ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری و ترشح در هفته بیست و ششم بارداری و درد زیر شکم در هفته بیست و ششم بارداری و لکه بینی در هفته بیست و ششم بارداری و تغذیه در هفته 26 بارداری و تصویر جنین در هفته 26 بارداری و هفته 26 و 27 بارداری و هفته 26 بارداری نی نی سایت را در نم نمک ببینید.

در هفته بیست و ششم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

این هفته ، شنوایی کودک شما بهبود می یابد ، فشار خون شما ممکن است افزایش یابد ، و ممکن است تمایل به صحبت کردن در مورد علائم با مادران دیگر داشته باشید. در هفته 26 اطلاعاتی در رابطه با نوزاد و بدن شما پدیدار می شود که در این بخش از بارداری هفته به هفته در نم نمک با آنها آشنا خواهید شد.هفته بیست و ششم بارداری(26 حاملگی) + وضعیت مادر و جنینهفته بیست و ششم بارداری(26 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

 وضعیت مادر در هفته 26 بارداری

مادر و جنین در هفته بیست و ششم بارداری

وضعیت و اندازه جنین در هفته بیست و ششم بارداری

کودک شما فقط در حال رشد است ؛ این هفته وزنش دو پوند است و قد وی بیش از 14 اینچ است ، اندازه یک پیازچه است.شما می توانید یک سالاد خوشمزه با تمام مواد تشکیل دهنده کودک خود در چند ماه گذشته ، که به آن شباهت داشته ، درست کنید!

هفته 26 بارداری چی بخورم

وزن جنین در هفته 26 بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته 26 بارداری

هرچقدر که سیستم عصبی کودک شما رشد بیشتری می یابد حرکت او در بدن شما هماهنگی بیشتری دارد. اعصاب مرکزی هم با رشد بیشتر جنین را قادر می سازد که دمای بدن خودش را با محیط اطرافش تنظیم کند.

حقایقی در مورد فرزند شما در هفته 26 بارداری :
  • در هفته 26 کودک شما شروع به تمرین با استفاده از ریه های کوچک خود می کند.
  • هنگامی که نوزاد شما متولد شود ، چشمان او 75 درصد اندازه چشمان بزرگسالان است
  • کودک شما در حال حاضر وزنی حدود 725 گرم دارد و حدود 35.6 سانتی متر طول دارد

بدن مادر و جنین در هفته بیست وششم بارداری

وضعیت جنین درهفته 26 بارداری

کودکم در هفته 26 چکار میکند؟

در این هفته پیشرفت های زیادی در کودک شما وجود دارد اولا ، گوشهایش بهتر از قبل می شوند و حساستر هستند : او می تواند صدای شما و صدای همسر یا اطرافیان شما را هنگامی که با یکدیگر صحبت می کنید ، بشنود. او همچنین به آرامی چشم هایش را باز و بسته می کند. تا کنون ، به طور کامل بسته بوده اند تا بتوانند شبکیه خود را توسعه دهند ، اما اکنون شروع به باز کردن و دیدن آنچه در داخل رحم شما اتفاق می افتد ، می کند. سعی کنید یک نور معمولی را روی شکم خود بکشید و ببینید که آیا نوزاد شما در پاسخ به محرک ها تکان میخورد.هر چند برای تشخیص رنگ چشم نوزاد شما خیلی زود است : قسمت رنگی چشم ، در ماه دیگر یا دو ماه دیگر پر می شود.

هفته 26 بارداری

حرکات جنین در هفته بیست و ششم بارداری

حواس های دیگر نیز در کار است :

کودک شما هم اکنون نه تنها صداها را می شنود ، بلکه به آنها پاسخ می دهد ، البته نه با صحبت کردن ، بلکه با حرکت یا افزایش میزان ضربان قلب.ضربان قلب کودک شما نیز از این هفته به میزان قابل توجهی از 180 ضربه به دقیقه به 140 تا 150 ضربه در دقیقه رسیده است. این می تواند در ماشین های قلب و عروق (CTG) در دوران چک آپ قبل از زایمان شما کنترل شود و یک روش مفید برای بررسی سلامت کودک شما است. اگر دارای یک پسر هستید ، بیضه هایش به زودی شروع به شکل گیری می کند ، پروسه ای که می تواند تا سه ماه طول بکشد.

 وضعیت جنین در هفته 26 بارداری

اندازه جنین در هفته 26 حاملگی

بدن من در هفته26 بارداری چه کاری انجام می دهد؟

نگاهی به زیر شکم به شکلی که در حال رشد است ، نگاه کنید و متوجه خواهید شد که ناف شما خیلی محکم است.این به علت تورم رحم و فشار وارد بر شکم به سمت جلو است. نگران نباشید ، با این وجود ، شکم شما در ماههای پس از تولد کودک به حالت اصلی برگردانده خواهد شد. همچنین باید از فشار خون خود مراقبت کنید فشار خون شما در هر مرحله قبل از زایمان بررسی می شود. در دوران بارداری ، فشار خون شبه طور معمول سقوط می کند ، زیرا رگ های خونی به حالت عادی بازگردانده می شوند و در نتیجه حجم خون اضافی که از طریق آنها جریان می یابد ، کاهش می یابد.این ، به این معنی است که شما ممکن است ضعف یا سرگیجه را احساس کنید ، به خصوص اگر به سرعت از جای خود بلند شوید.با این حال ، حدود پنج تا 10 درصد از حاملگی ها می تواند فشار خون بالا در بارداری را ایجاد کند. اکثر موارد خفیف هستند ، اما بعضی از آنها می توانند با پره اکلامپسی پیچیده شوند که همراه با فشار خون بالا نیز علائم دیگری مانند پروتئین در ادرار شما را نشان می دهد. به طور کلی ، فشار خون بالای 150/100 نیاز به درمان و کنترل دارد.

 اندازه جنین در هفته 26 بارداری

فشار خون در هفته 26 بارداری

علائم رایج در هفته 26 بارداری :

شب بی خواب :

خود را در مبارزه با بی خوابی پیدا کرده اید؟ تعجب نکنید ، با توجه به همه مواردی که باید با آن برخورد کنید ، دائما نیاز به دستشویی و احساس سوزش سر دل دارید. سعی کنید کمتر قبل از خواب مایعات بنوشید و هر روز برای فعالیت بدنی روزانه کمی تمرین کنید تا راحت تر حرکت کنید.

تکانهای دردناک کودک :

همانطور که کودک شما رشد می کند ، او ورزیده تر می شود ، اما برخی از این ضربه های شگفت انگیز می توانند ، خطر داشته باشند یا نه ، ممکن است صدمه زننده باشد. اگر حرکات دردناک بود ، سعی کنید موقعیت یا کشش را تغییر دهید.

هفته بیست و ششم بارداری

مراقبتهای لازم در هفته 26 حاملگی

میگرن :

اگر قبل از بارداری از میگرن رنج می برید ، در حال حاضر احتمال دردها بیشتر است. از داروهای قوی میگرن استفاده نکنید ، اما درمان های جامع مانند ماساژ ، مدیتیشن و یوگا را که در بارداری بی خطر هستند ، امتحان کنید.

کندی :

خود را برای چیزهایی بیش از حد معمول آرام آماده کنید ، که این به خاطر مفاصل خم شده ، وزن اضافی و مرکز جاذبه متحرک شما است.این امر تا ابد ادامه نخواهد یافت - همانطور که با بسیاری از علائم دیگر ، هنگامی که کودک شما به دنیا می آید ، ناپدید می شود ، اما در حال حاضر ، هنگامی که شما در سطوح لغزنده و در حمام و زیر دوش هستید ، مراقب باشید.

هفته بیست و ششم حاملگی

توصیه های مهم در هفته بیست و ششم بارداری

کارهایی که باید در هفته 26 بارداری انجام دهید :

اکنون زمان شروع فکر کردن و مطالعه کردن در مورد کلاسهای پیش از زایمان است ، اگر لازم میدانید ، و تمایل دارید این روش را انتخاب کنید. کلاس ها می توانند برای بسیاری از مادرهای جدید ارزشمند باشند. زیرا شما اطلاعات مفیدی در مورد تولد و نحوه مراقبت از نوزاد خود را ، یاد خواهید گرفت. و همچنین می توانند کمک کنند ، تا شما را با دیگر وظایف خود در این حوزه آشنا کنند.

تغذیه درهفته 26 بارداری

1. جنین شما برای جذب آهن به ذخیره آهن بدن شما متکی است. در نتیجه از غذاهای پر آهن مانند اسفناج و عدس بیشتر استفاده کنید. خصوصا اگر گیاه خوار هستید ، حتما پزشک شما پیشنهاد می کند که مکمل های غذائی پر آهن مصرف کنید.

2. مواد غذایی حاوی آهن را بشناسید.

3. ظروف مکمل ها و ویتامین ها را در جاهایی قرار دهید که دائما جلوی چشمتان باشند تا مصرف آن ها را فراموش نکنید.

ورزش درهفته 26 بارداری

قسمت خارجی ران های شما تمام وزن رحم و جنین را حمل می کنند. پس به این فکر باشید که به آن ها نیز استراحت دهید. حرکات کششی مناسب برای آرام کردن این نواحی انجام دهید. برای یادگیری این حرکات ، به پزشک خود یا متخصصین مربوطه مراجعه کنید. دقت کنید که حرکات را به صورت یکسان برای هر دو طرف بدن انجام دهید.

نکاتی برای پدرها در هفته 26 بارداری :

همسرتان احتمالا با تغییراتی که در بدنش ایجاد شده است به سختی کنار می آید. توجه ، عشق و مراقبت شما به او کمک می کند با این تغییرات کنار بیاید. به او نشان دهید چقدر کاری که می کند برایتان باارزش است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
80%

نظر دادن