ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، عکس آروغ گرفتن نوزاد و سریعترین روش گرفتن باد گلوی نوزاد نی نی سایت و طریقه آروغ گرفتن نوزاد در خواب نی نی سایت و تا چند ماهگی باید آروغ نوزاد را گرفت نی نی سایت و اگر نوزاد آروغ نزند چه می شود نی نی سایت و علت سخت آروغ زدن نوزاد نی نی سایت و طریقه آروغ گرفتن نوزاد رفلاکسی و چکار کنیم که نوزاد زودتر آروغ بزند در نم نمک.

نحوه آروغ گرفتن نوزاد خوابیده و بیدار

این یک امر واضح است که نوزادان بعد از شیر خوردن باید آروغ بزنند ، تا هرگونه هوای اضافه که هنگام شیر خوردن وارد گلوی ان ها شده است ، خارج شود ، زمان هایی است که نوزاد شما بعد از شیر خوردن به سرعت به خواب می رود و شما دوست ندارید که خواب او را بهم بزنید ، شاید بخواهید که از آروغ زدن صرف نظر کنید و بگذارید که همینطور بخوابد ، این کار باعث می شود که او با درد شدید از خواب بیدار شود ، به جای آن باید یاد بگیرید که چگونه از نوزادی که خواب است ، آروغ بگیرید.طیقه گرفتن آروغ نوزاد در خواب و بیداری[عکس]طیقه گرفتن آروغ نوزاد در خواب و بیداری[عکس]

چگونه از نوزاد در حال خواب بدون بیدار کردن او آروغ بگیریم؟

کودکتان را نگه دارید تا آروغ بزند

اگر نوزاد شما دوست دارد که هنگام خواب در بقل شما باشد یا روی شکم شما دراز بکشد ، راه خوبی است که بتوانید از او آروغ بگیرید ، با دقت نوزاد را از روی بدن خود جدا کنید ، طوری که بیدار نشود ، چانه و سر او را روی شانه تان بگذارید و او را از پشت با دست بگیرید ،

قبلا هم در بخش نوزاد نم نمک گفتیم که کودکانی که توانایی نگه داشتن سر و گردن خود را دارند ، ممکن است کمی از شانه شما فاصله بگیرند ، شکم نوزاد را روی شانه تان قرار دهید ، به طوری که شانه هایتان به شکم او فشار وارد کند ، زمانی که شکم نوزاد به شانه شما چسبیده است ، او را راحت بگذارید.

گرفتن آروغ نوزاد هنگام خواب

چگونگی گرفتن آروغ نوزاد در زمان خواب

راه هایی عالی برای گرفتن آروغ نوزاد

زمانی که نوزاد تان دراز کشیده از او آروغ بگیرید

اگر هنگام شیر دادن کنار نوزاد خود دراز می کشید ، بهترین راه برای آروغ گرفتن از او در این حالت است ، نوزاد را به خود بچسبانید ، سر او را نگه دارید و و شکم او را به خودتان بچسبانید یا این که می توانید به طور ضربدری او را بغل کنید و شکم او را روی پاهایتان بچسبانید تا کمی فشار به آن وارد شود ،

بدن نوزاد را طوری نگه ندارید که خون به سرش نرسد ، سر او را کمی کج کنید تا نفس کشیدن راحت شود ، سرش را با دستتان نگه دارید ، انگشت اشاره و شصت خود را روی چانه و زیر گوش او بگذارید ، انگشتتان را طوری نگیرید که مقابل گلو یا گردن باشد ، تا بتواند راحت تر نفس بکشد ، تا حد امکان صبر کنید تا راحت تر نفس بکشد.

نوزاد را مقابل بدن خود قرار دهید

این کار بهترین راه برای نوزادانی است که خواب سنگین دارند و یا کودکانی که دوست دارند دمر بخوابند ، این که حالت نوزاد را تغییر دهید ، بدون این که بیدار شود ، کمی کار سختی است.

روی یک صندلی نشسته و تکیه دهید و زاویه 130 درجه به خود بگیرید ، همچنین می توانید که یک بالش برای حفظ تعادل زیر دستتان بگذایرد ، برای نگه داشتن نوزاد دستتان را پشت کمرش قرار دهید.

این کار را ادامه دهید تا زمانی که صدای آروغ نوزادتان را بشنوید.

آروغ نوزاد را چگونه بگیریم

طرز گرفتن آروغ نوزاد در خواب

اگر نوزاد بیدار شد ، چه؟

حال یاد گرفته اید که چگونه بدون بیدار کردن نوزاد از او آروغ بگیرید ، خیلی از والدین نگران و خسته از بیدار شدن نوزاد می ترسند ، آن ها در حالت طبیعی نیز بالا سر نوزاد بیدار می مانند ، هر نوزاد با دیگری متفاوت است و از یک راه مشخص غذا نمی خورد یا آروغ نمی زند ،

عموما نوزادان غیر قابل پیش بینی هستند ، بنابراین بیدار شدن آن ها اجتناب ناپذیر است ، پس استرس نگیرید ، زیرا بعد از تمام شدن کارشان دوباره به خواب می روند و اگر آروغ نمی زنند ، مجبورید آن ها را بیدار کنید تا راحت تر باشند ، نوجوانان هم گاهی اوقات دچار نفخ می شوند.

در نم نمک می خوانید زمانی که نوزاد آروغ می زند ، به دلیل حس راحتی که دارد ، می تواند راحت تر به خواب برود ، برای بهترین نتیجه نیاز به زمان و تکرار است ، تا جایی که شما بعد از چند بار تکرار می توانید ریتم بدنی نوزاد را به دست اورید و بدون بیدار کردن از او آروغ بگیرید.

آیا می توان بدون آروغ گرفتن ، نوزاد را خواباند؟

اگر نوزاد بدون آروغ زدن بخوابد ، هیچ آسیبی نخواهد دید ، بعضی نوزادان نسبت به نوزادان دیگر زیاد آروغ ندارند ، بعد از آروغ زدن می توانید کم کم نوزاد را بخوابانید ، زیرا دیگر دل درد نمی گیرد ، اگر نوزاد شما دچار G.E.R.D است ، با آروغ گرفتن از ناراحتی های او کاسته خواهد شد ، اگر نوزاد شما راحت به نظر می رسد و آسان می خوابد ، زیاد به آروغ زدن نیاز ندارد.

چه زمانی باید از نوزاد آروغ بگیریم؟

به عادات غذایی نوزاد خود توجه کنید و خواهید فهمید که چگونه از او آروغ بگیرید.

نشانه های نفخ نوزاد

تکنیک های گرفتن آروغ نوزاد

حالتی در نوزاد که نشان میدهد او نیاز به آروغ زدن دارد

آیا او پیچ و تاب می خورد یا هنگام شیر خوردن غر می زند؟

به زبان بدن او توجه کنید و خواهید فهمید که چه زمانی به آروغ زدن نیاز خواهد داشت؟

بیشتر نوزادانی که به آروغ نیاز دارند ، هنگام شیر خوردن پیچ و تاب می خورند یا کمی نق می زنند. نوزادان به آروغ زدن نیاز دارند ، تا گازی که هنگام شیر خوردن وارد بدنشان شده است را آزاد کنند. بسیار مهم است که از آن ها آروغ بگیریم تا بتوانند راحت تر بخوابند.

بیشتر نوزادان در سن دو ماهگی می توانند خودشان آروغ بزنند و در 4 تا 6 ماهگی نیاز چندانی به آروغ زدن ندارند ، پس از آن سن به بعد لازم نیست که شما از آن ها آروغ بگیرید.

به این موضوع دقت کنید که چند وقت یک بار باید از او آروغ بگیرید ، اگر بعد از شیر خوردن در طول روز آروغ نزنند ، در شب هم این کار را نخواهند کرد ، زمانی که نوزادان نصفه شب شیر می خورند ، اکثر اوقات بعد از آن آروغ نخواهند زد ،

بعضی از نوزادان بیشتر از بقیه آروغ می زنند ، این موضوع به این بستگی دارد که چگونه غذا می خورند ، نوزادانی که با شیشه شیر می خورند ، هوای بیشتری وارد بدنشان می شود تا آن هایی که از سینه مادر شیر می خورند ، عموما بیشتر نوزادان که شیر مادر می خورند ، بعد از عوض کردن سینه و تمام شدن شیر مادر آروغ می زنند و در کل سعی کنید از شیشه شیرهایی استفاده کنید که مانع ورود هوا به شکم نوزاد شوند.

آروغ زدن باید چه مدت طول بکشد؟

هیچ زمان خاصی برای آروغ زدن و تعداد دفعات آن وجود ندارد ، هر نوزاد با دیگری متفاوت است. نم نمک تاکید می کند که این که نوزاد چه مدت زمانی باید آروغ بزند ، بسته به طبیعت بدنی خودش دارد ، گاهی اوقات آروغ نوزادان طولانی و بعضی وقت ها بسیار کوتاه است ، ممکن است برای آروغ گرفتن مانع خواب نوزاد شوید و باعث شود که او کلافه شود یا غر بزند.

بعد از شیر خوردن ، نوزاد سریعا اماده خوابیدن می شود ، پس بیش از حد طولانی از او آروغ نگیرید تا بتواند زودتر بخوابد.

زمان آروغ گرفتن نوزاد

نحوه گرفتن آروغ نوزاد برای تازه کارها

اگر هنگام آروغ زدن ، آب دهان نوزاد بیرون بریزد ، چه کنیم؟

طبیعی است که هنگام آروغ زدن ، آب دهان نوزاد بیرون بریزد ، که عموما علت آن هم هوای حبس شده در زیر شیر است ، بنابراین وقتی هوا خارج می شود ، شیر هم بیرون می ریزد ، نوزادان معمولا هنگام آروغ زدن ، از دهانشان یا بینی شان آب خارج می شود که جای نگرانی نیست.

رفلاکس می تواند روی بیرون ریختن آب دهان تاثیر داشته باشد ، در رفلاکس آب شکم شما وارد دهان می شود و باعث بیرون ریختن آن می گردد ، اگر نوزاد شما اغلب این کار را می کند و شیر زیادی را بر می گرداند ، شاید برای جلوگیری از آن بخواهید که ایستاده از او شیر بگیرید تا شیر از دهانش بیرون نریزد.

آن ها در سن 1 تا 2 سالگی تقریبا بزرگ به حساب می آیند و تا آن زمان این عادات را خواهند داشت. سعی کنید هنگام آروغ زدن پارچه ای روی لباس خود یا او بیاندازید تا لباس هایتان کثیف نشوند و با همان پارچه تمیز که روی لباستان انداخته اید ، می توانید دور دهان او را نیز پاک کنید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن