ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در این دوران بهتر است کارهای سنگین انجام ندهید و برخی از کارها را به شریک زندگیتان واگذار نمایید. حتی در صورتی که همیشه آدمی مستقل بوده اید نیاز است اکنون از همسرتان کمک بگیرید.

در هفته 18 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته هجدهم

کودک شما در حال حاضر به اندازه کافی بزرگ است ، که در چند هفته آینده بتوانید چرخیدن ، غلتیدن ، لگد زدن و مشت زدن آنرا احساس کنید در این قسمت از بارداری هفته به هفته در نم نمک هر آنچه که برای شما و کودک شما در هفته 18 بارداری رخ میدهد وجود دارد.هفته هجدهم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته هجدهم بارداری + وضعیت مادر و جنین

عکس جنین در هفته هجدهم بارداری

اگر در هفته هجدهم بارداری هستید حتما بخورید

وضعیت و اندازه جنین در هفته 18 بارداری

کوچولوی شما در این هفته حدود 5/5 اینچ طول و بین 5 تا 6/5 انس وزن دارد. در این هفته او یاد میگیرد که چگونه خمیازه بکشد و سکسکه کند.(هر چیزی که ممکن است خیلی زود احساس کنید.) سیستم عصبی کودک نیز ، در حال رشد و بهبود است به این معنی که اکنون زمان خوبی برای شروع صحبت کردن با اوست.

وضعیت جنین درهفته هجدهم بارداری

وضعیت جنین درهفته هجدهم بارداری

وضعیت مادر در هفته هجدهم بارداری

در حال حاضر رحم شما به سمت بالا حرکت کرده است و به اندازه یک خربزه رشد کرده است در حقیقت به راحتی میتوانید حس کنید که زیر شکمتان حدود یک و نیم اینچ بزرگ شده است. با این وجود باعث فشار بر روی کمر شما نیز میشود بدین معنی که؛ کمر درد یک عارضه جانبی معمول ، از هفته هجدهم بارداری به بعد است. در هفته گذشته درباره هورمونوریلاکسین در دوران بارداری صحبت کردیم که باعث ایجاد آرامش در رباطها و مفاصل میشود در این هفته میتواند با نشستن و حمام طولانی مدت ، این درد را کاهش دهید.

هفته 18 بارداری و تشخیص جنسیت

اگر جنین داخل رحم شما دختر است ، لوله های رحم و رحمش در سر جای خود قرار گرفته و تشکیل شده است.

دانستن جنسیت جنین هیجان انگیز است. برخی والدین نمی توانند تا زمان تولد صبر کنند تا جنسیت را بفهمند. شما جنسیت جنین را در هفته هجدهم بارداری با انجام سونوگرافی متوجه می شوید اما خیلی واضح نیست.

اندازه جنین در هفته هجدهم بارداری

مادر و جنین در هفته هجدهم بارداری

علائم رایج برای مراقبت کردن از حرکات جنین در هفته هجدهم :

احساس بسیار هیجان انگیزی است ، اگر در چند روز گذشته ، چندین بار تکان خوردن آن را در شکمتان احساس و تجربه کرده باشید این چیزی که نیست ، که شما میل کرده باشید بلکه کودک شما است که در اطراف رحم ، حرکت میکند ، نگران نباشید ، اگر هنوز تا به حال چنین حسی را تجربه نکرده اید ، ممکن است چند روز یا حتی چند هفته دیگر ، شروع شود و اولین لگد آنها را حس کنید.

همه چیز درباره هفته هجدهم بارداری

اندازه شکم در هفته 18 بارداری

مشکلات و تغییرات جسمی زن حامله در هفته هجدهم بارداری

گرفتگی عضلات پا :

اگر ناگهان نصف شب یا هر زمان از روز ، با درد شدید پاهایتان مواجه شدید ، استراحت کنید ، که یک مشکل طبیعی میباشد کارشناسان ، درباره علت آن مطمئن نیستند ، اما توصیه میشود ، قبل از خواب ، ماهیچه ساق پای خود را بپوشانید ، تا باعث کاهش این علائم شود.

خونریزی لثه :

تقریبا نیمی از مادران در دوران بارداری ، باید خونریزی لثه را تجربه کنند ، که به دلیل وجود هورمون های مزاحم فراهم میباشد چیزی برای نگرانی وجود ندارد ، اما با این حال مراقبت از دندان ها ولثه در دوران بارداری ، بسیار مهم هستند.

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری و تمام نکات و تغییرات مادر و جنین

سوزش معده :

یکی دیگر از علائم ، در این هفته سوزش معده میباشد ، که به دلیل از دست دادن هورمون هایی میباشد ، که به عضلات و ماهیچه های شکم مرتبط هستند ، اسید یتواند باعث سوزش در ناحیه سینه شود ؛ متاسفانه ، این یکی از بزرگترین مشکلات در این دوران می باشد.

هفته 18 بارداری

مراقبتهای لازم برای هفته هجدهم بارداری

ورم :

اگر پاهای شما ورم میکنند ، نگران نباشید ، این فقط یک نشانه است که بافت بدنتان مایع را جمع میکند ، تا از کودک شما محافظت کند شما میتوانید آب پاهای خود را با اجتناب کردن از ایستادن و نشستن بیش از حد طولانی ، و یا بالا نگهداشتن پاها ، کاهش دهید. حس کردن ، حرکت کودک یکی از خاص ترین بخش های بارداری است ، و این حرکات در کودکان مختلف ، متفاوت است بیشتر خانم ها ، اولین حرکات را بین هفته 14 تا 26 حس کرده اند. احساس نگرانی و اضطراب نداشته باشید ، اگر در این هفته تکان و نشانه ای را از کودک خود حس نکرده اید زیرا این زمان در هر کودک متفاوت است. همچنین ، موقعیت جفت هم میتواند ، در این مرحله تاثیر گذار باشد ؛ به عنوان مثال ، اگر در جلو قرار بگیرد ، از نظر پزشکی به عنوان جفت قدامی میباشد و این میتواند حرکات اولیه را خنثی کند و شما مجبور شوید ، چند هفته دیگر صبر کنید تا آن را حس کنید.

تغذیه درهفته هجدهم بارداری

همان طور که به سه ماه دوم بارداری خود نزدیک می شوید ، از تغذیه سالم خود اطمینان حاصل کنید. ما در اینجا نکاتی را برای مصرف به شما یادآوری می کنیم :

1. تعداد وعده مصرف میوه ها و سبزی را در روز افزایش دهید.

2. منابع پروتئینی (مصرف عدس در دوران بارداری ) خود را افزایش دهید.

3. از غذا های تازه به جای غذا های بیرون ، فست فود ، و یخ زده استفاده کنید.

4. مقدار دریافت کالری روزانه خود را محاسبه کنید.

ورزش درهفته هجدهم بارداری

اگر ورزش را شروع نکرده اید هنوز دیر نشده است. ورزش به شما انرژی داده ، استرس را کاهش می دهد و عضلات شکمی شما را تقویت می کند. البته پیش از آغاز ورزش با پزشک خود مشورت کنید. ورزش هایی که به مفاصل شما فشار نمی آورند و سبک هستند از قبیل پیاده روی ، شنا و یوگای بارداری ، بسیار سودمند هستند.

نکاتی برای پدرها در هفته هجدهم بارداری :

اگر همسرتان برای اسکن نزد پزشک می رود همراه او باشید. هر دوی شما از دیدن چهره جنین ، سک سکه کردن او ، مک زندن انگشت و خمیازه کشیدن او لذت می برید. دیدن جنین از طریق سونوگرافی هیجان انگیزترین اتفاق در بارداری است. با همسر خود صحبت کنید و ببینید می خواهید جنسیت او را بدانید یا خیر. بچه داشتن تغییری اساسی در زندگی شما ایجاد می کند. سعی کنید برنامه های آینده خود را بدانید و هر دو برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. مراقب باشید مشکلات مالی بر شادی شما تاثیر نگذارد.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
80%

نظر دادن