ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، 39 هفته حاملگی پر از هیاهو را پشت سر گذاشتید وقت آن رسیده که به پایان انتظار و شیرینی تولد کودک خود فکر کنید. در این قسمت شما را با هفته 39 بارداری آشنا خواهیم کرد.

در هفته 39 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته سی و نهم

این هفته ممکن است هفته آخر بارداری شما باشد ولی شاید هم تا هفته 41 یا 42 فرصت داشته باشید ، برای انکه بدانید چه اتفاقاتی در هفته 39 بارداری رخ می دهد ادامه این بخش از هفته به هفته بارداری در نم نمک را دنبال کنید.هفته سی و نهم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته سی و نهم بارداری + وضعیت مادر و جنین

هفته 39 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 39، شما 8 ماه و سه هفته باردار هستید. هفته بعد نه ماه بارداری شما تمام می شود و فرزندتان متولد می شود.

تغییرات و رشد جنین در هفته 39 بارداری

رشد جنین در هفته 39 بارداری

رشد و وزن جنین در هفته 39 بارداری

کودک من چه قدر در هفته 39 رشد کرده است؟

کودک شما اندازه یک کدو تنبل کوچک است و اکنون کاملا شکل گرفته است. نوزاد بین هفت تا هشت پوند وزن خواهد داشت و بین 19 تا 21 اینچ طول.اندام او ، به غیر از مغز دیگر رشد نخواهند کرد ، مغز او هنوز هم در حال رشد سریع است که تا سه سال اول زندگی اش ادامه خواهد یافت.

وضعیت جنین درهفته 39 بارداری

شکم جنین در هفته 39 بارداری بزرگ و گرد شده. فرزند شما در لحظات آخر زندگی شکمی می باشد. او در اثر افزایش قد و وزن ، فضایی برای تکان خوردن ندارد. شاید او اکنون دیگر به حالت پیش از تولد قرار گرفته باشد. مغز جزء آخرین اعضا است که به رشد کامل می رسد اما این عضو هم به زودی تکمیل شده و نورون های آن شروع به فعالیت می کنند.

حقایقی در مورد جنین در این هفته :

  • نوزاد شما همچنان یک لایه چربی را برای کمک به کنترل دمای بدن خود پس از تولد تشکیل می دهد
  • نوزاد شما اتصالات عصبی ایجاد کرده و رشد مو و افزایش وزن او ادامه دارد

وضعیت جنین و مادر در هفته 39 بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته 39 بارداری

کودک در هفته 39 بارداری چه کار می کند ؟

ممکن است هفته آخر بارداری شما باشد ، اما نوزادان معمولا دیرتر از تاریخ به دنیا می آیند (فقط 4 درصد به موقع متولد می شوند) مخصوصا اگر این اولین فرزند شما باشد.

کودک در هفته 39 بارداری

کودک در هفته 39 بارداری

گریه بعد از تولد :

بعد از تولد گریه کودک بدون اشک خواهد بود ، زیرا مجاری اشک کودک هنوز بسته است و به مرور زمان باز می شود.

کودک در بهترین حالت بغل کردن است :

یک لایه ضخیم چربی بر روی رگ های خونی اش قرار داده شده است که موجب می شود راحت تر اورا بغل کنید.. این چربی همچنین به کنترل دمای بدن کودک پس از تولد کمک می کند.

تغییرات و وضعیت مادر باردار در هفته 39 حاملگی

وضعیت مادر در هفته 39

وضعیت مادر در هفته 39 بارداری چگونه است

بدن من در هفته 39 چه کاری انجام می دهد؟

بدن شما دچار تغییرات زیادی تا زمان تولد می شود ، اما چند علائم وجود دارد که در زمان زایمان طبیعی رخ میدهد :

انقباض های شدید :

به طور منظم که بیش از 30 ثانیه طول می کشد و افزایش می یابد (زمانی که آنها 30-60 ثانیه طول می کشد و هر پنج دقیقه یکبار اتفاق میافتد ، با ماما ، با پزشک یا بیمارستان تماس بگیرید). هنگامی که دهانه رحم شما بیش از سه سانتی متر باز شود زمان تولد است.

نمایش خونین :

که در آن شما ترشح صورتی یا قرمز رنگ را مشاهده خواهید کرد با این همه ، همه زنان این را ندارند.

مادر در هفته 39 بارداری

تغییرات بدن مادر در هفته 39 بارداری

پاره شدن کیسه آب :

(این یک مایع بی رنگ است و ممکن است در آن خون وجود داشته باشد. با این حال اگر آن را بدبو ، رنگی باشد یا خون زیادی از دست دادید ، بلافاصله به بیمارستان تلفن بزنید). اگر کیسه آب قبل از شروع انقباض پاره شود ، باید بلافاصله با بیمارستان تماس بگیرید.

کمر درد ، انقباضات منظم.

اسهال :

به ویژه اگر همراه با انقباضات باشد.

شما باید در این مرحله به طور دائم به پزشک مراجعه کنید ، تا از سلامتی خود و کودک اطمینان حاصل کنید و حرکات کودک را زیر نظر داشته باشید ، کم تحرکی کودک می تواند خطرناک باشد.

آیا نزدیکی جنسی در هفته آخر بارداری خطرناک نیست؟

در صورت ایجاد مشکل و خطرناک بودن پزشک به شما اجازه نمی دهد نزدیکی کنید. نباید نگران باشید به جنین آسیبی برسد. در واقع آلت جنسی همسر شما به سر جنین نمی رسد (حتی اگر جنین در لگن قرار داشته باشد) و ارگاسم در این مرحله خطرناک نمی باشد. در واقع انقباض رحم و آزاد شدن اکسی توسین همراه با ارگاسم باعث می شود رحم برای زایمان آماده شود.

علائم رایج هفته 39 بارداری

پاره شدن کیسه آب : یکی از بهترین سیگنال های که نشان از نزدیکی زایمان دارد ، پاره شدن کیسه آب است.

علائم زایمان

علائم زایمان در هفته 39 بارداری

درد هموروئید : در حالیکه ممکن است این درد را زودتر از موعد احساس کنید ، ممکن است در زمان بارداری ، عصب ها کمتر دردناک باشند زیرا ممکن است اسهال داشته باشید و بنابراین فشار بر روی روده شما کم شود. اطمینان حاصل کنید که مواد مغذی خوبی را مصرف میکنید ؛ چرا که بسیاری از زنان پس از زایمان به درد هموروئید مبتلا می شوند.

سوزش سر دل : تقریبا نیمی از زنان باردار ، مبتلا به سوزش سر دل میشوند ، و به دلیل هورمونهای بارداری است.سعی کنید مایعات را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید ، مصرف همگام موجب سوزش سر دل می شود. و سعی کنید در طول روز 6 وعده غذایی سبک به جای 3 وعده غذایی سنگین داشته باشید.

القای درد زایمان در هفته 39 بارداری

اکنون که در هفته 39 بارداری هستید و خارش زایمان دارید ، ممکن است به چگونگی القای طبیعی درد زایمان در منزل فکر کنید. قورت دادن روغن کرچک و مصرف داروهای گیاهی ایمن محسوب نمی شود و خوردن غذای تند نیز مناسب نمی باشد. اما کارهایی که امن هستند و ممکن است اثر کنند عبارتند از :

1- پیاده روی

با کفش های کتانی به مدت طولانی پیاده روی کنید. این یک روش پزشکی اثبات شده نیست ، اما برخی از کارشناسان معتقدند گرانش ، جنین را بر روی دهانه رحم می آورد و فشار دهانه رحم را باز می کند.

2- طب سوزنی

ثابت نشده است ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این روش قدیمی جریان خون را تنظیم می کند و رحم شما را تحریک می کند. داشتن رابطه جنسی. بعضی معتقدند داشتن ارگاسم می تواند به انقباضات کمک کند. برای برخی از زنان که در هفته 39 بارداری هستند ، پزشک ممکن است از القاء پزشکی استفاده کند. علل القاء زایمان عبارتند از عوارض (پره اکلامپسی ، دیابت بارداری ، مشکلات قلبی) ، مشکلات جفت و عفونت رحم. اگر در هفته 39 بارداری با دوقلو باشید و یا اگر کیسه آب پاره شود اما درد زایمان شروع نشود القاء توصیه می شود.

نکاتی برای پدرها در هفته 39 بارداری :

نکاتی برای کمک کردن به همسر :

- اگر درد زایمان حس می کند با او راه بروید و پیاده روی کوتاه بروید.

- شانه ها و پشت او را ماساژ دهید. اما اگر نمی خواهد این کار را انجام ندهید.

- روش های آرامش و تنفس را در طول انقباضات با او تمرین کنید. اما اگر راحت نیست این کار را انجام ندهید. گاهی خانم های باردار در مقابل تلاش های همسر خود مقاومت نشان می دهند.

- اگر همسرتان از شما خواست به او کمک نکنید ناراحت نشوید تاثیر هورمون ها است.

- درباره درد زایمان مطالعه کنید.

- درباره افسردگی بعد از زایمان مطالعه کنید. این افسردگی چند روز پس از زایمان شروع می شود و چند هفته اول به طول می انجامد

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
90%

نظر دادن