ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، بارداری در تابستان و فواید آن برای جنین و مادر و بارداری در تابستان نی نی سایت و بهترین فصل برای بارداری پسر و اقدام به بارداری در تابستان و فواید و مضرات بارداری در تابستان برای جنین و مادر و بارداری در تابستان مناسب تر است یا در زمستان و بارداری در تابستان بهتر است یا زمستان در نم نمک.

بارداری در تابستان و فواید آن برای جنین و مادر

زمان بارداری در سلامت جنین تاثیر فوق العاده دارد . تداخل دوران بارداری در تابستان به این علت که میزان ویتامین d در بدن مادر در تابستان افزایش می یابد و به بدن جنین منتقل می شود ، جنین کمتر به بیماری دچار خواهد شد.بارداری در تابستان و فواید آن برای جنین و مادر + مضراتبارداری در تابستان و فواید آن برای جنین و مادر + مضرات

اگر دوران بارداری همزمان با تابستان باشد به علت وجود اکسیژن ، انرژی خورشید ، ویتامین E و K افزایش یافته و جنین به علت وفور این ویتامینها و میوه و شیر تازه ، دچار مشکلات نخواهد شد همچنین مادر باردار نیز دچار افسردگی و خستگی روانی نمی شود.

بارداری در تابستان تنها روی خلق و خوی نوزاد در آینده تاثیر نمی گذارد بلکه روی سلامت عمومی او بویژه اگر دختر باشد اثر مثبت خواهد داشت.

کودکان متولد تابستان در مقایسه با سایر متولدین فصل های دیگر کمتر در معرض مرگ های زود هنگام قرار می گیرند. کودکان متولد تابستان هنگام تولد ، سنگین وز ترند و در بزرگسالی سالم تر خواهند بود. دختران متولد این فصل نیز دیرتر به بلوغ می رسند و نسبت به سایرین سالم ترند.

بارداری در تابستان بهتر است یا زمستان

زنان باردار در تابستان با چه مسائلی روبرو هستند؟

بارداری در تابستان با تمام خوب و بدی هایش

آیا روزهای گرم تابستان برای زنان باردار خطرناک است؟

هوای گرم می تواند برای هر کسی ناخوشایند باشد اما برای زنان باردار ، گرمای تابستان ممکن است بسیار خطرناک باشد متخصصان می گویند هوای بیش از حد داغ یا خشکی می تواند خطر مشکلات ناشی از بارداری را به همراه داشته باشد.

خشکی می تواند مشکلات بالقوه زیادی برای زنان باردار ایجاد کند پزشکان به زنان باردار پیشنهاد می کنند تا از بودن در وضعیتی که بیش از حد داغ است اجتناب کنند.

تب شدید و بارداری

یکی از نگرانی ها این است که تب شدید یا دمای غیر عادی بالای بدن در دوران بارداری می تواند خطر نقص های مادرزادی را افزایش دهد به طور خاص شواهدی وجود دارد زنانی که شش تا هشت هفته اول بارداری را تجربه می کنند در معرض خطر بالای بچه دار شدن با نقص مغز یا نخاع قرار دارند (که به عنوان نقص لوله عصبی شناخته می شود).

زنان ممکن است تب شدید را با قرار گرفتن در معرض گرمای شدید در بیرون و یا حتی آب در یک وان داغ توسعه دهند در واقع متخصصان توصیه می کند که بیش از 10 دقیقه را در یک وان داغ به خاطر تب شدید صرف نکنند.

خطر نقص های مادرزادی مربوط عمدتا محدود به هشت هفته اول بارداری است. به عبارت دیگر ، افزایش دمای بدن که پس از هشت هفته بارداری رخ می دهد ، بعید به نظر می رسد که خطر نقص های مادرزادی افزایش یابد.

حتی اگر یک زن دوران بارداری خود را با تب شدید تجربه کند ، احتمال خطر نقص های لوله عصبی کم است.

خطرات خشکی

بدن زنان دست خوش تغییرات زیادی در دوران بارداری قرار می گیرد از جمله تغییراتی در نحوه برخورد بدنشان با مایعات و کنترل درجه حرارت آن ها ممکن است کمی بیشتر دچار خشکی شوند و یا احتمالا علائم کمبود آب بدن را نشان دهند.

علایم می تواند شامل گیجی و یا سرگیجه باشد که اگر این علائم باعث افتادن آن ها شود می تواند برای زنان باردار خطرناک باشد افتادن در طول آخر هفته دوم و سه ماهه اول می تواند برای مادر و نوزاد مضر باشد و منجر به مشکلاتی نظیر کمبود آمنیوتیک اسید شود.

علاوه بر این خشکی باعث می شود مغز هورمونی به نام وازوپرسین ترشح کند که باعث تشنگی می شود اما این هورمون شبیه اکسی توسین است که در تحریک انقباضات رحمی موثر است در نتیجه خشکی در سه ماهه سوم ممکن است باعث انقباضات رحمی متناوب شود ، چون وازوپرسین شبیه اکسی توسین عمل می کند.

طبق گفته مرکز پزشکی این شرایط اغلب می تواند ریسک تولد نوزاد نارس را بالا ببرد همچنین می تواند منجر به مشکلاتی نظیر فشار خون پایین شود اینها دلایل مهمی هستند که زنان باردار باید بدن خود را مرطوب نگه دارند.

باردار شدن در فصل تابستان

بارداری در تابستان چه معایبی دارد؟

معایب بارداری در فصل تابستان

1. گرما

زنان باردار گرما را ساطع می کنند ، اما وقتی گرما از هر طرف داخل و هم خارج می تابد باعث می شود که همه چیز خیلی گرم شود وقتی بدن گرم می شود فعالیت و حتی خوابیدن چندان آسان نیست.

2. تورم

در دوران بارداری تورم طبیعی است در تابستان ، گرما و تورم چند برابر می شود ، بنابراین انگشتر انداختن در دست و کفش های قبلی را فراموش کنید.

3. لباس ها

از لباس های نخی و گشاد در این دوران استفاده کرده و همچنین در انتخاب لباس زیر دقت کنید و لباس های تنگ و پلاستیکی را فراموش کنید.

4. عرق ریزان

گفته می شود زنان باردار برافروختگی دارند اما در تابستان آن ها بیشتر عرق می ریزند که بیشتر به خاطر لباس زیر است.

5. مو

همیشه باید یک سنجاق مو و کش مو داشته باشید ، چون مو هایی که در صورت و گردن تان می ریزد موجب گرما و عرق ریزی می شود.

6. دوش

حمام های طولانی و یا دوش آب گرم برای نوزاد خوب نیست علاوه بر این ، ایستادن و خم شدن در حمام می تواند به طور کامل شما را گیج کند دوش گرفتن های مکرر هم به معنای زمان کمتر برای انجام کارهای مهم تر است.

7. اصلاح

نکته مهم در دوران بارداری این است که شما نیاز ندارید که پاهای خود را مرتب اصلاح کنید چون می توانید همیشه شلوار بپوشید اما چنانچه در بخش نکات بارداری در نم نمک گفته ایم زنان باردار در تابستان نمی خواهند شلوار یا دامن بلند بپوشند این به این معنی است که آن ها باید به گونه ای مدیریت کنند تا به پاهایشان برسند.

8. شنا کردن

شنا کردن در تابستان می تواند یک موهبت الهی باشد. با این حال ، بعد از زایمان ، هنوز هم بدن داغ است اما نمی توانید تا شش هفته شنا کنید ، یا حداقل تا زمانی که خونریزی متوقف شود.

9. مواد شیمیایی

پوست شما مواد شیمیایی را جذب می کند و سپس آن مواد شیمیایی وارد جریان خون می شوند و پس از آن می توانند به نوزادتان برسند.

10. سفر

وقتی به تابستان فکر می کنید اغلب یاد سفر می افتید تابستان زمانی است که مردم به تجدید دیدار خانوادگی ، ساحل و سفرهای روزانه می روند متاسفانه با یک بارداری تابستانی و محدودیت های مسافرت در نزدیکی زمان مقرر ، ممکن است به این معنی باشد که باید خیلی از سرگرمی را از دست بدهید و اگر سفر کنید ، این به معنی نشستن در یک ماشین برای ساعت های طولانی و در پی آن مشکلات آماس و... است.

11. خشکی بدن

زنان باردار نیاز به نوشیدن مقدار زیادی آب دارند چون خون آن ها افزایش می یابد اگر آن را با یک فعالیت گرم در بیرون از خانه و تعریق ترکیب کنید خطر کمبود آب بدن افزایش می یابد.

12. خستگی

افراد باردار همیشه خسته اند اما گرما آنها را بیشتر خسته می کند.

بارداری در فصل گرما

مشکلات جدی بارداری در تابستان

13. فعالیت های بیرونی

در فصل تابستان با وجود بارداری بیرون رفتن و فعالیت های خارج از منزل مشکل است.

14. گوشت و ماهی

زنان باردار برخی از توصیه هایی را در رابطه با غذاهایی مانند فست فودها و غذاهای دریایی دارند این ممکن است به معنی آن نباشد که قادر به لذت بردن از همه غذاهای عالی فصل با دوستان و خانواده نیستند.

15. چادر زدن

چادر زدن بخشی جالبی از سرگرمی تابستانی خانواده است اما چادر زدن در حالی که باردار هستید می تواند به معنی خواب کم تر ، حتی عرق بیشتر ، و حتی خستگی بیشتر باشد.

فواید بارداری در فصل تابستان

میوه ها و سبزیجات تازه فراوان هستند :

اغلب ما می دانیم که چقدر مواد مغذی در این غذاها برای مادر و نوزاد سالم هستند تغذیه با ویتامین و مواد مغذی مهم مثل کربوهیدرات و فیبر ، میوه ها و سبزیجات ، موارد سازنده اصلی برای یک کودک سالم هستند.

تامین ویتامین د :

در حالی که بسیار مهم است بیش از حد آفتاب نگیرید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، سپری کردن چند دقیقه روزانه تحت اشعه های خورشید پوست را در معرض نور قرار می دهد ، که باعث می شود آن ها ویتامین بیشتری تولید کنند.

پیش از این هم در نم نمک توضیح دادیم که کمبود ویتامین دی در دوران بارداری بسیار شایع است و با خطر بالا دیابت حاملگی ، پری-اکلامپسیا ، وباکتری واژینال مرتبط است.

البته ، ویتامین د در برخی منابع غذایی نظیر شیر غنی شده و ماهی چرب وجود دارند اما بسیار دشوار است که درست از طریق غذا به حد کافی برسیم.

لازم به ذکر است قرار گرفتن در معرض نور خورشید هم چنین می تواند منجر به ملاسما شود (زمانی که این اتفاق در دوران بارداری رخ می دهد) ، شرایطی که در آن تجمع رنگ باعث می شود که قسمت های خاصی از پوست به خاطر افزایش هورمون ، پوست را تیره تر می کنند.

اگر نوزاد در تابستان متولد شود احتمال کمتری دارد ویروس سین سیشیال تنفسی بگیرد :

ویروس سین سیشیال تنفسی ویروس بسیار مسری است که باعث عفونت دستگاه تنفسی می شود. ممکن است برای نوزادان زودرس ، یا آن هایی که دارای مشکلات قلبی و ریه ، به ویژه 6 ماه و کوچک تر هستند ، جدی باشد.

ویروس سنسیشیال تنفسی

بهترین مزایای دوران بارداری در تابستان

اقداماتی که بهتر است یک خانم باردار انجام دهد :

به سلامت ورزش کنید. ورزش با تاثیر کم مانند شنا ، یا یوگا در یک محیط خنک برای حاملگی بهتر است عرق کردن در واقع به کاهش دما کمک می کند اما به خاطر داشته باشید که هر چه بیشتر عرق کنید بیشتر نیاز دارید تا آب بنوشید. مطمئن شوید که قبل و بعد از ورزش ، مقدار زیادی آب یا مایعات با الکترولیت بنوشید.

مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که به عنوان ادرارآور عمل می کنند کم کنید (حتی اگر مقدار زیادی آب بنوشید) کافئین و غذاهایی که نمک بالایی دارند را نباید زیاد مصرف کنید.

چه دلیلی وجود دارد که خطر دیابت بارداری در تابستان بالا می رود؟ شواهد نشان می دهند که یک لایه چربی قهوه ای که درست زیر پوست قرار دارد و برای گرم کردن بدن در دماهای سرد استفاده می شود ، می تواند حساسیت انسولین را افزایش دهد ، که در مقابل دیابت محافظت می کند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن