ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، هفته 41 بارداری و هفته چهل و یک بارداری و هفته 41 بارداری چگونه است و هفته چهل و یکم بارداری و هفته 41 بارداری بدون درد و هفته 41 بارداری بدون درد زایمان و حرکت جنین در هفته 41 بارداری و هفته 41 بارداری و وضعیت جنین را در نم نمک ببینید.

توصیه های بارداری در هفته چهل و یکم

اصلا ترس و استرس به خودتان راه ندهید. درست است جنین شما خیلی صبوری کرده است اما این هفته دیگر هفته آخر است. یادتان باشد وقتی از هفته چهلم عبور کردید و دردهای زایمان نیامدند حتما باید با پزشکتان در تماس باشید. حتما با تمهیدات پزشک این هفته نوزاد صبورتان را به آغوش می گیرید. بالاخره تمام می شود. این روزهای شیرین و گاهی هم تلخ و با استرس می گذارد و شما می مانید و یک دنیا خاطره. خاطراتی که برای همیشه با شما هستند و با یاد آوری آنها یک لبخند روی لبهایتان می نشیند.هفته چهل و یکم بارداری(41 حاملگی) + وضعیت مادر و جنینهفته چهل و یکم بارداری(41 حاملگی) + وضعیت مادر و جنین

هفته 41 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 41، شما در 9 ماهگی بارداری هستید.

وضعیت جنین و مادر در هفته چهل و یکم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته چهل و یکم بارداری

 

تغییرات فرزند شما

در این هفته قد جنین کمتر از 50.8 سانتی متر و وزن او حدود 3.630 کیلوگرم است و همچنان به رشد خود ادامه می دهد. حدود 5 تا 6 درصد از زنان باردار ، دارای حاملگی های طولانی مدت بوده و معمولا این مدت زمان ، حدود سه هفته یا بیشتر ، نسبت به زمان تخمین زده شده طول می کشد. نوزادانی که در هفته چهل و دوم و یا دیر تر به دنیا می آیند دارای پوست خشک تر و اغلب همراه با اضافه وزن می باشند.

همه چیز درباره هفته 41 حاملگی

همه چیز درباره هفته 41 حاملگی

تغییرات بدن شما

احتمالا پزشک در صورتی که نوزاد تا هفته آینده به دنیا نیاید ، برای ایمنی کودک ، با شما در مورد القای درد صحبت خواهد کرد. روش پزشک برای القای درد ، به وضعیت دهانه رحم شما بستگی دارد. در این هفته ممکن است به دلیل موقعیت جنین در رحم ، درد های کوتاه مدت یا یک سوزش در ناحیه واژن خود احساس کنید. از آن جایی که جنین فضای کمی برای حرکت دارد ، با سر خود به رباط و اعصاب واژن شما بیشتر فشار می آورد. در این هفته با پایین تر آمدن کودک ، فشار او بر دیافراگم و معده شما کمتر شده ، تنفس آسان تر و سوزش سر دل شما نیز به تدریج کاهش می یابد.

 

یبوست

یبوست در این هفته بیشتر از همیشه شما را آزار می دهد ، می توانید با نوشیدن مقدار زیادی آب و مصرف غذاهای حاوی فیبر بالا مانند نان های سبوس دار ، میوه و سبزیجات از یبوست جلوگیری کنید.

 

باید های هفته 41 بارداری

به دلیل افزایش وزن در ناحیه شکم ، کمر درد تان افزایش می یابد ، پس با ماساژ و استراحت بیشتر در بهبود آن بکوشید.

مراقبتهای لازم در هفته 41 بارداری

مراقبتهای لازم در هفته 41 بارداری

نباید های هفته 41 بارداری

از انجام هر کاری که باعث تضعیف انرژی و نیروی شما می گردد ، بپرهیزید.

 

بیشتر بدانید

بارداری طولانی تر از حد معمول ، می تواند باعث رشد عفونت در رحم شما شود و خطراتی را نیز برای جنین به وجود آورد. اگر این زمان بیش از حد طولانی گردد ، موجب افزایش خطر برای شما و فرزند تان در طول زایمان خواهد شد و احتمال نیاز به زایمان سزارین را دو برابر خواهد ساخت.

 مشکلات رایج مادران در هفته چهل و یکم حاملگی

مشکلات رایج مادران در هفته چهل و یکم حاملگی

نکاتی برای پدرها در هفته 41 بارداری

حتما همسرتان زایمان کرده است اگر زایمان کرده که باید حواستان به حال واحوالش باشد. افسردگی بعد از زایمان را همواره مد نظر قرار دهید. مهمان جدید خانه تان می تواند خیلی ناخواسته اما سریع بخش زیادی از توجه شما را به خود معطوف کند و این یعنی تشدید آنچه که «افسردگی دوران بارداری» خوانده می شود.

برای همسرتان غذاهای مقوی و خوشمزه بپزید و کنارش باشید. اگر هم به دلایلی زایمان به تعویق افتاده است او را تنها نگذارید. هر لحظه ممکن است درد زایمان به سراغش بیاید و باید به بیمارستان بروید. این هفته پایان تمام روزهایی است که انتظار می کشیدید و پس بهتر است با روحیه و با لبخند از آن استقبال کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن