ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، شیر خوردن نوزاد از یک سینه و علت شیر خوردن نوزاد از یک سینه و درمان شوری شیر مادر و چرا یه سینم شیر نداره و نشانه های سیر شدن نوزاد و دعا برای شیر خوردن نوزاد و راهکار برای گرفتن سینه توسط نوزاد و جلوگیری از خشک شدن شیر مادر و دلایل شیر خوردن نوزاد از یک سینه و علت شیرنداشتن یک سینه و مشکلات شیر خوردن نوزاد را در نم نمک بخوانید.

دلایل شیر خوردن نوزاد از یک سینه مادر و نداشتن شیر در یک پستان

شیر مادر غذایی ایده آل برای کودک است و تمام نیازهای تغذیه ای کودک به انرژی و پروتئین را در شش ماهه اول حیات به طور طبیعی تأمین می کند به صورتی که در این شش ماه کودک به هیچ ماده غذایی تکمیل کننده ای نیاز ندارد. شیردهی باید از همان ساعات و دقایق اولیه توسط مادر به صورت صحیح انجام گیرد.علت شیر خوردن نوزاد از یک سینه مادر و راه حل آنعلت شیر خوردن نوزاد از یک سینه مادر و راه حل آن

مادر باید سعی کند از همان روز اول از هر دو سینه شیر بدهد. برخی از مادران احساس می کنند یکی از سینه هایشان شیر تولید نمی کند ، علت این امر چیست و چرا یکی از سینه های مادران شیر تولید نمی کند. در این بخش از نم نمک در قالب پرسش و پاسخ به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

سوال:سینه چپ من شیر تولید نمی کند؟

پاسخ: اکثر خانم های شیرده یک سینه دارند که نسبت به دیگری شیر بیشتری تولید می کند. در بعضی موارد ، به ویژه اگر زن عمل جراحی (بیوپسی یا بزرگ کوچک کردن سینه) بر روی سینه هایش انجام داده باشد مسلما سینه ها شیر کم تری تولید خواهند کرد اما در اکثریت زنان شیرده ، بدن بر اساس تقاضا و خواسته کم و بیش نوزاد شیر تولید می کند.

در مراحل اولیه شیردهی ، برخی از نوزادان یک سینه را بر دیگری ترجیح می دهند و براساس آن مادران بیشتر از آن سینه نوزاد را شیر می دهند. بنابراین سینه دیگر به اندازه ای که باید مورد استفاده قرار نگرفته و به اندازه شیر تولید نمی کند.

شیر خوردن نوزاد از یک سینه

چنان چه در مراحل اولیه شیردهی به نوزاد هستید توصیه می شود از هر دو سینه به طور یکنواخت برای شیردهی استفاده کنید و سپس سعی کنید شیر اضافی در سینه ها را پمپ کنید و یا سینه ای که شیر کم تری تولید می کند را تحریک به شیردهی کنید زیرا باعث افزایش مقدار تولید و به تبع تقاضای بیشتر نوزاد خواهد شد.

همچنین مراجعه به یک مشاور شیردهی یا پزشک نیز خالی از لطف نیست زیرا آن ها می توانند در کمک به بسیاری از مشکلات شیردهی توسط شیر مادر مفید و به خوبی عمل کنند.

سوال:دلیل شیر خوردن نوزاد از یک سینه چیست؟

پاسخ:بیشتر نوزادان فقط از یک سینه شیر می خورند و وقتی مادر سینه مقابل را امتحان می کند از شیر خوردن امتناع می کنند ، علت این کار نوزادان در چیست:

تفاوت در نوک سینه ها:

معمولا سینه چپ کانال های فعالتری نسبت به سینه راست دارد. دلیل شیر خوردن نوزاد از یک سینه تفاوت در نوک سینه ها می تواند باشد ، کودک سینه ای را که نوک متناسبی دارد ، می تواند بهتر بمکد و از آن تغذیه کند. سینه ای که نوزاد نمی پذیرد ممکن است نوک سینه ای سفت یا بزرگ تر داشته باشد که خوردن آن برای نوزاد سخت باشد.

دلایل شیر خوردن نوزاد از یک سینه

انتخاب نوزاد:

ممکن است نوزاد ترجیح دهد یکی از سینه ها را بیشتر بخورد زیرا در یک طرف راحت تر دراز می کشد یا به علت واکسیناسیون یا عفونت گوش از یک سینه نمی تواند شیر بخورد.

عمل جراحی یا زخم:

انجام عمل جراحی یا داشتن زخم بر روی یکی از سینه ها بر تولید شیر تاثیر گذاشته و تولید شیر با مشکل مواجه می شود.

ورم سینه:

اگر یکی از سینه ها ورم کرده باشد ، مزه شیر تغییر کرده و نوزاد ترجیح می دهد از سینه دیگر شیر بخورد.

علت شیرنداشتن یک سینه

اشکالاتی در تکنیک شیر دادن:

مادر بهتر است از هر دو سینه به نوزاد شیر دهد و هر بار از یک سینه شیردهی انجام دهد. عملکرد مادر نقش مهمی در عادت شیرخوردن نوزاد و اینکه او از کدام سینه شیر بخورد ، دارد.

برخی مادران که چپ دست هستند ، عادت دارند از سینه چپ شیر دهند و بعد از مدتی نوزاد سینه راست آنها را نمی گیرد. شیر دادن به نوزاد در هر وعده از هر دو پستان باعث تحریک تولید شیر بیشتر نیز می شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن