ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، علائم اولیه بارداری و علائم قبل از قاعدگی اغلب مشابه و مبهم هستند، بسیاری از زنان با وجود این علائم شک می کنند که باردار شده اند یا علائم قبل از قاعدگی است.

15 نشانه اصلی بارداری و حاملگی در روزهای اول

در بسیاری از خانم ها علامتهایی از بارداری رایج و عمومی است و در برخی نیز فقط با آزمایش خون فرد باردار متوجه بارداری اش می شود و گاهی از همان هفته های اول علائم آشکار میشود.هر کسی که برای باردار شدن تلاش کرده است ، می داند که دو هفته فاصله بین تخمک گذاری و اولین روز پریود زمانی طولانی برای اطمینان از بارداری است.علائم اولیه حاملگی و بارداری در روزهای اولعلائم اولیه حاملگی و بارداری در روزهای اول

چنانچه پیش از این هم در بخش علائم بارداری در نم نمک گفتیم زنان می توانند نشانه های بارداری را بین 8 تا 14 روز پس از تخمک گذاری ، پس از اینکه تخمک در دیواره رحم جا گرفت ، تجربه کنند و با گذشت 8 هفته از بارداری ، 90 درصد زنان علائم بارداری را تجربه خواهند کرد.

علائم اولیه بارداری و علائم قبل از قاعدگی اغلب مشابه و مبهم هستند ، بسیاری از زنان با وجود این علائم شک می کنند که باردار شده اند یا علائم قبل از قاعدگی است.همه زنان علائم معمولی بارداری را تجربه نمی کنند.اگر مشکوک به بارداری هستید ، یک شیوه زندگی سالم انتخاب کنید و در اسرع وقت با پزشک متخصص و مشاوره بهداشت صحبت کنید.

ریزترین علائم بارداری

نشانه های اصلی و اولیه بارداری

نشانه اصلی بارداری چیست؟

1. سینه های حساس و متورم :

درد یا سوزش در سینه یکی از شایع ترین نشانه های بارداری است.در اوایل بارداری ، به دلیل این که سینه ها برای تولید شیر آماده می شوند ، بزرگتر می شوند و شکل می گیرند.در نتیجه ممکن است که چند ماه سینه ها حساس و متورم شوند.

به گفته برخی از متخصصان : "همه زنان همه تغییرات را تجربه نمی کنند ، مخصوصا اگر قرص جلوگیری از بارداری مصرف کرده باشند."

ممکن است که در چند هفته اولی متوجه بارداری شوید_ بعضی از زنان حتی از همان زمان تشکیل نطفه ، متوجه می شوند.در این مقاله اولین نشانه های بارداری ، که ممکن است متوجه آن نشوید آمده است.

2. تیره شدن هاله دور سینه :

در بسیاری از زنان ، هورمون های بارداری باعث شوند که حلقه های اطراف نوک سینه بزرگتر و تیره تر شوند.این مسئله به این دلیل اتفاق می افتد ، که بدن ، خود را برای شیردهی آماده می کند .

3. لکه بینی :

حدود 5 تا 10 روز پس از تشکیل نطفه ، زمانی که جنین در رحم تشکیل می شود ، برخی از زنان متوجه لکه بینی می شوند.

بنابراین اگر در ماه جاری یک دوره قاعدگی خفیف داشته اید ، هنوز ممکن است که یک ساک حاملگی کوچک را حمل کنید ، در این مقاله مطالبی در مورد آزمایشات بارداری خانگی که شما باید بدانید ، از جمله این که چه زمانی بهتر است تا آن آزمایش را انجام دهید ، آمده است.

4. تکرر ادرار یا یبوست :

هنگام بارداری ، رحم شما مستقیما بر روی مثانه فشار وارد می کند که منجر به تکرر ادرار می شود . فشار اضافه شده و تغییرات روده نیز ممکن است باعث یبوست شود ، طبیعتا ، هر چه قدر نوزاد بیشتر رشد می کند ، بیشتر به رحم و مثانه و سایر اعضای بدن فشار می آورد.

علائم بارداری قبل از پریود

نشانه های اولیه و اصلی بارداری

نشانه های اصلی که بیانگر بارداری است

5. خستگی :

احساس خستگی زیاد از نشانه های رایج بارداری است. ( برای تشکیل نوزاد ، انرژی زیادی صرف می شود.) در واقع ، خستگی اغلب از نشانه های اولیه بارداری است. اگر باردار هستید و خوش شانس باشید ، احساس خستگی بعد از هفته دوازدهم و زمانی که جفت شکل گرفته است ، کمتر می شود.

6. حالت تهوع :

حالت تهوع یکی از شایع ترین علائم بارداری است و چنانچه در بخش بارداری نم نمک تکرار می کنیم بارداری باعث افزایش سطح هورمون ها می شود. ( حدود 80 درصد از زنان در طی 3 ماه اول بارداری تجربه تهوع صبحگاهی را دارند.) برای بسیاری ، این تهوع لزوما محدود به صبح نیست- برخی آن را در تمام طول روز احساس می کنند.

7.حساسیت بویایی :

نه ، حس بویایی قوی در سر شما نیست : بسیاری از زنان باردار در طول بارداری حس بویایی بیشتری دارند.این علامت یکی از شایع ترین علائم اولیه بارداری است که شما می توانید داشته باشید. برخی از محققان حدس زده اند که این موضوع ممکن است زنان را از خوردن غذاهای خراب یا غذاهای آلوده محافظت کند و از این طریق کودک را از هر گونه سم مضری محافظت می کند.

8.درجه حرارت بالا :

اگر دمای بدن خود را اندازه گیری کرده باشید. یک نشانه مثبت از بارداری ، افزایش حدود یک درجه دمای بدن است که بیشتر از دو هفته قبل از پایین آمدن درجه حرارت بدن طول بکشد ، است که نشان دهنده تخمک گذاری است.

علایم صددرصدی بارداری

مهم ترین و ریزترین نشانه های اصلی بارداری

اولین نشانه های بارداری و علائم اصلی آن

9.پریود نشدن :

واضح ترین شاخص بارداری پریود نشدن است ، اما پریود نشدن همیشه به این معنا نیست که کودکی در راه است.استرس ، رژیم غذایی یا برنامه نامنظم نیز ممکن است مقصر این موضوع باشد. بنابراین بهتر است قبل از اعلام بارداری آزمایش انجام دهید .

10. گرسنگی یا هوس خوراکی کردن بیش از حد معمول :

بدن یک فرد باردار سخت در تکاپو برای رشد کودک است و حدود 300 کالری اضافی در روز نیاز دارد. بسیاری از زنان گرایش به غذاهایی برای خود دارند که در حالت عادی هرگز میلی به خوردن آن ها نداشتند. برخی دیگر در تمام طول روز احساس گرسنگی می کنند.

11. سردرد :

تکرر سردرد میگرنی ، با بارداری ممکن است که افزایش یابد.بسیاری از زنان که دچار سردرد های شدید میگرنی می شوند ، در دوران بارداری ، بیشتر به آن سردرد ها مبتلا می شوند.با این حال ، برخی از افراد تجربه متفاوتی دارند و در واقع انتظار می رود که از میگرن کاسته شود .

12. نوسانات خلق و خوی :

بسیاری از زنان در طی بارداری تغییرات خلقی احساسی را تجربه می کنند. طبیعی است که احساسات مختلفی داشته باشند ، زیرا هورمون ها و بدن در حال تغییر هستند.

13.احساس ضعف یا سرگیجه :

تغییر هورمون ها ، همراه با ضربان قلب تند تر برای پمپاژ کردن خون بیشتر در بدن ، می تواند فشار خون را به تدریج در اوایل بارداری کاهش داد. در نتیجه بسیاری از زنان سرگیجه دوره ای یا احساس ضعف را تجربه می کنند.

علائم بارداری قبل از موعد پریود

اصلی ترین نشانه های بارداری که زود مشخص می شوند

نشانه های اصلی در روزهای اول بارداری

14. طعمی مانند فلز در دهان شما :

بعضی از زنان در طول بارداری از طعم و مزه " فلزی " در دهان خود شکایت دارند. در حالی که هیچ توجیح علمی برای این علامت وجو ندارد ، برای بعضی از آن ها می تواند در تمام طول بارداریشان ادامه یابد.

15. رویاهای واضح :

رویاها اغلب در دوران بارداری تشدید می شوند.بنابراین اگر رویاهای شما بیشتر شده اند ، این می تواند نشانه بارداری باشد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن