ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، هفته هفتم بارداری و قلب جنین و در هفته هفتم بارداری چه بخوریم و هفته هفتم بارداری و هفته 7 بارداری چی بخوریم و تعیین جنسیت در هفته هفتم بارداری و هفته هفتم بارداری بدون علامت و دعای هفته هفتم بارداری و سونوگرافی هفته هفتم بارداری در نم نمک.

در هفته هفتم بارداری چه اتفاقی می افتد؟

اندازه بچه شما الان حدود 1 سانتی متر یا نصف یک اینچ است و اولین حرکات خود را آغاز می کند.هفته هفتم بارداری(7 حاملگی) + وضعیت مادر و جنینهفته هفتم بارداری(7 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

وضعیت جنین درهفته هفتم بارداری

وضعیت جنین درهفته هفتم بارداری

فرزند ما در هفته هفتم بارداری چگونه است؟

اجازه دهید نگاهی به بچه کوچولو شما که اکنون اندازه یک بلوبری است ، بنداز یم. میتوان گفت این دختر یا پسر کوچولو حالا صورت مشخصی دارد ، دهان ، سوراخ های بینی گوش ها و چشم ها و سلول های مغز در مدت زمانی صد دقیقه شکل گیری می کنند.

دهان و زبان و جوانه های دندانی نیز در این هفته درست میشود.این هفته دست ها و پاها نیز شروع به رشد می کنند و هرکدام به بخش های مجزا تبدیل میشوند.دست به بازو و کف دست و قسمت شانه تقسیم میشود و پاها به زانو ها و خود پا تقسیم می شود. البته هنوز هم دست و پا بیشتر شبیه باله پهن هستند تا دست و پای واقعی بطوریکه هنوز بین انگشتان دست و پا پرده وجود دارد.

کودک شما اکنون دارای کلیه است که آماده کار میباشند و درست همین زمان جنین تولید اوره می کند.

بارداری

مراقبت های لازم در هفته هفتم بارداری

کودکتان در این هفته شروع به تکان های ناگهانی ریز میکند. شما چیز زیادی احساس نمی کنید فقط با دستگاه های پزشکی این تکان ها قابل مشاهده است. ذکر این تکان ها فقط بر اساس تشخیص ابزار پزشکی است.

توصیه ها درهفته هفتم بارداری

مسواک زدن ممکن است اق زدن را دراوایل حاملگی تحریک کند ولی نباید از بهداشت دهان دوری کرد :

  • یک مسواک نرم بخرید.
  • خمیر دندان نعنایی را به چیزی که سبب تهوع شما نمیشود تغییر دهد.
  • به آسانی به پشت زبان رفته و فشار کمتری وارد کنید.
  • دمای آب را تنظیم کنید تا از راحت بودن آن برای معده خود مطمئن شوید.

علائم مادر در هفته هفتم بارداری

در این هفته شما هنوز هیچ علامتی از بارداری و بر آمدگی شکم نخواهید داشت چون رحم هنوز رشدی نکرده. ( رشد رحم تا پایان اولین دوره سه ماهه وجود ندارد). اما این به معنی آن نیست که هیچ نشانه ای از بارداری در خود حس نمی کنید. از حالت تهوع تا ورم کردن سینه ها نشان میدهد بدن در حال آماده شدن برای بارداری است.

بارداری

هفته هفتم بارداری و توصیه های آن

بزرگ شدن سینه ها

در بعضی از خانمها سینه تا هفته هفتم به اندازه یک سایز کامل رشد میکند که باعث ناراحتی و خارش در سینه میشود. البته باید ممنون هورمون های بارداری به خاطر این اتفاق باشید. همچنین غده های شیری در سینه شروع به رشد میکنند و خون بیشتری به سمت سینه هدایت میشود. اگر به هاله قهوه ای دور سینه توجه کنید می بینید که بزرگتر و تیره تر میشود و کمی برجسته میشود. این ها غده های ترشح شیر هستند که وقتی شروع به رشد می کنند حتما باید با روغن آنها را چرب کرد.

ترشح مضاعف یک ماده رنگی

شاید متوجه بشوید که پوستتان از همیشه بهتر شده و موهایتان از همیشه و حتی وقتی روغن مراکشی میزدید درخشان تر شده.هر دو این تغییر به خاطر ترشح مضاعف استروژن است که در بدن شما در حال وقوع است.

نشانه ها و علائم رایج

تکرر ادرار

در این شرایط احتیاج دارید هر پنج دقیقه مثانه خود را تخلیه کنید که آنرا مدیون افزایش هورمون بارداری اچ سی جی هستید . به یاد داشته باشید ممانعت از نوشیدن برای گریز از رفتن های مکرر به دستشویی نکنید چراکه بدنتان و فرزندتان به این مایعات نیاز دارد.

بارداری

علائم مادران باردار در هفته هفتم بارداری

خستگی

رشد و پرورش یک فرزند وظیفه سخت و سنگینی است بویژه وقتی بدن هنوز آماده رشد جنین نیست پس به خود زمان دهید و استراحت کنید. یک راه بالا بردن انرژی در بدن صرف میان وعده در طول روز است که بدین ترتیب سطح قند خون خود را بالا نگه دارید.

تغییرات و نازکی پوست سینه ها

همچنان سایز سینه زیاد میشه و بزرگتر میشوند اما حالت قبل خود را ندارد. به رگهای آبی زیر پوست که قابل رویت شده توجه کرده اید؟ این رگها قرار است مواد غذایی و مایعات را موقع شیر دهی به کودکتان برساند.از حالا شروع کنید از کرمهای مناسب دوره بارداری استفاده کنید.

بارداری

هفته هفتم بارداری چه اتفاقی برای جنین می افتد

ترشح مضاعف آب دهان

احساس می کنید آب دهانتان زیاد شده ؟ درست مثل زمانیکه سرفه میکردید و مریض بودید و اول صبح آب دهانتان جاری بود ، آب دهانتان زیاد خواهد شد و گویی تحت درمان هستید. عارضه دیگری که در پایان اولین دوره سه ماهه از بین خواهد رفت اما برای این دوره آدامس بدون شکر بجوید.

اشتهایی غذایی

اگر میل غذایی شما کم شده و خیلی از غذاهایی که قبلا میخوردی دیگر دوست نداری باید ممنون هورمون بارداری باشید که با مواد غذایی مغایرت دارد. پس نگران نباشید . همان لیست غذایی مورد علاقه خود را ادامه دهید که بتوانید تمام مواد غذایی مورد نیاز جنین را به آن برسانید.

سوزش معده

عارضه دیگر معمول اما با تاثیری ناخوشایند. از غذا های تند و چرب پرهیز کنید. نوشیدنی های کافیین دار شرایط را بدتر می کند هم چنین قبل یا بعد از غذا کمی نوشیدنی بخورید.

بارداری

سوزش معده یکی از علائم هفته هفتم بارداری

از دست دادن وزن

اصلا به نظر نمی آید که جنینی در بطن دارید و ممکن است دچار کاهش وزن شوید.نگران نباشید این اتفاق معمول است ، بیشتر خانمها بین 25 تا 35 پوند در ماههای اول بارداری از دست میدهند.

گرفتگی عضلات

این اتفاق تا پایان دوره سه ماهه اول بارداری عادی است اما اگر گرفتگی همراه درد گردن یا شانه بود با دکتر خود تماس بگیرید.

در هفته هفتم بارداری من چکار باید بکنم؟

یک موردی که باید خیلی مراقب آن باشید خون ریزی است ، اگر خونریزی دارید آیا به شکل لکه بینی است یا خونریزی کامل. خونریزی تا پایان سه ماهه اول طبیعی است از هر سه زن یک نفر به آن دچار است و همیشه نشانه خطرناکی نیست.

اگر باز هم خونریزی داشتید باید به دکتر مراجعه کنید. دکتر یا ماما احتمالا از راه واژینال یا با کمک ابزار پزشکی شما را معاینه میکند. بیشتر موارد خونریزی خود به خود قطع میشود و پزشک هم توضیح دقیقی برای این موضوع ندارد مگر عفونت. این موردی نیست که نادیده گرفته شود.اگر قادر به خوردن و نوشیدن نیستید و لبها و دهان شما خشک است اوره شما بالا میرود و ادرار تیره رنگ است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 بارداری

خستگی از علائم هفته هفتم بارداری

خستگی

اگر بعد از گذشت چند هفته باز هم این احساس را دارید یک نشانه مهم و قابل توجه است. به یاد داشته باشید مقداری از این کسالت و سستی به خاطر رشد جنین است.

ترشح مایع رقیق و شیری رنگ

عارضه دیگری که بدلیل هورمون استروژن در بارداری بوجود می آید ترشح مایع شیری رنگ است که در اصطلاح پزشکی به آن لئوکورهی گفته میشود. اولین موضوع که باید به یاد داشته باشید این است که از سینه خود موقع ترشح بخوبی مراقبت کنید تا دچار باکتری عفونت نشود و جای نگرانی دیگری نیست.

آنچه باید در این هفته انجام دهید مراقب دریافت میوه بدنتان باشید. همه ما میدانیم میوه ها خوب هستند اما حالا که باردار هستید میتواند بهترین دوست شما باشد. با وجود انواع مواد غذایی و ویتامین ها یی که فرزندتان به آن احتیاج دارد میتواند وضع سلامت شما را نرمال نگه دارد.

هفته ششم و هفتم بارداری

ورزش در دوران بارداری

ورزش خود را انجام دهید

مورد دیگری که همیشه می دانیم که باید انجام دهیم ورزش خم و راست کردن زانو و ورزش دادن ران است که به کاهش درد زایمان کمک میکند. منتظر چه هستید؟

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن