معرفی تست های بارداری با روشهای سنتی و چگونه به روش سنتی بفهمیم بارداریم و تست بارداری با موبایل و تست بارداری با سرکه و انواع تست بارداری سنتی و تست بارداری با قند و تست بارداری با گلاب و تست بارداری با گلاب و تشخیص بارداری از روی شکم در نم نمک.

تشخیص بارداری و روش تست های شگفت انگیز بارداری از عسل تا گندم و جو

از آزمایش های کشاورزی مصریان باستان تا تست بارداری با عسل بقراط ، از قرون وسطی تا نسخه های دیجیتال امروزه ، آزمایش های بسیار طولانی بارداری وجود داشته اند و دارند ؛ این بخش از بارداری و نوزاد در نم نمک به عجیب ترین روش های تست تشخیص بارداری پرداخته ایم.چگونه به روش سنتی بفهمیم بارداریم؟چگونه به روش سنتی بفهمیم بارداریم؟

روش هایی که مردم یونان و مصر باستان پیش از پیشرفت علم و کشف روش های نوین امروزی از آن برای تست بارداری استفاده می کردند ؛ توصیه می کنیم حتما با دقت بخوانید تا علاوه بر کسب اطلاعات با روش های جالب و البته عجیب قدیمی تشخیص بارداری آشنا شوید.

تست حاملگی در خانه با عسل

آزمایش های طولانی بارداری در قدیم

آزمایش های عجیب مصریان و یونانی های باستان برای تست بارداری

تست بارداری با گندم ، جو و شیر مادر :

باستان شناسان به اسناد و شواهدی دست یافته اند که نشان دهنده یک تست بارداری اولیه میباشد ؛ در این آزمایش زمانی که تصور میکردند ، ممکن است باردار باشند ، باید روی گندم ، جو و شیر مادر ادرار میکردند.اگر گندم رشد میکرد و جوانه میزد ، به معنی این است که فرزند دختر است و اگر جو رشد میکرد ، به معنی صاحب فرزند پسر شدن است اگر هم در کل رشد نکنند ، به معنی باردار نبودن زن میباشد.

ادرار زنان حاوی سطح بالایی از هورمون استروژن میباشد که میتواند باعث تحریک رشد دانه ها شود. آزمایش دیگری میگوید که زن از شیر یک خانوم بارداری که یک پسر دارد بنوشد ، اگر او استفراغ کند ، حاملگی تایید میشود.

تست بارداری در مصر باستان

روش عجیب تشخیص بارداری با گندم و جو

تست بارداری با عسل :

بقراط پزشک یونان باستان معتقد بود که بارداری را میتوان از طریق یک نوشیدنی در شب هنگام تشخیص داد ؛او توصیه میکند که اگر دوره پریودی یک زن عقب افتاد ، او باید یک نوشیدنی خاص که از عسل تهیه شده است را بنوشد اگر هنگام خواب دچار التهاب و گرفتگی شود ، به این معنی است که او باردار میباشد.

امروزه برای انجام این روش تست بارداری می توانیم استفاده کنیم به این روش که اگر خانومی در ماه اول و دوم دوره نداشته باشد و فکر کند که باردار است می توان کمی عسل را با آب ترکیب کرد و به او داد اگر حالت تهوع پیدا کرد باردار است ، یعنی از راه طبیعت پی به طبیعت بدن می بریم .

درقرون وسطی عده ای بودند که با دیدن ادرار بانوان میتوانستند ، تشخیص دهند که آیا او باردار است یا خیر ؛ که "رنگ روشن و شفاف و لیمویی رنگ" و گاهی متمایل به سفید ، ادرار میتواند نشانه ای از بارداری باشد.

یکی دیگر از آزمایش های ادرار در قرن 15 این بود که یک کلید و یک قفل را در مقابل زن قرار میدادند و باید روی آنها مدفوع میکرد بعد از 3 الی 4 ساعت اگر روی آنها اثری باقی مانده بود ، زن حامله است.

یکی دیگر از تست ها این است که زن بر روی سوزن ادرار کند ، اگر زنگ زد ، قرمز یا سیاه شد ، تست بارداری مثبت است.

تشخیص بارداری با عسل در طب سنتی

تست بارداری با عسل چگونه است؟

تست بارداری در قرن 17 :

در این سال ها ، آزمایشات مبتنی بر ادرار از سال های قبل هنوز هم رایج و محبوب بودند اما یک تحول جدیدی بوجود آمد.از زنان خواسته شد درون یک ظرفی که ته آن روبان قرار دارد ، ادرار کنند و بعد از آنها درخواست میشد که روبان را بو کنند. اگر احساس گیجی یا مریضی به آنها دست میداد ، میگفتند که باردار میباشد.

تست بارداری از طریق چشم :

یک پزشک در قرن 16 ادعا کرد که با نگاه کردن به چشم یک زن ، میتواند باردار بودن یا نبودنش را تشخیص دهد ؛ یک زن باردار نگاه عمیق و تا حد کمی از حدقه در آمده ، با پلک های متورم ، که بیشتر از گوشه چشم نگاه میکند ، را دارد.

تشخیص باردار بودن یا نبودن زنان در قدیم

پزشکی که با نگاه به چشم زنان بارداری را تشخیص می داد

ادرار خرگوش ها و جانوران جهنده :

در سال 1928، یک دانشمند آلمانی ، اولین آزمایش را روی هورمون های بارداری در خون مادر انجام داد ؛ در این آزمایش ادرار زن را به یک موش صحرایی یا یک موش نابالغ تزریق کردند ، اگر زن باردار می بود ، تخمدان های حیوانی به علت نابالغ بودن گرم میشدند.

چندین مشکل با این روش وجود داشت :

  • حیوان جان خود را از دست میداد ، تا دانشمندان بتوانند وضعیت تخمدان ها را بررسی کنند.
  • هزینه و زمان زیادی صرف انجام این آزمایشات می شد ، اما در اصل به هیچ وجه قابل اطمینان نبودند.
  • آزمایش مشابهی با استفاده از خرگوش ها نیز انجام شد. که همین دستاورد را داشت.

 روشهای عجیب تشخیص بارداری

تشخیص بارداری با ادرار جانوران جهنده

تا سال 1970،علم به اندازه کافی پیشرفت کرده بود که زنان بتوانند نمونه های ادرار خود را در خانه جمع آوری کنند و سپس آن را به پزشک منتقل کنند.این تست ، نیاز به لوله های آزمایش و مخلوط کردن مواد شیمیایی با ادرار داشت ، به طوری که هیچ کسی به تنهایی و در منزل قادر به انجام این تست نمیشد.

این تست در نهایت با انجام اولین تست بارداری در منزل ، تغییراتی کرد و به 10 دلار در سال 1977 فروخته شد که شامل یک بطری آب خالص و تمیز ، یک لوله آزمایش ، یک آینه زاویه دار و سلول های خونی قرمز از یک گوسفند میشد که بعد از ترکیب شدن ، باید به مدت چند ساعت در یخچال نگهداری میشد و بعد آزمایش را انجام می دادند البته این آزمایش هنوز هم جواب های منفی و اشتباه زیادی دارند اما به خاطر راحتی و استفاده آنها در منزل ، بسیار محبوب بوده اند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی