ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، درمان خانگی کولیک نوزاد در طب سنتی و معجزه درمان کولیک و درمان قطعی کولیک نوزاد نی نی سایت و درمان کولیک نوزاد دکتر خیراندیش و درمان سریع کولیک نوزادان نی نی سایت و بهترین دارو برای کولیک نوزاد نی نی سایت و درمان کولیک نوزاد دکتر خیراندیش اپارات و درمان خانگی کولیک نوزاد نی نی سایت و جلوگیری از کولیک نوزاد در بارداری نی نی سایت در نم نمک.

درمان کولیک نوزاد با ماساژ و گیاهان دارویی و علل و علائم کولیک نوزادان

با دیدن گریه های مداوم کودک قلب شما آزرده می شود و هیچ دلیل آشکاری وجود ندارد ، تا علت گریه های مداوم او را بررسی کنید حتی بعد از اینکه او را سیر کردید و لباس و پوشکش را تعویض کرده اید ، این گریه ها همچنان ادامه خواهند داشت.درمان خانگی کولیک نوزاد در طب سنتی[علت و علائم]درمان خانگی کولیک نوزاد در طب سنتی[علت و علائم]

اگر کودک شما بیش از سه ساعت درروز یا سه روز در هفته گریه می کند ، ممکن است که از کولیک شکمی رنج میبرد ، کولیک در کودکان وضعیتی است که آن ها را به طور متناوب بدون هیچ دلیل مشخصی به گریه میاندازد ، زمان این گریه کردن ممکن است به مدت چند ساعت در هفته و یا برای بیش از سه هفته طول بکشد.

دلایل کولیک در نوزادان :

  • رشد سیستم گوارش که با انقباض (اسپاسم) ماهیچه ها همراه است.
  • نوزادان یک مکانیزم برای هماهنگی بین محیط و صدا دارند و درنزدیکی یک ماهگی کودک این مکانیزم از آنها گرفته می شود و نسبت به محیط حساس تر می شوند ، که گاهی آن ها را گیج می کند و کودک برای آزاد کردن استرس و مدیریت محیط گریه می کند.
  • برگشت اسید ( ریفلاکس معده) در نوزادان گاهی اوقات باعث کولیک می شود و به این دلیل اتفاق میفتد که اسفنکتر پایینی مری در نوزادان هنوز توسعه نیافته است و رشد نکرده است.
  • حساسیت به برخی غذاها
  • قرار گرفتن نوزاد در معرض سیگار و تنباکو در دوران بارداری

کولیک نوزادان چیست

چه علتی پشت کولیک نوزادان است؟

علائم کولیک در نوزادان :

  • گریه کودک روزانه ودر زمان مشخص
  • دلیل نامشخصی برای گریه کردن
  • کودک ممکن است مشت های خود را گره کند پاهایش را جمع کند و دست و پاهایش را بیشتر تکان دهد ، ابروهایش در هم کشیده و چشم هایش یا کاملا باز یا کاملا بسته باشد
  • چرخه خوردن و خوابیدن کودک از بین رفته است

چه کاری برای برطرف کردن گریه نوزاد خود انجام دهید؟

برخی از صداهای آرامش بخش مانند ضربان قلب ریتمیک یا صدا های ملایمی که در رحم می شنیده است را برایش پخش کنید ، برخی نوزادان نیاز به تحرک کمتری دارند و می خواهند محیط آرام باشد مانند بودن در یک اتاق تاریک اما برخی از آن ها با فعالیت و حرکت و سروصدا آرام می شوند ، کودک خود را در کریر تکان دهید ، موقعیت شان را در صورت یکنواختی تغییر دهید ، کودک را قنداق کنید ، زیرا احساس بودن در رحم مادر را دارد و آرامش بیشتری پیدا می کند.

مطمئن شوید که کودک آروغ شکم را زده است و هنگامی که خوابیده است سرش را پایین بیاورید ، آن ها را به حمام آب گرم برده زیرا به آرامش شان کمک می کند ، مکیدن برای نوزادان کولیکی آرامش بخش است و این بدان دلیل است که نیاز دارند همیشه بخورند ، حتی اگر گرسنه نباشند و پستانک به مکیدن آن ها و کسب آرامش کمک می کند.

درمان های خانگی برای کولیک نوزاد

توجه!!!!!!! قبل از استفاده از داروهای خانگی برای آرام کردن نوزاد کولیکی با پزشک مشورت کنید.

چای جادویی نوزادان :

چای جادویی نوزادان یک راه حل طبیعی برای کودک است و فاقد شکر ، الکل ، ماده مصنوعی و شیمیایی و طعم است و صد درصد گیاهی می باشد ، حاوی زیره سبز ایرانی است که به هضم ، نفخ و درد ناشی از کولیک کمک می کند ، همچنین حاوی عصاره گیاهی رازیانه فلورانس است که دارای فیبر می باشد و از یبوست جلوگیری می کند و نظم حرکت روده را برای یک دستگاه گوارش سالم بهبود می بخشد ، یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده آن بابونه است که بی حسی را در نوزادان به سرعت از بین می برد ، اگر شیر می دهید ، چای جادویی نوزادان را خودتان بنوشید و یا به نوزاد بدهید.

چای را در 8 اونس ( سه چهارم فنجان) آب جوش انداخته و دو دقیقه صبر کنید ، چای کیسه ای را خارج کرده و صبر کنید تا خنک شود ، و سپس این چای را به نوزاد بدهید ، آن را با 3-4 وعده در روز شروع کنید و وقتی کودک احساس خوبی پیدا کرد ، دوبار در روز چای را به او بدهید تا از عود کردن کولیک جلوگیری کنید ، مادران شیرده میتوانند 8 اونس چای جادویی نوزادان را چهار بار درروز ، دو الی سه ساعت قبل از شیردهی بنوشند.

بهترین داروی کولیک نوزادان

چه چیزی برای کولیک نوزاد خوب است؟

گرایپ واتر :

گرایپ واتر یک درمان گیاهی برای کولیک در نوزادان است و حاوی رازیانه ، مرهم لیمو ، شیرین بیان ، بابونه ، دارچین و زنجبیل است ، تمام گیاهان در گرایپ واتر به کاهش یبوست ، نفخ و اسپاسم عضلانی کمک و باعث می شود کولیک ازبین رود ، مطمئن شوید که گرایپ واتر مخصوص نوزادان را خریداری می کنید ، زیرا بسیاری از برند های گرایپ واتر حاوی مواد تشکیل دهنده بی کربنات سدیم و نعناع می شوند که می تواند نشانه های رفلاکس کودک را بدتر کند ، از استفاده از گرایپ واتر حاوی گلوتن ، کربن سبزیجات ، پارابن و لبنیات اجتناب کنید.

یک دوم قاشق چایخوری از گرایپ واتر را سه بار در روز به نوزاد 0-1 ماهه بدهید.

یک قاشق چایخوری از گرایپ واتر را سه بار در روز به نوزاد بین 1-6 ماهه بدهید .

دو قاشق چایخوری از گرایپ واتر را سه بار در روز به نوزاد بین 6 ماه تا یک سال بدهید.

دو تا سه قاشق چایخوری از گرایپ واتر را سه بار در روز به نوزادان یک سال و بالای آن بدهید.

بروشور اطلاعات را در محصول برای دوز توصیه شده برای نوزادان بخوانید.

شما میتوانید گرایپ واتر را در غذای کودک و یا شیر دوشیده مادر مخلوط کنید ، با این حال بهتر است برای نتیجه بهتر گرایپ واتر را مستقیما به کودک بدهید .

احتیاط!!!!!!! اگر واکنش آلرژیک دارید ، قبل از مصرف دارو به پزشک اطلاع دهید.

چای بابونه :

چای بابونه برای بیماری های مختلف مانند التهاب ، اسپاسم عضلانی و اختلالات دستگاه گوارش از زمان های قدیم استفاده می شده است ، گلبرگ های گل بابونه حاوی ترپنوئید و فلاونوئید هستند ، که به خواص دارویی آن کمک می کند و حاوی روغن های مختلف فرار و سایر مواد درمانی است که عضلات شکمی را تمیز ، گاستریت و کولیک را درمان می کند.

یک عدد چای کیسه ای بابونه را در یک فنجان آب جوش انداخته و سه دقیقه صبر کنید ، اگر طعم چای خالص را می پسندید به مدت 5 دقیقه آن را بجوشانید ، چای کیسه ای را خارج کنید ، دو تا سه فنجان چای بابونه را دو تا سه ساعت قبل شیردهی بنوشید ، اما به نوزاد بیشتر از دو اونس( یک قاشق غذاخوری) چای بابونه ندهید.

توجه!!!!!! به مقدار چای بابونه که به نوزاد می دهید ، دقت کنید.

رازیانه :

این امر در شبه قاره هندوستان متداول است که برای مشکلات معده از دانه های روغنی یا زیره سبز استفاده می کنند ، تعداد کمی از دانه های رازیانه را پس از غذا به عنوان خوراکی استفاده می کنند ، زیرا باور براین است که به هضم غذا و رفع بوی بد دهان کمک می کند ، روغن های ضروری موجود در دانه های رازیانه ترشح مایعات و گوارش معده را تحریک می کند و التهاب دستگاه گوارش را کاهش و باعث جذب مواد مغذی از مواد غذایی می شود.

از خواص آن می توان به ضد اسیدی و ضد چربی بودن اشاره کرد ، گاز اضافه از معده را خارج و یبوست را درمان می کند.

یک قاشق چایخوری از دانه های رازیانه را به یک لیوان آب گرم اضافه کرده و به مدت10-15 دقیقه صبر کنید ، از درپوش برای پوشش دهانه لیوان استفاده کنید ، چای را از صافی رد کرده و به نوزاد خود بدهید ، برای نوزادان (کودکان نوپا و کودکان) یک دوم تا یک قاشق چایخوری چای رازیانه را دو تا سه بار درروز بدهید ، .مادران شیرده همچنین می توانند یک فنجان ازاین چای را دو بار درروز استفاده کنند ، این کار را روزی یکبار انجام دهید تا کولیک برطرف شود .

درمان خانگی کولیک نوزاد

درمان های گیاهی و خانگی کولیک نوزاد

روغن زیتون :

روغن زیتون حاوی اسید چربی به نام اسید اولئیک است ، که می تواند باعث تقویت پوست کودک شود ، ماساژ منظم نوزاد با روغن زیتون استخوان های او را سالم و ماهیچه های او را قوی می کند ، ماساژ دورانی ملایم بر روی شکم نوزاد می تواند به ازبین بردن التهاب ، نفخ و یبوست کمک کند.

مقداری از روغن زیتون را گرم کرده و به دستهایتان بمالید ، به آرامی شکم نوزاد را به جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید ، .لگن ، پاها وشکم او را به خوبی ماساژ دهید ، پس از ماساژ نوزاد به حمام آب گرم برده و پس از آن او را بخوابانید ، این عمل را یکبار در روز انجام دهید.

پروبیوتیک ها :

اولین مصرف از باکتری های گوارشی دوست داشتنی در نوزاد هنگام عبور از کانال زایمان است ، با این حال این باکتری ها به حفظ دستگاه گوارش نیز کمک می کنند ، پروبیوتیک هایی که به طور طبیعی در شیر مادر ایجاد می شوند ، شکم نوزاد را سالم نگه می دارند ، در نوزادان کولیکی ممکن است پروبیوتیک موجود در شیر مادر برای حفظ پرز های معده کافی نباشد ، تغذیه ماست به کودک می تواند این مشکل را برطرف کند ، باکتری های خوب به نام لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس در ماست به درمان کولیک در نوزاد کمک می کند.

روزانه یک قاشق چایخوری ماست به کودک خود بدهید ، این کار را هرروز انجام دهید تا اثر کولیک شکمی از بین برود .

آلوئه ورا :

ژل آلوئه ورا به عنوان ضد التهاب و ضد باکتری شناخته شده است ، باور براین است که نوشیدن روزانه آب آلوئه ورا به یبوست ، نفخ شکم ، اسیدیته و سایر مشکلات روده و سم زدایی از بدن کمک می کند ، تغذیه کردن آب آلوئه ورا به کاهش التهاب ناشی از گاز معده و اسیدیته و از بین بردن کولیک کمک می کند.

یک قاشق غذاخوری از ژل آلوئه ورای تازه را با یک لیوان آب مخلوط کنید ، یک قاشق چای خوری ازاین راه حل را یکبار درروز به نوزاد بدهید تا علائم کولیک رفع شود.

توجه!!!!! به نوزادان زیر دوماه آب آلوئه ورا ندهید.

درمان کولیک نوزاد

رفع کولیک نوزاد با راهکارهای خانگی

نکاتی که باید در مورد کولیک نوزاد به خاطر بسپارید :

گرایپ واتر برای نوزادان کمتر از یک ماه مناسب نیست ، زیرا دستگاه گوارش آنها درحال رشد و بسیار حساس است .

قبل از دادن گرایپ واتر به کودک ابتدا با پزشک مشورت کنید ، زیرا دوز استفاده از آن بسته به سن کودک متفاوت است .

چای خالص بابونه را مستقیما به کودک ندهید ، بلکه خودتان آن را بنوشید و اجازه دهید تا از طریق شیر به نوزادتان منتقل شود.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن