ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در هفته سی ام بارداری به علت بزرگ شدن شکمتان، احتمالا در هنگام راه رفتن برای اینکه تعادل خود را حفظ نمایید، مجبورید پاهایتان را با فاصله از هم قرار دهید و طرز راه رفتنتان هم دستخوش تغییر شده است.

در هفته 30 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته سی ام

در این هفته کودک شما از همیشه متناسب تر است ، آرزوهایتان به طور فوق العاده ای به حقیقت می پیوندد و تغییرات زیادی از لحاظ بدنی هم برای شما و هم برای کودکتان در حال رخ دادن است. در ادامه این بخش از بارداری هفته به هفته در نم نمک اطلاعات بیشتری در مورد چیزهای دیگری که برای شما و فرزندتان در هفته 30 ام باداری در حال اتفاق است به دست بیاورید.هفته سی ام بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته سی ام بارداری + وضعیت مادر و جنین

وضعبت جنین درهفته 30 بارداری

کودکتان در هفته سی ام نیز در حال رشد است. اگر چه اندام جدیدی در حال رشد نیست ولی آماده زایمان میباشد. تکامل ریه اخرین چیزی است که رخ میدهد. چشم فرزندتان باز است و مژه ها در حال طویل شدن هستند.

سایر تغییرات شامل :

  • موهای Lanugo شروع به ناپدید شدن می کنند و چربی به تنظیم دمای بدن برای هفته های باقی مانده در رحم کمک می کند.
  • یک پینت و نیمی از مایع آمنیوتیک نوزاد را احاطه کرده ، اما با بزرگتر شدن جنین ، حجم این مایع کمتر می شود ، چون جنین بزرگتر می شود و فضای خالی در رحم کمتر می شود.
  • مغز استخوان جنین شروع به تولید گلبول های قرمز آماده برای رشد پس از تولد می کند.
  • دستگاه گوارش جنین در حال حاضر تقریبا به طور کامل رشد کرده است و پس از تولد برای تغذیه آماده خواهد شد.

وضعیت جنین و مادر در هفته سی ام بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته سی ام بارداری

وضعیت جنین و رشد او در هفته 30 بارداری

کودک من در هفته 30 ام به چه اندازه است؟

در این هفته کودک شما به اندازه یک کلم است ، که وزنی در حدود 3 پوند و قدی در حدود 16 اینچ دارد.برای هفت هفته آینده چیزی در حدود نصف یک پوند ، در هر هفته وزن می گیرد.

 تغذیه در هفته سی ام بارداری

همه چیز درباره هفته سی بارداری

کودک من در هفته 30 ام چه کاری انجام می دهد؟

تا به حال اعضای بدن کودک شما بیشتر از گذشته متناسب به نظر می رسند. و استثنا تنها سر او است ، که در حال حاضر یک مقدار از سایر اعضای بدنش بزرگ تر است .ناخن هایش کامل شده است و در داخل رحم به رشد خود ادامه می دهد. این به این معنی است که وقتی به دنیا می آید ، احتمالا ناخن هایش کمی بلند است و شما باید ناخن هایش را کوتاه کنید تا خودش را چنگ نیندازد. در حال حاضر کودک شما توسط 16 اونس و نیم لیتر ، مایع آمنیوتیک احاطه شده است. ولی با بزرگ شدن کودک همچنان که فضای بیشتری را در داخل رحم اشغال می کند ، این میزان از مایع کاهش پیدا می کند. با بزرگ شدن او فضای داخل رحم شما محدودتر می شود ، بنابراین ممکن است لگد های کمتری را نسبت به هفته های قبل تجربه کنید .

 هفته سی بارداری

اندازه جنین در هفته سی بارداری

مغز او نیز در حال تغییر است ، نه تنها از لحاظ رشدی بلکه از لحاظ ظاهری نیز تغییر می کند. این ارگان ضروری در بدن که زمانی صاف بود در حال حاضر شروع به کامل شدن و رشد خطوط و شیارهایی می کند که شما معمولا داخل مغز تشخیص می دهید این تغییرات اجازه می دهد بافت مغز بیشتر رشد و پیشرفت کنند. به خاطر رشد مغز و وجود سلول های چربی جدید که دمای بدن کودک شما را تنظیم می کند ، موهای کرک مانندی که روی بدن نوزاد وجود دارد ، کم کم محو می شود. کنترل مغز استخوان نوزاد در مورد تولید سلولهای قرمز خون ، از ماهیچه ها و طحال گرفته شده است ، که یک مرحله مهم دیگر در خود اتکایی کودک شما زمانی که به دنیا می آید است.

وضعیت مادر باردار در هفته سی ام حاملگی

بدن من در هفته 30 ام چه کار می کند؟

این چیزی نیست که شما بخواهید در اتوبوس در راه کار در مورد آن صحبت کنید. اما در طول بارداری میزان ترشحات افزایش می یابد. این ترشحات باید ظاهر و بوی قبل را داشته باشند. اگر این ترشحات تغییر کرد و غلیظ و بد بود شد یا تغییر رنگ داد ، به پزشک خود مراجعه کنید ، تا تشخیص دهد که آیا مشکل برفک یا عفونت دارید.این که این آزمایش را انجام دهید مهم است ، چون برخی از عفونت ها می توانند خطر زایمان زودرس را افزایش دهند.

عکس جنین در هفته 30 بارداری

مشکلات مادر در هفته 30 بارداری

ممکن است که احساس خارش داشته باشید :

خوشبختانه ، برفک را می توان با داروهای ضد غفونی که معمولا کرم یا شیاف واژنی هستند ، درمان کرد با این حال ، مهم است که قبل از درخواست این دارو به داروخانه بگویید که باردار هستید.

روش های پیشگیری؛

لباس زیر نخی بپوشید و از صابون های قوی یا مواد شست شوی زنانه که pH طبیعی و رشد باکتری های سالم در واژن را مختل می کند ، اجتناب کنید .

ممکن است علائم بارداری ناخوشایند بیشتری نیز داشته باشد. به خصوص آن هایی که فکر می کنید در ابتدای بارداری پشت سر گذاشته اید.

مانند نیاز به ادرار کردن به طور مداوم، حساس بودن سینه ها و سوزش سر دل.

 رشد جنین در هفته 30 بارداری

بایدها و نبایدهای مهم هفته سی بارداری

نشانه های رایج که باید منتظرشان باشید :

سوزش معده :

شما به داشتن عضلات لگنی آرام نیاز دارید که بتوانید کودک زیبایتان را به دنیا بیاورید. اما متاسفانه هورمون های مشابهی که این عضلات را آرام می کنند ، ماهیچه هایی هستند که مری و معده شما را جدا ، آرام می کنند. به همین دلیل است که سوزش سر معده را احساس می کنید ، زیرا غذا و شیره های گوارشی از سر معده تان به طرف بالا ، به سینه و گلویتان می آید .

از مواد غذایی تحریک کننده مثل غذاهای تند ، سرخ شده و چرب اجتناب کنید. سعی کنید وعده های غذایی کوچکتر بخورید ، و در حالت دراز کش غذا نخورید. این مسئله تا ابد ادامه نخواهد یافت ، فقط حدود ده هفته طول خواهد کشید تا زمانی که شما زایمان می کنید ، و این علائم بعد از زایمان ناپدید خواهند شد.

 

احساس دست و پا چلفتی بودن می کنید :

ما امیدواریم که شماکفش های پاشنه بلند را کنار بگذارید و چون این روزها حس می کنید که دست و پا چلفتی شده اید ، یک جفت کفش تخت معقول خریده باشید.نه تنها سنگین تر هستید بلکه مرکز ثقل وزنتان نیز در شکمتان جمع شده است. و اگر این به اندازه کافی نباشد تا توازنتان را از بین ببرد. ، رباط های شما نیز به دلیل هورمون های بارداری آرام تر هستند ، که به این معنی است که مفاصل شما آزاد تر هستند ، و ممکن است بیش از حد معمول تعادل خود را از دست بدهید.

جنین در هفته 30 بارداری

سوزش معده در هفته سی بارداری

احساس افسردگی در هفته سی بارداری :

یک دهم از زنان حامله در معرض افسردگی در دوران بارداری هستند و این طبیعی است که نگران کار یا تبدیل شدن به یک پدر و مادر باشید. اگر بیشتر وقت ها احساس هیجان ، اضطراب ، عصبی بودن یا تحریک پذیری می کنید قبل از اینکه احساس افسردگی بیشتراز این در گیرتان کند ، با پزشک خود صحبت کنید.

خستگی :

انرژی ای که در سه ماهه دوم بارداری از آن لذت می بردید ، متاسفانه از بین رفته و کودک در حال رشد شما و بدن در حال تغییر شما ، باعث خستگی شما می شود.با ملایمت از دوستان ، خانواده و شریک زندگی خود برای کارهایی که باعث خستگی شما می شوند کمک بگیرید - این عمل شروع خوبی برای درخواست کمک است ، همان طور که در زمان تولد کودک به مقدار بیشتری کمک نیاز دارید!

 هفته 30 بارداری چی بخوریم

احساس خستگی و افسردگی در هفته سی بارداری

این هفته خواب های عجیب و غریب می بینید ؟

هیچ احتیاجی به ترسیدن نیست_این کاملا طبیعی است. هیچ کس کاملا مطمئن نیست که چه چیزی باعث آن ها می شود ، اما می توانند به هورمون های شما مرتبط باشند. اما این رویا ها صرفا راهی برای اداره کردن تمام افکار و اضطراب ها در مورد نزدیک شدن به تولد نوزاد و مادر شدن شما است.

صحبت کردن در مورد آن هم چنین می تواند به شما کمک کند ، تا تمام مشکلاتی که دارید را اداره کنید ، به علاوه ممکن است متوجه شوید که همسرتان نیز این خواب ها را می بیند. الگوهای خواب کودک شما نیز همچنین نشانه هایی از حرکت سریع چشم را نشان می دهد ؛ مرحله رویایی خواب ، پس او هم ممکن است رویا های عجیب و غریب نیز داشته باشد!

هفته 30 بارداری

خواب در هفته سی بارداری

تغذیه درهفته 30 بارداری

نوعی چربی با نام اختصاری DHA وجود دارد که برای پرورش مغز و بافت های عصبی بسیار مفید است. این نوع چربی در روغن تخم کتان ، روغن گردو و همچنین در ماهی های چرب ، مانند سالمون نیز به وفور یافت می شود. از روغن گردو می توانید برای سالاد استفاده کنید. این روغن باید جایگزین روغن های مصرفی باشد. مصرف ماهی را فراموش نکنید اما مطلع باشید که تنها مجازید دو وعده در هفته مصرف کنید. در کل هفته ای 340 گرم از مواد غذایی دریایی می توانید استفاده کنید.

در مورد غذاهای دریایی موارد زیر را رعایت کنید :

  • ماهی باید کاملا پخته باشد.
  • سعی گریل شده یا بخارپز مصرف شود.
  • از مصرف ماهی دودی بپرهیزید.
  • ماهی باید کاملا پخته شود و از مصرف ماهی سوشی بپرهیزید.

ورزش درهفته 30 بارداری

شما در حال حاضر بیشتر مسیر را طی کرده اید و فقط چند هفته برای زایمان عشق زندگی شما باقی مانده است. اما باید به یک چیز اعتقاد داشته باشید : قرار است نوزاد را در آغوش بگیرید و این کار زیبا است.

  • بچه همه چیز را درست می کند مثلا اعتماد به نفس پایین ، لباس های تنگ ، خستگی ، افسردگی و افزایش وزن. در واقع تولد بچه از هر چیز شگفت انگیزتر و جالب تر است.
  • هورمون ها باعث نرم شدن بافت های اطراف مفاصل می شوند و به این ترتیب مفاصل به راحتی کش می آیند. هنگام استفاده از وزنه ها وزن آن ها را 5 تا 15 درصد کاهش دهید.

نکاتی برای پدرها در هفته سی ام بارداری :

- در هنگامی که همسرتان در بارداری احساس ناراحتی می کند به او پیشنهادات جذاب بدهید. پیشنهاد دهید پاهایش را بشویید یا ناخن هایش را لاک بزنید. این کار برای هر دوی شما لذت بخش است.

- به یاد داشته باشید شنیدن مشکلات بارداری از تجربه کردن آن ها راحت تر است. بنابراین صبور باشید و به شکایت های همسرتان گوش دهید. در این زمان می توانید علاقه خود را به او نشان دهید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن