ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، هفته سی و هشتم بارداری تبادل نظر و در هفته سی و هشتم بارداری چه بخوریم و سزارین در هفته سی و هشت بارداری و علائم زایمان در هفته سی و هشتم و زایمان طبیعی در هفته سی و هشت و سزارین در هفته 38 بارداری و علائم بارداری در هفته سی و هشتم و هفته 38 ام بارداری را در نم نمک ببینید.

در هفته سی و هشتم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

این هفته ، شما تکرر ادرار خواهید داشت ، کودک شما تقریبا آماده تولد است ، و زمانی است که شریک زندگیتان باید از شما حمایت کند ، با هفته 38 بارداری در بخش بارداری هفته به هفته نم نمک همراه شوید.هفته سی و هشتم بارداری(38 حاملگی) + وضعیت مادر و جنینهفته سی و هشتم بارداری(38 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

هفته 38 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 38، شما 8 ماه و دو هفته باردار هستید.

تغییرات و رشد جنین در هفته 38 بارداری

تغییرات جنین در هفته 38 بارداری

حرکات و تکامل جنین در هفته سی و هشتم بارداری

کودکم در هفته 38،چه قدر بزرگ است؟

در حال حاضر نوزاد شما به درازای تره فرنگی است و هنوز هم به سرعت در حال رشد است ، در حال حاضر وزن هفت پوند و طول حدود 20 اینچ دارد. در حالی که هر زمان امکان تولد وجود دارد ، حداکثر زمان چهار هفته است - بنابراین شما خیلی به آن نزدیک هستید!

وضعیت جنین درهفته 38 بارداری

فرزندتان تا هفته 38 بارداری افزایش وزن قابل توجهی داشته است.از این لحظه به بعد افزایش وزن او آهسته است یا حتی متوقف میشود. درحالی که رشد او نهایی شده ، اما مغز و ریه هایش همچنان برای تکامل تلاش می کنند و این تلاش شاید حتی بعد از به دنیا آمدن نوزاد هم ادامه یابد. در هنگام تولد ، سر نوزاد شما همان اندازه باسن ، شکم و شانه هاست و در طی چند هفته اول پس از تولد شکل سر تغییر می کند.

وضعیت جنین و مادر در هفته 38 بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته سی و هشتم بارداری

کودک من چه کاری را در هفته 38 انجام می دهد؟

کودک شما یک انسان کاملا کارآمد است ، اما هنوز تنفس و بلعیدن را تمرین می کند. اگر فرزند شما پسر است ، بیضه های او به شکل نهایی رسیده اند ؛ و دختران کوچک ممکن است ، سینه های کمی بزرگ داشته باشند (این فقط اثر هورمون های شما است و پس از تولد کاهش می یابد).

جفت شما نیز به طور کامل رشد کرده و وزن یک کل پوند و نه اونس دارد.ریه های کودک شما هنوز هم رشد می کنند و سورفاکتانت تولید می کنند ، ماده ای است که از چسبیدن ریه ها در زمانی که شروع به نفس کشیدن می کند ، جلوگیری می کند ؛ او مایع آمنیوتیک را میبلعد .

سیستم عصبی نوزاد در این هفته مهم ، شکل می گیرد و همچنین چربی اضافه می کند.

در مورد رنگ چشم نمی توان به سرعت نظر داد اگر او با چشمان قهوه ای متولد شود ، احتمالا قهوه ای می ماند ، در حالی که اگر با چشم های خاکستری یا آبی تیره متولد شود ، ممکن است خاکستری ، یا آبی باقی بماند یا به سبز ، عسلی یا قهوه ای تغییر کند. دلیل این امر این است که ، عروق کودک شما - قسمت رنگی چشم - ممکن است در ماههای پس از زایمان رنگدانه بیشتری به خود بگیرد ، اما معمولا رنگ سبز ، فندقی و چشمان قهوه ای رنگدانه بیشتری نسبت به چشم های خاکستری یا آبی دارند.

حرکات جنین در هفته 38 بارداری

تغییرات نوزاد در هفته 38 بارداری

وضعیت زن باردار در هفته 38 حاملگی

بدن من در هفته 38 چه کار می کند؟

ممکن است احساس کنید ، که بیشتر زندگی خود را در توالت می گذرانید - فشار بر مثانه شما تا کنون بسیار شدید است. باید بدن خود را هیدراته نگه دارید ، امکان اسهال نیز وجود دارد اگر چنین است ، بدن شما فضا را برای کودک آماده می کند - بله ، این یک نشانه کوچک از تولد است.

توصیه : اجتناب از غذاهای غنی ، پر چرب یا فیبر غنی شده و در عوض خوردن سوپ های سبک ، نان تست و بستنی.

سینه های شما (که در حال حاضر ممکن است نسبتا غول پیکر باشند) ، می تواند یک مایع نازک و زرد رنگ به نام کولورستروم در این هفته ترشح کنند این اساسا شیری است که نوزاد شما دریافت می کند ، که پر از آنتی بادی ها است و دارای چربی و قند و پروتئین بیشتری نسبت به شیر که بعدا وارد می شود ، می باشد کمی آزار دهنده است ، پس از پد سینه استفاده کنید.

وضعیت مادر در هفته 38 ام

تغییرات بدن مادر در هفته 38 دوران بارداری

علائم رایج هفته 38 بارداری :

ادرار ثابت و پرتکرار در هفته 38 بارداری :

با توجه به موقعیت سر کودک در لگن شما ، فضای کمتری برای مثانه شما وجود دارد ، و موجب تکرر ادرار میشود. مایعات را قطع نکنید زیرا هیدراته شدن مهمتر از همیشه به نظر می رسد ، زیرا تولد نزدیک است ، اما مصرف کافئین را قطع کنید ، این می تواند موجب تشدید تکرر ادرار شود.

انقباض های شدید در هفته 38 بارداری :

اگر متوجه شدید بدن دچار انقباض مکرر و شدید میشود ، نشان از نزدیکی زمان تولد است.

هفته سی و هشتم بارداری

نشانه ها و علائم در هفته 38 بارداری

تمیزی غریزی در هفته 38 بارداری :

تمایل به تمیز کردن هرگز خیلی قوی نیست! اگر چه قابل درک است که می خواهید خانه ای زیبا برای کودک خود داشته باشید ، مطمئن شوید که از انرژی زایمان ارزشمند خود استفاده نکنید.

هفته 38 بارداری و نمایش خونین :

تخلیه مخاطی با رنگ صورتی ، قهوه ای یا قرمز به زودی ظاهر می شود ، چشم خود را برای دیدن آن آماده کنید و به ماما اطلاع دهید.

معاینه در هفته 38

مراجه به ماما در هفته 38 بارداری

این هفته چه چیزی را انجام دهید :

یک چک لیست برای همسر خود از کارهای که می تواند انجام دهد ، تهیه کنید تا احساس مفید بودن داشته باشد و آن را به در یخچال بچسبانید.

برخی از چیزهایی که مادر در هفته 38 می تواند انجام دهد :

  • لیستی از ایمیلها و شماره تلفنهای تمام پزشکان ، متخصصان زایمان و دوستانتان را که می توانید برای مشاوره و پشتیبانی تماس بگیرید ، تهیه کنید.
  • در یک ماه اول برخی مواد غذایی ، و وعده های غذایی ساده که می توانید را انبار کنید.
  • "قرار شبانه" را برای این هفته برنامه ریزی کنید : یک شب را به قرار عاشقانه با همسرتان برنامه ریزی کنید.
  • حمام گرم بگیرید و آرام باشید.
  • درباره افسردگی پس از زایمان و علائم هشدار دهنده بیشتر بدانید.

هشدارها درهفته 38 بارداری

افسردگی حالت روحی است که برخی از بانوان باردار در هفته 38 بارداری را گرفتار خودش می کند. درصورتی که احساس می کنید حال و حوصله برای انجام دادن هیچ کاری ندارید برای درمان این مشکل زودتر اقدام کنید با ورود نوزادتان بی حوصلگی روحی دردساز می شود

کارهای مادر در هفته 38

کارهای لازم به انجام در هفته 38 بارداری

نکاتی برای پدرها در هفته 38 بارداری :

مقدار زیاد هورمون ها باعث تغییرات روحی و خستگی می شود.

در اینجا نکاتی برای کنار آمدن و کمک کردن به همسر وجود دارد :

- بارداری باعث می شود خانم دید دیگری درباره بدن خود داشته باشد. گاهی او از افزایش وزن خوشحال است و گاهی ناراحت. دائم از شما می پرسد خیلی چاق شده است. به یاد داشته باشد نباید پاسخ مستقیم بدهید و این که برای شما مهم نیست نیز جواب مناسبی نیست. کافی است به او بگویید نه.

- اگر همسر شما از بارداری گله می کند و آرزو می کند باردار نمی شد نگران نشوید طبیعی است. گاهی او می خواهد بارداری زودتر تمام شود. در این مزان سعی نکنید برای او سخنرانی کنید. او نیز نمی خواهد فرزند زودتر از موعد به دنیا بیاید فقط خسته شده است.

- ممکن است همسر شما هنگامی که چاقوی درست برای برش سبزی انتخاب نمی کنید ، ناراحت شود اما این کار باعث نمی شود از آشپزخانه دوری کنید. بهتر است در هنگام آشپزی به همسر خود کمک کنید.

- فکر می کنید پدر خوبی نیستید؟ فکر می کنید بچه دار شدن اشتباه بوده است؟ طبیعی است. بیشتر والدین این نگرانی را دارند. بهترین راه برای مبارزه با این ترس حرف زدن با پدر و مادر خود است. آن ها خاطرات کودک شما را می گویند و نصیحت های خوبی برای شما دارند.

- بهترین راه برای جلوگیری از ترس ، مطالعه در خصوص بارداری و جنین است. ممکن است بخواهید علائم و تاثیر آن ها را بر نوزاد بدانید.

- امروزه پدرها از رشد جنین در دوران بارداری آگاه می شوند. در این زمان باید در خصوص رشد جنین و مراحل بارداری اطلاعات داشته باشید.

- مطالعات نشان می دهد جنین به صداهایی که در رحم می شنیده واکنش بهتری نشان می دهد. می توانید برای او شعر بخوانید یا با او حرف بزنید. همچنین می توانید درباره اتفاقات امروز با او حرف بزنید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن