یکی از روش هایی که که باعث اطمینان زنان برای باردار نشـدن پس از فعالیت جنسی می شود ، مصرف کردن قرص های ضدبارداری اورژانسی است. قرص های اورژانسی ، قرص هایی هستند که زنان پس از رابطه جنسـی مصرف می کند و این قرص ها از بارداری ناخواسته جلوگیری می کنند.

عوارض قرص اورژانسـی که فکرش را هم نمی کردید!

یکی از روش هایی که که باعث اطمینان زنان برای باردار نشـدن پس از فعالیت جنسی می شود ، مصرف کردن قرص های ضدبارداری اورژانسی است. قرص های اورژانسی ، قرص هایی هستند که زنان پس از رابطه جنسـی مصرف می کند و این قرص ها از بارداری ناخواسته جلوگیری می کنند.عوارض قرص اورژانسی که فکرش را هم نمی کردید!عوارض قرص اورژانسی که فکرش را هم نمی کردید!

قرص های اورژانسی یکی از روشهای رایج برای باردار نشـدن زنان است ولیکن این قرص ها دارای عوارض جانبی بسیار خطرناک و طولانی مدتی هستند که باید حتما قبل از مصرف این قرص ها به آنها توجه کنید.

در کل چندین نوع قرص با مارک های مختلف به عنوان قرص های اورژانسی وجود دارند ، قرص مایوی ، قرص پلن بی وان استاپ ، قرص پرونزا ، قرص تیک اکشن و قرص اِلا (تنها با دریافت نسخه پزشک می توانید این قرص را مصرف کنید.) همه قرص های اورژانسی هستند که هیچکدام از این قرص ها سلامت صد در صدی بـدن زنان را تضمین نمی کند. با ما همراه باشید تا درباره عوارض جانبی قرص های اورژانسی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

قرص اورژانسی

قرص ضـد بارداری اورژانسی چه مواقعی استفاده می شود؟

قرص های اورژانسی قرص هایی هستند که برای باردار نشـدن ناخواسته زنان توسط زنان مصرف می شوند ، این قرص ها با مارک های مختلف تا حدود 72 ساعت بعد از رابطه جنسـی توسط زنان مصرف می شوند و لازم به ذکر است که برای اینکه قرص های اورژانسی تاثیر بهتری داشته باشند باید در 24 ساعت اولیه رابطه مورد مصرف قرار گیرند.

قرص های اورژانسی بارداری دارای دوز 1/5 هستند و به صورت یک قرص و یا دو قرص با دوز 75 صدم به فروش می رسند قرص های دوتایی 75 صدمی را می توانید با فاصله 12 ساعت مصرف کنید و یا حتی هر دو را یکجا مصرف کنید.

عوارض قرص اورژانسـی

سفارش قرص اورژانسـی یکی از رایج ترین روش ها برای جلـوگیری از بارداری است و این قرص ها عوارض جانبی بسیار زیادی دارند که می تواند می توانند تا مدت های زیادی دچار مشکل در بـدن زنان شوند؛ حالت تهـوع ، درد شکـمی ، استفـراغ ، ناراحتی شکمی ، حساسیت پستان ، سـردرد و سـرگیجه ، درد لگن ، خستگی ، نوسانات خلقی ، درد عضلانی ، درد کـمر ، آسیب به رحم و عفونت لگـن همه از عوارض جانبی قرص های اورژانسی هستند.

قرص اورژانسی

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند در طول مصرف قرص های اورژانسی برای بـدن زن بیفتد به هم ریختن تعادل هورمون های بدن است ، با به هم خوردن تعادل هورمون های بدن این قرص ها به صورت غیر مستقیم می توانند باعث بروز مشکلات بسیار زیادتری در بـدن زنان شوند.

شایعاتی وجود دارد که مصرف قرص اورژانسـی ممکن است باعث جلـوگیری از بارداری در آینده ای نزدیک شود و کسانی که این قرص را مصرف کرده اند دیگر نمی توانند باردار شوند ، ولیکن باید به عرض تا برسانیم که این شایعات همه پوچ و توخالی هستند.

عوارض قرص اورژانسـی بر بارداری

قرص های اورژانسی باعث جلـوگیری از بارداری ناخواسته در زمان می شوند اما مصرف این قرص ها در صورتی که لقاح ایجاد شده باشد و یا زنان باردار باشند تاثیری بر روی جنین نخواهند داشت و اگر نگران آسیب دیـدن جنین پس از مصرف قرص اورژانسـی هستید باید به عرضتان برسانم که این قرص ها تاثیر منفی بر روی جنین ندارند ولی باید در طول بارداری مصرف این قرص ها را قطع کنید.

جالب است بدانید مصرف این قرص طبق آمار ارائه شده در منطقه کیش از بقیه مناطق کمتر بوده است و افراد متخصصی درباره این موضوع اطلاع رسانی عمومی رایگان در سطح این منطقه انجام می دهند. برای سفر به این منطقه و بهره بردن از این امکانات می توانید از تور ارزان کیش استفاده کنید.

https://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%DB%8C%D8%B4

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی