ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، هفته 13 بارداری و هفته سیزدهم بارداری و هفته سیزدهم بارداری پسر و کیا هفته سیزدهم بارداری هستن و علائم بارداری دختر در هفته 13 و اندازه شکم در هفته سیزدهم بارداری و ایا لکه بینی در هفته سیزدهم بارداری خطرناک است و تکرر ادرار در هفته سیزدهم بارداری و هفته سیزدهم بارداری و تعیین جنسیت نی نی سایت و فیلم حرکت جنین در هفته سیزدهم در نم نمک.

وضعیت مادر و جنین در هفته 13 بارداری

از هفته 13 بارداری به بعد علائم حاملگی دیگر تقریبا خوب شده حتی ممکن است از این هفته به بعد به طور ناگهانی محو شود که نگران آن نباشید. از کوفتگی های قبلی خبری نیست. رحم شما الآن در زیر شکم به راحتی حس می شود. رحم در هنگام لمس کردن مثل یک توپ گرد و نرم است. با کم شدن تهوع و استفراغ غذا خوردن شما بهتر می شوید و رشد جنین هم بیشترخواهد شد.هفته سیزدهم بارداری(13 حاملگی) + وضعیت مادر و جنینهفته سیزدهم بارداری(13 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

 

یبوست مادر در هفته 13 بارداری

یبوست و سوزش سر دل در هفته سیزده بارداری

اندازه شکم در این هفته :

رحم شما در حال حاضر به اندازه کافی بزرگ است به طوری که در حال رشد و بیرون زدن از قسمت لگن است. این بدان معنی است که کم کم شبیه به افراد باردار به نظر می رسید. پزشک پیشنهاد می کند افزایش وزن سالم داشته باشید؛ در واقع به صورت آهسته افزایش وزن داشته باشید.

حقایقی در مورد شما در هفته 13
 • برخی می گویند سوزش معده به احتمال زیاد به خاطر بارداری جنین پر مو است.
 • طولانی ترین بارداری در رکورد گزارش شده است 375 روز (به جای 280 روز) است.
 • از آنجا که جریان خون در دوران بارداری افزایش می یابد ، گاهی خونریزی لثه دیده می شود.
هفته 13 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 13، شما 3 ماهه باردار هستید. این آخرین هفته از سه ماهه اول است.


وضعیت جنین درهفته سیزدهم بارداری

این هفته آخرین زمان برای انجام غربالگری مرحله اول بارداری است اگر انجام نداده اید ، عجله کنید. کودکتان از اینکه به سه ماهه دوم یعنی هفته سیزدهم بارداری رفته اید بی خبر است. با خوشحالی درون رحم دست و پا میزند ولی ممکن است شما آن را حس نکنید.همچنین بند ناف به سرعت در حال حرکت به دخل شکم است. روده ها در حال ساختن پرز برای خود هستند تا به هضم غذای او بعدها کمک کند.پانکراس انسولین ترشح کرده و بیست دندان کوچک زیر لثه ها شکل گرفته است.

حقایقی در مورد فرزند شما در هفته سیزدهم بارداری
 • فرزند شما حدود 7.4 سانتی متر طول دارد و تقریبا به اندازه آلو است و حدود 23 گرم است.
 • جنین می تواند غذایی که مادر می خورد را مزه کند و این مسئله ممکن است بعدها در ترجیحات او در زندگی تاثیر بگذارد.
 • تارهای صوتی فرزند شما شروع به رشد می کنند.

رشد کردن استخوان های دست و پا تا هفته 13 بارداری

رشد کردن استخوان های دست و پا تا هفته 13 بارداری


توصیه ها درهفته سیزدهم بارداری

* می توانید از هم اکنون در جلسات آموزشی ویژه زمان وضع حمل شرکت کنید. این کلاس ها بسیار پرطرفدار هستند. همچنین از پزشک خود راهنمایی های لازم را کسب کنید. هدف کلاس های زایمان که با مراقبت های بارداری و فرایند زایمان آشنا شوید و مهارت های خود را برای زایمان بهتر و سالمتر افزایش دهید.

* اگر آدم گرمایی هستید و زود گرمتان می شود از لباس هایی استفاده کنید که از پارچه های طبیعی مانند نخ و کتان درست شده اند.

بدن مادر در هفته 13 بارداری

تغییرات بدن مادر در هفته 13 بارداری


علائم طبیعی درهفته سیزدهم بارداری

1. حساس شدن پوست : برای جلوگیری از آسیب به پوست از کرم های ضد آفتاب حتی با دوز خفیف میتواند از کلوآسما (رنگین شدن بیش از حد پوست) جلوگیری کند.

2. بد نیست بدانید 3 ماهه دوم جزو بهترین قسمت دوران بارداری از نظر راحتی و غیره میباشد ، پس از این دوران لذت کافی ببرید. ممکن است بعضی خانم ها علائمی که از سه ماهه اول داشتند را تا چند هفته دیگر نیز داشته باشند.


سقط جنین در سه ماهه دوم بارداری

سقط جنین به معنی افتادن بچه در هفته بیستم بارداری است. بعد از هفته بیستم بارداری ، تولد بچه مرده است. احتمال سقط جنین در سه ماهه دوم بارداری به ده درصد کاهش می یابد. متاسفانه ، در بارداری دوم احتمال سقط جنین مشخص نیست اما مادر از نظر روحی و فیزیکی نگران است.

دلایل سقط جنین در این زمان :

سقط جنین در سه ماهه دوم نادر است و اتفاقی غیر قابل انتظار است. خانم باردار در این حالت به توجه زیادی نیاز دارد و بارداری های بعدی او نیز در معرض خطر است.

1- مشکلات کروموزومی :

مشکلات کروموزومی یکی از مشکلات اصلی سقط جنین در سه ماهه دوم بارداری است. اگرچه ممکن است این مشکلات در سه ماهه اول بارداری وجود داشته باشد اما در اسکن معمولی قابل تشخیص نیست. در بیشتر موارد ، جنین خود به خود سقط می شود که در سه ماهه اول بارداری مشخص نمی شود.

2- دهانه رحم نامناسب :

این دلیل دیگر سقط جنین است. احتمالا به این نکته توجه نمی کنید که دهانه رحم نقش مهمی در بارداری ایفا می کند. پس از باردار شدن ، دهانه رحم نرم می شود و بسته می ماند بنابراین جنین در رحم در امان است تا زمانی که زمان زایمان فرا برسد. هنگامی که دهانه رحم نامناسبی داشته باشید ، در سه ماهه دوم بارداری دهانه رحم گشاد می شود و باعث سقط جنین می شود.

دلایل دیگر سقط جنین در سه ماهه دوم بارداری شامل :
 • زخم داخلی یا خارجی در شکم
 • عفونت در اندام تناسلی
 • قلب معیوب جنین
 • ترومبوفیلی
 • جداشدگی جفت
 • پایین افتادگی جفت

هشدارها درهفته سیزدهم بارداری

درسه ماهه دوم چنانچه دچار علائم زیر شدید سریعا به پزشک مراجعه نمایید :

1. تهوع و استفراغ شدید :

گاهی حالت تهوع به اندازه ای شدید است که باید به پزشک مراجعه کنید

2. خونریزی شدید :

 • ممکن است نشانه عفونت لگنی و یا کنده شدن جفت و یا باز شدن دهانه رحم جهت زایمان زود رس باشد.

3. درد کمر یا شکم :

بیش از سه چهارم زنان باردار زمانی طی بارداری و معمولا در اواخر بارداری دچار کمردرد می شوند که چند ماه پس از زایمان بهبود می یابد. اما گاهی ممکن است نشانه باز شدن دهانه رحم جهت زایمان زود رس باشد. انقباضات بیشتر از 6 تا در هر ساعت نشانه زایمان زود رس است.

4. خروج مایه از واژن :

 • میتواند نشانه پارگی پیش از موعد کیسه آب (علائم پارگی کیسه آب جنین) و زایمان زود رس باشد.

رگهای قابل مشاهده

ممکن است شما آنها را دوست نداشته باشید ، اما این موضوع در طول بارداری فوق العاده مهم هستند. و نشانه ای از افزایش خون رسانی به نوزاد شما است.

دیده شدن رگ های مادر در هفته 13 بارداری

نمایان شدن رگها در دوران بارداری

تغذیه درهفته سیزدهم بارداری

1. کودک شما به سرعت در حال رشد است. در انتخاب مواد غذایی خود محتاط باشید. از ویتامین ها ، مواد معدنی ، مواد مغذی و کالری دار برای رشد کودک تان مصرف کنید. در نیمه دوم بارداری ، شما تنها به 340 کالری اضافه در روز احتیاج دارید.

2. از مصرف پنیرهای نرم خودداری کنید. از خوردن پنیر فتا ، بری و . . . اجتناب کنید مگر این که برچسب شیر پاستوریزه روی آن زده شده باشد.

3. فکر می کنید چرا پزشکان آن قدر اصرار دارند که کافئین زیاد نخورید دلایل زیر را بخوانید تا متوجه این موضوع شوید :

 • کافئین یک ترکیب شیمیایی است که باعث تحریک دستگاه اعصاب مرکزی می شود. این ماده در انواع مختلف غذا و نوشیدنی مثل شکلات و نوشابه و حتی در برخی از داروها یافت می شود.
 • مصرف چهار فنجان قهوه در روز می تواند باعث اختلال رشد و در نتیجه پایین بودن وزن نوزاد هنگام تولد شود.
 • کافئین از جفت رد می شود و به جنین می رسد و نیز وارد شیر مادر شده و در زمانی که نوزاد شما شیرخوار است او را بی قرار و بی خواب می کند. موجب تشنگی و مصرف بیش از حد آب می شود و دفع این آب ، دفع کلسیم را به همراه دارد در صورتی که جنین برای رشد و داشتن استخوان های قوی به کلسیم (مواد غذایی حاوی کلسیم در بارداری) زیادی نیاز دارد.

ورزش درهفته سیزدهم بارداری

1. اگر می خواهید احساس بهتری داشته باشید ، حال زمان آن است که فعالیت خود را آغاز کنید. اگر تا به حال شنا را امتحان نکرده اید ، به دنبال آن باشید تا بفهمید که چرا بیشتر پزشکان این ورزش را در دروان بارداری پیشنهاد می کنند.

2. یوگا ورزش دیگری است که می تواند به شما در این زمینه کمک کند.


نکاتی برای پدرها در هفته سیزدهم بارداری :

از آنجایی که درباره تغذیه و حمل فرزند کار خاصی نمی کنید سعی کنید به کسی که این کار را می کند توجه کنید و دوستش داشته باشید. او لیاقت این توجه را دارد. در هنگام چکاپ همراه او باشید. او ممکن است درباره سابقه خانوادگی شما اطلاعات نداشته باشد و این سابقه برای بیماری های ژنتیکی جنین مهم است. بنابراین حضور شما نزد پزشک کمک زیادی می کند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
40%

نظر دادن