میزان خوردن آلو خشک در بارداری و خوردن آلو خشک در دوران بارداری نی نی سایت و خوردن آلو در سه ماه اول بارداری و خوردن آلو بخارا در سه ماه اول بارداری و انواع آلو خشک و خواص آن و خوردن آلوچه و لواشک در دوران بارداری و آلو خشک برای معده
خوردن آلو در بارداری و مضرات آلو بخارا در بارداری در نم نمک.

خواص آلو خشک در بارداری

خوردن آلو خشک در دوران بارداری به طور معمول ایمن و سالم است. هر بارداری منحصر به فرد است و اینکه آیا شما می توانید آلو خشک را در دوران بارداری بخورید یا خیر ، به سلامت کلی شما بستگی دارد. پزشک شما بهترین راهنما خواهد بود تا به شما در مورد این که چقدر آلو خشک می توانید به طور ایمن مصرف کنید ، بگوید علاوه بر آن در این بخش از نم نمک برخی فواید خوردن آلو خشک برای زنان باردار آورده شده است که پیشنهاد می کنیم با دقت کامل آنها را مطالعه کنید.میزان خوردن آلو خشک در بارداری [فواید و عوارض]میزان خوردن آلو خشک در بارداری [فواید و عوارض]

مصرف آلو خشک در بارداری

فواید و خواص خوردن آلو خشک در دروان بارداری

1.آلو خشک از یبوست جلوگیری می کند :

وقتی که باردار هستید ، به خاطر تغییرات هورمونی مختلف ، به احتمال زیاد مشکلات روده ای یا یبوست را تجربه خواهید کرد. در دوران بارداری ، بدن شما استروژن بیشتری تولید می کند تا مطمئن شود که نوزادتان درست رشد می کند. می تواند هضم شما را کاهش دهد و باعث یبوست شود.

پروژسترون هورمونی دیگر است که بدن در طول دوران بارداری منتشر می کند. این کار ماهیچه های شما را آرام می کند و تسکین می دهد.

این ماهیچه ها که دیوارهای خارجی ناحیه روده شما را تشکیل می دهند ، در طول دوران بارداری به خاطر تولید پروژسترون ، استراحت می کنند. این کار باعث می شود که غذا در امتداد مسیر حرکت کند و از بدن شما خارج شود.

مصرف آلو خشک در بارداری

خواص مصرف آلو خشک در دوران بارداری

2.آلو خشک برای جلوگیری از کم خونی و تقویت سطح آهن :

آهن یکی از مواد مغذی اصلی است که برای رشد و پیشرفت مناسب نوزادتان حیاتی است. آلو خشک منبع غنی از آهن در زمانی بارداریتان است. فقط خوردن وعده های غذایی منظمتان میزان مناسب آهن را نمی دهد. مهم است که مواد غذایی اضافی مانند آلو خشک که با کمبود آهن مبارزه می کنند را مصرف کنید. خوردن آلو خشک به شما در ساخت هموگلوبین و جلوگیری از کم خونی در دوران بارداری کمک می کند. هم چنین از شما و کودکتان در برابر هر نشانه ای از ضعف محافظت می کند. خوردن آلو خشک به حفظ سطح انرژی شما کمک می کند و اعصاب شما را تسکین خواهد داد.

3.آلو خشک برای کنترل فشار خون و مبارزه با افسردگی :

آلو خشک حاوی پتاسیم است که به کاهش فشار خون کمک می کند. هم چنین به مبارزه با افسردگی کمک می کند و اضطراب را کنترل می کند. بتا - کاروتن و ویتامین A در آلو خشک به رشد چشم در نوزاد متولد نشده کمک می کنند. خوردن آلو خشک برای پوست شما کودکتان مفید خواهد بود.

4. آلو خشک برای جلوگیری از درد مفاصل :

ممکن است زمانی که باردار هستید درد و گرفتگی مفاصل داشته باشید. خوردن آلو خشک به پیش گیری یا کاهش این دردها کمک می کند. همچنین مصرف آلو خشک به جلوگیری از هر گونه التهابات در بارداریتان کمک خواهد کرد.

آلو خشک برای درد مفاصل

جلوگیری از درد مفاصل با آلو خشک

5.آلو خشک برای مبارزه با حالت تهوع :

خوردن آلو خشک می تواند یک روش طبیعی و سالم برای جلوگیری از حالت تهوع باشد. خوردن آلو خشک در دوران بارداری بسیار مفید است اما زیاد خوردن آن ممکن است موجب عوارض جانبی مثل احساس نفخ ، باد شکم و حتی اسهال شود. دقت کنید که آلو خشک تنها پس از چک کردن با پزشک و دانستن میزان مصرف روزانه بخورید.

6.آلو خشک برای کنترل وزنتان :

کربوهیدرات های موجود در آلو خشک ، قند میوه هستند که غلظت نسبتا کمی دارند. این باعث می شود که آن ها جایگزین خوبی برای غذاهای کم کالری باشند ، به خصوص اگر می خواهید افزایش وزن بارداریتان را کاهش دهید. با این حال ، آلو خشک در دوران بارداری به این دلیل توصیه نمی شود که میزان قند و سدیم بالایی دارد.

7.آلو خشک برای تامین انرژی :

ویتامین C به جذب آهن از طریق سیستم گوارشی کمک می کند در نتیجه خطر کم خونی را کاهش می دهد. همچنین یک آنتی اکسیدان قوی نیز هست که به این معنی است که از سلول های ما در برابر آسیب اکسیداتیو شدن محافظت می کند. ویتامین C نیز در سنتز ال - کارنیتین ضروری است ، یک آمینو اسید دیگر مورد نیاز در تجزیه و تحلیل اسیده ای چرب و تولید انرژی است.

خوردن آلو خشک در بارداری

تامین انرژی با آلو خشک

8. آلو خشک برای جلوگیری از بیماری های قلبی :

آلو خشک حاوی غلظت بسیار کمی از چربی ها اسن. این چربی ها به طور کامل غیر اشباع هستند و احتمال بیماری های قلبی مانند چربی های اشباع شده را افزایش نمی دهند.

9.آلو خشک برای جلوگیری از زایمان زودرس :

غلظت های بالای منیزیم در آلو خشک می تواند خطرات ناشی از انقباضات اولیه را با ایفای نقش در آرامش ماهیچه های گردن رحم کاهش دهد.

10.آلو خشک برای حفظ دید :

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مصرف آلو خشک سالم در هر روز باعث کاهش احتمال انحطاط بینایی شبکیه می شود. این بیماری یکی از علل اصلی فقدان بینایی در میان افراد مسن می باشد.

بهبود دید با آلو خشک

آلو خشک برای بهبود بینایی

11.آلو خشک مفید برای مغز :

تحقیقات جدید نشان می دهد که حضور آنتی اکسیدان هایی مثل پلی فنول و پلی فنول در آلو خشک نقش مهمی در حفاظت از سطوح چربی در سلول های مغز از تخریب اکسیداتیو ایفا می کند.

12.آلو خشک برای حمایت از استخوان ها :

آلو خشک غنی از ویتامین A است که به خاطر کمک به بهبود رشد و پیشرفت استخوان شناخته شده است. علاوه بر این، آلو خشک شامل پتاسیم، ویتامین کا، کلسیم و فسفر است ، که همه آن ها برای حفظ سلامتی استخوان ضروری هستند.

13. آلو خشک برای کمک به استرس و خستگی :

استرس و خستگی در دوران بارداری شایع است. خوردن آلو خشک می تواند این اثرات را به خاطر حضور ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها که به دنبال حمایت از فرایندهای مختلف بدن و افزایش سطح انرژی کار می کنند ، کاهش دهند.

آلو خشک مناسب برای استرس

کمک کردن به استرس و خستگی

خوردن چند عدد آلو خشک در روز در در زمان بارداری مناسب است؟

میزان مصرف روزانه اش به عواملی مانند جنسیت ، وضعیت سلامت ، سن ، و غیره بستگی دارد. با این حال ، مقدار میانگین برای یک فرد سالم در هر روز حدود 100 گرم است. در حالی که آلو خشک خوش مزه و مغذی است ، اما به خاطر اثرات جانبی آن ها که در زیر توصیف می شوند ، به مقدار نامحدود مصرف نمی شوند.

عوارض جانبی آلو بخارا در دوران بارداری :

در ادامه این بخش از سلامت نم نمک چند موقعیت بالقوه وجود دارد که ممکن است بخواهید قبل از خوردن آلو در دوران بارداری در نظر بگیرید :

1. آلو کم کالری است :

میزان کم کالری موجود در آلو چیز خوبی است چون به کاهش وزن و کنترل دیابت کمک می کند. با این حال ، کالری برای سوخت و ساز شما بسیار مهم است و وقتی شما باردار هستید ، بیشتر نیاز دارید. لطفا اطمینان حاصل کنید که در طول سه ماهه اول روزانه 1800 کیلو کالری ، و در روزانه در طول سه ماهه دوم 2200 کیلو کالری و در طول سه ماهه سوم 2400 کیلوکالری از انواع غذاها می گیرید.

2. آلو می تواند مسائل کلیه را بدتر کند :

افرادی که هیچ مشکل کلیوی ندارند می توانند آلو را بدون ترس مصرف کنند. با این حال ، اگر شما مستعد بیماری هایی مثل سنگ کلیه باشید ، باید اکیدا از آلو اجتناب کنید. این به این دلیل است که آن ها حاوی اکسالات هستند که می توانند با کلسیم در کلیه ها ترکیب شوند و سنگ تشکیل دهند.

مصرف آلو در بارداری چه عوارضی دارد؟

عوارض آلو بخارا در بارداری

چگونه می توان آلو را انتخاب و ذخیره کرد :

وقتی شما آلو می خرید ، بهتر است آن هایی را انتخاب کنید که رنگ های روشن ، تازه و سایزی متوسط هستند و آبدار هستند را انتخاب کنید. لطفا از آلو ، آسیب دیده ، کبود یا نارس دوری کنید. شما می توانید آلو رسیده را در یک کیسه پلاستیکی در یک کشوی یخچال ذخیره کنید تا عمرش را بیشتر کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.