ریزش مو بعد از زایمان و ریزش مو بعد از زایمان تا کی ادامه دارد و ریزش مو بعد از زایمان طبیعی و ریزش مو بعد از زایمان سزارین و قرص برای ریزش مو بعد زایمان و کیا ریزش مو بعد از زایمان داشتن و قرص برای ریزش مو بعد زایمان و مدل بافت مو و موقع زایمان و آرایش در شیردهی در نم نمک.

ریزش مو بعد از زایمان تا کی ادامه دارد؟

دو تا چهار ماه بعد از زایمان شما دچار ریزش مو می شوید. حتی ممکن است تا 24 هفته هم ادامه داشته باشد ، اما به ندرت بیش از 15 ماه به طول می انجامد. این حالت فاز تلوژن یا آلوپسی بعد از زایمان نامیده می شود. در این حالت موهایتان شروع به نازک شدن می کند که البته در قسمت بالای سر نسبت به اطراف و پشت سر بیشتر مشهود است.ریزش مو بعد از زایمان تا کی ادامه دارد؟ + بهترین قرص و داروریزش مو بعد از زایمان تا کی ادامه دارد؟ + بهترین قرص و دارو

ریزش مو بعد از زایمان

دلیل ریزش مو در دوران شیردهی و بعد از زایمان چیست؟

چرخه رشد مو شامل دو فاز می شود. فاز رشد یا آناژن و فاز استراحت یا تلوژن.

تقریبا 90 درصد از موها در فاز رشد و 10 درصد در فاز استراحت و ریزش قرار دارند. در هر انسانی حدود 100 تار مو در هر روز می ریزد. در زمان بارداری به علت بالا بودن میزان هورمون استروژن در بدن ، موهای بیشتری در فاز رشد قرار می گیرند. این بدین معنی است که موهای کمتری در فاز استراحت بوده و دچار ریزش می شود. به همین دلیل موهایتان در زمان بارداری پرتر و زیباتر به نظر می آیند. بعد از زایمان سطح هورمون استروژن در حالت طبیعی قرار می گیرد و به همین دلیل فولیکول های بیشتری وارد فاز تلوژن یا استراحت می شوند و دلیل ریزش مو فراوانی بعد از زایمان اتفاق خواهد افتاد. این دوره کوتاه مدت بوده و پس از گذشت 6 الی 12 ماه از زایمان چرخه رشد موهای شما به حالت طبیعی خود برمی گردد.

از دست دادن موهایتان برایتان سخت و دلسرد کننده خواهد بود ، اما نگران نباشید چون راه های درمانی هم وجود دارد.

ریزش مو بعد از زایمان

ریزش مو بعد از زایمان تا کی ادامه دارد؟

ریزش مو در دوران شیردهی معمولاً از سن دو تا چهار ماهگی نوزاد آغاز می گردد . ریزش موی سر بعد از زایمان امری شایع در زنان بشمار می رود . در حالت عادی حدود 90 درصد موهای سر انسان در حال رشد و 10 درصد باقیمانده در حال استراحت می باشند. موهایی که در حالت استراحت هستند بین یک تا چهار ماه می ریزند و پس از آن دوباره وارد فاز رشد می شوند و در عوض موهای دیگری به استراحت خواهند پرداخت. این جابجایی مداوم و پیوسته موها در حالت معمول باعث می شود که شخص متوجه تغییری در میزان ریزش موهایش نشود .

در حالت هایی که میزان موهای در حال رشد و موهای در حال استراحت تغییر کند ریزش موهای سر بیشتر به نظر خواهد رسید . در دوران بارداری سطح هورمون های بدن شخص باردار بالا می رود و این هورمون ها بر روی ریشه های مو تأثیرگذار خواهد بود و باعث می شود تعداد موهای در حال رشد بیشتر از موهای فاز استراحت باشد. و اکثر خانم ها در این دوران با موهایی پر پشت تر و با حالت بهتری به نظر می رسند. بعد از زایمان و در اثر کاهش سطح هورمون ها یک باره باعث می شود که تعداد زیادی از موها وارد فاز استراحت شوند و ریزش پیدا کنند.

معمولاً ممکن است چند ماه تا یک سال بعد از زایمان نیز این ریزش موها ادامه داشته باشد. گاهی این مسئله به حدی شدید است که باعث کاهش تراکم موهای سر می شود. اما به مرور زمان سیکل رشد و استراحت موها به حالت طبیعی برمی گردد و ریزش موها کاهش یافته و تراکم مو نیز به حالت قبل بازمی گردد. با داشتن یک تغذیه مناسب در دوران شیردهی و درصورت امکان مصرف مکمل های شیردهی ، رشد موها تقویت شده و معمولا در سال دوم پس از تولد نوزاد موهای ریزش یافته رشد خود را از سر می گیرند و تراکم موها به حالت طبیعی بازخواهند گشت.

آیا ریزش مو در زایمان های بعدی شدیدتر خواهد بود؟

ریزش مو بعد از زایمان که به نام فاز تلوژن شناخته می شود فرآیندی طبیعی و موقت می باشد. چنانچه در بارداری های بعدی موهای شما در فاز تلوژن یا استراحت باشد ، که در آن رشد موها متوقف است ، امکان ریزش موی بیشتری نیز وجود دارد.

در نظر داشته باشید بعد از زایمان مقداری زمان لازم است تا بدنتان به حالت طبیعی و نرمال خود بازگردد. در این بازه زمانی نوسانات سطح هورمون ها ، تغییرات متعددی در بدنتان از جمله موها به وجود می آورند. اگر پس از گذشت چندین ماه همچنان دچار ریزش موی شدید بودید به دکتر پوست و مو مراجعه کند. اما اغلب دوره ریزش مو بعد از زایمان کوتاه مدت خواهد بود.

قرص برای ریزش مو بعد زایمان

قرص های بسیار زیادی نیز به عنوان مکمل در بازار موجود بوده که می توانند تامین کننده ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خانم در دوران شیر دهی باشند. البته مکمل ها را بهتر است دکتر تجویز نماید و از مصرف خود سرانه هر نوع دارو در دوران بارداری و شیر دهی اجتناب نمایید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.