ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در هفته سی و دوم بارداری به دلیل تغییر وضعیت جنین و خم شدن سر او به سمت قسمت های تحتانی شکم شما، پاهای او زیردنده ها قرار می گیرد و در این شرایط ممکن است دردهای شدیدی زیر دنده های خود احساس کنید.

در هفته 32 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته سی و دوم

در این هفته ، نوزادتان وزن می گیرد ، ممکن است احساس فراموشی کنید و زمان این رسیده است که بخش های عملی به دنیا آوردن نوزاد را برنامه ریزی کنید ؛ پیرو بخش های قبلی بارداری هفته به هفته در نم نمک در مورد خود و نوزادتان و نشانه هایی که در هفته 32 بارداری پیش خواهند آمد ، چیزهای بیشتری بدانید.هفته سی و دوم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته سی و دوم بارداری + وضعیت مادر و جنین

هفته 32 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 32، شما 7 ماهه باردار هستید. به ماه هشتم بارداری خوش آمدید.

وزن جنین در هفته 32 بارداری

هفته سی و دوم بارداری

وضعیت جنین درهفته 32 بارداری

در هفته های آینده او افزایش وزن قابل توجهی دارد.الان صورت او را اگر در سونوگرافی ببینید تپل شده و دیگر مانند قبل اسکلتی نیست.تکامل ریه از چند هفته قبل برای تنفس بعد از تولد شروع شده عملکرد سیستم عصبی نیز در حال بلوغ است.

  • توانایی بویایی جنین شما افزایش یافته است ، اما به دلیل عدم وجود هوا در داخل رحم ، جنین هنوز نمی تواند چیزی را حس کند.
  • پوست جنین شما شروع به ضخیم شدن می کند
  • استخوان های جنین شروع به سخت شدن میکند به جز استخوان جمجمه که برای حفظ سلامت نوزاد در هنگام تولد نرم باقی می ماند.

وضعیت جنین و مادر در هفته 32 بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته 32 بارداری

تغییرات و رشد جنین در هفته 32 بارداری

زمانی را که نوزادتان به اندازه یک لیموی کوچک بود را به یاد دارید؟ با فرارسیدن روزهای بزرگ ، همه چیز قطعا تغییر کرده است؛ درحال حاضر او به اندازه یک بطری شیر است و وزنش در حدود سه و نیم تا چهار پوند و قدش بین 15 تا 17 اینچ است و تقریبا زمان تشکیل ظاهر او فرا رسیده است.

در هفته 32، نوزاد من به چه اندازه است؟

جنین در هفته 32 بارداری

مادر و جنین در هفته سی و دوم بارداری

نوزاد من در این هفته چه کار می کند؟

در طی این چند هفته اخیر ، نوزاد در شکم شما مشغول تمرین برای زندگی خارج از رحم بوده است ؛ او در حال تمرین مهارت هایی است که به عنوان نوزاد به آن احتیاج دارد ، از تنفس تا مکیدن گرفته تا قورت دادن و لگد زدن. نوزاد شما از همیشه زییاتر است ، با تشکیل لایه چربی در زیر پوستش ، از آن ظاهر شفاف رها می شود و او دیگر کاملا مات و آشکار شده است. سیستم گوارشی او نیز آماده است که در هنگام شیر خوردن طی چند هفته آینده عمل کند.

هم اکنون ناخن های پاها و دست ها و موهایش هم کاملا رشد کرده اند ، به لطف رشد نوزادتان ، ممکن است کمی احساس فشرده بودن داشته باشد به همین دلیل است که شما کمتر متوجه حرکات و ضربات و پیچ و تاب های او می شوید. البته نگران نشوید زیرا او کاملا راحت است و حتی به پشت چرخیده و خم شده است تا بتواند تا بیشترین حد ممکن راحت باشد. چند وقت دیگر او می چرخد و به وضعیت سر به سمت پایین که برای زایمان لازم است ، می رسد.

وضعیت جنین در هفته 32 بارداری

همه چیز درباره هفته سی و دوم بارداری

وضعیت مادر باردار هفته 32 حاملگی

بدن من دراین هفته چه کار می کند؟ بدون شک تا الان تجربه کمبود حافظه حاملگی را داشته اید. زیرا به دلیل هورمون های بارداری مغزتان به این نتیجه رسیده است که کمتر حرف بزند.

ولی در مورد نوزادتان چگونه است؟ آیا این مشکل شامل حال او نیز می شود؟ به دلیل تغییرات هورمونی ، شل شدن مفاصل و رباط ها ، تغییر نقطه ثقل و افزایش وزن ممکن است متوجه شوید که به وسایل گیر می کنید و با آن ها برخورد میکنید پس آن کفش های پاشنه بلند لق لقو را کنار بگذارید لااقل تا زمانی که نوزادتان به دنیا بیاید از کفش های راحت استفاده کنید. این تغییرات بدنی ممکن است موجب احساس درد کمر در قسمت پایین شود اگر شما در این قسمت درد دارید ، سریعا به ماما اطلاع دهید زیرا ممکن است یکی از نشانه های زایمان زودرس باشد.

در این مرحله ، تقریبا هفته ای یک پوند وزن اضافه خواهید کرد ، که نصف آن مربوط به نوزادتان است ، او قسمت بیشتری از وزن خود را در هفت هفته آینده که باقیمانده به دست می آورد.

علائم هفته 32 بارداری

توصیه های هفته 32 بارداری

تغییرات و حالات شایع هفته 32 بارداری :

انقباض براکستون هیکس : اگر احساس می کنید رحمتان سفت شده است ، این یک انقباض واقعی نیست ولی انقباضات نامنظم که به براکستون هیکس معروف هستند ، می توانند از 15 ثانیه تا 2 دقیقه ادامه داشته باشند. اگر با تغییر وضعیتتان این حالت اتفاق می افتد ، ممکن است نشانه زایمان باشد. اگر انقباضات متوقف شدند ، نگران نباشید زیرا براکستون هیکس بوده اند. اگر خیلی تکرار شدند با مامای خود تماس بگیرید زیرا معمولا نشانه زایمان هستند.

زایمان در هفته 32 بارداری

بایدها و نبایدهای هفته سی و دوم بارداری

کاهش اشتها :

این روزها فضای زیادی در معده ندارید پس تعجبی ندارد که اشتهایتان کمتر شود. سعی کنید به جای خوردن غذای زیاد به یکباره ، غذای کمتری در وعده های بیشتر بخورید.

ترشحات سینه :

جذابیت های حاملگی هیچ وقت تمامی ندارند ، این بار نوبت تراوشات سینه است که مشکلات بدنی شما را آشکار کنند.با بزرگ شدن سینه هایتان در سه ماهه سوم ، ممکن است مایع زردرنگی به نام شیرماک از آن ها ترشح شود که پیش ساز شیر و اولین شیری که نوزاد شما می خورد است اگر این ترشحات شما را آزار می دهند از پدهای شیردی استفاده کنید.

سوزش معده :

حالا که رحمتان به دیافراگم فشار می آورد و فضای کمی در شکمتان باقی مانده است ممکن است سوزش معده یا تنگی نفس داشته باشید. خوابیدن بر روی بالشت مناسب یا خوردن غذای کمتر به شما کمک می کند تا راحت تر باشید.

بارداری در هفته 32

بارداری هفته به هفته

این هفته چه کار کنید؟

روزهای بزرگ نزدیک تر می شوند ، پس چرا نباید به خودتان این شانس را بدهید که همراه با نیمه دیگرتان کارهای مربوط به زایمان را انجام دهید؟

اگر شما زایشگاه خاصی در نظر ندارید ، بررسی کنید که آیا بیمارستان به شما یک تور کلاس های مربوط به قبل از تولد می دهد اگر نه ، مطمئن شوید که خودتان با مراحل قبل از تولد نوزاد آشنا هستید و زمانی که درد زایمان شما شروع می شود ، خودتان را کنترل کنید. شما بیشتر آماده هستید ، و اعتماد به نفس بیشتری هنگامی که این انقباضات شروع می شود احساس خواهید کرد.

تغذیه درهفته 32 بارداری

1. شما در هفته 32 بارداری به سر می برید و ممکن است احساس کنید که نمی توانید مقدار غذای زیادی را در هر وعده مصرف کنید. اگر احساس کردید که نمی توانید غذای خود را تمام کنید ، نگران نباشید ، طبیعی است. رحم شما بزرگ شده و به معده تان فشار می آورد ، و می تواند غذا خوردن را برایتان دشوار کند. اگر نمی توانید غذای زیادی در هر وعده بخورید ، وعده های غذایی خود را به وعده های کوچکتری در طول روز تقسیم کنید.

2. تنها این را به خاطر بسپارید که مواد غذایی تان را از هر 5 گروه مواد غذایی انتخاب کنید : حبوبات ، سبزیجات ، میوه ، لبنیات و پروتئین.

3. در زمان بارداری شما روزانه حداقل به 60 گرم پروتئین نیاز دارید تا کودک بتواند به راحتی به رشد خود ادامه دهد. آمینو اسیدهای موجود در پروتئین ها برای رشد جنین واجب هستند. این مقدار پروتئین در یک کف دست گوشت قرمز پخته و یا ماهی پخته شده وجود دارد. اگر علاقه ای به خوردن گوشت ندارید ، می توانید این میزان پروتئین را با خوردن شیر کم چرب ، پنیر ، ماست ، تخم مرغ و یا کره بادام زمینی تأمین کنید.

ورزش درهفته 32 بارداری

اگر هنگام ورزش کردن دچار سرگیجه شدید ، بنشینید و یا دراز بکشید و نفس های عمیق بکشید. ورزش کردن باعث قوی شدن قلب و ریه ها شده که شما را برای وضع حمل آماده می کند. ولی باید توجه داشته باشید که میانه روی در ورزش کردن بهترین روش خواهد بود. در زمان ورزش کردن ضربان قلب خود را کنترل کنید که از حد ایمن ، یعنی 140 بار در دقیقه ، فراتر نرود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن