ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در هفته 6 بارداری بدن کودک شما در حال شکل گیری است، و سلولهایی که بعدا اندامها و سیستمهای بدن او را تشکیل خواهند داد، به سرعت در حال تقسیم شدن هستند.

در هفته ششم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

هفته 6 باردرای و توصیه های این هفته

در هفته ششم بارداری همچنان تغییرات چشمگیری در بدن مادر وجنین اتفاق می افتد و اندام های حیاتی جنین بیشتر شکل می گیرند و کم کم تکمیل می شوند . در این مطلب از سایت نم نمک بیشتر به این موضوع پرداخته ایم پس با مطالعه این مطلب آگاهی بیشتری درباره بارداری خود در این هفته حیاتی کسب کنید.هفته ششم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته ششم بارداری + وضعیت مادر و جنین

بارداری

رشد جنین در هفته ششم بارداری

 

هفته ششم بارداری

انتظار می رود کودک شما در حال حاضر 7_4 میلی متر طول داشته باشد و چهره خود را در این هفته رشد داده باشد ، در اول لیست خود در این هفته باید اولین قرار ملاقات خود را با فرزندتان رزرو کنید.

 

حقایقی در مورد فرزند شما در هفته ششم بارداری
  •  فرزند شما اندازه نخود است
  •  از حاملگی تا تولد ، وزن جنین 3000 میلیون بار افزایش می یابد
  •  فرزند شما در حال حاضر حدود 1 سانتیمتر است
  •  فرزند شما دارای "جوانه های بازو" کوچک است که شبیه دست و پنجه نرم است
  •  امواج مغزی فرزند شما به اندازه کافی قوی هستند تا ضبط شوند
  •  جنین به سرعت در حال رشد است و حجم زیادی از شکم را پر میکند.

 

فرزند من در هفته ششم بارداری چه کارهایی میکند

ممکن است شما اثرات کامل این علائم اولیه بارداری را احساس کنید (سلام ، بیماری صبحگاهی!) ، اما خبر خوب این است که چین و چروکهای بافتی در حال رشد هستند که به زودی به صورت نوزاد شما تبدیل خواهند شد. در حال حاضر ، دهانه هایی کوچک وجود دارند که ظرف چند هفته به دهان و بینی تبدیل میشوند. همچنین لکه هایی تیره رنگ وجود دارد که در نهایت به چشم ها تبدیل می شوند و در کنار سر نوزاد شما به گوش می انجامد.

بارداری

همه چیز درباره هفته ششم بارداری

همچنین اندام نوزاد شما دارای جوانه هایی است که به دست ها و پاها تبدیل میشوند ، و نشانه های کوچکی از کلاه هایی هستند که به انگشتان دست و پا مبدل میشوند.نخاع نیز به سرعت در حال توسعه است ، اما در حال حاضر ، هنوز هم شبیه یک دم است.قلب نوزاد شما نیز شروع به تپیدن در حدود 110 بار در دقیقه می کند و می تواند در این هفته توسط دستگاه اولتراسوند شنیده شود.

بدن من در هفته ششم بارداری چه تغییراتی می کند

کلیه های شما در حال حاضر به طور موثرتر و وسیع تری مشغول است تا مواد مضر را جمع کند : هرچند شما احتمالا به هیچ وجه متوجه تفاوتی نخواهید شد ، اما ممکن است احساس سوزش ، باددار و پفی بودن و اشتیاق به غذاهایی که حتی قبل از بارداری اصلا دوست نداشتید ، را احساس می کنید.

 بارداری

علائم مادر در هفته ششم بارداری

بقیه علائم اولیه

شما احتمالا باید هر پنج دقیقه یک بار دستشویی کنید ، مخصوصا زمانی که میخواهید بخوابید.خوشبختانه این فشار زمانی که رحم شما در آغاز سه ماهه دوم وارد میشود ، کاهش می یابد ، اگرچه نیاز دائمی شما به دستشویی ممکن است آزار دهنده باشد ، اما نوشیدن را متوقف نکنید - بدن شما به آن نیاز دارد ، در عوض ، اطمینان حاصل کنید که در توالت به جلو خم میشوید تا اطمینان حاصل شود که هر بار مثانه خود را کامل تخلیه می کنید.

 

عضلات شکم خود را شل کنید

در طول شش هفته ، عضله در بالای شکم شما آرام می گیرد تا فضایی را برای روند رو به رشد شما ایجاد کند. قبل از ورود به فرزند جدید شما ، این باعث می شود که آب و اسید گوارش شما را از پختن جلوگیری می کند ، بنابراین خبر بدی است ، در وردو به هفته هشتم شانس گرفتن درد و سوزش سر دل بسیار پایین میاید و تقریبا به صفر میرسد. خبر خوب این است که شما می توانید علائم را با کاهش دادن زمانی که غذا می خورید به حداقل برسانید ، بنابراین وقت خود را برایش کنار بگذارید!

بارداری هفته به هفته

مادر در هفته ششم بارداری چه علائمی دارد

رحم شما گسترش می یابد

رحم شما بزرگتر می شود (هیچ تعجبی وجود ندارد) ، اما آیا می دانستید که رحم شما در طول حاملگی شما تا 1000 برابر اندازه طبیعی افزایش می یابد ، اما الان این هنوز خیلی زود است.

 

مقدار خون در بدن شما افزایش می یابد

احتمالا هم قبلا اتفاق افتاده و چیزی نیست که شما متوجه آن باشید.در طی چند هفته اول حاملگی ، خون رسانی به رحم شما (علت دیگریکه چرا شمانیاز زیادی به دستشویی رفتن پیدا میکنید!) ، سینه ، کلیه ها و پوست افزایش پیدا میکند.

 

حساسیت سینه

سینه شما بزرگتر می شود و نوک سینه بیشتر بیرون میزند.ممکن است آنها نیز احساس شیر دهی را بیشتر بوجود آورند و نشان میدهد بدن شما برایش آماده است.

بارداری هفته ششم

هفته ششم بارداری و مراقبت های آن

خستگی

بدن شما در حال رشد دادن به یک کودک است ، بنابراین باید خسته شده باشید! به آن گوش کنید و احساس راحتی کنید . قرارهای شام را لغو کنید و شب را زود بخوابید. تا آنجا که ممکن است و احساس ناراحتی نمیکنید برخی از تمرینات و ورزش ها را انجام دهید شاید یک پیاده روی ملایم یا یک کلاس یوگا ، که میتواند مفید باشد. اندورفین ها به شما کمک می کنند تا احساس خوبی داشته باشید و ممکن است به شما کمک کند تا بهتر به خواب بروید.

 

تهوع و استفراغ

چه شما احساس کمی مریضی داشته باشید در کنار تخم مرغ نیمرویی که همسرتان درست کرده ، و چه اینکه در حال خوردن صبحانه ، نهار ، و یا شام هستید ، اول آرام باشید و به یاد داشته باشید که این یک نشانه عادی از بارداری است ، اگر بیمار هستید ، میان وعده ها کلید خوبی هستند.

 بارداری

هفته ششم بارداری و توصیه های مربوط به آن

نفخ

این یکی به پروژسترون مربوط است که در حال حاضر در اطراف بدن شما پرواز می کند به یاد داشته باشید که مقدار زیادی فیبر بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید تا از یبوست جلوگیری شود ، و این باعث می شود که احساس بدتری به شما دست ندهد.

چه کارهایی باید انجام دهم زمانی که در هفته ششم بارداری هستم

کتاب ملاقات با دکترتان است : همانطور که در بالا ذکر شد ، در حال حاضر وقت آن است که اولین قرار ملاقات با GP یا مامای خود را رزرو کنید تا بتواند گزینه های مراقبت های قبل از زایمان را برای شما شرح دهد.

نخستین چکاپ های مراقبتهای قبل از تولد ، دکتر برای شما یک چکاپ کلی تهیه میکند ، از جمله آزمایش لگن ، یک آزمایش اسمیر (مگر اینکه شما اخیرا انجام داده باشید) و یک آزمایش خون.

سونوگرافی در هفته ششم بارداری

مراقبت های پزشکی در هفته ششم بارداری

از شما خواسته می شود نمونه ای از ادرار( که احتمالا مشکلی در آن وجود ندارد) را تهیه و بفرستید که برای تست گلوکز ، پروتئین ، گلبول های قرمز و سفید و باکتری ها آزمایش خواهد شد. چیز دیگری که انتظار می رود سوال های زیادی را دربر بگیرد - بنابراین کارهای خانه خود را انجام دهید.آنها نه تنها درباره سابقه سلامتی شما سوال می کنند بلکه درباره مادرتان نیز پرشش میشود ، درباره اینکه در هنگام زایمان دچار مشکلات یا عوارض می شوند یا خیر.


بهترین کارها برای مادران باردار در هفته ششم بارداری

متوقف کردن خوردن غذاهای دریایی خاص

از خوردن کوسه ، شمشیر ماهی اجنتاب کنید ، نگران نباشید ، لازم نیست همه ماهی ها را قطع کنید.با توجه به دستورالعمل های بارداری ، شما هنوز هم می توانید 12oz از غذاهای دریایی خوب پخته شده ، کنسرو ماهی تن ، ماهی قزل آلا و یا سالمون را در هفته بخورید.

بارداری

هفته ششم بارداری موهای خود را رنگ نکنید

هایلایت را انتخاب کنید به جای رنگ کردن کل موی سر

در طول این چند ماه اول ، بهتر و امن تر است اگر از رنگ های شیمیایی برای مو استفاده نکنید.هایلایت ها به پوست سر نمیرسند و تماسی برقرار نمیکنند ، بنابراین روشی امن و خوب هستند. اگر نگرانی و ترسی دارید با دکتر یا مامای خود مشورت کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن