ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، سرماخوردگی در ماه آخر بارداری و سرماخوردگی در ماه نهم حاملگی و سرماخوردگی در ماه آخر بارداری و سرماخوردگی در ماه اول بارداری و سرماخوردگی و استخوان درد در بارداری و سرماخوردگی در ماه هشتم بارداری و درمان سرماخوردگی در بارداری در خانه و داروهای مجاز سرماخوردگی در بارداری و درمان سرماخوردگی در بارداری با شلغم و سرماخوردگی در بارداری چی بخوریم در نم نمک.

سرماخوردگی در ماه آخر بارداری[ماه نهم حاملگی]

سوال : چکار کنم توی ماه نهم سرماخوردگیم خوب بشه آخه هیچ دارویی نمی خورم فقط اذیت می شم.سرماخوردگی در ماه آخر بارداری[ماه نهم حاملگی]سرماخوردگی در ماه آخر بارداری[ماه نهم حاملگی]

سرماخوردگی در ماه آخر بارداری

پاسخ دکتر متخصص زنان و زایمان :

شما باید تحت درمان قرار بگیرید و به متخصص داخلی مراجعه کنید تا معاینه شوید و اگر دارو یا آنتی بیوتیک لازم دارید مصرف کنید. اگر دچار تب شدید هم باید کنترل شود چون در دوران بارداری مادر نباید تب داشته باشد. در ضمن نگران مصرف دارو هم نباشید چون بعضی از داروهای سرماخوردگی و آنتی بیوتیک ها برای جنین مشکل ایجاد نمی کنند. البته لازم نیست بیش از حد خودتان را نگران کنید چون سرماخوردگی به طور کلی بیماری خطرناکی نیست و داروهایی هم وجود دارد که در طی دوران بارداری می توان برای رفع علائم سرماخوردگی از آنها استفاده کرد اما قبل از شروع مصرف دارو حتما با یک متخصص مشورت کنید تا مشکلی برای جنین به وجود نیاید. در ضمن به هیچ عنوان سر خود آنتی بیوتیک مصرف نکنید چون ممکن است اصلا بیماری شما ویروسی باشد که در این صورت هیچ احتیاجی به مصرف داروهای آنتی بیوتیک نیست.


سوال : من هفته 39 بارداریم و در ماه آخر بارداری هستم. بابت سرماخوردگی تو ماه آخر بارداری میخواستم ازتون سوال کنم.

دکترم گفت ماه 9 نمیشه دارو داد. فقط بهم بهم استامینوفن و قطره بینی داده. حتی قرص سرماخوردگی هم نذاشتن بخورم. در صورتی که گلوم ملتهبه و نمیتونم حتی آب دهنم رو قورت بدم. داخل گوش سمت راستم هم الان چند وقتی میشه که درد شدیدی داره. این قطره ای که دادن استفاده کردم اما دردش خوب نمیشه.

نمیدونم باید چه کار کنم. الان که هفته آخر بارداری هستم میخواستم بدونم مجاز به خوردن دارویی هستم یا نه. اگر شما فکر میکنید میشه به پزشک دیگه مراجعه کنم و از ایشون درخواست دارو کنم یا نه.

ماه 9 بارداری چه دارویی برای سرماخوردگی قابل استفاده است؟

ممنون میشم کمکم کنید.

سرماخوردگی در ماه آخر بارداری

پاسخ کارشناس

سرخود نباید حتی قرص سرماخوردگی مصرف کنی. اگر گلوت چرک کرده نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داری. حتما به یه پزشک دیگه مراجعه کن تا گلوت معاینه بشه. اگر لازم بود برات چرک خشک کن مجاز در بارداری تجویز بشه و در صورت نیاز قرص سرماخوردگی هم تجویز میکنن. درمان عفونت در بارداری خیلی مهمه و اصلا نباید پشت گوش بیافته. زودتر براش اقدام کن.

نکاتی میگم که به بهبود سرماخوردگیت کمک میکنه :

  • سوپ سبزیجات و مرغ میل کن.
  • نوشیدن مایعات گرم و آبلیمو عسل خصوصا ناشتا خوبه.
  • میوه های دارای ویتامین ث رو خیلی زیاد استفاده کن.
  • استراحتت رو هم بیشتر کن.

پرسیدی چه دارویی مجازه برای سرماخوردگی در بارداری مصرف شه. باید بگم که هیچ دارویی سرخود نباید مصرف بشه. پزشک داروی مناسب و مجاز و کم خطر تجویز میکنند.

در مورد مشکل گوش درد هم که اشاره کردی باید بگم که ممکنه مشکل گوشت به خاطر چرک و عفونتی باشه که در بدنت مونده. میتونی به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنی تا معاینه کنند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن