ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، مدفوع سبز نوزاد و مدفوع سبز نوزاد 6 ماهه و مدفوع سبز نوزاد چهار ماهه و ایا مدفوع سبز نوزاد نشانه سرماخوردگی است و مدفوع سبز نوزاد دو ماهه نی نی سایت و مدفوع سبز نوزاد نی نی سایت و علت سبز شدن مدفوع نوزاد شیر خشکی نی نی سایت و مدفوع سبز نوزاد 1ماهه و مدفوع سبز نوزاد 1ماهه نی نی سایت و علت مدفوع سبز در نوزادان شیر خشکی و مدفوع نوزاد سبز لجنی و مدفوع سبز نوزاد و بی قراری و غلل مدفوع سبز نوزاد و دلایل مدفوع سبز نوزاد و مدفوع سبز نوزاد سه ماهه و مدفوع سبز نوزاد دو ماهه و درمان خانگی مدفوع سبز نوزاد و اولین مدفوع نوزاد و علت رنگ سبز مدفوع نوزاد و مدفوع طبیعی نوزاد و دفعات مدفوع نوزاد و نکات دفع مدفوع در نوزادان را در نم نمک ببینید.

علت مدفوع سبز نوزاد و خطرات و درمان خانگی

یکی از بهترین نشانه ها که می تواند مادران را از بیماری های نوزاد خود مطلع سازد توجه به رنگ مدفوع است. زیرا هر رنگ از مدفوع کودک علت هایی دارد. در این بخش از بارداری و نوزاد نم نمک شما را با علت سبزبودن مدفوع نوزادان آشنا می کنیم.علت مدفوع سبز نوزاد و نشانه های خطرناک آن + درمان خانگیعلت مدفوع سبز نوزاد و نشانه های خطرناک آن + درمان خانگی

رنگ مدفوع کودک

دانستنی های مهم در مورد رنگ مدفوع نوزاد

اولین مدفوع نوزاد چه رنگی است؟

اولین مدفوع نوزاد سیاه مایل به سبز تیره و چسبیده است و مکونیوم نام دارد که از مایع آمنیوتیک ، مخاط ، سلول های پوستی و چیزهای دیگر مصرف شده در دوران جنینی تشکیل شده است ، این مدفوع بوی خاصی ندارد و رنگ سبز آن به دلیل پیگمان های صفراوی است.

با گذشت چند روز از تولد کودک مدفوع او روشن تر می شود و سبز روشن تر می گرددو چسبندگی آن نیز کمتر می شود. این تغییر رنگ در مدفوع کودک نشادن دهنده خوب عمل کردن روده و معده و هضم شیر است.

اولین مدفوع نوزاد

مدفوع طبیعی کودک چه رنگی است؟

مدفوع نوزاد در صورت استفاده از شیر مادر شل و زرد خردلی رنگ است که بوی ترشیدگی (اسیدی) دارد و تا هنگامی که فقط از شیر مادر تغذیه کند و چیزی به جز آن نخورد همین طور است. نوزادی که از شیر خشک تغذیه می کند رنگ مدفوع زرد کم رنگ دارد و مدفوع او سفت و مختصری قلیایی یا خنثی است و بوی زیاد می دهد.

تعداد دفعات مدفوع در نوزادان

تعداد 4 تا 7 نوبت دفع موفوع در نوزادان شیر مادر خوار طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد اما کودکانی که با شیر خشک تغذیه می کنند دفعات مدفوع کمتری دارند.

نوزاد چند دفعه مدفوع می کند

علت سبز بودن مدفوع نوزاد

علت سبز بودن مدفوع نوزاد در 6 هفته اول تولد

مدفوع نوزاد در شش هفته اول بدو تولد ، سبز روشن است و دارای تکه های سفت صابونی شکل می باشد که این حالت طبیعی است. این تکه ها به رنگ سفید با پوشش زرد یا قهوه ای هستند که در مدفوع بیشتر نوزادان دیده می شوند و مربوط به لخته های کازئین هستند.

آیا مدفوع سبز نوزاد نشانه سرما خوردگی اوست؟

در شش هفته ابتدای تولد شاید رنگ مدفوع سبز روشن باشد که طبیعی است و برخلاف باور برخی ها کودک سرما نخورده است.

مدفوع بچه چه رنگی است؟

علت مدفوع سبز تیره نوزاد

اگر رنگ مدفوع نوزادتان سبز تیره است شیرخشک حاوی آهن به او داده اید و یا اگر نوزادتان شیر خودتان را تغذیه می کند و به او مکمل آهن می دهید احتمال دارد که رنگ مدفوع او سبز تیره گردد. این اتفاق در صورتی نگران کننده نیست که میل کودک به غذا کم نباشد. اما اگر کودکتان بی میل شد و مدفوع او سبز رنگ گشت حتما به پزشک مراجعه کنید.

علت مدفوع سبز روشن نوزاد

زمانی که شیر مادر بسیار رقیق و شیرین تر است و کودک از این نوع شیر بسیار بیشتر از شیر غلیظ تر و چرب تر دریافت می کند ، مدفوع او به رنگ سبز روشن در می آید. این وضعیت نگران کننده نیست و در دوره های گذرا از شیردهی رخ می دهد. برای بهبود این وضعیت ، مادر باید از هر دو سینه ، کودک خود را شیر دهد.

مدفوع نوزاد و شیر خشک

یک علت مهم دیگر سبز بودن مدفوع نوزاد

سبز بودن مدفوع شیرخوارتان به علت کار کردن سریع شکم کودک است که رنگدانه های صفراوی فرصت تغییر رنگ را در روده پیدا نمی کنند. همچنین مادران شیرده باید مصرف غذاهای نفاخ را محدود کنند چون روی شیر مادر تاثیر می گذارد و ترکیبات موجود در آم از طریق شیر وارد بدن نوزاد می شود.

تغذیه مادران شیرده

نکته :

اگر رنگ مدفوع نوزاد ، مایل به سبز باشد و دارای رگه های لزج لعاب دار و براق باشد ، نشان دهنده وجود موکوس در مدفوع است که نشانه عفونت یا آلرژی است و اگر بیش از دو روز طول بکشد باید به پزشک مراجعه شود.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
60%

نظر دادن