ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، اگر هنوز زایمان نکرده اید، هفته چهل و دوم بارداری به احتمال زیاد آخرین هفته بارداری شماست. با نکات مربوط به هفته چهل و دوم بارداری در نم نمک آشنا شوید.

در هفته 42 بارداری چه اتفاقی می افتد؟

توصیه های بارداری در هفته چهل و دوم

به دنبال عوامل تسریع بهبودی بعد از زایمان باشید و بیاموزید که زندگی کردن با بچه در اولین هفته ها چگونه است.هفته چهل و دوم بارداری + وضعیت مادر و جنینهفته چهل و دوم بارداری + وضعیت مادر و جنین

هفته 42 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 42، شما در 9 ماهگی بارداری هستید.

وضعیت مادر در هفته 42

وضعیت مادر در هفته 42 بارداری چگونه است

تغییرات بدن شما در هفته چهل و دوم بارداری

هنوز بچه به دنیا نیامده؟ آسوده خاطر باشید. فقط 5 درصد از نوزادان در تاریخ مقرر به دنیا می آیند اما بیش از 80 در صد آنها در دو هفته حدود آن تاریخ متولد می شوند. اکثر کودکان کاملا سالم و سلامت ، تا 42 هفتگی و با بند ناف در رحم قرار دارند. در حقیقت به دنیا آمدن کودکتان ، از نظر فنی تا زمانی که این هفته تمام شود با مشکلی مواجه نیست. سپس دکتر شما احتمالا زایمان را با پاره کردن کیسه آب یا از بین بردن غشا یا با دارو (در واقع ، هورمون های سنتز شده) که موجب انقباض و اماده سازی دهانه رحم می شوند ، تلقین می کند.

اصلا ترس و استرس به خودتان راه ندهید. درست است جنین شما خیلی صبوری کرده است اما این هفته دیگر هفته آخر است. یادتان باشد وقتی از هفته چهلم عبور کردید و دردهای زایمان نیامدند حتما باید با پزشکتان در تماس باشید. حتما با تمهیدات پزشک این هفته نوزاد صبورتان را به آغوش می گیرید. بالاخره تمام می شود. این روزهای شیرین و گاهی هم تلخ و با استرس می گذارد و شما می مانید و یک دنیا خاطره. خاطراتی که برای همیشه با شما هستند و با یاد آوری آنها یک لبخند روی لبهایتان می نشیند.

وضعیت جنین و مادر در هفته چهل و دوم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته چهل و دوم بارداری

بزرگ شدن بدن شما در هفته چهل و دوم بارداری

شما احتمالا از آن موجود کوچکی که احتمالا هنوز هم در رحمتان است تعجب کرده اید. احتمالا او هنوز هم از حرکت در اطراف شکم شما شاد است و شما باید حساب ضربات جنین را داشته باشید تا مطمئن شوید. احتمالا او درحال اضافه کردن وزن است که ممکن است شما را با تولد کودک بزرگتری مواجه کند.

مادر در هفته 42 بارداری

تغییرات بدن مادر در هفته 42 بارداری

نکات مروبط به هفته چهل و دوم بارداری

انتظار کشیدن برای موعد مقرر به شما زمان زیادی برای فکر کردن و داشتن استرس درباره اتفاقاتی که ممکن است بیفتد می دهد. به جای آن فکرتان را با مطالعه درباره نگهداری بچه مشغول کنید. زمانی که بچه تصمیم به ظاهر شدن بگیرد ، سرتان شلوغ می شود و به این ترتیب اگر هم اکنون بدانید که در اولین حمام چه باید بکنید یا چگونه از گهواره استفاده کنید از خودتان متشکر خواهید شد.

علائم زایمان

علائم زایمان در هفته 42 بارداری

کارهایی که باید در هفته 42 انجام دهید

1. سعی کنید چند راه حل برای زایمان راحت پیدا کنید (یا اینکه مغزتان را از موضوع زایمان منحرف کنید) ، غذای ادویه دار بخورید ، رابطه جنسی داشته باشید ، کمی پیاده روی کنید یا اینکه نوک سینه تان را تحریک کنید.

2. دوباره آزمون بدون استرسی یا تست استرس انقباضی داشته باشید

3. به بیمارستان بروید و زایمان کنید

 

بیشتر بدانید

بارداری طولانی تر از حد معمول ، می تواند باعث رشد عفونت در رحم شما شود و خطراتی را نیز برای جنین به وجود آورد. اگر این زمان بیش از حد طولانی گردد ، موجب افزایش خطر برای شما و فرزند تان در طول زایمان خواهد شد و احتمال نیاز به زایمان سزارین را دو برابر خواهد ساخت.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
50%

نظر دادن