چرا جنین مرده سقط نمیشه و چرا جنین مرده سقط نمیشه نی نی سایت و جنین مرده کی سقط میشه نی نی سایت و درمان خانگی برای سقط جنین مرده و درد سقط جنین چقدر است و میزان دفع لخته در سقط جنین نی نی سایت و شکل جنین سقط شده در ماه اول در نم نمک.

چرا جنین مرده سقط نمیشه؟!

در کنار همه ی زوجینی که بارداری برایشان بسیار لذت بخش و پر از حس امید و زندگی است برای برخی زوجین بسیار ناراحت کننده است .برخی زوجین به علت مشکلات مالی و یا مشکلات روابطی بین خودشان بچه دار شدن را صلاح خود نمی دانند و بارداری برایشان یک کابوس است به همین دلیل برخی از زوجین که در این شرایط قرار می گیرند سقط جنین را راهی برای رهایی از این کابوس می دانند .چرا جنین مرده سقط نمیشه؟!چرا جنین مرده سقط نمیشه؟!

اما در همه ی موارد سقط جنین به صورت خواسته اتفاق نمی افتد و به علت مشکلات مادر و یا جنین سقط اتفاق می افتد.

در هر دو حالت مادر باید برای دفع جنین از رحم خود اقداماتی انجام دهد.روش های دقع جنین مرده و سقط شده متفاوت است .روش های پزشکی ، قرص های شیمیایی ، روش های گیاهی و یا روش های جراحی روش های پیش روی هر خانمی برای دفع جنین سقط شده اش می باشد.در این مقاله از نم نمک مفصلا در مورد اینکه برای دفع جنین مرده چه کنیم صحبت خواهیم کرد و انواع روش های گیاهی ، پزشکی ، شیمیایی را مطرح خواهیم کرد.

چرا جنین مرده سقط نمیشه

سقط جنین چیست؟

سقط جنین از بین رفتن جنین در رحم مادر قبل از هفته بیستم بارداری می باشد .وزن جنینی که قبل از هفته بیستم بارداری سقط می شود 500 گرم می باشد و اگر سقط بعد از هفته بیستم بارداری اتفاق بی افتد به ان مرده زایی می گویند اما در کل به اصلاح به این اتفاق سقط جنین می گویند.

بیشتر سقط ها در سه ماه اول باردارس اتفاق می افتد.عده ای از زوجین سقط را عمدی و در عده ای دیگر سقط به صورت اتفاقی رخ می دهد.چیزی که مهم است دفع جنین مرده از رحم می باشدوباقی ماندن بقایای جنین در رحم مادر می تواند مشکلات متعددی را برای مادر ایجاد کند .

نشانه های سقط جنین چیست؟

زمانی که سقط جنین اتفاق می افتد در ابتدا نشانه هایی ظاهر می شود که در صورتی که منتظر سقط جنین خود نباشید بسیار نگران کننده است و نیاز به پیگیری از طریق پزشک دارد و با دید علائم زیر حتما پیگیری را شروع کنید.

1.زمانی که سقط جنین اتفاق می افتد معمولا بافت های خونی از رحم خارج می شود.

2.دردهایی در شکم و رحم احساس می کنید.این دردها در بسیاری از مواقع با انقباضات شکمی می باشد.

3.در اولین روزهای سقط جنین لکه بینی اتفاق می افتد که در برخی مواقع با لانه گزینی اشتباه گرفته می شود.

سقط جنین در بسیاری از خانم ها بسیار سخت اتفاق می افتد و در برخی خانم ها به راحتی اتفاق می افتد .برخی خانم ها با یک ورزش سنگین به راحتی می توانند جنین خود را در خطر قرار دهند اما برخی دیگر خیر.همه ی خانم ها باید بدن خود را بشناسند و از میزان توانایی خود اگاه باشند .اما به طور کلی ورزش های سنگین ، مقاربت های جنسی پی در پی و یا ضربه های ناگهانی نمی تواند دلیلی برای سقط جنین باشد و در بسیاری از مواقع سقط اتفاق نمی افتد.دلایل مهم تر و جدی تری برای سقط جنین وجود دارد که به آن ها می پردازیم :

بارداری در سن بالا

بارداری در سن بالای 40 سال بسیار پرریسک می باشد . احتمال سقط جنین در این خانم ها بسیار بیشتر می باشد.

قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس

اشعه ایکس به راحتی می تواند موجب سقط جنین شود.اشعه ایکس در رادیولوژی ها مورد استفاده قرار می گیرد

مصرف الکل و دخانیات

مصرف الکل و استعمال دخانیات می تواند موجب سقط جنین شود.مصرف بیشتر از 5 فنجان قهوه در روز می تواند موجب سقط جنین شود.

کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید شدید می تواند موجب سقط جنین شود .کم کاری تیروئید در مناطقی که با کمبود ید در غذاها مواجه هستند رواج بیشتری دارد.

دیابت

یکی دیگر از بیماری هایی که می تواند موجب سقط جنین شود دیابت می باشد.دیابت در دوران بارداری و یا دیابت های مزمن می تواند جنین را به راحتی به خطر بی اندازد.

داروهای بیهوشی

قرار گرفتن در معرض محیط های آلوده و سمی و یا استفاده طولانی مدت از داروهای بیهوشی می تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد.

علت های ژنتیکی

مشکلات ژنتیکی و کروموزومی می تواند موجب سقط جنین می شود.

بیماری هایی که احتمال سقط جنین افزایش می دهند :

چرا جنین مرده سقط نمیشه

 • فشار خون شدید مادر
 • مشکلات سیستم های ایمنی
 • سرخجه ، سوزاک ، ایدز ، گوشک ، لیستری ، سرخک
 • اختلالات هورمونی
 • مشکلات رحمی و یا گردن رحم
 • بیماری های انعقاد خونی
 • سقط های مکرر
 • مشکلات رحمی
 • علت سقط جنین مکرر

در برخی خانم ها سقط به صورت مکرر اتفاق می افتد و 50 درصد از علت های سقط شناسایی شده اند به طور کلی سقط مکرر به دلیل مشکل های ژنتیکی در خانم و آقا و همچنین به دلیل عوامل محیطی یا چندعاملی (ترکیب مشکل های ژنتیکی و عوامل محیطی) در زوجین است؛ از جمله اختلال های ایمنی ، انعقادی ، غدد درون ریز ، چاقی ، عدم تخمک گذاری مزمن و ناهنجاری های رحمی و عوامل کمتر شایع. تمام این موارد بر قدرت پذیرش مخاط رحم تاثیر می گذارند.

خانم هایی که چندین بار دچار سقط شده اند دچار مشکلات روحی و استرس می شوند و همین مشکلات روجی و استرس شدید می تواند مزید بر علت های دیگر برای سقط جنینشان شود.

روش ساکشن برای سقط جنین و دفع جنین مرده

در صورتی که جنین مرده در رحم به مدت طولانی باقی بماند می تواند موجب عفونت های بسیار شدید شود.بعد از مردن جنین حتما برای دفع آن به پزشک مراجعه کند تا با تجویز داورهای مناسب جنین دفع شود.

یکی از روش های قابل استفاده برای سقط جنین و دفع جنین مرده ساکشن می باشد که باید زیر نظر پزشک مجرب و با نامه ی پزشکی انجام شود.ساکشن در صورتی که درست انجام نشود می تواند عوارض زیادی داشته باشد روش ساکشن به نام های دیگری مانند ساکشن آسپیراسیون ، کورتاژ با ساکشن ، یا آسپیراسیون واکیوم نیز خوانده می شود.

پزشک برای تسکین درد ، آرام بخش تجویز می کند .عمل ساکشن بین 10 تا 15 دقیقه طول می کشد.

در این روش دهانه رحم به صورت موضعی بی حس می شود و دستگاهی را وارد رحم می کنند که این دستگاه اسپکولوم نام دارد.این دستگاه به صورت تا شده وارد رحم می شود و سپس در رحم باز می شود و با دستگاه تناکولوم و میله های جاذب متصل به دستگاه ساکشن ، مکش جفت و جنین انجام می شود.

برای دفع جنین مرده چه کنیم

توجه داشته باشید که سقط جنین و دفع جنین مرده باید کاملا زیر نظر پزشک و با نامه های معتبر پزشکی و مجوز پزشکی انجام شود .در غیر این صورت کاری غیرقانونی و جرم محسوب می شود.

عوارض سقط جنین با روش ساکشن
 • گرفتگی
 • تهوع
 • تعریق
 • احساس ضعف
 • خونریزی سنگین و یا طولانی مدت
 • لخته شدن خون
 • آسیب به گردن رحم
 • سوراخ شدن رحم

چرا جنین مرده سقط نمیشه

خونریزی بعد از ساکشن جنین تا طول می کشد؟

خونریزی بعد از ساکشن به مدت دو هفته به طول می انجامد و تا دو هفته خونریزی طبیعی می باشد در چند روز اول بعد از سقط خونریزی خفیف است اما به مرور بیشتر می شود.خونریزی خیلی شدید بعد از سقط با ساکشن بسیار کم پیش می آید اما در صورتی که خونریزی غیر طبیعی داشتید حتما به پزشک مراجعه شود.

خونریزی بعد از ساکشن جنین برای مدت 2 هفته طبیعی است. در چند روز اول بعد از سقط جنین ، خونریزی سبک است ، اما بعد از چند روز خونریزی سنگین تر شده و گرفتگی عضلات شدیدتر می شوند. خونریزی غیر طبیعی واژینال بعد از ساکشن جنین نادر است و این عارضه در کمتر از 1 درصد از زنان پس از سقط جنین دیده می شود. احتمال لخته شدن خون در داخل رحم پس از ساکشن جنین بسیار زیاد است؛ در موارد بسیار نادر نیز ، رحم ممکن است توسط یک ابزار جراحی سوراخ شود و یا دهانه رحم در اثر ساکشن جنین پاره شود.

سقط و دفع جنین مرده با دارو

پزشک در صورت صلاح و در صورت مشکلاتی که جنین و مادر را تهدبد می کند دارویی را برای سقط جنین تجویز می کند .داروی سقط جنین فقط با نسخه پزشک داده می شود.این داوری سقط جنین برای دفع جنین هم کاربرد دارد .

مواد گیاهی و دارویی که می توانند موجب سقط شوند :

خانم های باردار هنگام استفاده از مواد زیر باید مواطب باشند :

مواد دارویی و گیاهی طبق نظر پزشکان تاثیر چندانی ندارند و بسیاری از آن ها به دلیل مصرف زیادشان می توانند قبل از از بین بردن جنین باعث مسمومیت مادر شوند .به طور کلی راهکارهای گیاهی زیادی برای دفع و سقط جنین وجود دارد که به چند نوع از آن ها اشاره می کنیم :

توجه داشته باشید سقط جنین از لحاظ شرعی و قانونی مشکل دارد و حتما باید زیر نظر پزشک و با مدارک پزشکی معتبر انجلم شود.سقط جنین را سرخود و با تجویز داورهای ناشناخته انجام ندهید زیرا می تواند نه تنها سلامت جنین بلکه سلامت مادر را به شدت تحت تاثیر قرا دهد.

1.سقط جنین با زعفران .(سقط جنین با زعفران)

2.دانه های کنجد : دان های کنجد می توانند در کنار خواص بسیار زیادی که دارند در صورت مصرف بیش از اندازه برایزن باردار موجب سقط جنین و یا آسیب به جنین شود.می توانید دانه های کنجد را شب تا صبح در آب قرار دهید و هنگام صبح آبی را که کنجدها در آن غوطه ور بوده اند را میل کنید.

3.ویتامین C در کنار خواص بسیار زیاد برای افراد می تواند برای خانم های باردار در صورتی که بیش از اندازه مصرف شود مضر باشد.

4. برگ جعفری : برگ جعفری تنظیم کننده ی مناسب برای قاعدگی می باشد همچنین مصرف آن در اوایل بارداری به میزان زیاد می تواند موجب آسیب به جنین شود.

اولین شیوه این است که می توانید چند برگ جعفری را آماده کنید و ان را همراه با مقدار کمی آب دریک دستگاه تمیز مخلوط کن بریزید و سپس آب ان را استخراج کنید. میتوانید مقداری از ان را دریک فنجان تمیز بریزید و چند بار در روز ان را بخورید. روش دوم برای مصرف این گیاه دارویی این است که میتوانید مقداری جعفری خشک بردارید و سپس از ان دمنوش تهیه کنید و ان را بنوشید.

5. چای بابونه : مصرف چای بابونه به میزان زیاد می تواند موجب سقط جنین شود .و خانم های باردار خواهان فرزند باید در مصرف این دمنوش احتیاط کنند.برای این منظور باید بابونه ی خشک رابا آب داغ مانند وقتی که چای دم میکنید ، ترکیب کنید. حالا چای رابه مدت 3 تا 4 دقیقه دم بگذارید و سپس ان را مصرف کنید.

6.قرص آسپیرین قرصی بی خطر برای تنظیم دوره قاعدگی می باشد و در صورتی که در دوران بارداری به میزان زیاد حدود 5تا6 عدد قرص مصرف شود می تواند موجب سقط جنین شود.

7. قطره ی پنیرویال یکی دیگر از موادری است که می تواند موجب سقط جنین شود .این ماده در تولید قرص های ضدبارداری استفاده می شود .قطره ی این گیاه به سختی پیدا می شود .

8.سنبل ختایی یکی دیگر از داروهایی است که برای تنظیم قاعدگی در زنان بسیار عالی جواب می دهد و در صورت استفاده از ان در دوران بارداری می تواند موجب آسیب رساندن به جنین شود . شما باید گیاه دارویی سنبل ختایی رابا یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید و 4 بار در روز ان را مصرف کنید.

9.گیاه دارویی کوهوش سیاه سبب اسیب رساندن به جنین می شود .بعد از مصرف کوهوش سیاه باید کوهوش قرمز مصرف شود تا سقط صورت گیرد.

10. گیاه دارویی دونگ کوئی یک گیاه چینی می باشد که در فروشگاه ها به صورت پودر وجود دارد و می تواند موجب سقط جنین شود.باید مقداری از این پودر رابا آب مخلوط کنید و ترکیب حاصل را چند بار در روز مصرف کنید تا به نتیجه ی مورد نظرتان برسید.

سقط جنین و خطرات ناشی از سقط جنین

1.سقط جنین می تواند باعث ایجاد عفونت های لگنی شود .باکتری ها می توانند از دهانه رحم وارد رحم شوند .آنتی بیوتیک می تواند موجب از بین بردن عفونت ها شود . میزان آلودگی برای مکش کورتاژ کمتر از 1 درصد ؛ برای D & E «انحلال و تخلیه» 1٫5 درصد و برای القای زایمان 5 درصد است.

2.ممکن است سقط به صورت ناقص انجام شود و رحم به طور کامل از بقایای جنین خالی نشود می تواند موجب عفونت و خون ریزی و آسیب به رحم شود. این عارضه برای روش D&E کمتر از 1 درصد و برای روش القای زایمان حدود 36 درصد گزارش شده است.

3.سقط جنین می تواند موجب جمع شدن لخته و گرفتگی شدید شود که با مکش دوباره می تواند این مشکل حل شود.

4.ر برخی خانم ها خونریزی شدید بعد از سقط اتفاق می افتد که می تواند به راحتی سلامت خانم را به خطر بی اندازد.در این شرایط حتما به پزشک مراجعه کنید.

5.در برخی از مواقع برای وارد کردن دستگاه برای مکش و دفع جنین ممکن است دهانه رحم پاره شود.

6.در برخی مواقع می تواند موجب سوراخ شدن دیواره رحم شود و سوراخ شدن آن می تواند موجب عفونت و خونریزی شود. ممکن است جراحی برای ترمیم بافت رحم ضروری باشد ودر موارد شدید ممکن است هیسترکتومی نیز مورد نیاز باشد.

7.بیهوشی برای سقط جنین می تواند موجب عوارضی برای مادر شود.

8.وقتی سقط صورت می گیرد خانم برای بارداری های بعدی ممکن است دچار مشکل شود و دوباره سقط را تجربه کند.همچنین می تواند موجب ناباروری شود.

9.همچنین در برخی موارد اگر یک زن و جنینش عوامل Rh متفاوت داشته باشد ، باید داروهایی را برای پیشگیری از رشد آنتی بادی هایی که حاملگی های آینده رابه خطر می اندازند ، دریافت کند. مواد ژنتیکی موجود در سطح سلول های قرمز خون بعنوان عامل Rh شناخته می شوند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.