سقط بدون درد و خونریزی و کیا سقط بدون درد داشتن و سقط بدون خونریزی نی نی سایت و کیا سقط بدون علامت داشتن و کیا سقط بدون خونریزی داشتن و سقط بدون درد نی نی سایت و درد و خونریزی بعد از سقط نی نی سایت و سقط جنین بدون علائم نی نی سایت و خونریزی بعد از سقط تا چه مدت طبیعی است نی نی سایت در نم نمک.

کیا سقط بدون درد و خونریزی داشتن؟

بیشتر مادران فکر می کنند که اولین و مهمترین علامت برای سقط جنین خونریزی و لکه بینی است. به همین سبب وقتی برخی مادرانی که هیچ خونریزی و لکه بینی ندارند ولی سونوگرافی به آن ها می گوید بچه سقط شده به شدت تعجب کرده و دچار ناباوری می شوند. می پرسند که من هیچ خونریزی ندارم چطور بچه سقط شده؟؟؟ به همین سبب در این متن قصد داریم که در مورد تشخیص سقط بدون خونریزی با شما گفت و گو کنیم و برایتان شرح دهیم که تشخیص سقط بدون خونریزی چگونه انجام می شود و تا چه حد قابل اطمینان است.کیا سقط بدون درد و خونریزی داشتن؟کیا سقط بدون درد و خونریزی داشتن؟

سقط بدون درد و خونریزی

علائم رایج سقط جنین چیست؟

رایج ترین علامت مرتبط با سقط جنین خونریزی است (البته توجه به این نکته مهم است که همه لکه بینی یا خونریزی در اوایل بارداری نشان دهنده سقط نیست). خونریزی در اثر سقط جنین می تواند از مقادیر کمی خون قهوه ای تا خونریزی شدید روشن همراه با لخته و بافت متفاوت باشد.

چرا در اثر سقط دچار خونریزی یا لکه بینی می شویم؟

خونریزی ناشی از سقط جنین نتیجه کاهش سطح پروژسترون به طور ناگهانی است و پس از آن پوشش رحم شروع به ریزش می کند. در برخی موارد ، برای تشخیص سقط جنین مشکوک پس از شروع خونریزی یا لکه بینی ، سونوگرافی انجام می شود. بر اساس سن حاملگی و تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی ، تصاویر سونوگرافی می تواند تعیین کند که جنین چند هفته قبل از شروع خونریزی مرده است.

علائم دیگر سقط جنین ممکن است شامل موارد زیر باشد :

  • گرفتگی یا درد مبهم تا شدید در ناحیه کمر یا لگن که ممکن است ثابت باشد و یا گاهی آن را حس کنید.
  • از دست دادن علائم شایع بارداری اولیه مانند تهوع صبحگاهی ، حساسیت و درد پستان ها و خستگی ، خصوصا اگر تمام این علائم به صورت ناگهانی قطع شود.
  • خارج شدن بافت و لخته خون از واژن

اگر هر یک از این نشانه ها را تجربه کردید ، حتی اگر خونریزی وجود نداشته باشد ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

سقط بدون خونریزی یا سقط جنین فراموش شده

در بسیاری از موارد ، علائم مهم سقط جنین مانند خونریزی دیرتر خود را نشان می دهند. زیرا روند سقط جنین می تواند چند روز یا حتی چند هفته طول بکشد ، به همین دلیل ممکن است متخصص زنان یا سونوگرافی سقط را حتی قبل از شروع علائمی مانند خونریزی تشخیص دهند.

به عنوان مثال ، یک سونوگرافی معمول ممکن است عدم وجود ضربان قلب جنین (نشانه ای منطبق با سقط) را قبل از شروع علائم سقط مانند خونریزی تشخیص دهد. این تشخیص به عنوان "سقط جنین فراموش شده" شناخته می شود.

به دلیل عدم وجود علائم رایج همراه با سقط جنین فراموش شده ، ممکن است فکر کنید بارداری ادامه داشته در حالی که جنین چند هفته قبل مرده باشد.

سقط بدون درد و خونریزی

پس از تشخیص سقط بدون خونریزی یا سقط فراموش شده

پس از تشخیص سقط فراموش شده (سقط بدون خونریزی) ، محصولات بارداری و پوشش رحم باید از بدن خارج شوند. در اکثر موارد ، این روند به طور طبیعی در طی دو هفته پس از تشخیص سقط فراموش شده ، خود به خود شروع می شود. انتظار کشیدن برای ادامه روند طبیعی خونریزی ناشی از سقط به عنوان مدیریت هشیارانه شناخته می شود.

در حالی که مدیریت هشیارانه برای برخی زنان گزینه مناسبی است ، ناباوری ناشی از مردن جنین برای برخی بانوان غیرقابل تحمل بوده و می تواند صدمات عاطفی را به همراه داشته باشد.

در نتیجه ، وقتی تشخیص سقط جنین قبل از شروع خونریزی تأیید شود ، ممکن است مداخلات پزشکی برای خروج محصولات بارداری نیاز باشد. به جای انتظار ، برخی از زنان یک روش جراحی معروف به اتساع و کورتاژ (D&C) یا سقط با کمک دارویی به نام Cytotec (میزوپروستول) را انتخاب می کنند.

این مداخلات روند جسمی سقط جنین را قابل پیش بینی تر می کند و استفاده از دارو مدت انتظار مربوط پیشرفت طبیعی سقط جنین را به حداقل می رساند. برای برخی ، به پایان رسیدن روند جسمی سقط جنین با مداخلات پزشکی ، به روند سوگواری و پذیرش ماجرا کمک می کند. اما برخی زنان با این حال ترجیح می دهند سقط جنین به طور طبیعی پیشرفت کند.

تا زمانی که پزشک شما هیچ نگرانی همانند خطر خونریزی بیش از حد نداشته باشد ، می توانید اجازه دهید طبیعت کار خودش را بکند و سقط خود بخود پیش برود. در بیشتر موارد ، به شما این گزینه داده می شود تا روشی را که با آن احساس راحتی می کنید را انتخاب کنید.

کدام روش سقط جنین بهتر است؟

در جدول زیر سه روش اصلی سقط جنین یعنی اجازه سقط طبیعی ، با کمک دارو و کورتاژ را به صورت مقایسه ای برای شما گردآوری کرده ایم تا با مطالعه آن بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

سقط با روش های جراحی سقط با کمک دارو سقط خود بخودی
مداخله پزشکی محسوب می شود اما چندان تهاجمی نیست کمترین مداخله را دارد غیرتهاجمی است
نسبت به سایر انواع سقط بیشترین هزینه را دارد هزینه کمی دارد هزینه ای ندارد
یک روزه سقط تمام می شود و انتظار کشیدن در کار نیست انتظار برای دفع محصولات حاملگی را کوتاه تر می کند انتظار برای خروج محصولات بارداری از نظر عاطفی ممکن است برای مادر سخت باشد
کمی درد و خونریزی را ممکن است بعد از عمل تجربه کنید که چندان زیاد نیست درد و خونریزی زیادی را تجربه خواهید کرد کمی درد و خونریزی را تجربه خواهید کرد
احتمال عوارض نادر همچون چسبندگی رحم (سندرم آشرمن) ، آسیب به دهانه رحم یا سوراخ شدن رحم وجود دارد ممکن است ناموفق باشد و به سقط ناکامل منجر شده و بعد از آن به کورتاژ نیاز داشته باشید ممکن است ناموفق باشد و به سقط ناکامل منجر شود
در صورت درخواست خودتان ، امکان آزمایش ژنتیکی بافت جنین را فراهم می کند نمی توانید بافت جنین را برای آزمایش نگه دارید نمی توانید بافت جنین را برای آزمایش نگه دارید

سقط بدون درد و خونریزی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.