ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در “هفته دوازدهم بارداری” اندازه جنین 2 اینچ است، تمام قسمت های بدن او شکل گرفته و جنسیت او در این هفته مشخص خواهد شد.

در هفته 12 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته دوازدهم

خوشحال باشید از هفته دوازدهم بارداری علائم حاملگی کم کم از بین میرود مخصوصا حالت تهوع. خبر خوب دیگر اینکه خطر سقط از این هفته به بعد به طور محسوسی کاهش میابد. هم چنین در این هفته احتمالا فشار رحم از روی مثانه کم می شود و مشکل تکرر ادرار شما هم رفع خواهد شد. در انتهای هفته دوازدهم دیگر رحم در لگن جا نمی گیرد و می توانید آن را در پایین شکم خود احساس کنید. در دوران بارداری ، بخصوص در سه ماهه اول ، بزاق افزایش می یابد (افزایش بزاق دهان در اوایل بارداری).هفته دوازدهم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته دوازدهم بارداری + وضعیت مادر و جنین

اندازه شکم در این هفته

در هفته دوازدهم بارداری ، شکم به گونه ای قابل توجه بزرگ شده است. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مادران شروع به صحبت کردن با دیگران در خصوص بارداری می کنند.

اسکن هفته دوازدهم بارداری چطور است؟

اسکن بین 15 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید و برای اولین بار تصویر سیاه و سفید فرزند شما را نشان می دهد. پزشک برای اولین بار به ضربان قلب فرزند شما گوش می دهد و او را اندازه گیری می کند - این به پزشک کمک می کند سن جنین و زمان دقیق زایمان را تشخیص دهد.

در هفته 12 ، سونوگرافی جنسیت فرزند من را نشان می دهد؟

معمولا خیلی زود است که جنسیت جنین مشخص شود و این چیزی نیست که پزشک در طول اسکن من آن تمرکز خواهد کرد. در هفته 12 ، پزشک بررسی می کند تا از سلامت جنین اطمینان حاصل کند و به طور معمول تا اسکن هفته 20 جنسیت جنین مشخص نمی شود.

در 12هفته سونوگرافی جنسیت کودک من را نشان میدهد؟

در 12هفته معمولا خیلی زود است تشخیص دهیم که آیا شما یک پسر یا دختردارید؟ این چیزی نیست که سونوگرافی در طول اسکن روی آن تمرکز کند. در 12هفته آنها مطمئن میشوند که بچه شما سالم است و به طور معمول آن ، هفته بیستم ، اسکن میکنند که جنسیت را پیدا کنند. گفته میشود،بعضی از افراد به نظریه ناب معتقدند ، که در آن شما از اولین عکس سونوگرافی تعیین جنسیت میکنید .

هفته دوازده بارداری

تعیین جنسیت جنین در هفته 12 بارداری

آیا در هفته دوازدهم بارداری ، چاق شده ام یا نفخ کرده ام؟

افراد مختلف متفاوت هستند. در هفته 12 خیلی چاق نشده اید که مشخص شود باردار هستید ، اما رحم به زودی بالاتر از استخوان لگن می آید. نفخ یک عارضه معمول بارداری است و برای جلوگیری از احساس ناراحتی ، کارشناسان توصیه می کنند آهسته غذا بخورید.

آیا گرفتگی عضلات در هفته 12 بارداری طبیعی است؟

گرفتگی عضلانی در طول بارداری ، به خصوص در هفته 12، عادی است. بسیاری از زنان در حال ایستاده یا چرخش ، احساس درد شدید در یک یا هر دو طرف کشاله ران دارند. این طبیعی است ، و به وسیله رباط های حامی رحم ایجاد می شود. اگر گرفتگی واقعا دردناک است ، با پزشک خود صحبت کنید.

آیا سردرد در هفته 12 بارداری طبیعی است ؟

یکی دیگر از علائم عادی بارداری ناشی از کاهش سطح قند خون است.

هفته 12 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 12، شما در آخرین هفته از ماه سوم بارداری هستید.

 

وضعیت مادر در هفته دوازدهم بارداری

بدن من در 12 هفته بارداری چه کاری انجام میدهد؟

تکان خوردن های نوزاد شما در 12 هفتگی شما احتمالا هنوز تکان های زیادی را احساس نمیکنید اما رحم شما اکنون به اندازه یک گریپ فروت است به زودی خودش را به بالای استخوان لگن شما فشار خواهد داد پس انتظار میرود که اولین خطوط مبهم بر روی شکم شما نوزادتان است. شلوار جین شما و دامنتان کاملا تنگ میشود. پس زمان آن است که یک جعبه بخرید و لباس های قبل از بارداری خود را در آن نگه دارید.همانطور که رحم شما ، از پایین لگنتان به جلوی شکمتان حرکت میکند شما امیدوار خواهید شد که نیاز مداوم به ادرار کردن را از دست خواهید داد.

ممکن است شما با جا به جایی ، احساس سرگیجه کنید همانطور که پروژسترون باعث میشود که رگهای خونی شما آرام باشند و جریان خون کودک شما را افزایش میدهد ؛ به یاد داشته باشید که اگر احساس سرگیجه و یا ضعف میکنید دراز بکشید ، سرتان را بین زانوهایتان بگذارید و نفس عمیق بکشید و یک میان وعده مختصر بخورید ، که قند خونتان را بالا نگه دارد.

تمرینات لگن در بارداری

مادر و جنین هفته 12 بارداری


وضعیت جنین درهفته دوازدهم بارداری

در این هفته کودک شما بدن خود را به صورت خودبه خودی حرکت میدهد که شامل رفلکس ها نیز میباشد. از این به بعد تا زمان زایمان دوران رشد سریع مغزی کودکتان میباشد.

حقایقی در مورد فرزند شما در هفته 12
 • در حال حاضر ، فرزند شما ادرار تولید می کند که به داخل مایع آمنیوتیک اطراف می ریزد
 • فرزند شما در حال حاضر به طور کامل تشکیل شده و در حدود 5.4 سانتی متر است
 • مچ دست و آرنج نوزاد در حال حاضر خم می شود
 • ناخن انگشتان دست و پا تشکیل می شوند
 • همچنین به عنوان یک اسکلت در حال رشد ، اندام و روده کودک شما در حال حاضر در حال رشد است

وضعیت جنین درهفته دوازدهم بارداری

وضعیت جنین درهفته دوازده بارداری


توصیه ها درهفته دوازدهم بارداری

* تحقیقات نشان داده است که مصرف کافئین به مقدار کم یا متوسط در طی دوران بارداری ضرری ندارد ، ولی مصرف زیاد آن باعث می شود که بدن ، آب بیشتری دفع کند و کلسیم از بدن دفع شود و کودک برای داشتن دندان ها و استخوان های قوی و سالم به کلسیم احتیاج وافری دارد. به این نکته توجه کنید که قهوه تنها منبع کافئین نمی باشد ، بلکه کافئین در نوشابه ، چای و شکلات ها نیز وجود دارد. پس به مقدار مصرف این گونه مواد توجه داشته باشید. می توانید از قهوه های بدون کافئین نیز استفاده کنید. اما در سه ماه اول قهوه و مواد کافیین دار استفاده نکنید.

* اکنون که شکم شما بزرگ تر می شود ، سعی کنید لباس هایی را بخرید که با پوشیدن آنها راحت تر هستید.


علائم طبیعی درهفته دوازدهم بارداری

1- درد معده :

خوب در این هفته احتمالا دردی را در بالای شکم درست زیر استخوان جناق احساس می کنید که از شایع ترین شکایت خانم های باردار است. این مشکل به علت ورود اسید معده مری است ورود محتویات معده به مری به دو علت عمده است دلیل اول کاهش حرکات روده و دلیل دوم فشار رحم بر معده است.

2- خط سیاه نیگرا :

تیره شدن خط عمودی که در خط وسط پایین شکم ایجاد شده و خط سیاه " لینا نیگرا" نامیده می شود ، در اثر افزایش پیگمانتاسیون بوده و بعد از زایمان از بین می رود. خط سیاه در 10 % زنان باردار مشاهده می شود. نگران نباشید این خط پس از زایمان از بین خواهد رفت. البته ممکن است این خط بر روی بدن همه ایجاد نشود (خط سیاه ( لینا نیگرا) در کدوم هفته از بارداری؟).


درمان عفونت مجاری ادراری در هفته دوازدهم بارداری

در هفته یازدهم ، ما درباره عفونت مجاری ادراری در بارداری صحبت می کنیم. در این هفته باید درباره جلوگیری و درمان عفونت مجاری ادراری به خصوص در بارداری بحث کنیم. جلوگیری :

 1. هیچ کاری نمی توانید بکنید که صد درصد مانع از عفونت مجاری ادراری شود اما می توانید با انجام نکات زیر ، احتمال این مشکل را به حداقل برسانید.
 2. سعی کنید از غذاهای فراوری شده ، کافئین ، الکل و قند در رژیم غذایی خود بپرهیزید.
 3. آب بخورید تا سموم را از بدن خارج کند.
 4. آب میوه قره قروت تازه و غیر شیرین برای سلامتی شما و جلوگیری از عفونت مجاری ادراری مناسب است.
 5. اگر نزدیکی جنسی دارید ، قبل و بعد از آن ادرار کنید.
 6. در هنگام ادرار سعی کنید مثانه را کاملا خالی کنید.
 7. مکمل های ویتامین ث ، بتا کاروتن و روی بخورید.
 8. اگر عفونت مجاری ادراری دارید ، از نزدیکی جنسی خودداری کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری می شود.
 9. از کرم ها ، اسپری ها در واژن در طول بارداری استفاده نکنید. این مواد باعث عفونت نمی شود اما برای جنین ضرر دارد.
 10. اندام های تناسلی را به خوبی بشویید و تمیز نگه دارید.
 11. برای خشک کردن اندام های تناسلی آن ها را نمالید. سعی کنید برای خشک کردن از دستمال نرم استفاده کنید.
 12. از لباس های زیر کتان و نرم استفاده کنید. این کار را مرتب انجام دهید.
 13. مدت زیادی در وان آب گرم ننشینید. پس از نیم ساعت از وان بیرون بیایید.

اگر عفونت مجاری ادراری سریع تشخیص داده شود ، به جنین آسیبی نمی رساند. این مشکل با مصرف آنتی بیوتیک در هفته دوازدهم بارداری برطرف می شود. پیش از مصرف قرص با پزشک مشورت کنید. مصرف قرص باید سه تا هفت روز طول بکشد.

علائم این بیماری شامل :
 • لرزش
 • تب
 • درد در قسمت پایین شکم
 • حالت تهوع و استفراغ
 • گرفتگی عضلات
 • احساس سوزش در هنگام ادرار

هشدارها درهفته دوازدهم بارداری

* در شرایط راحت و بی خطر بخوابید. سعی کنید در هفته دوازدهم به پشت نخوابید و این به خاطر آن است که وزن رحم میتواند به ورید اجوف تحتانی که قسمت های پایین بدن را خونرسانی میکند فشار آورده و خونرسانی را محدود کند و متعاقب آن ممکن است احساس تنگی نفس کنید.


تغذیه درهفته دوازدهم بارداری

 • غذاهای حاوی فیبر مانند نان های سبوس دار ، جو و برنج قهوه ای بخورید.
 • مصرف سبزیجات ، حبوبات ، آجیل ، نخود فرنگی ، کلم بروکلی و بادام خود را افزایش دهید.
 • به مقدار زیاد آب بنوشید ، 8 لیوان در روز
 • آب میوه به خصوص آب آلو ، گلابی ، تمشک که سرشار از فیبر است ، مصرف کنید.
 • سعی کنید حجم غذای خود را در هر وعده کمتر اما تعداد وعده های غذایی خود را بیشتر کنید.

ورزش درهفته دوازدهم بارداری

1. هرگزهنگام ورزش اجازه ندهید که ضربان قلب شما خیلی زیاد بالا برود و از 140 بار در دقیقه فراتر رود. اینکار باعث می شود که بدن گرم شده و جریان خون رحم کم تر شود.

2. آیا می دانید شنا در یک استخر بهداشتی و مطمئن؛ بهترین ورزش دوران بارداری است؟

شروع کردن تمرینات لگن در هفته دوازدهم بارداری :

20بار در روز 10ثانیه منقبض کنید ؛ این عضلات نه تنها در دوران زایمان کمک میکنند ، بلکه احتمال ابتلا به بیماری مثانه را کاهش میدهد و میتواند به علائم پس از زایمان کمک کند. از برنامه های تناسب اندام بارداری استفاده کنید ، که در اینجا چند مورد از موارد موردعلاقه مان را انتخاب کرده ایم.

جنین در هفته دوازده بارداری

تمرینات لگن در دوران بارداری


نکاتی برای پدرها در هفته دوازدهم بارداری :

باید خوشحال باشید که مشکلات و علائم مربوط به بارداری در حال کاهش هستند. سه ماهه دوم بارداری برای شما و همسرتان راحت تر خواهد بود. اگر در سه ماهه اول نجات پیدا کرده اید ، سه ماهه دوم برای شما راحت تر خواهد بود. برخی مردها با انجام کارهای نادرست در بارداری تصویری نامناسب در ذهن همسر خود ایجاد می کنند. مراقب باشید.

به نبایدهای زیر توجه کنید :
 • در هنگام صبح که همسرتان حالت تهوع دارد از او نپرسید صبحانه شما آماده است یا خیر.
 • به او نگویید به دستشویی رفتن های متوالی او شما را آزار میدهد و نمی توانید بخوابید.
 • او را از خوردن بستنی منع نکنید.
 • درباره لاغر شدن او پس از زایمان صحبت نکنید.
 • از او نخواهید کلیدها شما ، جوراب هایتان یا فایل هایتان را پیدا کند.

ممکن است او قبلا این کارها را انجام می داده است اما در حال حاضر این جملات در ذهن او به شکل دیگری تلقی می شود. در هنگامی که در حالت روحی بدی است سعی کنید همه چیز را واضح و شفاف بگویید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن