ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، بهتر است در هفته 34 بارداری بیشتر استراحت کنید و انرژی خود را برای روزهای زایمان بگذارید.

در هفته 34 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته سی و چهارم

وضعیت جنین درهفته 34 بارداریهفته سی و چهارم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته سی و چهارم بارداری + وضعیت مادر و جنین

وضعیت جنین درهفته 34 بارداری

فرزندتان در حال سنگین تر شدن و دراز شدن است و اندازه ای که ضرباتش را ممکن است به رحم لمس کنید. هم اکنون چربی دور بدن او را گرفته و پوست چروکیده اش کمی صافتر شده است ، اما رنگ پوستش هنوز صورتی است. نازک تر شدن پوست شکم شما می تواند نورهای بیشتری را ببینید. قسمت آخر تکامل او مغز و ریه در هفته 34 بارداری هستند. سایر حقایق جنین در این هفته :

 • فرزند شما حرکات مکیدن را انجام می دهد تا خود را برای تغذیه آماده کند و شروع به حرکت بیشتر به سمت لگن شما می کند تا خود را برای روز زایمان آماده کند.
 • همانطور که جنین بزرگتر می شود ، احساس حرکات تغییر می کند ، اما هنوز هم باید به دنبال الگوهای معمول باشید.

وضعیت جنین و مادر باردار در هفته 34 بارداری

این هفته ، چیزهای هیجان انگیز زیادی وجود دارد. کودک شما تقریبا آماده تولد است و وقت آن است که به همه چیز فکر کنید ، نه فقط در مورد کالاهای مورد نیاز بیمارستان ، بلکه در مورد برنامه تولد که برخی از آنها را در این بخش از بارداری هفته به هفته نم نمک خواهیم گفت!

کارهایی که باید در هفته 34 بارداری انجام دهیم

هفته سی و چهارم بارداری و توصیه های لازم

 

وضعیت رشد و تغییرات جنین در هفته 34 بارداری

کودک 34 ماهه چقدر رشد کرده است؟

نوزاد شما در حال حاضر به اندازه یک طالبی است ، وزن آن پنج پوند و قد او تا 18 اینچ است. او پیوسته در حال رشد است.

کودک در هفته 34 چه کاری می کند؟

کودک بی صبرانه منتظر تولد است و شروع به لگد زدن می کند که کاملا طبیعی است. روده های او پر شده است و بعد از تولد مدفوع می کند ، که ضخیم و سبز رنگ است ، اگر فرزند شما پسر باشد بیضه های او در حال شکل گیری نهایی است.

وضعیت مادر و جنین در هفته 34 بارداری

جنین در هفته 34 بارداری

 

وضعیت مادر باردار در هفته 34 بارداری

بدن من در هفته 34 چه کار می کند؟

در این مرحله قبل از زایمان ، شما احتمالا احساس خستگی می کنید ، زیرا بدن به سرعت در حال تغییر است ، تکرر ادرار شبانه ، و هر گونه نگرانی دیگر تا زمان تولد نشان مادر بودن است. سعی کنید انرژی خود را برای روز بزرگ صرفه جویی کنید ؛ در مورد بی خوابی نگران نباشید ، زیرا نمی تواند به شما یا کودک شما آسیب برساند اگر نگرانی های قبل از تولد ، شما را بی خواب کرده با همسر یا دوست خود در مورد آن صحبت کنید. از کافئین و شکلات قبل از خواب اجتناب کنید ، سعی نکنید خیلی زود به تختواب بروید و قبل از خواب ورزش نکنید. همچنین لازم به ذکر است که گوشی های هوشمند و iPad را کنار بگذارید.

 

هشدارها در هفته 34 بارداری

جدا شدن زودرس جفت از رحم :

در حالت عادی پس از زایمان جفت از رحم جدا می شود ، اما اگر این اتفاق قبل از تولد جنین بیفتد بسیار خطرناک است. اگر جفت در زمان خروج جنین از رحم جدا شود جنین می تواند خطری برای جنین ندارد اما اگر در بارداری و قبل از زایمان جفت جدا شود احتمال مرگ جنین زیاد است . مادر هم به علت خونریزی در خطر است. جدا شدن جفت از دیواره رحم ممکن است کامل و یا ناقص باشد. خطرناک ترین حالت زمانی است که جفت به صورت کال از رحم جدا شود. دراین حالت ارتباط گردش خون مادر و جنین قطع می شود و این مسئله مرگ جنین را در پی دارد. این حالت بیشتر در سه ماه دوم و سوم بارداری دیده می شود.

علت هایی که موجب بروز این مشکل در هفته 34 بارداری می شودعبارتند از :

 1. ضربه به شکم
 2. کاهش ناگهانی حجم
 3. کمبود غذایی
 4. کوتاه بودن بند ناف
 5. فشار خون بالا
 6. ناهنجاری های رحم

هفته سی و چهارم بارداری

مراقبتهای لازم در هفته 34 بارداری

علائم رایج هفته 34 بارداری :

تخلیه :

با نزدیک شدن به تولد ، ممکن است افزایش ترشح واژن را متوجه شوید. این به خاطر هورمون های بارداری است که جریان خون را به ناحیه لگن افزایش می دهد. تخلیه بی ضرر است ، بهتر است از لباس نخی استفاده کنید و واژن را خشک و تمیز نگه دارید ، تا دچار عفونت نشوید .

دانه های قرمز :

اگر شما بر روی بدن خود ، معمولا بر روی شکم ، ران و باسن خود دانه های قرمز دیدید ، این وضعیت مربوط به شرایط بارداری است و کاملا بی خطر است.

تاری دید :

هورمون های بارداری مسئول تاری دید هستند که بسیاری از زنان در دوران بارداری تجربه می کنند. کاهش تولید اشک می تواند چشم های شما را تحریک و خشک کند ، در حالی که ممکن است بینایی شما از نظر ظاهری تیره تر شود. خوشبختانه ، پس از تولد بینایی شما باید به حالت عادی برسد.

کمر درد در هفته 34 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 34 بارداری

 

کارهایی که باید در هفته 34 بارداری انجام دهید :

بهتر است برنامه خود برای زایمان را تهیه کرده باشید ، از بیمارستان گرفته تا وسائل کودک. همچنین لازم است اطمینان حاصل کنید که کیف کودک شما بسته بندی شده و آماده است ، حتی اگر شما در حال برنامه ریزی برای تولد در خانه هستید ، در صورتی که شاید در نهایت به بیمارستان منتقل شوید.

توصیه می کنیم چیزهایی مانند یادداشت های مادرانه ، لباس خواب ، جوراب ، تنقلات و نوشیدنی های انرژی زا ، بسیاری از حوله های بهداشتی زایمان و غیره را با خود داشته باشید. کودک شما به لباس و جلیقه های پوشیده ، پوشک ، پتو ، دستمال مرطوب ، سینه بند و کلاه نیاز دارد.

 مشکلات رایج مادران در هفته 34 حاملگی

مشکلات رایج مادران در هفته 34 حاملگی

تغذیه در هفته 34 بارداری

شما روزانه حدود 2 تا 3 کوارت (1 لیتر تقریبا نزدیک 1 کوارت است) آب از دست می دهید ، زمانی که به دستشویی می روید ، عرق می کنید و حتی وقتی که نفس می کشید. بنابراین نوشیدن آب در این دوره یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید زیرا کم آبی بدن می تواند منجر به انقباضاتی مانند انقباض براکستون هیکس شود. از دیگر فواید آب :

 • به ساخت بافت های مهم کمک می کند
 • به گردش مواد غذایی در داخل و خارج بدن کمک می کند
 • به هضم غذا کمک می کند
 • به نگهداری مقدار کافی مایع آمنیوتیک کمک می کند

بنابراین روزانه 10 لیوان آب بنوشید. اگر ورزش می کنید ، مقدار آن را بیشتر کنید. شما می توانید این مواد را نیز جزو مایعات به حساب آورید : آب میوه های صد در صد طبیعی ، آب سبزیجات ، سوپ و شیر. اما همچنان مصرف آب را به عنوان منبع اصلی مایعات بدن ادامه دهید.

ورزش مناسب در هفته 34 بارداری

ورزش مناسب در هفته 34 بارداری

ورزش در هفته 34 بارداری

برای تقویت بدن برای زایمان ، آماده شدن و انجام تمرینات لازم با پزشک خود مشورت کنید.

 

نکاتی برای پدرها در هفته 34 بارداری :

ممکن است خسته شده باشید اما به خستگی همسر خود نیستید. سعی کنید زمان بیشتری با او بگذرانید و با او فیلم های مورد علاقه اش را ببینید. پشت او را ماساژ دهید و همراه با او دوش آب گرم بگیرید. سعی کنید به بهترین نحو به او آرامش دهید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن