ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، جدیدترین روش درمان ناباروری و جدیدترین روش درمان خوراکی ناباروری و جدیدترین روش درمان ناباروری در یزد و درمان صددرصد نازایی و درمان صددرصد نازایی نی نی سایت و درمان سریع نازایی و اولین راه درمان ناباروری و برای درمان نازایی چه بخوریم و مراحل درمان ناباروری زنان و جدیدترین راه درمان ناباروری مردان در نم نمک.

اولین «قرص بارداری» ساخته شد

دانشمندان می گویند اثربخشی یک قرص به نام OXO-001 روی بهبود باروری در یک کارآزمایی بالینی فاز 2 که در 28 مرکز در اروپا انجام شد ، مناسب ارزیابی شد.جدیدترین روش درمان ناباروری(2024)جدیدترین روش درمان ناباروری(2024)

به گزارش نم نمک ، داروی جدیدی به نام OXO-001 نتایج امیدوارکننده ای را در افزایش نرخ موفقیت ایجاد رویان در لقاح آزمایشگاهی(IVF) نشان داده است که شاید منجر به افزایش قابل توجه تولد شود.

یک شرکت زیست فناوری موسوم به اُکسولایف(Oxolife) واقع در اسپانیا این داروی خوراکی را ایجاد کرده است.

به گفته گاردین ، این داروی جدید لقاح مصنوعی در این کارآزمایی مرحله 2 منجر به افزایش 7 درصدی تولد موفق شد.

جدیدترین روش درمان ناباروری

دکتر ایگناسی کانالز مدیر ارشد علمی در این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی گفت : ما از نتایج این کارآزمایی هیجان زده هستیم که پتانسیل OXO-001 را برای تبدیل شدن به اولین درمان برای افزایش موفقیت کاشت رویان با یک داروی غیر هورمونی با استفاده از مکانیسم اثر جدید که به طور مستقیم بر روی آندومتر اثر می کند ، نشان می دهد.

رویان(embryo) یک یوکاریوت چند سلولی دیپلوئید در نخستین مرحله رشد از زمان اولین تقسیم سلولی تا زایش ،  تخم شکنی یا رویش را می گویند. در انسان ها یاخته رشد کننده از لحظه لقاح تا پایان هفته هشتم ، رویان نام دارد و پس از آن جنین نامیده می شود. نام پژوهشگاه رویان ایران برگرفته از همین واژه است.

این خبر خوبی برای زوج هایی است که با مشکل ناباروری دست و پنجه نرم می کنند ، به ویژه آنهایی که درمان های ناموفق لقاح مصنوعی(IVF) داشته اند.

لقاح در خارج از بدن یا آی وی اف روشی است که در آن سلول های تخمک را در شرایط آزمایشگاهی با اسپرم بارور می کنند و یک یا چند سلول تخم به دست آمده را پس از گذشت چند مرحله تقسیم سلولی «8 سلولی» یا «جنین 5 روزه» ، در رحم قرار می دهند تا روند رشد جنین به طور طبیعی ادامه پیدا کند. در این روش ابتدا تخمک گذاری در زن را القا می کنند و پس از اینکه تعداد مناسبی تخمک به دست آمد ، آنها را در آزمایشگاه کشت می کنند. پس از اینکه تخمک ها بالغ شدند با اسپرم مناسب ، تخمک را بارور می کنند.

داروی خوراکی باروری

ناباروری یک مشکل شایع است که تقریباً از هر شش نفر در سراسر جهان یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. با وجود پیشرفت و افزایش روش های لقاح مصنوعی که سالانه بیش از 3 میلیون بار انجام می شود ، هنوز یک مانع بزرگ بر سر این راه باقی مانده است که دستیابی به کاشت موفق رویان است.

اکنون شرکت Oxolife کارآیی این قرص خوراکی را برای افزایش میزان موفقیت لقاح مصنوعی ارزیابی کرده است.

بر خلاف سایر داروهای باروری که از هورمون ها استفاده می کنند ، داروی خوراکی OXO-001 به شکل مستقیم روی پوشش داخلی رحم تأثیر می گذارد و باعث می شود که رحم ، رویان کاشته شده را بیشتر پذیرا باشد.

در حالی که مکانیسم دقیق OXO-001 توسط شرکت Oxolife فاش نشده است ، این شرکت می گوید که این دارو بر تولید مولکول های خاصی که برای کاشت رویان حیاتی هستند ، تأثیر می گذارد. این مولکول ها به رویان کمک می کنند تا به دیواره رحم بچسبد و از حرکت آن جلوگیری کرده و لانه گزینی موفقیت آمیز آن را تسهیل می کند.

جدیدترین روش درمان ناباروری

نتایج نویدبخش این دارو

اثربخشی داروی خوراکی OXO-001 در یک کارآزمایی بالینی فاز 2 که در 28 مرکز در اروپا انجام شد ، ارزیابی شد.

این کارآزمایی شامل 96 زن زیر 40 سال بود که تنها یک رویان به آنها انتقال داده شده بود.

آنها به دو گروه تقسیم شدند و 42 نفر از آنها دارونما دریافت کردند ، در حالی که 54 نفر دوزی روزانه از OXO-001 دریافت کردند.

طبق بیانیه مطبوعاتی پژوهشگران ، این درمان از یک سیکل قاعدگی قبل از انتقال رویان شروع شد و تا پنج هفته پس از آن ادامه داشت.

نتایج امیدوارکننده بود. گروهی که این داروی خوراکی را مصرف می کردند ، به طور قابل توجهی نرخ بارداری بالاتری(76%) در مقایسه با گروه دارونما(52%) نشان دادند. این شامل نرخ بالاتر «بارداری زیست شیمیایی» ، ضربان قلب قابل تشخیص در هفته دهم و در نهایت تولد زنده جنین بود.

پروفسور کارن سرمون رئیس انجمن اروپایی تولید مثل انسان و جنین شناسی(ESHRE) در بیانیه مطبوعاتی گفت : با وجود پیشرفت های مداوم در تحریک تخمدان ، دستکاری و کشت جنین ، بهبود نرخ تولد زنده در تولید مثل با کمک پزشکی در بهترین حالت افزایشی بوده است. جهش نزدیک به هفت درصدی ، خبر بسیار خوبی برای بیماران ماست و امیدواریم بتوان این موضوع را در گروه های بزرگ تر بیماران تأیید کرد.

این یک گام مهم در رسیدن به یک بارداری موفق است. مطالعات بیشتر این یافته ها را در کارآزمایی های بزرگتر تأیید خواهند کرد.

این شرکت همچنین در حال بررسی استفاده از OXO-001 برای درمان سایر شرایط مرتبط با باروری مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک است.

این یافته ها در چهلمین نشست سالانه انجمن اروپایی تولید مثل انسان و جنین شناسی در آمستردام ارائه شد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن