ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، کیا هفته بیست و نهم بارداری هستن و هفته بیست و نهم بارداری دوقلویی و سونوگرافی هفته بیست و نهم بارداری و علائم زایمان در هفته 29 و هفته بیست و نهم بارداری یعنی چند ماهگی و وضعیت جنین در هفته بیست و نهم بارداری و حرکت جنین در هفته بیست و نهم بارداری و تغذیه در هفته بیست و نهم بارداری در نم نمک.

در هفته 29 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

حالا هفته بیست و نهم بارداری شما فرا رسیده است و بازهم باید در انتظار تغییراتی باشید که در این بخش از بارداری هفته به هفته در نم نمک به آنها خواهیم پرداخت ؛ چه اتفاقی در این هفته در پیش است ، کودک شما در حال چرخش است و شما قادر به دیدن حرکات او هستید.هفته بیست و نهم بارداری(29 حاملگی) + وضعیت مادر و جنینهفته بیست و نهم بارداری(29 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

وضعیت جنین و مادر در هفته 29 بارداری

وضعیت جنین درهفته 29 بارداری

ممکن است درهفته 29 بارداری متوجه ضربان و چرخش های بزرگی شوید که از نظر کیفیت با ضرباتی که قبلا حس میکردید متفاوت باشد. چون سر فرزندتان پائین است ممکن است ضربات را در بالای رحم که ناشی از حرکت پاهای کوچک دلبندتان باشد احساس کنید. فرزندتان در حال تولید نیم لیتر ادرار در روز میباشد.

حقایقی در مورد جنین در هفته بیست و نهم بارداری :
  • جنین شما از الان تا تولد دو برابر می شود!
  • جنین شما همه مواد مغذی را از غذای هضم شده خود می گیرد.

 مراقبتهای هفته 29 بارداری

تصویر جنین در هفته 29 بارداری

کودک من در هفته 29 چقد رشد کرده است؟

این هفته کودک شما خیلی نزدیک به تولد است ، بین 15 و نیم تا 16 اینچ قد دارد. همچنین بین دو و نیم تا سه پوند وزن دارد و این هفته وزن خود را تغییر می دهد : طی 12 هفته آینده ، او وزن خود را دو برابر و حتی سه برابر خواهد کرد.

 وضعیت جنین در هفته 29 بارداری

اندازه جنین در هفته بیست و نهم بارداری

کودک در هفته 29 چه کاری انجام میدهد؟

اکنون که کودک شما خیلی بزرگتر است ، مطمئنا شروع به دیدن لگدهای شدیدتر و منظم تر خواهید کرد. او حتی ممکن است هنگامی که به خواب می رود ضربه بزند - درست همانطور که شما در طول شب برای راحتی بیشتر موقعیت خود را تغییر میدهید.

کودک شما به انواع محرک ها پاسخ می دهد ، از غذائی که می خورید گرفته تا به صداها و نور . تعداد دقیق برای حرکت کودک وجود ندارد - هر کودک متفاوت است - اما شما باید دو بار در روز ، صبح و شب لگد کودک را چک کنید. ساده ترین روش برای چک کردن حرکت نوزاد دراز کشیدن یا نشستن است ، چون نوزاد زمانی که شما استراحت میکنید بیشتر حرکت میکند.

تمام حرکات نوزاد را چک کنید و بشمارید ؛ اگر متوجه شوید که کودک به مدت طولانی حرکت نمیکند و حالت عادی ندارد ، سعی کنید او را با نوشیدن یک لیوان آب یخ یا خوردن یک میان وعده حرکت دهید اگر این کار نکرد ، برای مشاوره با ماما تماس بگیرید. در این هفته سر نوزاد بزرگتر میشود ، تا فضای کافی برای رشد مغز به وجود بیاید و عضلات و ریه شکل میگیرند.

حرکت جنین در هفته 29 بارداری

بارداری هفته به هفته

وضعیت مادر باردار در هفته 29 حاملگی

بدن در هفته 29 چه کار می کند ؟

به خاطر بزرگتر شدن نوزاد فشار بیشتری روی مثانه ایجاد میشود ؛ به دلیل فشار ، شما دچار تکرر ادرار میشوید پس حتما آب کافی مصرف کنید؛ زیرا در موارد شدید ، کم آبی بدن می تواند منجر به زایمان زودرس شود. شما همچنین ممکن است متوجه شوید که هنگام خنده ، سرفه یا عطسه ، بی اختیار ادرار می کنید. این به خاطر وزن کودک شما است که بر عضلات کف لگن شما فشار وارد میکند ، که جریان ادرار بدن شما را کنترل می کند.

جنین در هفته 29 بارداری

مادر و جنین در هفته بیست و نهم بارداری

علائم رایج در هفته 29 بارداری :

رگهای واریس :

یکی دیگر از نشانه های بارداری ، رگ های واریسی تقریبا 40% از مادران باردار را تحت تاثیر قرار می دهد.بعضی از زنان آنها را دردناک می بینند ، در حالی که دیگران احساس ناراحتی نمی کنند و اگر مادر شما آنها را داشته باشد احتمالا شما آنها را نیز خواهید داشت.برای کاهش دادن این رگ ها از جوراب های خاص استفاده کنید و دائما حرکت کنید تا گردش خون بیشتر شود.

سوزش سر دل :

اگر این نشانه ناخوشایند شما را در شب بی خواب میکند ، از مواد انرژی زا مانند قهوه و یا شکلات قبل از رفتن به خواب اجتناب کنید.

 جنین در هفته ششم

وضعیت مادر در هفته 29 بارداری

سینه های شیر ده :

اگر هنوز نوزاد به دنیا نیامده باشد ، اما از سینه های شما شیر سرریز شود . زمان شروع خرید برای پد پستان آغاز شده است.

و در آخر UTLs :

در حال حاضر شما در سه ماهه سوم بارداری هستید ، و به عفونت های دستگاه ادراری بیشتر حساس هستید.

 هفته 29 بارداری تغذیه

مشکلات رایج مادران در هفته بیست و نهم حاملگی

تغذیه در هفته 29 بارداری :

رانندگی با خیال راحت :

در حال حاضر دو نفر در ماشین وجود دارد! داشتن یک ضربه بزرگ ، هیچ دلیلی برای نبستن کمربند در ماشین نیست. بند مورب کمربند باید بر روی گردن قرار گیرد ، سپس بین سینه ها بیندازید و آن را وصل کنید. اگر قصد سفر طولانی دارید ، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم استراحت کنید ، تا پا و مچ پا خسته نشود. اگر دچار کمردرد هستید ، یک بالشت کوچک در پشت شما می تواند به کاهش آن کمک کند.

هفته 29 بارداری

نکاتی درباره رانندگی در دوران بارداری

خوردن غذای خوب :

همچنین باید مطمئن باشید که به اندازه کافی از غذای خوب بخورید ، تا بتوانید با نیازهای تغذیه ای کودکتان را تامین کنید مطمئن شوید که رژیم غذایی شما شامل مقدار زیادی اسید فولیک ، آهن ، ویتامین C ، کلسیم و پروتئین است.

هفته 29

مراقبتهای لازم در هفته بیست و نهم حاملگی

تغذیه درهفته 29 بارداری

1. از خوردن سرخ کردنی و بستنی بپرهیزید.

2. ویتامین C به بدن شما برای تولید بافت هایی که رگ های خونی را ترمیم و از آنها نگهداری می کند ، کمک می کند و وجود آن هنگامی که بدن شما پس از زایمان روند ترمیم را آغاز می کند ، لازم است.


ورزش در هفته 29 بارداری

1. سینه های شما در حال بزرگ شدن هستند و نیاز به مراقبت دارند. به خصوص در زمان ورزش کردن. به همین خاطر باید یک محافظ خوب ورزشی برای ادامه دوره بارداری خود بخرید که زمان ورزش از آن استفاده کنید. هنگام خرید ، از راحتی و همین طور خوب بودن جنس آن اطمینان حاصل کنید.

2. از پزشک خود بخواهید که به شما بگوید چگونه عضله اصلی پشت خود را امتحان کنید. در دوران بارداری فاصله آن ممکن است به پهنای دو انگشت تغییر کند ولی به زودی پس از وضع حمل به حالت اولیه باز می گردد.

3. توجه داشته باشید ورزش هایی که در این زمان به شکم فشار می آورند بسیار خطرناک بوده و انجام آن ها صحیح نیست.


نکاتی برای پدرها در هفته 29 بارداری :

  • - همسرتان هنگام خرید کردن برای فرزند احساس خوشحالی دارد. می توانید با چیزی خاص همسر خود را سورپرایز کنید.
  • - لیستی از وسیله های مورد نیاز مانند پوشک ، صابون ، لوسیون و پستانک آماده کنید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن