آخرین سونوگرافی بارداری در چند هفتگی و آخرین سونوگرافی در چند هفتگی است و آخرین سونوگرافی بارداری و هزینه آخرین سونوگرافی بارداری و سونوگرافی هفته 31 تا 34 بارداری و اخرین سونو برای سزارین و سونوگرافی در ماه نهم بارداری و سونوگرافی هفته 28 تا 32 و سونوگرافی ماه پایانی بارداری در نم نمک.

 آخرین سونوگرافی بارداری در چند هفتگی است؟آخرین سونوگرافی بارداری در چند هفتگی است؟

آخرین سونوگرافی بارداری در چند هفتگی است؟

شما در 12 هفتگی و 20 هفتگی سونوگرافی انجام داده اید ، پس چرا نیاز است سونوگرافی سه ماهه بارداری را انجام دهید؟ همانطور کا از نام این سونوگرافی مشخص است ، این سونوگرافی برای بررسی رشد جنین انجام می شود! این سونوگرافی معمولا در حدود هفته 36 بارداری انجام می شود.

اما پاسخ یک کارشناس مامایی و زنان ، در مورد زمان انجام سونوگرافی در بارداری :

خیلی از مادران عزیز نگران مضر بودن اشعه سونوگرافی هستند که باید خاطر نشان کنم سونوگرافی معمولی هیچ گونه ضرری ندارد ، اگر بارداری روال طبیعی خود را طی کند ، اولین سونوگرافی هفته چهار تا هشتم بارداری برای تشخیص قلب جنین صورت می گیرد ، دومین سونوگرافی هفته 11 تا 13هفته و 6روز جهت انجام غربالگری سه ماهه اول می باشد و سومین سونوگرافی جهت انجام غربالگری دوم در هفته 15الی17هفته و6روز انجام می شود ، که الان موکول شده به هفته 18الی22برای انجام آنومالی اسکن است. سونوگرافی آخر برای هفته 31 تا 34هفتگی درخواست می شود که برای بررسی رشد جتین ، جایگاه سر جنین و تاریخ زایمان صورت میگیرد.ولی اگر بارداری تهدید آمیز باشد سونوگرافی های تشخیصی دیگر اضافه می شود که باتوجه به تصمیم پزشک یا ماما درخواست می شود که ممکنه هفته 36 بارداری باشد.

آخرین سونوگرافی بارداری

چرا باید یک سونوگرافی رشد جنین انجام شود؟

پزشک یا ماما ممکن است سونوگرافی رشد سه ماهه سوم را برای اطمینان از رشد جنین و تشخیص هر گونه اختلال توصیه کنند. بعضی از بیمارستان ها این اسکن را به عنوان یک روال طبیعی ارائه می دهند ، اما اگر ببینند جنین شما بزرگتر از حد متوسط است این اسکن را ارائه نمی کنند. با این حال ، اگر فکر کنند مایع آمنیوتیک بیش از حد می باشد ، ممکن است این سونوگرافی را توصیه کنند. سونوگرافی موارد زیر را نشان می دهد :

  • اگر نوزاد شما کوچکتر از حد انتظار باشد
  • اگر نوزاد شما بزرگتر از حد انتظار باشد
  • موقعیت کودک شما در رحم

در طول سونوگرافی آخر بارداری چه اتفاقی رخ می دهد؟

سونوگرافی درست مثل اسکن های دیگر با استفاده از ژل روی شکم و یک دستگاه مبدل برای نشان دادن تصویر جنین انجام می شود. پزشک موارد زیر را بررسی می کند :

  • سر ، شکم و استخوان ران جنین را اندازه گیری می کند
  • میزان حجم مایع آمنیوتیک اطراف جنین را ارزیابی می کند
  • موقعیت جنین را بررسی می کند
  • جریان خون را در اطراف بدن جنین اندازه گیری می کند

سونوگرافی آخر چه چیزی به من نشان میدهد؟

آخرین سونوگرافی بارداری

اگر جنین کوچکتر از حد انتظار باشد (کوچک برای سن حاملگی)

این بدان معنی است که جنین در هفته بارداری مورد نظر کوچکتر از حد معمول است. در این صورت ممکن است فرزند شما به طور کلی کوچک باشد یا ممکن است اندازه استاندارد باشد ، اما وزن او کمتر از حد استاندارد باشد. پزشک به دقت رشد جنین را بررسی می کند و ممکن است اسکن سونوگرافی داپلر را توصیه کند؛ این اسکن جریان خون را در اطراف بدن جنین اندازه گیری می کند و اگر این جریان کمتر از رشد طبیعی باشد مشخص می شود. در صورت کم بودن این جریان ، این مسئله می تواند به دلیل اکسیژن محدود یا فقدان مواد غذایی لازم برای جنین باشد که از طریق جفت تامین میشود.

اگر جنین بزرگتر از حد انتظار باشد.

به این معنی است که جنین در هفته بارداری موردنظر بزرگتر از حد معمول است. نوزاد بزرگتر از حد معمول معمولا یک مشکل پزشکی نیست. اگر نوزاد به طور قابل توجهی بزرگتر از حد انتظار باشد ، ممکن است پزشک بخواهد دیابت حاملگی را آزمایش کند تا میزان قند خون شما را بررسی کند. این امر می تواند به عوارض زایمان منجر شود و احتمال القاء زایمان یا سزارین را افزایش می دهد.

این سونوگرافی نشان دهنده موقعیت جنین در رحم است که معمولا از هفته 36 بارداری انجام می شود. پزشک قادر خواهد بود تا ببیند آیا جنین در موقعیت نرمال قرار دارد (سر پایین) یا در موقعیت بریچ (پاها به سمت پایین) و یا دراز کشیده (موقعیت عرضی) می باشد. اگر جنین در موقعیت بریچ باشد ، ممکن است پزشک ECV (نسخه سفالیک خارجی) را توصیه کند که یک روش بی خطر است که در آن پزشک یا جراح جنین را به حالت سر به پایین می چرخانند. اگر ECV اثر نکند ، پزشک گزینه زایمان سزارین را پیشنهاد می کند یا در مورد زایمان طبیعی از طریق بریچ بحث می کند.

با این حال ، چند روش طبیعی برای پیشگیری از انقباض قبل و در طول زایمان وجود دارد. بهتر است راه هایی برای آرام شدن پیدا کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.