ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در هفته بیست و پنجم بارداری قسمت بالایی رحم شما اکنون چند سانتی متر بالاتر از ناف قرار گرفته است، یعنی اندازه آن در حدود یک توپ فوتبال است.

در هفته 25 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته بیست و پنجم

یک هفته جلوتر رفته اید و جنین شما به مرحله دیگری از رشد رسیده است ؛ دراین هفته دربرخی از شب های بیخوابی ، اثر انگشت کودک شما تشکیل میشود اما این تنها تغییر او و خود شما نیست ، در ادامه بخش بارداری هفته به هفته در نم نمک درمورد آنچه که کودک و بدن انجام میدهد ، بیشتر بدانید واز علائم رایج هفته 25 بارداری آگاه شوید.هفته بیست و پنجم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته بیست و پنجم بارداری + وضعیت مادر و جنین

وضعیت جنین در هفته 25 بارداری

 هفته 25 بارداری

آنچه که از هفته 25 بارداری انتظار میرود

کودک من در هفته 25 بارداری چقدر بزرگ است

در این هفته او به اندازه یک شلغم است ، حدود 13 و نیم اینچ بلند و یک و نیم پوند وزن ، رشد میکند.

کودک من در هفته 25 بارداری چه کارهایی را انجام می دهد

هفته بیست و پنج بارداری

تغییرات جنین در هفته 25 بارداری

کودک شما زیباتراز همیشه است :

هرچه که هفته ها پیش میرود کودک شما رشد میکند و پوست چروکیده او شروع به صاف شدن میکند و بیشتراز قبل شبیه یک نوزاد تازه متولد شده میشود .

حتی برخی از موهایش هم شروع به رشد کردن میکنند. پوست کودک شما صورتی ترمیشود ، زیرا مویرگ های زیر پوست آن از خون پر شده است.همچنین در این هفته رگ های خونی در ریه های کودک شما رشد میکند و شما را برای تنفس هوای تازه پس از تولد آماده میکند. در این هفته بینی و سوراخ بینی کودک شروع به فعالیت میکند ، که توسط آن کودک میتواند در مایع آمونیاک تمرین نفس کشیدن بکند. اوحتی ممکن است در این هفته قادر به بوییدن چیزهایی باشد ،اگرچه بسیاری از نوزادان میتوانند فقط در 3ماهگی این حس را تجربه کنند. در این هفته چروک کف دست کودک رشد میکند و به زودی غددعرق در کف دست او شکل میگیرد. همچنین او اثر انگشت منحصر به فرد خود را خواهد داشت.

کودک همچنین میتواند مهارت دست و انگشتانش را بهبود بخشد ،به این معنی که او قادر خواهد بود ، برای اولین بار هرچیزی را چنگ بزند و حتی بابند ناف خود بازی کند ، همچنین ممکن است انگشت شست خود را بمکد و با دست و پاهای خود بازی کند ، فقط فکر کنید قبل ازاینکه با مشت کوچکش انگشت شمارا بگیرد.

 

وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و پنجم بارداری آنچه که از هفته 25 بارداری انتظار میرود

بدن مادر و جنین در هفته بیست و پنجم بارداری

وضعیت جنین در هفته 25 بارداری

 

وضعیت زن حامله در هفته بیست و پنجم بارداری

مادر در هفته 25بارداری

تغییرات مادر در هفته 25 بارداری

بدن من در هفته 25 بارداری چه کاری انجام میدهد؟احساس خستگی میکنید

ممکن است با افزایش ضربه های شکمتان، خوابیدن را برای شما سخت تر کند ، درحال حاضرشما در دوره دوم 3ماه هستید، این مهم است که به جای به پشت خوابیدن ، به پهلو (به طور ایده آل سمت چپ خود)بخوابید زیرابه پشت خوابیدن ، باعث فشار به رحم و پایین تنه میشود و خون را به قلب و همچنین جفت بازمیگرداند.زمانی که میخوابید و به پشت بیدار میشوید ، مطمئن شوید برای دوباره خوابیدن بچرخید و سپس دوباره بخوابید. برای محافظت کردن از خود ازبالشتک(کوسن) استفاده کنید، که میتوانید یک بالشت بین پاها قرار دهید ، که به راحتی به شما کمک میکند .

نشانه های رایجی که در هفته 25 بارداری باید مراقب آنها باشید

متوجه میشوید که جا به جا شدن سخت است :

حالا که شما بزرگتر میشوید ، قابل فهم است که برای حرکت کردن تلاش بیشتری کنید.با پزشکتان در مورد اینکه کدام نوع ورزش مناسب و ایمن است ، صحبت کنید.

مطمئن شوید که از چند قانون پیروی میکنید :

هنگامی که خسته هستید ، کار نکنید ، بلافاصله کار کردن را متوقف کنید ، اگر احساس درد ، تنگی نفس و یا سرگیجه دارید ، به پشتتان دراز نکشید و از ورزش کردن خودداری کنید.

نشانه های هفته 25 بارداری

در هفته 25 بارداری مراقب این نشانه های رایج باشید

موهای جذاب :

در آخر ، نشانه ای از بارداری وجود دارد ، که موهای شما ممکن است پر تر و براق تر از قبل شده باشد ؛ با تشکر از هورمون های بارداری موهای شما مانند همیشه افشان است تازمانی که طول میکشد از آن لذت ببرید.

بواسیر :

و حالا به عوارض جانبی بازمیگردیم ، ممکن است شما متوجه هموروئید ناخوشایند در منطقه مقعدی خود شده باشید ، که به علت کاهش جریان خون و همچنین بزرگ شدن رحم باشد. اجتناب از یبوست یک ایده خوب است ، زیرا این امر باعث میشود که بواسیر بدتر شود بنابراین مطمئن شوید که شما مواد غذایی غنی از فیبر را ذخیره میکنید و به مقدار کافی آب مینوشید.

سندروم پای دردناک :

15% از از زنان عوارض عجیب غریبی از RLS را تجربه کرده اند که باعث احساس سوزش در پاها و همچنین تمایل به تحرک آنها میشود. کارشناسان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث آن میشود ، اما بسیاری از زنان با روش های مختلفی مانند طب سوزنی ، حمام گرم یا خوردن غذاهای غنی از آهن ، به تسکین درد آن کمک میکنند.

مراقبت های هفته 25 بارداری

خونریزی لثه و مراقبت از آن در هفته 25 بارداری

خون ریزی لثه ها :

عوارض جانبی بارداری ، خون ریزی لثه است که در این هفته بر روی شما تاثیر میگذارد.مطمعن شوید که حداقل دوبار در روز دندان هایتان را مسواک میزنید و به طور مرتب آنها را تمیز میکنید و اگر احساس نگرانی میکنید ، با پزشک خودتان در مورد نگرانیتان صحبت کنید.

در هفته 25 بارداری چه کارهایی باید انجام دهید

هفته 25 بارداری

راهنمایی کامل هفته 25 بارداری

برنامه ریزی برای زایمان کردن :

اکنون بهترین زمان برای فکر کردن درمورد اینکه مایلید کجا زایمان کنید ، است. به طورکلی 3انتخاب وجوددارد که بستگی به جاییکه زندگی می کنید ، دارد(یک هتل لوکس پنج ستاره جز گزینه ها نیست.اولین بخش زایمان منظم است که درآن شماتوسط ماماها مراقبت خواهید شد ، امادر صورت نیاز پزشکان متخصص زنان نیز خواهند بود. دوم مرکز تولد است .این میتواند به بیمارستان های مستقلی که حس خانه رادارند متصل باشد ، توسط ماماها اجرامیشود اما دسترسی فوری به چیزهایی مثل اپیدورال یابخش cوجود ندارد. قبل از انتخاب و تصمیم گیری قطعی برای مرکز زایمان ، شما واقعا نیاز به فکر و تحقیق دارید.

 

تغذیه در هفته 25 بارداری

مطمئن باشید که با مصرف بیشتر مواد سرشار از کلسیم ، کودک شما هر روز قوی تر می شود. اگر مصرف کلسیم تان کم است ، ممکن است کودک شما در آینده به پوکی استخوان مبتلا شود. بنابراین از مصرف کلسیم کافی اطمینان حاصل کنید.

 

ورزش در هفته 25 بارداری

با پیشرفت بارداری ، راه رفتن و دویدن خود را سبک تر کنید. تعادل شما در این زمان در حال بهم ریختن است. به همین جهت جستن و پریدن را کم کرده و یا به کلی فراموش کنید. اگر مجبور به پریدن از روی چیزی شدید ، احتیاط لازم را داشته باشید و با حواس جمع این کار را انجام دهید. در این زمان ورزش هایی که احتیاج به تغییر جهت ناگهانی و یا جستن دارند ، می توانند باعث بروز خطر شوند.

 

جلوگیری از افتادن در بارداری

با رشد جنین در بارداری ، مرکز ثقل شما تغییر می کند. در واقع تعادل شما در بارداری تغییر می کند. دلایل نامتعادل بودن شما عبارتند از :

  • افزایش ابعاد
  • تغییر مرکز ثقل
  • تغییراتی که در نخاع اتفاق می افتد.

 

نکاتی برای پدرها در هفته 25 بارداری :

- مشاهده درد کشیدن زنی که دوست دارید در هنگام زایمان کاری راحت نیست اما بیشتر پدرها برای تجربه مهم ترین اتفاق زندگی خود سعی می کنند در هنگام زایمان کنار همسر خود باشند.

- به همسر خود بگویید می خواهید کنارش باشید.

- سعی کنید همسر را ماساژ دهید و مراقب سلامتی او باشید.

- پیش از این که متوجه شوید هفته بیست و پنجم فرا می رسد و به زودی فرزند شما به دنیا می آید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن