آیا گوشی برای زن حامله و باردار ضرر دارد و گوشی برای زن باردار ضرر دارد و ایا اینترنت برای زن حامله ضرر دارد و چه چیزهایی به جنین آسیب میزند و تاثیر اینترنت بر جنین نی نی سایت و کیا تو بارداری از اینترنت استفاده میکنند و حد مجاز استفاده از موبایل در بارداری و استفاده از موبایل و اینترنت در بارداری نی نی سایت و استفاده از گوشی بعد از انتقال جنین نی نی سایت و تلفن همراه در بارداری در نم نمک.

عوارض استفاده از گوشی موبایل در بارداری و خطرات اینترنت برای جنین

آیا می دانید استفاده طولانی مدت از تلفن همراه می تواند عوارض جانبی برای نوزاد متولد نشده شما داشته باشد ؟ اگرتصور می کنید که استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری بی خطر است کاملا در اشتباهید ! در این قسمت از نم نمک همه چیز را راجع به آن خواهیم گفت.عوارض استفاده از موبایل و اینترنت در بارداری و حاملگیعوارض استفاده از موبایل و اینترنت در بارداری و حاملگی

تاثیر تلفن بر بارداری

در حالی که مطالعات زیادی در مورد تأثیر تشعشعات دستگاه های الکترونیکی وجود دارد محققان دانشکده پزشکی ییل اخیرا تأثیر تلفن های همراه را روی جنین ها مورد مطالعه قرار داده اند . این مطالعه تکان دهنده نشان می دهد که زنان بارداری که از تلفن های همراه استفاده می کنند بیشتر احتمال دارد کودکانی با مشکلات رفتاری به دنیا بیاورند . تشعشعات بر رشد مغز جنین تأثیر می گذارد و همچنین باعث بیش فعالی می شود.

در دوران بارداری شما از طریق تلفن صحبت می کنید ، متن می نویسید ، در مورد نیازهای کودک تحقیق می کنید و موارد دیگر . بنابراین چگونه استفاده از طریق تلفن بر رشد کودک شما تأثیر می گذارد ؟ در ادامه بخوانید که این علم چه می گوید تا نگرانی های شما راجع به استفاده از موبایل در دوران بارداری کاهش یابد.

چرا باید نگران دستگاه های الکترونیکی (بی سیم) باشید ؟

در دنیای امروز شما فقط از تلفن های موبایل استفاده نمی کنید تا با افراد نزدیک خود در ارتباط باشید و کارهای خود را انجام دهید . لپ تاپ ها ، تبلت ها و سایر اتصالات اینترنت بی سیم گسترده ای هستند که تمام این وسایل الکترونیکی امواج رادیویی الکترومغناطیسی را منتشر و دریافت می کنند تا با یکدیگر و جهان خارج ارتباط برقرار کنند. بخش کوچکی از این امواج در داخل بدن انسان ها به پایان می رسد و هنگامی که بدن شما در معرض میزان بیشتری از این امواج قرار می گیرد ، ممکن است که باعث آسیب دی ان ای شده و ترکیب سلول های زنده را تغییر دهد . تأثیرات بعدی که ممکن است برای مدت طولانی باقی بمانند ، بستگی به فرکانس و قدرت امواج دارد .

دستگاه های بی سیم تنها منابعی هستند که شما را در معرض امواج رادیویی قرار می دهند . آیا می دانستید که خورشید ، دستگاه های اشعه ایکس ، رادیو ، مایکروویو و هواپیما ها همه امواج رادیویی ساطع می کنند اما در سطوح مختلفی قرار دارند ؟ بنابراین توصیه می شود که از آن ها دور شوید و به همین دلیل ممکن است پزشک به شما توصیه کند از قرار گرفتن در معرض امواج غیرضروری در دوران بارداری خودداری کنید .

تاثیر تلفن بر بارداری

تحقیقات در مورد تلفن همراه در دوران بارداری چه می گوید ؟

از آنجا که انرژی امواج حاصل از تلفن همراه در جایی بین پرتوهای ایکس وجاذبه قرار دارد ، محققان در مورد اینکه آیا امواج می توانند روی جنین تأثیر بگذارند یا خیر تردید دارند . در یک کودک در حال رشد سلول ها به سرعت در حال تکثیر و در معرض اختلالات بیرونی هستند اما مطالعات تاکنون نتوانسته اند چیزی را پیدا کنند که باعث نگرانی در استفاده از موبایل شود .

تحقیق شماره 1:

تیمی از دانشمندان به سرپرستی دکتر هیو موش های باردار را در معرض تلفن همراه قرار دادند به این صورت که تلفن همراه را روشن و در حالت بی صدا به مدت 2 هفته بر روی قفس موش ها قرار دادند .گروهی دیگر دقیقا با همین شرایط ولی با این تفاوت که تلفن همراه خاموش بود این آزمایش را انجام دادند ، سپس بچه موشها را از نظر رفتار و قدرت حافظه مورد آزمایش قرار دادند. موش هایی که مادرانشان در معرض تلفن همراه روشن بودند دارای مشکلات رفتاری ای که از ویژگی های بیش فعالی در انسان است ، بودند اما با این حال تحقیقات از موش ها ممکن است همیشه در انسان ها صدق نکند و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که این نتیجه صحیح نباشد زیرا انسان در زمان بارداری به صورت تمام وقت از تلفن همراه استفاده نمی کند .

تحقیق شماره 2 :

در اینجا مطالعه دیگری توسط دانشمندان در دانمارک انجام شده است . آن ها مشکلات رفتاری کودکان را قبل و بعد از تولد که ناشی از در معرض تلفن همراه بودن را بررسی کردند . به مادران دارای کودک هفت ساله پرسشنامه ای در رابطه با سلامت و رفتار و سابقه ی قرارگیری در معرض تلفن همراه کودکشان داده شد و پس از بررسی دریافتند که قرار گرفتن در معرض تلفن همراه پیش از تولد و پس از زایمان تا حدودی با بیش فعالی و سایر مشکلات رفتاری در کودکان ارتباط مستقیم دارد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که مطالعات پژوهشی از این نوع دقیقا نمی توانند ارتباطی بین میزان استفاده از موبایل در دوران بارداری و اختلالات رشد در کودکان را اثبات کنند .

تاثیر امواج موبایل در بارداری

تاثیرات استفاده بیش از حد از تلفن همراه در دوران بارداری چیست؟

استفاده از تلفن همراه در دهه اخیر بسیار افزایش یافته است .از آنجا که امروزه تلفن های همراه در عین حال یک مینی کامپیوتر سیستم پخش موسیقی و یک دستگاه بازی نیز به حساب می آیند ، بدیهیست که تاثیرات اشعه آن نیز بیشتر باشد . اگرچه محققان هنوز تأثیر تشعشعات بر روی DNA و سلول ها را کاملا اثبات نکرده اند اما رابطه ای مستقیم بین تشعشعات و اختلالات عصبی و فیزیولوژی در کودکان قطعا وجود دارد . البته ممکن است علت این اختلالات تنها تشعشات نباشند اما دلیل خوبی برای مراقبت و دوری از تشعشات می باشد. سازمان بهداشت جهانی چنین خطراتی را احتمالا سرطان زا معرفی می کند و اظهار می دارد به طور کلی قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی و تشعشعات ممکن است باعث افزایش ریسک سقط جنین شود .

تمامی تحقیقات در این رابطه غیر قطعی می باشند و نمی توانید به یک خانم باردار توصیه کنید که از تلفن همراه استفاده نکن اما برای رفع نگرانی ها باید احتیاط بیشتری به خرج دهید . در اینجا چند نکته وجود دارد که شما و کودکتان را در سالم نگه می دارد :

  1. اگر از تلفن همراه استفاده نمی کنید آن را دورتر از خود نگه دارید.
  2. می توانید از دستگاه های هندزفری مانند بلندگو تلفن یا هدست استفاده کنید.
  3. به جای مکالمه ، پیامک را انتخاب کنید و هنگام ارسال متن قبل از فشار دادن دکمه ارسال تلفن را تا حد ممکن دور نگه دارید.
  4. در صورت تماس تلفنی تا حد امکان مکالمه را کوتاه کنید.
  5. تا حد امکان از تلفن با سیم استفاده کنید.
  6. در مناطقی که دارای پوشش شبکه هستند تماس برقرار کنید زیرا تلفن اشعه بیشتری را هنگامی که اتصال سخت تر است منتشر می کند.
  7. زمان روشن بودن صفحه نمایش تلفن همراه را کاهش دهید.
  8. تلفن همراه خود را در جیب تان حمل نکنید زیرا ممکن است نزدیک شکم شما باشد .
  9. هنگام خواب تلفن همراهتان را زیر بالشت خود قرار ندهید.

خطرات اینترنت برای جنین

در مورد اینکه استفاده از تلفن همراه و وای فای چه مضراتی برای بارداری و جنین دارد نمی‌توان با قطعیت حرف زد، اما از آنجائی که این دوران، دوران بسیار مهم و حساس است،‌ لازم است جوانب احتیاط را رعایت کنید و کاری نکنید که جنین و خودتان در معرض خطرات احتمالی قرار بگیرد.

همان طور که ذکر شد هیچ دلیلی اثبات شده ای که بگوییم حتما موبایل یا مایکروفر یا اینترنت وای فای و... برای جنین مضر است، وجود ندارد ولی از طرفی احتیاط شرط عقل است. بهتر است زیاد از این گونه وسایل در طی بارداری استفاده نکنید. مخصوصا شب ها هنگام خواب اینترنت موبایل را قطع کرده و آن را در اتاقتان و درست کنار دسست تان نگذارید. البته در حد معمول می توانید از گوشی تلفن همراهتان استفاده کنید ولی مدام گوشی موبایل همراهتان نباشد. وقت هایی که از اینترنت استفاده ندارید آن را خاموش کنید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.