند.

غنی از ویتامین ث می باشد

آب پرتقال غنی از ویتامین ث می باشد که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن در طول بارداری می شود.

آب پرتقال باعث جذب روی و آهن میشود

تست های پزشکی نشان داده اند که آب پرتقال به سلامت کودک نیز کمک می کند و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن کودک نیز می شود.

ویتامین ث یک ویتامین قابل حل در آب است و نمی تواند به طور دائم در داخل بدن باقی بماند. زنان باردار هر روز باید آب پرتقال بخورند تا بتوانند این ویتامین را به بدن خود برسانند.

خواص آب پرتقال در دوران حاملگی و مضرات آن

سلامت چشم های جنین را حفظ می کند

به طور کلی ، سلامت کودک به ویژه سلامت چشم او در زمانی که داخل رحم مادر است تعیین می شود. یکی از مزایای مرکبات برای زنان باردار این است که می تواند به ایجاد ویتامین A حاصل از ترکیبات کاروتنوئید کمک کند. و ویتامین A برای توسعه قوه بینایی جنین بسیار مفید است.

بنابراین ، آب پرتقال در بهبود بینایی جنین و حفاظت از نوزادان در برابر انواع مختلف بیماری های مرتبط با چشم و پوست بسیار مفید است.

کاهش واکنش های آلرژیکی با مصرف آب پرتقال

تحقیقات نشان داده است که خوردن آب پرتقال موجب کاهش واکنش های آلرژیکی می شود.

همچنین به رشد مناسب مغز کمک می کند.

فشار خون را در حد طبیعی حفظ می کند

وضعیت بدنی زنان باردار نوسان دارد و این بسیار قابل درک است از جمله این که گاهی فشار خون پایین است و گاه بالا می رود و در واقع تجربه کردن چنین شرایطی توسط زنان باردار طبیعی است. بارداری زنان را هم به لحاظ روانی و هم به لحاظ جسمانی تغییر می دهد و همین تغییرات ارتباط زیادی با سیستم سلامت زنان باردار دارد.

بنابراین ، برای غلبه بر این وضعیت ، زنان باردار می توانند به طور مرتب میوه های خانواده مرکبات را مصرف کنند. میوه های مرکبات حدودا حاوی 338 میلی گرم پتاسیم هستند. این مقدار پتاسیم برای تنظیم فشار خون بسیار موثر است و بنابراین به سلامتی زنان باردار کمک زیادی می کند.

به مبارزه با عفونت کمک می کند

زنان باردار بدنی حساس و پر از نوسان دارند و همین باعث می شود که میکروب ها و عفونت های باکتریایی راحت تر بتوانند روی بدن آن ها تاثیر بگذارند. بنابراین انواع میکروب ها و باکتری ها می توانند باعث بروز اختلالات زیادی در زنان باردار و حتی جنین آن ها شوند.

بنابراین ، زنان باردار با خوردن آب پرتقال می توانند یک سیستم بدنی قوی برای مبارزه با عفونت داشته باشند. آب پرتقال شامل ترکیبات پلی فنول است که در برخورد با عفونت ها و در برابر میکروب ها نقش دارند.

خواص آب پرتقال در دوران حاملگی و مضرات آن

دارای خواص ضد التهابی

آب پرتقال دارای خواص ضد التهابی است که به درمان انواع بیماری ها مانند آرتریت کمک می کند.

از فشار خون بالا و یبوست پیشگیری می کند

آب پرتقال به خاطر داشتن پتاسیم بسیار بالایی که دارد از فشار خون بالا در زنان باردار پیشگیری می کند. همچنین منبع خوبی از فیبر محسوب می شود و از یبوست نیز پیشگیری می کند.

اگر ویار دارید...

در 3 ماهه اول بارداری خانم های باردار با ویار مواجه هستند و معمولا تمایل خاصی به خوردن میوه دارند. این مشکلی است که به دلیل متابولیسم بدن و تغییراتی که در فرد باردار به وجود می آید ، ممکن است اتفاق بیفتد. ممکن است خانم باردار میوه خاصی را بیش ار حد طبیعی مصرف کند و این مصرف بیش از حد مشکلاتی در دستگاه گوارش و سیستم متابولیک او به وجود آورد. توصیه ما به خانم های باردار این است که از خوردن یک میوه خاص به شکل زیاد خودداری کنند و همانطور که گفتیم از تمام میوه ها 5 تا 7 نوبت طی روز در تمام وعده های صبحانه ، ناهار ، شام مصرف کنند. اگر به این توصیه ها عمل کنند مشکل خاصی برای آن ها به وجود نمی آید.


عوارض و مضرات آب پرتقال در بارداری
  • فواید مصرف آب پرتقال در طول دوران بارداری ، بی شمار است ، با این حال ، در صورت مصرف بیش از حد ، عوارض جانبی ناخواسته ای دارد.
  • مقادیر بالای اسیدسیتریک می تواند منجر به گلودرد و هم چنین از بین بردن مینای دندان شود. به دلیل مصرف بیش از حد ، محتوای فیبر ممکن است منجر به انقباض شکمی شود.
  • در پرتقال های رسیده قند وجود دارد و می تواند یک خطر بالقوه برای شیوع دیابت در مادران باردار باشد.
  • به خاطر ماهیت اسیدی ، می تواند موجب سوزش معده در مادران مبتلا به بیماری رفلاکس معده شود.
  • مصرف بیش از حد ویتامین C در بدن ، می تواند منجر به زایمان زودرس شود.

خواص آب پرتقال در دوران حاملگی و مضرات آن

توصیه هایی برای گنجاندن آب پرتقال در رژیم غذایی بارداری

ویتامین C موجود در میوه ها ، سریعا موجب افزایش روحیه در زنان می شود. پرتقال به نسبت همه میوه ها یا آب میوه ها پیشنهاد سالم تری برای جایگزینی آب نبات های طعم دار ، آدامس های جویدنی با افزودنی های پرتقالی یا طعم دهنده های مصنوعی هستند. برای اضافه کردن آب پرتقال به رژیم غذایی دوران بارداری به نکات زیر توجه کنید :

  • تعدادی از تکه های پرتقال را به سالاد به خاطر عطر و طعم آن اضافه کنید.
  • آن را با میوه های دیگر مخلوط کنید و یک سالاد میوه تهیه کنید. میوه ها را در آبمیوه گیری مخلوط کنید و سپس آن را در لیوانی از آب پرتقال بریزید.
  • مقداری شکر قهوه ای را بر روی تکه های پرتقال بریزید و آن را در مایکروویو قرار دهید. از آن به عنوان دسر لذت ببرید.
  • اگر در فصل تابستان باردار هستید پس آب پرتقال درست کنید و آن ها را در قالب فنجان های آب بریزید و منجمد کنید. و از بستنی پرتقالی تهیه شده لذت ببرید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن