ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، هفته چهل بارداری و خونریزی در هفته چهلم بارداری و هفته چهلم بارداری و هفته 40 بارداری و عکس جنین چهل هفته و هفته چهل بارداری درد ندارم و باید و نباید های هفته 40 بارداری و هفته 40 بارداری ماه چندم میشه را در نم نمک ببینید.

هفته چهلم بارداری و وضعیت مادر و جنین در هفته 40 حاملگی

تخمین اندازه متوسط کودک شما خیلی سخت است اما یک نوزاد به طور متوسط حدود 3175 گرم وزن و حدود 60 سانتی متر طول دارد. هر روز که می گذرد کودک شما کمی بزرگتر می شود ، ناخنها و موهای او هم به رشد خود ادامه می دهند. هنوز هم استخوانهای جمجمه او قدری از هم جدا هستند و این بدان خاطر است که جمجمه بتواند کمی فشرده تر شده و به راحتی از مجرای زایمان عبور کند. تا حدود یک سال پس از تولد هم برخی نقاط نرم که ملاج یا فونتانل نامیده می شوند در جمجمه او وجود خواهند داشت.هفته چهلم بارداری(40 حاملگی) + وضعیت مادر و جنینهفته چهلم بارداری(40 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

نکاتی دانستنی از هفته چهلم بارداری

وقتی به دنیا آمد ، بی شک برای اولین بار در مورد جنسیت او تردید خواهید کرد ، و اینکه او یک دختر کوچولواست یا یک پسر! دست ها و پاهای کوچکش و البته ، چشمان کوچک او بسیار ناز هستند. نوزادان در هنگام تولد فقط می توانند در حدود یک اینچ جلویشان را ببینند ، پس شما ممکن است ابتدا کمی تار به نظر برسید ، اما مطمئن شوید که خیلی با کودک خود صحبت می کنید ، چون او هم شما و هم صدای همسرتان را تشخیص می دهد.

وقتی نوزادتان به دنیا آمد ، ممکن است متوجه شوید که هنوز هم در موقعیت جنینی جمع شده است. بعد از اینکه برای مدتی طولانی در یک موقعیت قرار گرفت ، مدتی طول می کشد تا متوجه شود که فضای زیادی دارد - علاوه بر این ، برای او آرامش بخش است که در حالت جنینی بماند ، چون همیشه در این موقعیت بوده است.

سعی کنید او را به یاد موقعیت دنج و نرم که رحم را به او یادآوری می کند ، نگه دارید.

جنین در هفته 40 بارداری

هفته چهلم بارداری چگونه است؟

هفته 40 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 40، شما در 9 ماهگی بارداری هستید.

همه چیز درباره هفته 40 حاملگی

همه چیز درباره هفته 40 حاملگی

اندازه جنین در هفته 40 بارداری

بچه من در سن 40 هفتگی چقدر بزرگ شده است؟

نوزادتان به طور کامل رشد کرده و آماده بدنیا آمدن است و به اندازه هندوانه می باشد. او بین شش تا نه پوند وزن خواهد داشت و معمولا بین 91-22 اینچ قد خواهد داشت ، اگر چه زمانی که بالاخره به ملاقات او بروید بزرگ تر یا کوچک تر خواهد شد.

نکاتی از هفته 40 بارداری

وضعیت بدن مادر و جنین در هفته چهلم بارداری

او در طول 40 هفتگی چه کار می کند؟

این پایان رسمی بارداری است ، اما کودک شما ممکن است هنوز آن را تشخیص ندهد : در حدود 30 درصد از بارداری ها بیشتر از 40 هفته طول می کشند. یک لحظه صبر کنید ، تقریبا وقتش رسیده که با او ملاقات کنید.

در حالی که او هنوز درون شکم شما زندگی می کند ، اما شما در حال تولید آنتی بادی هایی هستید که برای چند ماه اول عمرش بتواند با عفونت ها مبارزه کند. اگر شما تصمیم به تغذیه از سینه دارید ، او هم آنتی بادی های بیشتری برای تقویت سیستم ایمنی بدنش خواهد داشت و در چند روز اول زندگی اش ، شیری پر از آنتی بادی به او خواهید داد.

زایمان در هفته 40 بارداری

وضعیت جنین در هفته چهلم بارداری

وضعیت جنین درهفته 40 بارداری

سر کودک در موقعیتی قرار گرفته است تا بتواند از مجرای زایمان عبور کند. رحم شما به تدریج طی هفته 40 و هفته آینده برای زایمان آماده می شود و گردن رحم نرم و باز می شود. اگر دردها بیشتر از یک دقیقه و هر بار به مدت 5 دقیقه یکبار تکرار شوند احتمالا زمان آن رسیده تا بار خود را بر زمین بگذارید. بهتر است در این هفته ها حرکات جنین را کنترل کنید. اگر او به شدت تکان می خورد یا اینکه ناگهان آرام شده باید هرچه زودتر با پزشک تماس بگیرید و برای زایمان آماده شوید. حقایق جنین شما در این هفته :

  • فقط پنج درصد از نوزادان در تاریخ تعیین شده به دنیا می آیند.
  • استخوان های جمجمه نوزاد هنوز کامل با هم مخلوط شده اند ، بنابراین در هنگام تولد در کانال تولد نوزاد راحت تر حرکت می کند.

هفته چهلم بارداری(40 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

کودک شما چگونه تغییر می کند؟

بدن من در هفته چهلم بارداری چه می کند؟

وزن نوزادتان بر روی دهانه رحم و بر روی بافت ها فشار وارد خواهد کرد که به لاغر شدن آن کمک می کند (مشهور به رسیدن یا جبران کردن) و آن را برای تولد آماده می کند. اگر پزشک شما در حال حاضر معاینه داخلی را انجام دهد ، ممکن است متوجه شود که چند سانتیمتر از هم باز شده است ، حتی اگر انقباضات رحمی نداشته باشید.

پزشک یا قابله تعداد زیادی چیزهای دیگر را چک خواهد کرد : آن ها یک آزمایش فراصوتی برای دیدن حرکات نفسی ، حجم ماهیچه و حرکت کل و همچنین مقدار مایعی آمنیوتیک که او را احاطه کرده است انجام می دهند ، و سپس آزمایشاتی برای گردنه رحمتان انجام می شود که ببینند چقدر نرم است ، چقدر گشاد شده و در کل چقدر تاثیر گرفته است. اگر زود زایمان نکنید ، احتمالا هفته آینده یا هفته بعد خواهد بود.

بدن مادر در هفته 40 بارداری

وضعیت مادر در هفته چهلم بارداری

شما چگونه تغییر می کنید؟

علی رغم همه پیشرفتهای پزشکی هنوز هیچ راهی وجود ندارد که بتوان زمان دقیق زایمان را تخمین زد. زایمان ممکن است زودتر از زمان مقرر رخ بدهد ، خصوصا اگر در تشخیص زمان بسته شدن نطفه اشتباه کرده باشید. این اتفاق بیشتر زمانی می افتد که تعیین زمان زایمان تنها بر اساس اولین روز از آخرین دوره قاعدگی صورت پذیرد و شما هم در نیمه اول دوره حاملگی خود سونوگرافی نداده باشید. با این حال حتی اگر زمان زایمان به دقت تعیین شده باشد دوران حاملگی برخی خانمها کمی طولانی تر می شود و متخصصین هم هیچ توضیحی برای این مطلب ندارند.

البته هنوز برای زایمان شما دیر نشده است و اگر یکی دو هفته دیگر بگذرد به زایمان شما دیرشده می گویند. اما برای اطمینان از وضعیت کودک پزشک از شما خواهد خواست که در این هفته یا حداکثر در ابتدای هفته چهل و یکم یک آزمایش برای مشاهده کودک خود بدهید. در صورتی که قبلا با برخی از عوارض حاملگی دست و پنجه نرم کرده باشید ، انجام این آزمایش را از چند هفته زودتر آغاز کرده اید.

هفته چهلم بارداری

توصیه های بارداری در هفته چهلم

یک تست دقیق زیستی- فیزیکی که به اختصار BPP نامیده می شود شامل بررسی دقیق وضعیت کودک شما از طریق سونوگرافی و مشاهده حرکات کلی بدن تنفس تون عضلات (میزان کشیدگی طبیعی عضلات که با بررسی باز و بسته کردن دست یا کشیدن و رها کردن عضله ها تعیین می شود) و حجم مایع آمنیوتیک اطراف او (که نشان دهنده وضعیت جفت است) می باشد. این تست ممکن است شامل بیست دقیقه بررسی دقیق ضربان قلب نیز باشد. البته ممکن است از تست BPP جایگزین هم استفاده شود که شامل بررسی ضربان قلب کودک بوسیله دستگاه مخصوص و سپس بررسی حجم مایع آمنیوتیک بوسیله سونوگرافی می باشد. این تستها معمولا هر هفته دوبار انجام خواهند شد.

اگر آزمایشات جنین اطمینان بخش نباشند ، مثلا حجم مایع آمنیوتیک خیلی کم باشد ، به گونه ای برای شما برنامه ریزی خواهد شد که هرچه سریعتر اینداکشن زایمان انجام شود.

پزشک شما دهانه رحم را هم بررسی خواهد کرد تا از آماده شدن آن برای زایمان مطمئن شود. در معاینه داخلی افاسمان و دیلاتاسیون دهانه رحم سنجیده می شود ، به این معنا که مقدار نرم و نازک شدن دهانه رحم و گشاد شدن آن تا حد زیادی می تواند زمان و نحوه شروع زایمان را نشان دهد. اگر درد زایمان به طور طبیعی رخ ندهد در بین هفته های 41 و 42 اینداکشن یا القای زایمان انجام خواهد شد.

 مشکلات رایج مادران در هفته چهلم حاملگی

مشکلات رایج مادران در هفته چهلم حاملگی

نکاتی برای پدرها در هفته 40 بارداری :

شما به اندازه همسر خود نگران هستید. نکاتی برای راحت شدن از عصبانیت وجود دارد :

وظایف خود را بدانید :

مراحل مختلف درد زایمان را بدانید. همچنین می فهمید در هنگام پارگی کیسه آب باید چه کاری انجام دهید. به حرف های کارشناس تولد توجه کنید و از وظایف شرح داده شده توسط پزشک تعجب نکنید.

بدانید همسرتان چه می خواهد :

انتخاب های همسرتان را در طول درد زایمان بدانید. اگر او در شرایطی نیست که نمی تواند توضیح دهد بهتر است شما برای ماما توضیح دهید.

محدودیت های خود را بدانید :

گاهی پزشک از شما می خواهد بیرون بمانید به خصوص در هنگام اپیدورال. اگر این قانون بیمارستان است ، کاری نمی توانید انجام دهید. ممکن است مشاهده سوزن و تزریق شما را بترساند بنابراین بهتر است باعث دردسر نشوید.

بدانید چه زمانی باید تصمیم گیرنده باشید :

اگر همسر شما درباره استفاده از امکانات خاصی در طول درد زایمان صحبت می کند باید به پزشک اطلاع دهید. در واقع او در شرایطی نیست که بتواند تصمیم بگیرد بنایران بهتر است شما تصمیم درست بگیرید.

علائم متداولی که برای زایمان در هفته چهلم بارداری باید به دنبال آن بگردید :

پاره شدن کیسه آب :

همانطور که هفته پیش به آن اشاره کردیم ، لحظه شرمندگی زمانی است که در لباس شما ا بیرون خیس شود. کم تر از 15 درصد از زنان تجربه پاره شدن کیسه آب را دارند ، اگر این را تجربه کردید ، چه میزان زیاد و چه یک نشتی کوچک ، باید فوری به پزشکتان خبر بدهید ، و این به این معنی است که زایمان تا 24 ساعت آینده شروع خواهد شد ، یا پزشک شما این کار را برای شما انجام خواهد داد.

پاره شدن کیسه آب بدین معنی است که کیسه آمنیوتیک که نوزاد شما را برای 9 ماه نگه داشته ، از هم گسیخته است. مایع آمنیوتیک بی رنگ و بی بو است ، پس اگر کیسه آبتان پاره شد و متوجه رنگ سبز و قهوه ای شدید ، سریعا با پزشک خود تماس بگیرید ، چون این می تواند به این معنی باشد که نوزادتان در رحم در حال حرکت است.

علائم زایمان در هفته 40 بارداری

نشانه های زایمان در هفته چهلم بارداری

نشانه هایی از زایمان در هفته چهلم بارداری

بی خوابی :

همانطور که روز بزرگ نزدیک تر می شود ، خواب هم سخت تر می شود. از کافئین دوری کنید و یک بالش بارداری بگیرید تا کمی راحت تر بخوابید.

گرفتگی پا :

حمل تمام این وزن اضافی ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد. ساق پا و کل پاها ممکن است به شکل ناخوشایندی دردناک باشند.

درد در هفته 40 بارداری

علائم فارغ شدن در هفته چهلم بارداری

در هفته چهلم بارداری چه کاری باید کرد :

اگرچه شما به هفته 40 ام بارداری رسیده اید ، تضمینی وجود ندارد که نوزادتان به زودی بیرون بیاید. تعداد کمی از کودکان در تاریخ دقیق خود به دنیا می آیند و در واقعیت او می تواند هر زمانی بین هفته های 37 تا 42 به دنیا بیاید. با این حال ، اگر شما نمی توانید صبر کنید تا با او ملاقات کنید ، چند چیز وجود دارد که می توانید انجام دهید تا روند را تسریع کنید. این فقط برخی آن ها را تحریک می کند :

تحریک نوک سینه :

  • این می تواند اکسی توسین را آزاد کند که باعث انقباضات بدن می شود.
  • نوک سینه خود را بمالید و یا بچرخانید.
  • به همین ترتیب ، اگر بیش از حد برایتان دردناک نیست ، از پمپ سینه استفاده کنید.

با این حال ، از آنجا که این فعالیت می تواند رحم شما را تحت تاثیر قرار دهد ، بهتر است این کار را زمانی انجام دهید که شما تحت نظر هستید و نه اینکه آن را در خانه امتحان کنید.

رابطه جنسی :

شما ممکن است در حال حاضر برای این کار آماده نباشید ، اما اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که حسش را داشته باشید (در برخی از زنان کاملا شایع هستند) ، ارضا شدن می تواند محرک انقباض باشد. به علاوه ، منی حاوی پروستاگلاندین است که به آمادگی بدنی شما برای زایمان کمک می کند.

راههای تسریع زایمان طبیعی

رایطه جنسی در هفته چهلم بارداری

تسریع طبیعی زایمان در هفته چهلم بارداری

از پله بالا رفتن :

شما نمی خواهید خود را کاملا خسته کنید ، اما بالا رفتن از پله ها ممکن است بیشتر از پیاده روی طولانی و خسته کننده کمک کند - احتمالا به این دلیل که گام های بزرگ تری برمی دارید و پاهایتان را بالاتر می برید و فشار بیشتری بر روی دهانه رحم خود می آورید.

آناناس بخورید :

گزارش هایی در مورد غذاهای تحریک کننده وجود دارد. غذاهایی که حاوی ریحان و پونه کوهی و زنجبیل هستند نیز به کار برده می شوند و آناناس نیز مفید است چون حاوی آنزیم بروماین است که می تواند به گردن رحم کمک کند.

طب فشاری :

این روش مشابه طب سوزنی است و از انگشتان در نقاط فشاری به جای سوزن استفاده می کند. سعی کنید فشار روی سقف دهان خود را اعمال کنید ، و هم یک نقطه فشاری در حدود چهار انگشت در بالای مچ پا وجود دارد.

سایر حقایق در مورد شما در هفته 40 بارداری :

  • با پیشرفت بارداری ، مادر کم عمق تر نفس می کشد ، تا زمانی که جنین وارد لگن می شود که روزهای آخر بارداری است.
  • اپیدورال بهترین کاهش دهنده درد است اما می تواند طول زایمان را افزایش دهد.
  • محبوب ترین روز تولد سه شنبه است.
  • جفت شما باعث ایجاد هورمون هایی می شود که شروع به تولید شیر می کنند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن