ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، نیمی ازحاملگیتان سپری شده است تبریک میگوییم! اکنون قسمت بالایی رحم در کنار ناف شما قرار دارد و احتمالا وزن شما حدود 4.5 کیلوگرم اضافه شده است.

در هفته 20 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته بیستم

در این هفته ، باید برای اسکن بعدی آماده شوید ، و استخوان های نوزاد شما در حال قوی تر شدن هستند اما این تنها موارد مهم نیستن ، با نکات این بخش از بارداری هفته به هفته نم نمک در مورد کودک و بدنتان و علائم معمولی در هفته بیستم بارداری ، بیشتر یاد بگیرید.هفته بیستم بارداری ، وضعیت مادر و جنین هفته 20 حاملگیهفته بیستم بارداری ، وضعیت مادر و جنین هفته 20 حاملگی

هفته 20 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 20، شما 4 ماه و دو هفته باردار هستید. در هفته بیستم بارداری در نیمه راه بارداری هستید.

هفته بیستم بارداری

جنین در هفته بیستم بارداری

وضعیت جنین در هفته بیستم

در هفته بیستم ، نوزاد من به چه اندازه است؟ نوزاد شما در حال حاضر در حدود شش اینچ و نیم است و اگر بخواهیم بر حسب اندازه میوه سنجش کنیم ، اندازه یک طالبی است.

وضعیت جنین در هفته بیستم بارداری

عضلات او در هفته بیستم بارداری قدرت بیشتری یافته و به راحتی می تواند حرکات او را حس کنید. در این هفته پوستش ضخیم تر از قبل می شود. این روزها تمرین بلعیدن می کند با این کار دستگاه گوارش او را تقویت می کند.

حقایقی در مورد فرزند شما در هفته بیستم بارداری :

  • در حال حاضر فرزند شما می تواند ضربان قلب و صداهای خارج از رحم مانند موسیقی را بشنود
  • موهای فرزند شما در حال حاضر شروع به رشد می کند
  • از هفته 20 به بعد جنین را از بالای سر تا پاشنه اندازه گیری می کنند

وضعیت مادر و جنین در هفته بیستم بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته بیستم بارداری

در هفته بیستم ، نوزاد من چه کار می کند؟

در این هفته اگر بخواهید ، می توانید بفهمید نوزاد به اندازه طالبی شما ، دختر است یا پسر.اگر نوزاد شما دختر است ، او 7میلیون تخم اولیه در داخل تخمدان هایش دارد ، که در زمان تولد به 2 میلیون کاهش پیدا می کند و اگر پسر است ، بیضه هایش شروع به رشد از شکمش می کنند.

در هفته بیستم ، رشد نوزاد شما شامل بلند شدن دست ها و پاها است و او روز به روز بیشتر شبیه به یک انسان واقعی می شود ، اجزای داخلی بدنش مانند ریه ، سیستم گوارش ، و سیستم ایمنی ، در حال رشد و تکامل هستند و استخوان هایش مستحکم تر می شوند.

علائم هفته بیستم بارداری

نوزاد بیست هفته ای به اندازه طالبی

نوزادم در هفته بیستم بارداری چه می کند؟

تا این جای بارداریتان ، جفت از جنین بیشتر رشد کرده است ، ولی از الان به بعد جنین بیشتر رشد خواهد کرد اگر چه جفت هم ، هم چنان رشد می کند ، و تا زمان پایان بارداری سه برابر می شود. با اینکه در مورد جفت صحبت می کنیم ، سونوگراف شما وضعیت جفت را نیز در اسکن چک می کند ؛

جفتی که در نزدیکی گردنه و دهانه رحم قرار گرفته یا اینکه آن را پوشانده است ، جفت سر راهی نامیده می شود و در زمان زایمان می تواند مشکل ساز شود.خوشبختانه با رشد رحم ، جفت بالا می رود و از گردنه رحم دور می شود پس حتی اگر جفت سر راهی دارید ، هنگام زایمان جدا می شود ، پس نیازی نیست که نگران باشید.

در حال حاضر تقریبا نصف راه را رفته اید ، نوزاد خود را بیشتر حس می کنید و دیگران متوجه رشد شکم شما می شوند ، ممکن است متوجه شوید که مو و ناخن هایتان سریع تر از معمول رشد می کنند ، که یکی از فواید هورمون های بارداری است.

همه چیزهایی که باید در مورد اسکن هفته 20 ام بارداری بدانید :

در حال حاضر برای این بخش هیجان انگیز ، هفته 20 ام به معنی این است که ، می توانید کودک خود را توسط دستگاه سونوگرافی ببینید ، برای چک آپ ناهنجاری ها.کوچولوی شما خیلی پیشرفته تر از حتی هفته پیش شده و اگر بخواهید می توانید از مسئول سونوگرافی درخواست کنید ، تا ببیند که بچه پسر است یا دختر.

این تصمیم کاملا بستگی به نظر شما دارد ، و ارزش اش را دارد که کامل درباره اش فکر کنید ، اسکن آنومالی (ناهنجاری) ، ضربان قلب نوزاد شما ، ساختار شکم ، سر ، ستون فقرات ، مغز و حجم مایع آمنیوتیک را نیز بررسی می کند.

مسئول سونوگرافی ، همچنین میزان استخوان ها را کامل اندازه گیری می کند ، تا مطمعن شود که همه چیز مطابق با انتظارات پیش می رود و قابل قبول است.

جنین 20 هفته ای

سونوگرافی جنین بیست هفته ای

علائم شایع زنان حامله در هفته بیستم بارداری

سوزش سر دل و سوهاضمه :

بله ، این هنوز هم مشکل بزرگی است ، و متاسفانه ، با بزرگ شدن شکم شما هم بیشتر می شود.سعی کنید وعده های غذایی کوچک داشته باشید ، پس از غذا خوردن دراز نکشید و بعد از غذا آدامس بدون قند بجوید ، تا علائم این مشکلات کاهش پیدا کنند.

سردرد :

یکی دیگر از عوارض جانبی طبیعی و شایع بارداری ، حتما به طور منظم به خود استراحت بدهید و از هوای تازه استفاده کنید و اگر این مشکل برایتان خیلی سخت و شدید شد ، حتما با پزشک خود صحبت کنید.

گرفتگی پا :

هنوز مطمئن نیستیم که چرا این اتفاق در طول دوران بارداری می افتد و دلیلش چیست ، اما اگر این درد شما در شب در خواب بیدار می کند و بیدار نگه می دارد ، سعی کنید پاهای خود را بیشتر در طول روز بالا نگه دارید و حتما مقدار زیادی از آب بنوشید.

ورم :

اگر پا و مچ پا شما خیلی پف کرده ، و انگار از یک پرواز طولانی خارج شده اید ، شما با ورم رنج می برید ، تجمع آب در مچ پا و پاها. کار ویکتوریا بکام را انجام ندهید. کفش های پاشنه بلند خود را کنار بگذارید و حتما از کفش هایی استفاده کنید ، که راحت هستند و خیلی تنگ نیستند.

همچنین اگر بتوانید از پوشیدن جوراب تنگ و یا جوراب شلواری ، اجتناب کنید ، زیرا اینها عواملی هستند که جریان خون را کاهش می دهد و ورم را بدتر می کنند.

سایز شکم شما تغییر می کند :

شما می دانستید که این اتفاق رخ می دهد ، و در چند هفته آینده احتمالا شکم شما در طی مراحلی توسط رحمتان بیرون خواهد زد ولی نگران نباشید - بعد از زایمانتان به حالت طبیعی قبلی خود برمی گردد.

اندازه شکم در هفته 20 بارداری

بزرگ شدن شکم مادر در هفته بیستم بارداری

در این هفته چه کاری باید انجام داد :

مطمئن شوید ، که کلسیم کافی دریافت می کنید ، اگر از فرزندتان اشعه ایکس بگیرید ، اسکلت او به وضوح نشان داده می شود ، چون کلسیم بیشتر درون استخوان هایش وجود دارد و نگهداری می شود. در طول این مدت ، با مصرف کلسیم زیاد به او کمک کنید ، غذاهای غنی از کلسیم را در رژیم غذاییتان جای دهید.

ورزش در هفته بیستم بارداری

برای داشتن انرژی کافی برای کمی ورزش می توانید از میان وعده های سبک و پر انرژی استفاده کنید. یک میوه به همراه یک بیسکوییت که بهتر است سبوس دار باشد می تواند به بدن شما انرژی کافی برای یک ورزش سبک و مفید را بدهد. این وعده خوراکی را حدود یک ساعت قبل از زمانی که می خواهید ورزش کنید میل نمایید. اگر قبل از ورزش ، کالری مورد نیاز را دریافت نکنید ممکن است احساس خستگی کرده و سرگیجه و ضعف ایجاد شود و این حالات باعث ورزش نکردن شما شوند که این به ضرر بدن شما و کودک درون شکم تان است.

نکاتی برای پدرها در هفته بیستم بارداری

  • کل خانواده از داشتن عضوی جدید شاد می شوند. در این زمان سیل نصیحت ها به سمت شما می آید. هر فردی می خواهد اطلاعات خود را به شما انتقال دهد. سعی کنید راهی پیدا کنید که باعث نشود رابطه شما با دیگران خراب شود زیرا تازه هنگامی که فرزند به دنیا بیاید توصیه های جدید شروع می شود.
  • به دنیا آمدن فرزند نه تنها باعث می شود به همسرتان نزدیک تر شوید بلکه باعث می شد رابطه شما با سایر افراد نیز تغییر کند. اما گاهی توصیه های دیگر باعث می شود عصبی شوید. راهی پیدا کنید به آن ها بفهمانید راه خود را می دانید ولی به احساسات آن ها لطمه نزنید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن