ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، زودترین زمان تست بارداری و زودترین زمان تست حاملگی و زودترین زمانی که بی بی چک نشون میده و تست بارداری خانگی بانمک و زودترین زمان تست بارداری نی نی سایت و روش تشخیص بارداری در روزهای اول و تست بارداری با گلاب و تست حاملگی بعد از چند روز نشان میدهد و تست بارداری با موبایل و سریع ترین راه تشخیص بارداری قبل از پریود و تست بارداری خانگی با قند در نم نمک.

زودترین زمان انجام تست بارداری و حاملگی

در صورتی که از تست بارداری ادرار استفاده می کنید زمان استفاده بسیار مهم است. نیاز است که حداقل یک هفته از تاریخ در قاعدگی شما گذشته باشد تا نتیجه تست بارداری برای شما قابل قبول به نظر برسد. در واقع می بایست دقیقاً دو هفته پس از تخمک گذاری برای نتیجه دقیق تست اقدام شود و 7 روز از موعد پریود گذشته باشد همینطور باید یک الی دو هفته از زمان رابطه جنسی نیز گذشته باشد.زودترین زمان تست بارداری و حاملگیزودترین زمان تست بارداری و حاملگی

زودترین زمان تست بارداری و حاملگی

در صورتی که تست بارداری را زودتر از حداقل زمان گفته شده انجام دهید احتمالاً نتیجه درستی به شما نمی دهد چون هورمون HGC هنوز وارد ادرار شما نشده است.

بهترین زمان برای انجام تست بارداری بیبی چک صبح زود است. معمولاً شب ها هورمون HGC در بدن انباشته می شود و ادرار در این زمان غلظت بیشتری دارد. یکسری از مدل های تست بارداری هستند که حساسیت و دقت بیشتری دارند و تشخیص هورمون مورد نظر تا 4 روز زودتر نیز فراهم می سازند. نزدیکی در ماه اول بارداری هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

بهترین زمان در طی روز

زمان مشخصی در طی روز که برای انجام آزمایش در نظر می گیرید نیز تا حدی مهم است. در صورتی که آزمایش را صبح هنگام انجام دهید ، احتمال دریافت نتایج درست بیش تر است. این قضیه به ویژه زمانی که هنوز پریود شما دیر نشده و یا تنها دو یا سه روز از آن گذاشته صحیح است.

تست های بارداری خانگی با بررسی هورمون کریونیک گنادوتروپین انسانی (hCG) در ادرار ، بارداری را تشخیص می دهند. در صورتی که عادت به ادرار در شب هنگام ندارید (به علت مصرف زیاد مایعات) ، صبح می توانید برای تست بارداری اقدام کنید چرا که ادرار در این حالت غلیظ تر است ، یعنی میزان هورمون hCG در صبح کمی بالا تر است و در صورت بارداری ، احتمال این که نتیجه مثبتی از آزمایش دریافت کنید بیش تر است.

البته در هر زمان از روز -حتی شب- نیز می توانید برای انجام آزمایش بارداری اقدام نمایید. اگر پریود شما دیر نشده باشد و یا بیش از حد مایعات مصرف کرده و ادرار رقیق شود ، احتمال این که نتایج منفی کاذبی را دریافت کنید بیش تر است.

نکات مهم در خصوص تست بارداری (بیبی چک)

سعی کنید از تست بارداری استفاده کنید که کارکرد آن ساده و فارسی باشد. همینطور بهتر است پیش از انجام تست بارداری بهتر است از مایعات زیاد مصرف نکنید تا ادرار رقیق نشود. سعی کنید اطمینان صد در صد به تست بارداری در خانه نداشته باشید و از نظر پزشک برای قطعی شدن این تست استفاده کنید اینطور که بررسی ها نشان می دهد اغلب تست های بارداری در خانه تا حدودی دقت بالایی دارند اما یک سری تغییرات شیمیایی نیز وجود دارد که باید پیش از هر نوع اقامی مورد بررسی قرار بگیرد و سپس تصمیمات نهایی در نظر گرفته شود.

زودترین زمان تست بارداری و حاملگی

اولین ادرار در طول روز گزینه بهتری برای نتیجه درست از تست بارداری است.

در ابتدا به تاریخ انقضای محصول دقت کنید. در صورتی که محصول در محل مربوط یا گرم مانند حمام نگهداری شده باشد احتمال فساد آن زیاد است و دیگر امکان استفاده برای آن وجود ندارد.

در اکثر تست های بارداری نیاز است که نمونه ادرار در یک ظرف ریخته شود و سپس از نوار کاغذی مخصوص استفاده شود. استفاده از قطره چکان موجود در پک بیبی چک بسیار آن است.

نحوه نمایش نتیجه در تست ها با هم فرق دارد.

برخی از نوار ها باریک صورتی یا آبی رنگ هستند و برخی دیگر با علامت مثبت و منفی مشخص شده است.

در اکثر این تست ها نیاز به یک نشانگر کنترل بوده که می بایست میزان اعتبار تست را مشخص سازد.

تفسیر بی بی چک

بی بی چک مثبت ، به این معنی است که علاوه بر خط C می بایست خط T نیز مشخص شده باشد. دقت کنید که نیاز به همرنگ بودن آن نیست. حتی اگر دو خط کمرنگ نیز در بی بی چک دیده شود به معنی مثبت بودن است. حتی اگر خط دوم کمرنگ تر باشد به معنی کم بودن میزان هورمون مورد نظر است.

بی بی چک منفی شامل فقط یک خط C است. در صورتی که هیچ خطی مشخص نشد و یا تنها خط T مشخص شد در واقع بی بی چک فاقد اعتبار است و باید از یک نمونه تست بارداری جدید استفاده کنید.

زودترین زمان تست بارداری و حاملگی

انواع بی بی چک

بی بی چک نواری

این مدل از تست بارداری به چشم بسیاری از بانوان ایرانی آشنا است. این مدل از بی بی جک به این صورت است که یک ظرف وجود دارد که ادرار در آن جمع آوری می شود و نوار کاغذی در داخل ظرف ادرار قرار می گیرد. این مدل از بی بی چک را می تواند در هر زمان از روز انجام داد اما صبح بهتر است. اگر در بسته بی بی چک ظرف قرار نداشت از یک فنجان تمیز و خشک استفاده کنید. دستگاه تست می بایست از کیسه فویل خارج شده باشد و در داخل ظرف قرار بگیرد. نوار را از سمت رنگی نگه دارید. نوار می بایست به صورت عمودی وارد ظرف شود و انتهای نوار با فلش در داخل نمونه قرار بگیرد. نوار نباید قبل از خط MAX در داخل نمونه باشد. 5 ثانیه بعد نوار از داخل نمونه خارج کنید و روی سطح تمیز و خشک که غیر جذب است قرار دهید.

برای اینکه نتیجه بهتری حاصل کنید بهتر است 10 دقیقه صبر کنید. به طو کلی رنگ خطوط در تست بارداری نواری چندان اهمیتی ندارد. یک خط عدم بارداری و دو خطر بارداری را نشان می دهد که به صورت T و C است.

زودترین زمان تست بارداری و حاملگی

بی بی چک قطره چکانی

برخی از افراد تست بارداری به صورت نواری را قبول ندارند که البته حق هم دارند. در واقع این نوار ها شاید دقت لازم را نداشته باشند. مدل دیگری نیز وجود دارد که به صورت قطره چکانی است که چند قطره از ادرار را با قطره چکان داخل حفره مشخصی می ریزید و دو الی ده دقیقه صبر میکنید تا نتیجه حاصل شود.

بی بی چک مستقیم

این مدل از بی بی چک ها به صورتی است که باید در حین ادرار جلوی ادرار خود بگیرید تا کمی ادرار را به خودش جذب کند و سپس دو الی ده دقیقه صبر کنید تا نتیجه بدهد.

زودترین زمان تست بارداری و حاملگی

منفی کاذب در بی بی چک یعنی چه؟

یک موضوع که در راستای تست بارداری بسیار پر اهمیت است اینکه گاه دیده شده که نتیجه تست منفی است اما بارداری وجود دارد که به آن منفی کاذب گفته می شود. در صورتی که هنوز دوره ماهانه آغاز نشده است می بایست چند روز یا یک هفته دیگر صبر داشته باشید و سپس تست بارداری را مجدداً تکرار کنید.

عوامل موثر در نتیجه منفی کاذب :

1- تاخیر در زمان لانه گزینی

2- تفاوت در حساسیت تست های بارداری

3- پایین بودن میزان غلظت هورمون HGC

4- خطا در انجام صحیح تست

5- مصرف داروی کاربامازپین

6- نگهداری ادرار در ظرف غیر استاندارد

7- اگر ادرار به مدت طولانی در ظرف نگهداری شده باشد.

مثبت کاذب در بی بی چک یعنی چه؟

همانطور که در خصوص منفی کاذب در تست بارداری صحبت شد حالا نوبت به بررسی مثبت کاذب است. به این معنی که نتیجه بی بی چک مثبت اعلام می شود اما فرد باردار نیست!

عوامل موثر در نتیجه مثبت کاذب :

1- وجود پروتئین یا خون در ادرار

2- آلودگی باکتریایی ادرار

3- یک سری داروها نیز سبب این مشکل می شود مانند پرومتازین ها ، کلردیازپوکساید و متادون

4- زایمان جدید و یا سابقه سقط اخیر

5- عدم انجام صحیح تست بارداری

میزان دقت تست بارداری بیبی چک

ادعایی که در خصوص تست بارداری بیبی چک وجود دارد بیش از 99 درصد دقت است. البته شاید این عدد و رقم کمی غیر منطقی به نظر برسد. واقعیت این است که میزان هورمون در ادرار در روزهای پس از لقاح در افراد مختلف با هم فرق دارد و این موضوع در نتیجه تست بارداری اهمیت زیادی دارد.

سوالات متداول در خصوص بی بی چک

اگر خط تست کمرنگ باشد به معنی بارداری است؟

بله وجود هر خطی هر چقدر کمتر با فرض بارداری همراه است و رنگ و میزان پر رنگی آن اهمیتی ندارد.

آیا امکان تغییر پس از مدت زمانی وجود دارد؟

معمولاً نتیجه مثبت پس از مدتی تغییر نمی کند و بارداری صورت گرفته است اما در خصوص نتیجه منفی می توان گفت که پس از مدتی اگر تکرار شود احتمال اینکه تشخیص بهتری برای بارداری صورت بگیرد وجود دارد اما به طور کلی نتیجه پس از 30 دقیقه فاقد اعتبار است.

نتیجه تست بارداری من منفی شد اما هنوز احساس می کنم که باردار هستم چه باید کنم؟

در صورتی که از بیبی چک استفاده کردید و نتیجه منفی شد اما هنوز پریود نشده اید و علائم بارداری دارید می بایست آزمون را تکرار کنید و در صورتی که باز هم منفی شد اما علائم شما پا بر جا است باید با دکتر خود صحبت کنید.

تست بارداری توسط بی بی چک چقدر دقیق است؟

اگر شما همیشه پریود منظمی دارید و حالا پریود شما با تاخیر همراه است می توانید به کیت های تست بارداری خانگی اعتماد کنید. اما برای اطمینان بیشتر آزمایش بتا هم می بایست انجام شود. در صورتی که اخیراً سقط جنین داشته اید بهتر است احتیاط کنید چون احتمالاً سطح هورمون HCG در خون شما هنوز به حالت عادی برنگشته است.

چند روز پس از لانه گزینی می توان برای تست بارداری اقدام کرد؟

شما بین 2 الی 3 روز پس از لانه گزینی می توانید برای تست اقدام کنید اما بهترین زمان یک هفته است.

تشخیص HCG در ادرار چقدر زمان نیاز دارد؟

HCG پس از لانه گزینی در ادرار یا خون شناسایی می شود و 7 الی 14 روز پس از لقاح رخ می دهد. هفت روز برای خون و 14 روز برای ادرار در نظر گرفته شده است.

آیا برای استفاده از تست بارداری باید ناشتا باشم؟

خیر نیازی به ناشتا بودن نیست.

آیا بی بی چک 3 روز پس از نزدیکی جواب می دهد؟

خیر! دقت کنید که شما برای نتیجه گرفتن از تست بارداری می بایست هورمون بارداری داشته باشید و هورمون بارداری از جفت ترشح می شود. جفت اولیه شامل سلول هایی هستند که به شکل ریشه در رحم فرو میروند و با رگ های مادر وارد ارتباط می شوند و هورمون ها وارد رگ های مادر می شوند. این پروسه هرگز نمی تواند در عرض سه روز رخ داده باشد و نیاز است که حداقل 14 روز از لقاح گذشته باشد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن