ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در هفته سی و پنجم بارداری با همسر و یا یکی از دوستان نزدیک خود که رابطه عاطفی نردیکی با هم دارید میتوانید درباره نگرش تان در مورد بچه و تمامی الگوهای ذهنی و دغدغه هاتان صحبت کنید

در هفته 35 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته سی و پنجم

هفته به هفته بارداری با نم نمک را پیش آمده ایم و حالا هفته 35 حاملگی را سپری می کند کودک شما در حال بزرگ شدن است؛ وزنش بیشتر از 2250 گرم شده و طول بدن او هم کمی بیشتر از 45.7 سانتی متر است. هرچند رحم شما جای گرم و نرمی است ، اما چون فضای داخل رحم کمی کوچک است کودکتان نمی تواند در آن شیرجه بزند یا غلت بخورد؛ البته او همچنان به لگد زدن ادامه خواهد داد. حالا کلیه های او کاملا رشد کرده اند و کبد او نیز می تواند مقداری از ضایعات بدن را فرآوری و دفع کند.هفته سی و پنجم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته سی و پنجم بارداری + وضعیت مادر و جنین

هفته 35 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 35، شما 7 ماه و سه هفته باردار هستید. این آخرین هفته ماه هشتم بارداری است. فقط 5 هفته مانده است.

هفته سی و پنجم بارداری

رشد جنین در هفته سی و پنج بارداری

وضعیت جنین در هفته35 بارداری

فرزندتان در حال آماده کردن اعضایش برای زایمان میباشد که شامل رشد ، تکامل و آمادگی تنظیم تنفس و دمای بدن است.در این مرحله فضای زیادی برای تغییر وجود داشته که رژیم وژنتیک نقش مهمی بازی میکند. با وجودی که رشد فیزیکی اعضای بدن کودک کاهش می یابد ، ولی مغز به طور خارق العاده ای در حال رشد است. جمجمه اش هنوز نرم است و کاملا سخت نشده تا به راحتی از کانال تولد بیرون آید. حقایقی در مورد جنین در این هفته :

  • فرزند شما احتمالا در هفته 35 حدود 5.5 پوند وزن دارد و نزدیک به 50 سانتیمتر است.
  • فرزند شما خیلی شبیه به یک نوزاد است.
  • فرزند شما حدود نیم پوند در هفته کسب می کند.

وضعیت جنین و مادر در هفته 35 بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته 35 بارداری

تغییرات و رشد جنین در هفته سی و پنجم بارداری

در هفته 35 بارداری کودک من چه قدر بزرگ است؟

اکنون کودک شما اندازه یک آناناس است ، طول قد او حدود 18 اینج و وزنش حدود پنج و یک چهارم پوند است. او تا روز زایمان وزن خواهد گرفت که به این معنی است که ظاهری جذاب و نرم و گوشتالو که کودکان را زیبا می کند ، خواهد داشت.

نوزاد من در هفته 35 بارداری چه کار می کند؟

در حال حاضر فضای کمی باقیمانده و کوچولوی شما بیشتر به جای لگد زدن ، فشار می آورد. و اگر این کار را انجام دهد می تواند یک جای پای کوچک روی شکم خود ببینید.اکنون او به یک انسان کامل خیلی نزدیک است و بیشتر وقت باقیمانده را به افزایش وزن می گذراند. به دلیل فضای کمی که در رحم شما باقی مانده ، او خیلی ناگهانی تغییر وضعیت نمی دهد ولی تعداد ضربات تقریبا مثل سابق است ، پس حتما این را در نظر داشته باشید و اگر نگرانی دارید ، با پزشک یا مامای خود در میان بگذارید.

به طرز هیجان انگیزی ، بیشتر پیشرفت های فیزیکی اساسی او تاکنون انجام شده و به دلیل تکامل کلیه و کبد ممکن است مواد اضافی نیز تولید کند. رشد سریع مغز او به معنی سنگین تر شدن سرش است که باعث فشار به مثانه و ایجاد یک سرگرمی دیگر برای شما می شود.

جنین در هفته 35 بارداری

وزن جنین در هفته سی و پنجم حاملگی

وضعیت مادر در هفته سی و پنجم بارداری

بدن من در هفته 35 ام در چه حالی است؟

فشار خون شما به طور منظم توسط پزشک یا ماما چک می شود . اگر تشخیص دهند که فشارتان افزایش یافته ، پیشنهاد می کنند بیشتر استراحت کنید و حتی آزمایشات بیشتری انجام دهید. زیرا می خواهند از مسمومیت حاملگی جلوگیری کنند.

الان زمانی است که به برخی از زنان حامله پیشنهاد می شود که سزارین انجام دهند ، درحقیقت یک پنجم زایمان ها در انگلستان به این طریق است. این می تواند به دلیل نگرانی در مورد موقعیت یا امنیت بچه باشد.برای مثال به دلیل اینکه وضعیت بچه به حالتی است که سرش به سمت بالا است و یا اینکه پرشک شما فکر می کند این روش هم برای شما و هم برای کودکتان ایمن تر است ، ولی اگر شما در مورد این مسئله مطمئن نیستید ، خیلی دقیق در مورد آن تحقیق کنید و هر سوالی که نیاز دارید بپرسید و اگر باز هم راحت نیستید ، نظرات دیگران را در این مورد بخواهید.

زایمان در هفته 35 بارداری

فشارخون در هفته 35 بارداری و زایمان سزارین

مشکلات مادر در هفته 35 بارداری

علائم معمولی و رایجی که باید منتظرش باشید :

تکرر ادرار :

اگر بیشترین مکانی که در حال حاضر به آن سر می زنید دستشویی است ، دقیقا مثل سایر زنان بارداری هستید که در این مرحله از بارداریشان نمی توانند جلوی ادرارشان را بگیرند.این به این دلیل است که رحم در حال رشد شما که هم اکنون بالا رفته و به قفسه سینه شما رسیده است ، تمام اعضای داخلی بدنتان را تحت فشار قرار داده و به مثانه شما فشار می آورد.

وضعیت جدید کودک شما که سرش به سمت پایین است و برای زایمان آماده شده است نیز ، فشار بیشتری را بر روی مثانه وارد می آورد که به این معنی است که شما بیشتر اوقات معمول احتیاج به دستشویی کردن دارید ، مطمئن باشید که این مسئله به زودی تمام خواهد شد ؛ با این حال ، وقتی که می خواهید مثانه خود را خالی کنید تا آن جا که ممکن است خم شوید و تمریناتی را برای تقویت لگنتان و جلوگیری از بی اختیاری ادرار تمرین کنید.

در هفته 35 بارداری چی بخوریم

تکرر ادرار در هفته سی و پنجم بارداری

احساس خفگی :

به لطف هورمون های بارداری خوب قدیمی ، غشاهای مخاطی در بینی شما اغلب در حال افزایش است و منجر به پر شدن بینی می شود. قطره بینی می تواند این مخاط را از بین ببرد.

خونریزی لثه :

بله ، هورمون های بارداری یک بار دیگر باعث آسیب می شوند. و این بار ، باعث تورم و خون ریزی لثه می شوند. به طور منظم مسواک بزنید و نخ دندان استفاده کنید و مواظب باشید که لثه خونریزی نکند! حتما به اندازه کافی ویتامین c برای تقویت لثه مصرف کنید ؛ به همین علت به یک لیوان آب پرتقال نیاز دارید.زمانی که خون ریزی ادامه یافت ، اگر نمی خواهید منجر به ورم لثه و پوسیدگی دندان شود ، برای اطمینان با دندان پزشک خود مشاوره کنید .

حرکات جنین در هفته 35 بارداری

مواردی که درباره هفته 35 بارداری باید بدانید

کارهایی که باید در هفته 35 بارداری انجام دهید :

اگر در مورد زایمان نگران هستید ، با همسر ، دوستان یا اعضای خانواده صحبت کنید ؛ این کاملا طبیعی است که در زمان زایمان عصبی باشید در حقیقت ، بعضی از زنان حامله چنان واکنش شدیدی دارند که حملات ترسناکی دارند_ یک وضعیت واقعی به نام توکسو فوبیا وجود دارد که به معنی ترس از زایمان است. اگر این دغدغه ها بر شما غلبه کرد ، با تیم آموزش های قبل از زایمان صحبت کنید که می توانند به شما کمک کنند و حتی در شرایط سخت می توانند به شما مشاوره دهند .

هفته 35 بارداری

بایدها و نبایدهای مهم هفته 35 بارداری

اما مطمئن باشید که بسیاری از زنان در مورد چیزهایی مانند مدفوع کردن حین زایمان نگران و آگاه هستند. ( این حالات همیشه اتفاق می افتد و ماما به آن عادت دارد و احتمالا شما حتی متوجه آن نخواهید شد) جیغ زدن ، فریاد زدن و قسم خوردن همه آن ها را قبلا شنیده اند)

و به دنبال بهترین شمانیستند. ( رک و پوست کنده آنقدر در روز زایمان درگیر هستید که این چیزها کم اهمیت ترین امور برای نگرانی هستند) هم چنین در مورد ایمنی کودکتان پا فشاری نکنید - این وظیفه تیم پزشکی و ماما است که همه کارهایی که می تواند به حفظ سلامتی شما و نوزادتان کمک کند را انجام دهند و مطمئن باشید که شما بهترین تجربه تولد را خواهید داشت.

تغذیه در هفته 35 بارداری

مهم است که انرژی و سلامت خود را با تغذیه درست و متعادل و ورزش منظم حفظ کنید. به جای این که چیز جدیدی به برنامه خود اضافه یا کم کنید ، برنامه غذایی و ورزشی را که از قبل داشته اید ، ادامه دهید.

ورزش در هفته 35 بارداری

در صورتی که خستگی به شما فشار می آورد ، تحرکات ورزشی خود را کاهش دهید. ورزش سبک و مخصوص شما ، سه روز در هفته برای تان کافی است. می توانید زمان ورزش کردن خود را نیز کاهش دهید. مثلا 30 دقیقه به 15 دقیقه کاهش یابد. از همه مهم تر این که استراحت های مداوم داشته باشید و سطح مایعات بدن را بالا نگه دارید.

نکاتی برای پدرها در هفته 35 بارداری :

همسر شما در بهترین حالت روحی نیست. گاهی او خوشحال ، گاهی احساساتی و گاهی ناراحت است. سعی کنید درک کنید ولی نگران نباشید حالت روحی او دائمی نیست. این تغییرات روحی به خاطر تغییرات هورمونی است. به هر چیزی می گوید بله بگویید و همیشه با او موافق باشید.

هر چه بیشتر با او همدردی کنید و او را آزار ندهید. اگر از پشت درد شکایت می کند او را ماساژ دهید و به او نگویید باید قوی باشد. اگر خسته است به او در کارهای منزل کمک کنید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن