ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در هفته هفدهم بارداری شما بیش از پیش احساس گرما می کنید حتی اگر در زمستان باشید چرا که جریان خون بدن شما افزایش یافته و در زیر پوست شما رگ های خونی زیادی تشکیل میشود.

در هفته 17 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته هفدهم

به نظر می رسد که در هفته هفدهم بارداری ، تغییرات بزرگی را مشاهده کنید زیرا کودک شما شروع به ذخیره سازی چربی های بدن می کند ، و روی مهارت های بلعیدن و مکیدن خود نیز ، کار میکند در ادامه بخش هفته به هفته بارداری نم نمک همه چیز راجع به تغییرات جنین و خود شما ، که در هفته هفدهم بارداری اتفاق می افتد ، وجود دارد.هفته هفدهم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته هفدهم بارداری + وضعیت مادر و جنین

اندازه جنین در هفته هفدهم بارداری

در این زمان ، کوچولوی شما حدود 5 اینچ طول دارد به این معنی است که ، او هنوز هم می تواند در کف دست شما جای بگیرد . وزن او ، حدود 5 اونس است ، که فقط کمی ، سنگین تر از یک سکه 2 پوندی است. در هفته هفدهم بارداری ، کودک شما با مو که ، (کرک جنینی) نامیده می شود ، پوشیده می شود که به گرم شدن آن کمک می کند ، تا زمانی که چربی به اندازه کافی ، به دست آورد.

او همچنین از vernix ، پوشیده شده است ؛ ورنیکس ، ماده مومی شکل است که از پوست دربرابر مایع آمنیوتیک که شناور است محافظت می کند . هنگامی که کودک به دنیا می آید ، بعضی از ورنیکس ها ، همچنان روی پوست وی باقی مانده اند ، اما معمولا با کشیدن یک حوله نرم ، به راحتی از بین می روند در این زمان ، قلب او به وسیله مغز ، تنظیم شده است به این معنی است که ، به هیچ عنوان اتفاقی نمی افتد ، ولی هم چنان دوبار همانند سرعت شما می تپد.

وضعیت جنین درهفته هفدهم بارداری

از این مرحله اندازه فرزندتان بیشتر ازجفت شده. اگرچه جفت به رشد خود ادامه میدهد. در این هفته چربی قهوه ای که منجر به گرم شدن بدن نوزادتان بعد از تولد میشود شروع به شکل گیری میکند. هم چنین رفلکس ها داخل رحم در حال شکل گیری است. یکی از جالب ترین موارد در این هفته آن است که فرزندتان صداهای بلند خارج از رحم را میشنود و شروع به حرکت کردن میکند. حقایقی در مورد فرزند شما در هفته هفدهم بارداری :

  • جنین حدود 140 گرم وزن دارد و کف دست شما قرار می گیرد
  • در هفته 18 ، رحم و لوله های فالوپی جنین دختر تشکیل شده و به طور کامل در محل خود قرار گرفته است

وضعیت مادر و جنین در هفته هفدهم بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته هفدهم بارداری

جنین در هفته هفدهم بارداری

اندازه جنین در هفته هفدهم بارداری چقدر است

همان طور که هفته پیش نیز ذکر کردیم ، بیشترین زمانی که در داخل رحم می گذراند ، صرف تمرین مهارت هایی می شود که در دنیای خارج به آن نیاز دارد ، در طی این هفته او مهارت مکیدن و قورت دادن را که برای اولین غذا خوردن به آن احتیاج دارد ، پرورش می دهد.

وضعیت مادر در هفته هفدهم بارداری

در هفته هفدهم ، بدن شما علائم حاملگی را نشان می دهد و اغلب زنان اشتهای بیش از حد پیدا می کنند تعجب نکنید ، اگر ناگهان احساس گرسنگی می کنید ، که قبلا مثل آن را تجربه نکرده اید این ، یک نشانه است ، که کودک شما بزرگتر و همچنین گرسنه تر شده است. گفته می شود ، به خاطر داشته باشید که ، شما باید فقط 4 پوند در هر ماه از دوره بارداری ، افزایش وزن داشته باشید شما احتمالا متوجه این خواهید شد ، که نه تنها شکم شما بزرگ تر شده است بلکه هورمون ها و غدد شیری نیز ، در حال رشد هستند ، تا بدن شما آماده تغذیه کودک شود. تمام این فعالیت ها ، همراه با افزایش فشار خون شما ، می تواند به این معنی باشد که شما به اندازه سه فنجان در طول بارداری سایز اضافه کرده اید.

هفته هفدهم بارداری

تغییرات مادر در هفته هفدهم بارداری

در حال حاضر ، تخم دان ها ، یک نوع هورمون به نام ریلاکسین ، آزاد می کنند همان طور که از نامش پیداست ، باعث انعطاف پذیری و شل شدن مفاصل بدن شما می شود و عضلات و مفاصل در لگن را آماده سازی می کنند تا ، همه چیز برای تولد و خروج کودک فراهم شود که البته می تواند خطر ابتلا به کمر درد را نیز افزایش دهد و شما نیاز به مراقبت دارید و ورزش هایی را انجام دهید ، که بتوانید به راحتی مفاصل را بکشید.

علائم رایجی که باید در این هفته از بارداری مراقب آنها باشید

سست شدن دندان ها :

آیا می دانستید که هورمون ها ، می توانند بر روی استخوان و رباط دهان شما تاثیر بگذارند ، که ممکن است دندان های شما را لق کنند و یا حتی باعث شوند ، که بیفتند ، اگر چنین اتفاقی برایتان افتاد ، فورا با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

 هفته هفدهم بارداری

مراقبت های لازم در هفته هفدهم بارداری

سوزش سر دل و سو هاضمه :

شما ممکن است که ، از بیماری صبحگاهی و خستگی های زیاد ، متزلزل شده باشید ، اما متاسفانه باید بگویم که تحقیقات بر سر این عوارض جانبی ، به هیچ جایی نرسیده است. اگر شما از سوزش سر دل و سو هاضمه رنج می برید ، کمتر بخورید و از دراز کشیدن بلافاصله بعد از یک وعده غذایی بزرگ ، اجتناب کنید.

رایج ترین علائم در هفته هفدهم بارداری

سردرد :

از چندین هفته گذشته ، این علامت بر لیست های علائم ، رایج شده است ، که باید با آن مدارا کنید.

هفته هفدهم بارداری

روش پیشگیری از کمردرد در هفته هفدهم بارداری

کمر درد :

همانطور که در بالا ذکر شد ، کمر درد در بارداری ، می تواتد یه عارضه دردناک باشد این نشانه متداول را با داشتن یک تشک محکم و مناسب و قرار دادن در پشت ، موقع نشستن ، آسان کنید.

هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری و مراقبت های لازم

علائم کشش :

در حال حاضر بدن شما شروع به رشد ، و علائم کشش میکند ، که می تواند بسیار شایع باشد این ، یک علامت موروثی است بنابراین ، از مادر خود بپرسید که در دوران بارداری چگونه بر روی بدنش تاثیر گذاشته است.

ورزش درهفته هفدهم بارداری

از انجام حرکات ورزشی که لازم است به پشت بر روی زمین دراز بکشید خودداری کنید. پس از ماه چهارم یا پنجم ، این قبیل حرکات می تواند باعث مسدود شدن یک رگ اصلی که خون را به کودک می رساند شود.

نکاتی برای پدرها در هفته هفدهم بارداری

اگر تصمیم داشتید تعطیلات به همراه همسر خود سفر بروید ، بهترین زمان است. همسر شما علائم اولیه بارداری را ندارد و اونقدر شکمش بزرگ نشده است که نتواند خوش بگذراند. به این زمان ماه عسل بارداری می گویند.

نکاتی برای مادرها :

مراقب رژیم غذایی خود باشید و به طور مرتب ورزش کنید. با فرزند خود ارتباط برقرار کنید حتی پیش از این که او را در آغوش بگیرید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن