علائم سقط فراموش شده چیست و نشانه های سقط فراموش شده چیست؟ و علائم سقط فراموش شده نی نی سایت و تجربه های سقط فراموش شده و بتا در سقط فراموش شده و سقط فراموش شده در هفته 14 نی نی سایت و سقط فراموش شده در هفته هشتم و هماتوم و سقط فراموش شده نی نی سایت و سقط فراموش شده در هفته دهم و سقط فراموش شده چیست در نم نمک.

نشانه های سقط فراموش شده چیست؟

سقط فراموش شده ، سقطی است که در آن جنین شکل نگرفته و یا مرده است (بارداری پوچ یا مرگ جنین) اما جفت و بافت جنین بدون ظهور علایم سقط هنوز در رحم وجود دارد. سقط فراموش شده گاهی به عنوان یک سقط جنین "ساکت یا بی صدا" نیز خوانده می شود. به این دلیل به این نوع از سقط جنین ، سقط فراموش شده می گویند که در این نوع سقط علائم خونریزی و دل درد که در انواع دیگر سقط جنین شایع است ، وجود ندارد. این مساله می تواند سبب بروز مشکلاتی گردد ، زیرا باقی ماندن محصولات بارداری متوقف شده به مدت طولانی در رحم ممکن است همراه با ضررهایی همراه باشد. حدود 10 درصد از بارداری های شناخته شده منجر به سقط جنین خود به خودی می شوند و 60 درصد از سقط جنین ها در سه ماهه اول بارداری اتفاق می افتند. سقط جنین فراموش شده نیز یک سقط جنین اختیاری و عمدی نیست و جزو سقط جنین خودبه خودی محسوب می گردد.علائم سقط فراموش شده چیست؟علائم سقط فراموش شده چیست؟

نشانه های سقط فراموش شده چیست؟

علائم سقط فراموش شده چیست؟

به طور معمول هیچ علامتی در سقط جنین فراموش شده وجود ندارد اما گاهی ممکن است ترشح قهوه ای رنگ واژینال وجود داشته باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که علائم اولیه بارداری مانند تهوع و درد پستان کاهش یافته یا از بین رفته است و این مساله جزو شایع ترین علائم سقط فراموش شده است. علائم سقط فراموش شده متفاوت از علائم یک سقط جنین عادی است که معمولا شامل خونریزی واژینال ، گرفتگی شکم یا دل درد ، دفع مایع یا بافت و قطع علائم بارداری می باشد.

علت سقط فراموش شده چیست؟

علت سقط فراموش شده کاملاً مشخص نیست. اغلب سقط جنین هایی که در سه ماهه اول رخ می دهد بدین دلیل است که جنین از تعداد یا شکل کروموزومی اشتباهی برخوردار است. گاهی اوقات ، سقط جنین ممکن است در اثر مشکلات رحمی مانند زخم ایجاد شود. همچنین ابتلا به بیماری های غدد درون ریز ، اختلالات خودایمنی یا سیگار کشیدن زیاد ، مثال های دیگری از علت سقط جنین فراموش شده می باشند. ضربه های جسمی نیز می تواند باعث سقط جنین شود. در اغلب موارد ، پزشک نمی تواند علت سقط فراموش شده را مشخص کند. در یک سقط فراموش شده ، رشد جنین به راحتی متوقف می شود و معمولاً هیچ دلیل واضحی وجود ندارد. استرس ، ورزش ، داشتن رابطه جنسی و مسافرت باعث سقط جنین نمی شود ، بنابراین خود را سرزنش نکنید.

نشانه های سقط فراموش شده چیست؟

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

در صورت داشتن هر نوع سقط جنین ، حتما به پزشک مراجعه کنید. در صورت بروز علائم سقط جنین مانند خونریزی واژن ، گرفتگی شکم یا دل درد و دفع مایع یا بافت با پزشک خود تماس بگیرید. همانطور که قبلا اشاره کردیم ، فقدان علائم بارداری از شایع ترین علائم سقط فراموش شده می باشد ، پس توصیه می شود نسبت به آن هشیار باشید ، به عنوان مثال اگر احساس تهوع یا خستگی شدید داشته اید و ناگهان علائم تان قطع شده است ، با پزشک خود تماس بگیرید. اکثر خانم ها ، احتمالاً تا زمانی که پزشک در حین سونوگرافی توقف بارداری را تشخیص ندهد ، متوجه سقط جنین فراموش شده نخواهند شد.

سقط فراموش شده چگونه تشخیص داده می شود؟

سقط فراموش شده اغلب در سونوگرافی های قبل از هفته 20 بارداری تشخیص داده می شود. تشخیص آن معمولاً وقتی پزشک نمی تواند ضربان قلب جنین را مشاهده کند ، انجام می گیرد. اگر برای دیدن ضربان قلب زود باشد (کمتر از هفته 8 بارداری باشید) ، پزشک ممکن است سطح هورمون بارداری (hCG) در خون شما را طی دو روز (48 ساعت) کنترل کند. اگر سطح هورمون hCG به میزان معمول افزایش نیابد (حدود دوبرابر) ، علامت این است که بارداری به پایان رسیده است. معمولا ممکن است یک هفته بعد از سونوگرافی قبلی ، توصیه شود تا سونوگرافی به منظور پیگیری روند بارداری انجام شود. در صورت تایید سقط توصیه می شود تا زمان دفع کامل محصولات بارداری و به صفر رسیدن میزان هورمون تیتر بتا ، پیگیری مرتب انجام گیرد.

نشانه های سقط فراموش شده چیست؟

درمان سقط فراموش شده

چندین روش مختلف برای درمان سقط فراموش شده وجود دارد. ممکن است شما بتوانید نوع درمان را انتخاب کنید یا پزشک ، درمانی را که احساس می کند برای شما بهتر است ، توصیه کند.

-صبر داشته باشید : به طور معمول حتی اگر یک سقط فراموش شده درمان نشود ، بافت جنین دفع می شود و شما به طور طبیعی سقط می کنید. این روش در بیش از 65 درصد از زنانی که سقط فراموش شده را تجربه می کنند ، موفقیت آمیز است. اگر این اتفاق نیفتاد ، ممکن است برای دفع بافت جنین و جفت به دارو یا جراحی نیاز داشته باشید. با این حال برای پیشگیری از عوارض جدی احتمالی که بدنبال سقط فراموش شده به وجود می آید ، توصیه می شود به محض تشخیص سقط فراموش شده پیگیری و درمان لازم توسط پزشک صورت گیرد.

-درمان دارویی : ممکن است پزشک دارویی را برای درمان تجویز کند. این دارو به شما کمک می کند تا کل محصولات بارداری یا بافت باقی مانده ، دفع شود. شما داروها را در بیمارستان دریافت می کنید.

-درمان جراحی : عمل جراحی D&C ممکن است برای دفع بافت باقی مانده از رحم لازم باشد. پزشک ممکن است بلافاصله پس از تشخیص سقط فراموش شده ، D&C را توصیه کند ، یا اگر جنین به خودی خود یا با استفاده از دارو دفع نشود ، ممکن است آن را توصیه کند.

بهبودی پس از سقط فراموش شده چه مدت طول می کشد؟

زمان بهبودی جسمی پس از سقط جنین می تواند از چند هفته تا یک ماه و حتی گاهی اوقات طولانی تر ، متفاوت باشد. قاعدگی به احتمال زیاد طی چهار تا شش هفته برمی گردد اما بهبودی روحی ممکن است بیشتر طول بکشد. مشکلات روحی را می توان به طرق مختلف درمان کرد. به عنوان مثال ، برخی از افراد تصمیم به انجام سنت های مذهبی یا فرهنگی می گیرند. همچنین صحبت با یک مشاور و روان درمانگر ممکن است به شما کمک کند. گفتگو با افراد دیگری که دچار سقط جنین شده اند نیز مفید است. اگر شریک زندگی ، دوست یا اعضای خانواده شما دچار سقط جنین شده است ، درک کنید که اوقات سختی را پشت سر می گذارند. اگر می گویند که به زمان احتیاج دارند ، به آنها زمان و مکان مورد انتظارشان را اختصاص دهید ، اما همیشه در غم و اندوه آنها شریک باشید. سعی کنید به احساسات و صحبت هایشان گوش کنید. درک کنید که حس وابستگی زنان باردار به جنین شان ممکن است برای آنها شرایط روحی سختی را ایجاد کند و این را نیاز به یاد داشته باشید که هر کس متفاوت و به شکل خود غمگین می شود.

بارداری بعد از سقط فراموش شده

داشتن یک سقط فراموش شده ، شانس شما را برای داشتن سقط جنین در آینده افزایش نمی دهد. اگر این اولین سقط جنین شما باشد ، میزان سقط جنین دوم 14 درصد است ، که تقریباً برابر با میزان کلی سقط جنین است. با این وجود داشتن چندین مورد سقط جنین پشت سرهم ، خطر ابتلا به سقط بعدی را افزایش می دهد. اگر دو سقط جنین پشت سر هم داشته باشید ، پزشک تان ممکن است بررسی های خاصی را انجام دهد تا ببیند علتی وجود دارد یا خیر. برخی از عواملی که باعث سقط مکرر می شوند ، قابل درمان هستند.

سوالی که برای بسیاری از خانم هایی که این شرایط را تجربه کرده اند به وجود می آید این است که آیا بارداری بعد از سقط فراموش شده ، رخ می دهد یا خیر؟ در بسیاری از موارد ، خانم ها تمایل دارند بعد از گذراندن اولین دوره قاعدگی شان ، دوباره باردار شوند. اغلب پزشکان توصیه می کنند حداقل تا سه ماه پس از سقط جنین صبر کنید. اگر آمادگی بارداری بعد از سقط فراموش شده را دارید ، از پزشک تان بپرسید که چه مدت باید صبر کنید. علاوه بر اینکه باید مطمئن شوید از نظر جسمی آمادگی بارداری دیگری را دارید ، باید از نظر روحی و عاطفی نیز آمادگی اقدام به بارداری بعد از سقط فراموش شده را داشته باشید. اگر احساس می کنید هنوز آمادگی لازم را ندارید ، صبر کنید و زمان بیشتری به خودتان بدهید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.