علائم التهاب مثانه در بارداری و علل التهاب مثانه در حاملگی و التهاب مثانه در دوران بارداری و علت ابتلا به بیماری التهاب مثانه در بارداری و عوارض التهاب مثانه در بارداری و درمان خانگی التهاب مثانه در بارداری و درمان گیاهی التهاب مثانه در بارداری و نحوه انتقال بیماری التهاب مثانه در بارداری و آیا التهاب مثانه در بارداری مسری است و پیشگیری از التهاب مثانه در بارداری و درمان سنتی التهاب مثانه در بارداری و داروی درمان التهاب مثانه در بارداری در نم نمک.

علت و علائم التهاب مثانه در بارداری و حاملگی

التهاب و عفونت مثانه در دوران بارداری برای خانم ها یک اتفاق رایج است که به آن سیستیت گفته می شود. این عفونت ها باید تحت کنترل قرار بگیرند؛ مخصوصاً این که کنترل آن ها در دوران بارداری بسیار حائز اهمیت است.علت و علائم عفونت و التهاب مثانه در بارداریعلت و علائم عفونت و التهاب مثانه در بارداری

التهاب مثانه در دوران بارداری به دلیل وجود باکتری ای. کولی اتفاق می افتد. مکانیسم وجود این باکتری ها در زنان غیر باردار هم رخ می دهد اما به دلیل اینکه رحم در دوران بارداری بزرگتر می شود ، در نتیجه مثانه نمی تواند مانند همیشه خوب عمل کند و تجمع ادرار بیشتر از حد طبیعی و بیش از دوران غیر بارداری است و این گونه خطر تجمع باکتری افزایش خواهد یافت.

علائم سیستیت در بارداری

درباره التهاب مثانه در خانم ها ، بخش های قبلی نم نمک و در مطالب " سیستیت ، سخت ترین دردی که زنان تجربه میکنند " و " کدام خانم ها بیشتر دچار التهاب مثانه می شوند؟ " کامل توضیح دادیم و شما میتوانید به مراجعه به این دو مطلب اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید ، در ادامه به بحث التهاب مثانه در بارداری پرداخته ایم.

چرا باید از وجود باکتری ها در دوران بارداری آگاهی پیدا کنیم؟

علاوه بر تغییرات هورمونی و همچنین مشکلات ماهیچه های تناسلی ، رفلاکس ادرار و مشکلات رحم در دوران بارداری رایج هستند و همه این ها خطر وجود باکتری و انتقال آن از مثانه به سمت کلیه را افزایش می دهند و وضعیتی به نام پیلونفریت را ایجاد می کنند. پیلونفریت یک عفونت شدیدتر از سیستیت می باشد که باعث سپسیس یا التهاب شدید می شود. بنابراین باید از وجود آن جلوگیری کرد.

علت و علائم التهاب مثانه در بارداری

علائم؛ التهاب مثانه در دوران بارداری چگونه تشخیص داده می شود؟

باید سعی کنید علائم مختلف را در نظر بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن این وضعیت را درمان کنید و از پیچیده شدن آن جلوگیری کنید. علائم آن شامل موارد زیر هستند :

برای درمان این وضعیت حتماً با پزشک صحبت کنید. هرگز خودتان با تشخیص خود آنتی بیوتیک مصرف نکنید؛ مخصوصا اگر باردار هستید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی