ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، وضعیت مادر در هفته 14 بارداری و وزن نرمال جنین در هفته 14 بارداری و هفته 14 بارداری یعنی چند ماهگی و هفته 14 بارداری چی بخوریم و هفته 14 بارداری و تعیین جنسیت و هفته 14 حاملگی و سفت شدن شکم در هفته 14 بارداری و در هفته 14 بارداری چه می گذرد در نم نمک.

هفته چهاردهم بارداری ، وضعیت مادر و جنین هفته 14 حاملگی

جنین در هفته چهاردهم بارداری می تواند در کیسه آمونیوتیک ادرار کند. او قبلا این آب را می خورد ، اما حالا در آن ادرار هم می کند. مایع امنیوتیک کاملا فرزندتان احاطه میکند و اجازه چرخش به آن میدهد. همچنین این مایع را تنفس میکند به حالت بازدم تا خود را برای نفس کشیدن آماده کند. مایع آمنیوتیک هرچندساعت خود را بازسازی میکند.هفته چهاردهم بارداری ، وضعیت مادر و جنین هفته 14 حاملگیهفته چهاردهم بارداری ، وضعیت مادر و جنین هفته 14 حاملگی

تغییرات جنین و مادر در هفته 14 بارداری چگونه است

در هفته 14بارداری ، نوزاد شما حدودا 8.5 سانتیمتر است (تقریبا به همان اندازه آی فون شما). در آغاز سه ماهه دوم ، او شروع به استفاده از عضلات صورت خود میکند و لبخند های گرمی میزند ، و به طور کامل به توسعه اندام های تناسلی خود میپردازد اما این تنها تغییرات جنین شما نیست ، در ادامه بخش از بارداری نم نمک به توضیحات بیشتری در این مورد خواهیم پرداخت در اینجا همه آن چیزی که شما باید در مورد نوزاد و بدن خود در هفته 14 بدانید را آورده ایم .

 هفته 14 بارداری

هفته چهاردهم بارداری و مراقبت های لازم

کودک من در هفته 14 بارداری چه میکند

کودک شما اکنون مستقیما ایستاده است و گردن او بلندتر شده است ، که به نگه داشتن سر نیز کمک میکند . در هفته14، کودک شما ممکن است کمی مو نیز داشته باشد ، هرچند ممکن است رنگ موی او تا زمان تولد مشخص نشود و ابرو هایش همچنان در حال پر شدن باقی بمانند . در این مرحله ، کوچولو در تمام قسمت های بدنش مو خواهد داشت که به نام lanugo شناخته میشوند ، که به گرم نگه داشتن کودک شما کمک میکند و خوشبختانه هنگامی که به او به مقدار بیشتری چربی میرسد ، این موها رفته رفته حذف میشوند . در حال حاضر کودک شما اولین بخش از فعالیت های حیاتی را آغاز میکند ، همانطور که او شروع به بلعیدن مقادیر کوچک از مایع آمونیاک داخل رحم می کند ، آن را به معده خود منتقل می کند.

هفته 14 بارداری

تغییرات جنین در هفته 14 بارداری

پس از آن ، کلیه ها شروع به کار می کنند و مایع فرو خورده به صورت ادرار به مایع درو رحم منتقل می شود. اگرچه او در تمام طول بارداری اکسیژن مورد نیاز خود را از طریق بند ناف می گیرد ، کودک شما شروع به تمرین تنفس می کند - مهارت مهمی برای زمانی که او متولد میشود!

دیگر تحولات این هفته شامل ایجاد سقف دهان کودک شماست و همچنین روده هایش شروع به تولید مکونیم می کنند - این همان ماده ای است که باعث می شود تغییراتی در رنگ پوشک بچه به صورت مشکی و قارچ گونه ایجاد شود .

تغییرات بدن مادر در هفته چهاردهم بارداری

هفته 14 بارداری

تغییرات مادر در هفته 14 بارداری

به سه ماهه دوم خوش آمدید!

این بار زنان باردار بیشتر از همه لذت می برند و چند دلیل وجود دارد. احتمالا کمی بیشتر شبیه خود قبل از حاملگی خواهید بود ، باحتمالا دیگر از حالت تهوع و ویار خبری نیست و سینه های شما (امیدوارم) دیگر شل و نرم نیستند .

حتی بهتر ، در این هفته ، احتمالا متوجه حرکات و دعوا های کودک خود در رحم خواهید شد . رحم شما در نهایت از ناحیه لگن به سمت شکم شما بزرگ میشود . شما شروع به تولید خون بیشتری به نسبت به آغاز بارداری خود کرده اید ، از حالا به بعد ، تعداد بیشتری از سلول های خونی و همچنین مایع در جریان خون شما وجود خواهد داشت . این حالت باعث ایجاد تورم می شود ، بنابراین ممکن است احساس کنید مچ دستان شما تنگ تر شده اند و پاها و مچ پا شما مانند یک پرواز طولانی مدت دچار کرختی شده اند . همه که نمیتوانند مانند کیم کارداشیان وضع حمل کنند !!!!

سعی کنید از پوشیدن کفش های نامناسب اجتناب کرده و پاهای خود را حداقل یک ساعت در روز بالاتر از قلب خود قرار دهید .

هفته 14 بارداری

توصیه های هفته 14 بارداری

حقایقی در مورد فرزند شما در هفته چهاردهم بارداری
  •  فرزند شما حدودا 8.3 سانتی متر طول دارد یا تقریبا نصف موز طول دارد ، وزن آن 43 گرم است.
  • یک جنین مرد می تواند از هفته 16 در رحم نعوظ داشته باشد.
  •  اثر انگشتان دست روی دست فرزند شما شکل گرفته است.

وضعیت جنین درهفته چهاردهم بارداری

وضعیت جنین درهفته چهاردهم بارداری

برخی از زنان ، در این زمان از بارداری ، درد رنج را تجربه می کنند. این یک مساله طبیعی بشمار میرود که در واقع با کشیده شدن تاندون هایی که رحم شما را نگه داشته اند ، به افزایش وزن رحم کمک میکنند . شما احتمالا تنها زمانی متوجه درد می شوید که در حال بلند شدن ، کشش و یا پیچ خوردن باشید . بهترین راه برای کم کردن این درد قرار دادن پاهای خود در وضعیتی مناسب است که درد کمتر شود .

علائم رایج تغییرات فیزیولوژیکی بدن مادر باردار در 14 هفتگی

سرما خوردگی :

درست زمانی که بعضی از نشانه ها شروع به تسکین می کنند ، درسه ماهه دوم ، یک نزاع جدید را برای نگرانی به ارمغان می آورد! یکی از این نشانه ها حساسیت بیشتر به سرماخوردگی و آنفولانزا است. در حال حاضر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است ، اما این کار خوبی است زیرا این تضعیف ، سیستم دفاعی بدن شما را ، از رد جنین منع می کند. از سوی دیگر ، این باعث می شود که شما احتمال بیشتری برای بیمار شدن داشته باشید ، بنابراین مطمئن شوید که دست ها را مرتبا میشویید و لوازم ضدعفونی کننده را همیشه به همراه دارید. اگر احساس می کنید که مشکل خاصی وجود دارد ، در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید.

 هفته 14 بارداری

هفته 14 بارداری در جنین و مادر

ادامه رشد سینه :

آنها در نهایت احساس ناراحتی کمتری دارند ، اما هنوز هم در حال رشد هستند. کاملا طبیعی است که آرئولهای شما تیره تر می شوند و نوک پستان ها شما را متفاوت نگاه می دارند. اکنون ممکن است زمان خوبی برای استفاده از سینه بند های مخصوص برای نگه داشتن مناسب سینه ها باشد .

هفته 14 بارداری

افزایش اشتها در بارداری یکی ازعلائم هفته 14 بارداری

 

افزایش اشتها :

در حال حاضر شما دیگر احساس مریضی نمیکنید ، بلکه بسیار احساس گرسنگی خواهید کرد . به یاد داشته باشید که در طول روز غذاهای سالم بخورید و از خوردن نوشیدنی های شیرین و قند دار و مضر اجتناب کنید ، مهم نیست که چقدر کودک درونتان برای آنها دلتنگ است!

 

رگهای واریس :

رگهای خونی بزرگ و متورمی هستند ، که روی پاها نشان داده میشوند ، اگرچه ممکن است آنها خیلی خوب به نظر نرسند ، اما آنها به دلیل خون اضافی بدن شما تولید می شوند تااز کودک شما مراقبت کنند.ظاهر این رگ ها را با نگه داشتن جریان خون به دور بدن خود با پیاده روی در طول روز کاهش دهید.

هفته 14 بارداری

رگ های واریسی یکی ازعلائم هفته 14 بارداری

گرفتگی بینی :

سطح بالای استروژن و پروژسترون ، باعث ایجاد غشاهای مخاطی در بدن (از جمله بینی) می شود تا باعث نرم شدن بافت های بدن شود . این حالت میتواند باعث گرفتگی بینی شما شود ، اما نگران نباشید ، کاملا طبیعیست .

کارهایی که شما باید در هفته 14 بارداری انجام دهید

ثبت نام در کلاس تناسب اندام ویژه دوران حاملگی :

امیدوارم که سه ماهه اول دوره بارداری خود را برای ورود به ابتدای سه ماهه دوم ، پرانرژی و سرحال گذرانده باشید . اگر این چنین است ، اکنون میتوانید در کلاس های فیتنس ، ویژه دوران بارداری ثبت نام کنید و از آن لذت ببرید .

تمرینات لگنی مناسب انجام دهید :

این عضلات هستند که مثانه ، روده و رحم شما را پشتیبانی می کنند در حال حاضر شما یک کودک رو به رشد دارید ، وزن اضافی روی این عضلات فشار می آورد ، بنابراین بسیار مهم است که آنها قوی باقی بمانند ؛ ورزش روزانه برای این عضلات مهم را حتما در نظر بگیرید.

مقدار افزایش وزن در هفته 14 بارداری

بله ، در واقع ، افزایش وزن شما در طول این سه ماهه رخ خواهد داد.طبیعی است که درطول باقی مانده زمان بارداری ، بطور متوسط ماهیانه 4 پوند افزایش وزن داشته باشید.

هفته 14 بارداری

مقدار افزایش وزن در هفته 14 بارداری چقدر است

تغییر شکل شکم در هفته 14 بارداری

خبر خوب ، احتمالا اولین نشانه های ضربه زدن نوزاد خود را در این هفته دریافت خواهید کرد.رحم شما در خارج از ناحیه لگن و به سمت شکم شما رشد خواهد کرد .

شکم در هفته 14 بارداری کمی درد دارد ، اما این به این دلیل است که رحم در حال بزرگ شدن است تا کودک شما سریع رشد کند. اگر وزن در هفته 14 بارداری به سرعت افزایش یافت تعجب نکنید. اگر با BMI متوسط باردار شده باشید ، پزشکان توصیه می کنند در حدود نیم تا یک کیلوگرم در هفته افزایش وزن داشته باشید. اگر در هفته 14 بارداری با دوقلو باردار هستید ، هدف افزایش وزن شما تا هفته 20 مشابه مادران دیگر است. البته اگر با BMI بالا یا وزن کم شروع کرده باشید ، یا اگر در سه ماهه اول وزن زیادی از دست دادید یا به میزان قابل توجهی افزایش وزن داشته اید ، پزشک هدف دیگری برای افزایش وزن پیشنهاد می کند.

حرکت کودک درهفته 14 بارداری

هفته 14 بارداری

حرکت جنین در هفته 14 بارداری

شما احتمالا هنوز در هفته 14 هیچ حرکتی احساس نخواهید کرد ، اما اکنون کودک شما دائما در حال حرکت است.حرکات در حال حاضر بسیار نرمال و مایع تر نسبت به حرکات زود هنگام است که در مورد چند هفته پیشتر در بارداری ذکر کردیم.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن