ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، علت بی حالی نوزاد و دلایل بی حالی نوزاد و دلیل علت بی حالی کودک و علت بی حالی و بی اشتهایی نوزاد و علت بی حالی و خواب آلودگی نوزاد و بی حالی و خواب آلودگی نی نی سایت و رفع بی حالی نوزاد و چه موقع استفراغ نوزاد خطرناک است نی نی سایت و بی حالی کودک نشانه چیست و علت بی حالی و شیر نخوردن نوزاد و زردی و بی حالی نوزاد در نم نمک.

علت بی حالی نوزاد چیست؟

توجه کنید مواردی که به آن ها اشاره می کنیم ، می تواند موجب بی حالی نوزاد شود. از طرف دیگر ، خود این موارد ممکن است به علل دیگری رخ دهند. بهتر است برای بررسی ها بیشتر با پزشک متخصص تماس گرفته یا به اورژانس ها و مراکز درمانی مراجعه کنید.علت بی حالی نوزاد چیست؟علت بی حالی نوزاد چیست؟

علت بی حالی نوزاد

گریه کردن

منظور از گریه در واقع گریه بیش از حد نوزاد است. گریه ای که بیشتر از 4 ساعت به طول بینجامد و کودک آرام نشود می تواند به خستگی و بی حالی نوزاد منجر گردد.

در شرایطی که کودک گریه نمی کند اما بی حال است و فعالیت و تحرک ندارد ، هم چنین با دشواری از خواب بیدار شود ، نیاز به بررسی بیشتر توسط پزشک دارد.

تغییرات خلق وخو

اگر متوجه تغییرات رفتاری آشکاری در نوزاد خود شده اید ، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

به طور کلی برخی نوزادان پر انرژی و فعال ترند ، در مقابل ، بعضی نوزادان دیگر انرژی کمتر و تحرک پایین تری دارند. دسته دوم نوزادان با این ویژگی اخلاقی ، بی حال نیستند بلکه خلق آرام تری نسبت به دیگر هم سالان دارند.

کودک شما در هر کدام از این دسته ها که باشند ، طبیعی است. البته اگر این خلق و رفتار تغییرات محسوس و جدی داشت ، حتما با پزشک متخصص اطفال مطرح کرده و مشورت کنید.

کم آبی بدن

کم شدن آب بدن نوزاد می تواند یکی از علل بی حال بودن نوزاد باشد. دریافت آب کافی در شبانه روز به حفظ عملکرد طبیعی سیستم ها بدن کمک کرده و از بروز بیماری ها مختلف در فرزندتان جلوگیری می کند. علائم و نشانه هایی که کم آبی بدن نوزاد را به ما نشان می دهند ، شامل موارد زیر است :

  • بی حال بودن ، ضعف و خستگی نوزاد
  • خوابیدن بیش از حد و خواب آلودگی
  • کم بودن میزان ادرار نوزاد به صورتی که کمتر از سه پوشک در شبانه روز خیس می کند.
  • خشک بودن دهان کودک

تغییر الگو اجابت مزاج

نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می کنند ، معمولا مدفوع مایع مانند با قوام نرم دارند. تغییر در نوع مدفوع نوزاد ، چه از نوع اسهال باشد یا از نوع یبوست و عدم دفع ، یا حتی اگر تعداد دفعات دفع مدفوع تغییر کرده باشد ، ممکن است موجب بی حالی نوزاد شود.

بی حالی نوزاد و کاهش اشتها نوزاد

بی حالی به دنبال بی اشتهایی نوزاد نیز شایع است. لازم به ذکر است کاهش اشتها به همراه استفراغ به رنگ سبز یا زرد می تواند نشانه بیماری دیگری باشد. این مورد نیز مانند دیگر موارد نیاز به بررسی از جانب متخصص اطفال دارد.

علت بی حالی نوزاد

مشکلات تنفسی

اختلال در تنفس علاوه بر اینکه ممکن است علت بی حال بودن نوزاد باشد ، می تواند نشانه بیماری دیگری نیز باشد. اختلال در تنفس ، تنفس مشکل ، ناتوانی در نفس کشیدن از موارد اورژانسی است و نیاز به مداخله سریع دارد.

علائم نشان دهنده مشکلات تنفسی شامل موارد زیر است. اگر این علائم و نشانه ها پایدار بودند و به طول انجامید ، نگران کننده هستند.

  • تنفس بیش از 60 بار در دقیقه
  • اطراف دهان نوزاد به رنگ آبی تغییر رنگ می دهد.
  • انقباض قفسه سینه
  • باز شدن پره ها بینی هنگام نفس کشیدن
  • شنیدن صدا خس خس یا ناله مانند از قفسه سینه
  • صدا های غیر طبیعی حین دم و بازدم

تب

بی حالی به دنبال تب اتفاقی رایج است. بهترین روش اندازه گیری دما بدن نوزاد ، استفاده از تب سنج ها داخل گوش است که دقیق ترین دما را نشان می دهد.

تب می تواند علت بی حالی نوزاد باشد. جهت رد کردن احتمال وجود بیماری دیگر باید کودک زیر نظر پزشک متخصص قرار بگیرد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن