ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، شمارش معکوس شروع شده است شما تقریبا سه چهارم راه را طی نموده اید و اکنون در هفته سی و یکم بارداری قرار دارید. ممکن است این روزها کمی خسته باشید،

در هفته 31 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته سی و یکم

به هفته های آخر نزدیک می شوید ، هفته به هفته بارداری را با نم نمک سپری کرده اید و امروز نوبت به هفته 31 بارداری رسیده اید ؛ هفته ای که باید کم کم به فکر آماده کردن لوازم مورد نیاز زایمان باشید.هفته سی و یکم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته سی و یکم بارداری + وضعیت مادر و جنین

هفته 31 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 31، شما 6 ماه و سه هفته باردار هستید.

وضعیت جنین در هفته 31 بارداری

هفته سی و یکم بارداری

تغییرات و رشد جنین در هفته سی و یکم بارداری

کودک من در هفته 31 ام چه کارهایی انجام می دهد؟

جنین شما بیشتر از همیشه شبیه بچه است : او می تواند سر خود را به اطراف چرخانده و با تکان خوردن هایش ممکن است شما را در شب بیدار نگه دارد. او نیز بسیار پر جنب و جوش شده - ، خود را کش می دهد و لگد می زند ، به احتمال زیاد میتوانید این حرکات را متوجه شوید و روی شکمتان ببینید ، به خصوص هنگامی که دراز کشیده اید با این حال ، الگوی او تکان خوردن و استراحت است ، اما به نسبت خواب طولانی تر.

 تغذیه مادر در هفته 31 بارداری

جنین در هفته 31 بارداری

وضعیت جنین درهفته 31 بارداری

هر چه رحم شما گرفته تر و منقبض تر می شود ، کودک پاهای خود را به داخل سینه اش جمع می کند و به حالت اصلی جنین نزدیک می شود. آرام باشد. او خواب است. درهفته 31بارداری او بیشتر زمان را می خوابد. پس ساکت باشید و با صداهای مختلف و شلوغ کاری او را بیدار نکنید. علت تکان نخوردن او همین است و بیخودی خودتان را نگران نکنید. در هفته 31، فرزند شما حدود 40 سانتیمتر خواهد بود ، احتمالا وزن او نزدیک به 3 کیلوگرم است و ناخن انگشت نوزاد شما به طور کامل رشد کرده است.

وضعیت جنین و مادر در هفته 31 ام بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته 31 ام بارداری

همچنین چربی زیادی در زیر پوست او تشکیل شده که به دست ها ، پاها و بدنش کمک می کند تا تکان بخورند. دستگاه گوارش ، کبد ، کلیه ها و لوزالمعده او نیز کار می کند. مغز کودک شما با سرعت نور کار می کند ، سریعتر از همیشه رشد می کند و باعث ایجاد ارتباط بین سلول های عصبی او می شود. او اکنون می تواند سیگنال های خود را از تمام حواس درک کند ، گرچه بدیهی است که او نمی تواند بوی چیزی را بفهمد ، البته تا زمانی که مایع آمونیاک خانه اش را ترک کند و اولین نفوذ هوای تازه را بدمد.

درست همانطور که شما خانه خود را برای کودک جدید آماده می کنید ، کودک نیز خود را برای زندگی در دنیای بیرونی آماده می کند ، شکلک در می آورد ، تنفس میکند ، می بلعد ، می خندد و حتی مکیدن انگشت شست خود را شروع می کند.

 وزن جنین در هفته 31 بارداری

مادر و جنین در هفته سی و یکم بارداری

وضعیت مادر بارداری در هفته 31 حاملگی

بدن من در هفته 31 ام چه کاری انجام می دهد؟!

به تازگی احساس خفگی زیادی کرده اید؟ خوب ، با توجه به افزایش جریان خون شما ، بدن با عرق کردن ، دنبال راهی برای خنک کردن خود است. خب! حتما آب زیادی برای خنک کردن و کم آبی بدنتان مصرف کنید. اگر احساس سوزش یا سوزن سوزن در انگشتان خود دارید ، به خصوص انگشت شست و دو انگشت اولتان ، این احساس سندرم تونل کارپال است. این ، یک نتیجه تجمع مایع در تونل کارپال است - که ساختاری در مچ دست ، اعصاب ، تاندون ها و رباط ها است.

جنین در هفته 31 بارداری

هفته سی و یکم بارداری و مراقبتهای لازم

شما در دوران مراقبت های پیش از تولد قرار دارید ، بنابراین با پزشکتان درباره تمام مسائل ، نگرانی یا سوالات خود صحبت کنید. با این حال ، اگر دچار انقباضات مکرر بیش از چهار ساعت در ساعت هستید (حتی اگر دردناک نیستند) ، تغییراتی را در ترشحات واژنی خود مشاهده می کنید (به عنوان مثال اگر آبکی تر شده اند ، دارای مخاطی بیشتری شده و یا خونی هستند) ، گرفتگی ، درد شکمی یا از افزایش فشار داخل لگن یا کمر درد رنج می برید ، حتما به پزشک خود مراجعه کنید که این موارد ممکن است علائم زودرس زایمان باشند.

کمر درد در هفته 31 بارداری

بایدها و نبایدهای مهم هفته سی و یکم بارداری

علائم رایج در هفته سی و یکم :

تنگی نفس در بارداری :

آیا جدیدا به سختی نفس می کشید؟ببخشید ، ولی دوباره تقصیر بارداری است. همانطور که رحم شما بر روی اندام های داخلی فشار وارد می کند ، ریه های شما نیز احساس تنگی می کنند و به سختی می توانند به طور کامل باز شوند ، به این معنی که ممکن است احساس ناخوشایند یا ناراحت کننده ای از تنگی نفس را تجربه کنید. این اتفاق در دوران پایانی بارداری بهبود می یابد ، زمانی که کودک شما در حال نزدیک شدن به زایمان است و به سمت پایین تر می رود. خوابیدن به طرفین ممکن است به ریه های شما ، فضای بیشتری برای نفس کشیدن دهد.

 سر درد در دوران بارداری

مشکلات رایج هفته سی و یکم دوران بارداری

کمر درد در هفته سی و یکم بارداری :

شکم بزرگ و در حال رشد شما می تواند روی کمرتان تأثیر بگذارد ، زیرا باید انعطاف پذیری لازم را برای جابجایی وزن جدید پیدا کند. سعی کنید قبل از زایمان در برخی کلاسهای یوگا شرکت کنید ، تا بتوانید از کمر و کمر دردتان محافظت کنید و ذهن خود را آرام کنید.

سردرد در هفته سی یکم دوران بارداری :

همان هورمون های مزاحم دوباره ممکن است شما را به سردرد ، و همچنین خستگی بارداری دچار کنند. برای از بین بردن میگرن یا سردرد ، 15 دقیقه در یک اتاق آرام و تاریک دراز بکشید و یا در حالی که آرام هستید ، یک پک یخ روی پیشانی یا گردن خود قرار دهید. قبل از مشاوره با پزشک خود ، هیچ دارویی مصرف نکنید.

هفته 31 بارداری

نکات مهم درمورد هفته 31 بارداری

در این هفته چه کارهایی باید انجام دهید :

در مورد برنامه زایمان و تولد فکر کنید : در مورد داروهای درد در طول زایمان تحقیق کنید. شما هنوز مجبور به تصمیم گیری نیستید ، اما خوب است که آماده شوید و تمام گزینه ها را ببینید ، می دانید که می خواهید دردتان را تسکین دهید ، مطمئن باشید که نخواهید توانست ، یا منتظر می مانید و ببینید چه احساسی در روز زایمان خواهید داشت. می توانید در کلاس های آموزشی زایمان به همراه شریک زندگیتان ثبت نام کنید ، جایی که می توانید همه چیز در مورد کاهش درد را یاد بگیرید ، درد درمانی مانند اپیدورال ها و همچنین روش های غیر دارویی مانند تکنیک های تنفسی.

تغذیه درهفته 31 بارداری

برای بسیاری از زنان باردار مصرف روزانه میوه وسبزیجات در این دوران توصیه شده است. اما بعضی از زنان نمی دانند این مقدار را چگونه در برنامه غذایی خود جای دهند. ما در اینجا راه های ساده ای را به شما پیشنهاد می کنیم.

  • مقداری کلم خرد شده را با سس سالاد مخلوط کنید ، سپس سیب و آناناس خرد شده را به آن اضافه کنید.
  • هویج رنده شده و کدو تنبل را با سس اسپاگتی مخلوط کنید.
  • گوجه فرنگی خرد شده و تازه را به همراه گشنیز به سس سالسا بیافزایید.

ورزش درهفته31 بارداری

می توانید در زمان تماشای تلویزیون و یا خواندن روزنامه و مجله ، عضلات کگل ( Kegels) خود را تقویت کنید. این تمرینات باعث تقویت عضلات واژن و در نتیجه وضع حمل ساده تر خواهد شد ، و همین طور از بروز مشکلات زمان زایمان پیشگیری می شود. این تمرینات را یک الی دو بار در روز و هر بار چند دقیقه انجام دهید.

نکاتی برای پدرها در هفته سی و یکم بارداری :

پدر می تواند به مادر کمک کند آرام شود. برای همسرتان غذاهای مقوی و خوشمزه تهیه کنید ، فیلم ببینید و به همسر خود گوش دهید. راه های آسانی وجود دارد که میتوانید به همسر خود احساس خوب دهید :

  • شماره افراد مهم را به او بدهید.
  • موبایل خود را کامل شارژ کنید.
  • تمام وظایف خود را در محل کار انجام دهید و در هنگام زایمان نگران نباشید.
  • لیستی از علائم هشداردهنده تهیه کنید تا پیش از شروع درد زایمان مراقب آن ها باشید

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن