ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، جدول کالری سوزی پیاده روی بر اساس سرعت و زمان و برای سوزاندن 500 کالری چقدر پیاده روی کنیم و محاسبه کالری پیاده روی آنلاین و جدول سوزاندن کالری با پیاده روی و جدول کالری فعالیت های روزانه pdf و یک ساعت پیاده روی چند کیلومتر است و جدول کالری سوزی ورزش ها و یک ساعت پیاده روی چند کالری میسوزونه و پیاده روی در خانه چقدر کالری میسوزاند و محاسبه کالری فعالیت های روزانه در نم نمک.

جدول کالری سوزی پیاده روی بر اساس سرعت و زمان

شاید برای شما سوال باشد که هر یک کیلو چند کالری است؟ حدودا هر یک کیلو 7500 کالری است یعنی باید شما طوری برنامه ورزشی پیاده روی خود را تنظیم کنید که 7500 کالری در هفته بسوزانید!جدول سوزاندن کالری با پیاده روی بر اساس سرعت و زمانجدول سوزاندن کالری با پیاده روی بر اساس سرعت و زمان

جدول کالری سوزی پیاده روی

با پیاده روی چند کالری میسوزانیم؟

قطعا در ذهن همه ما اینگونه نقش بسته که سوزاندن کالری اضافی در بدن منجر به سلامتی ، بدنی ایده آل و وزنی نرمال می شود لذا در مورد ورزش های مختلف از جمله پیاده روی نیز این سوال برای ما پیش می آید که مقدار کالری که در بدن ما سوزانده می شود چقدر است؟ در هر دقیقه پیاده روی چند کیلو کالری می سوزانیم و در 60 دقیقه به چه میزان می رسد؟ نحوه محاسبه محاسبه کالری پیاده روی چگونه است؟ و غیره.

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم میزان سوخت کالری در پیاده روی به فاکتورهایی مانند : زمان ، مسافت ، تعداد و نحوه انجام آن در هر هفته ، نوع مسیر ، سرعت پیاده روی ، تداوم و حتی وزن شما موقع شروع برنامه پیاده روی بستگی دارد. به طور کلی اگر بیان کنیم طبق تحقیقات انجام شده ، به ازای هر 1.6 کیلومتری که طی می کنید ، معادل سوزانده شدن 80 تا 160 کالری پیاده روی است. و معادل کالری پیاده روی برای هر دقیقه ، 8 کالری است. البته تمامی این اعداد به صورت میانگین هستند و عدد دقیق پس از در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای فوق قابل محاسبه می باشند.

اکنون اجازه دهید کالری را با در نظر گرفتن فاکتورها بسیار مهمی نظیر زمان ، نوع مسیر ، وزن شروع و سرعت ، محاسبه کنیم. توجه داشته باشید این اعداد تقریبی است اما اختلاف چندانی با واقعیت نخواهند داشت.

اگر وزن شما بین 50 تا 60 کیلوگرم و سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد ، به ازای هر دقیقه پیاده روی حدود 4 کالری خواهید سوزاند که کالری پیاده روی برای 60 دقیقه حدود 200 کالری می شود. اما در همین شرایط اگر با سرعت بالا پیاده روی کنید ، در هر دقیقه پیاده روی 7 کالری خواهید سوزاند و در طی 60 دقیقه ، کالری معادل 370 کالری خواهد شد.

اگر سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد اما نوع مسیر در سربالایی انتخاب شود ، به ازای هر دقیقه ، 6 کالری و در طی 60 دقیقه ، 360 کالری خواهید سوزاند. اما اگر سرپایینی انتخاب گردد ، در هر دقیقه ، 3 کالری و در 60 دقیقه نیز 160 کالری سوزانده می شود. همچنین اگر بالا رفتن از پله را انتخاب کنید ، در هر دقیقه ، 8 کالری و در 60 دقیقه 375 کالری خواهید سوزاند.

جدول کالری سوزی پیاده روی

اما اگر وزن شما موقع شروع پیاده روی بین 60 تا 70 کیلوگرم باشد ، اعداد فوق برای کالری پیاده روی به ترتیب شامل :

 • سرعت متوسط پیاده روی : هر دقیقه 4 کالری و در 60 دقیقه 235 کالری می سوزانید.
 • سرعت تند پیاده روی : هر دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه نیز 420 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سربالایی : هر دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه 400 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سر پایینی : هر دقیقه 4 کالری و در 60 دقیقه 180 کالری خواهید سوزاند.
 • کالری برای از پله بالا رفتن : برای 1 دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه نیز 550 کالری می سوزد.

اکنون کسانی که وزنی بین 70 تا 80 کیلوگرم داشته باشند کالری به شرح زیر است :

 • سرعت متوسط پیاده روی : هر دقیقه 5 کالری و در 60 دقیقه 250 کالری می سوزانید.
 • سرعت تند پیاده روی : هر دقیقه 8 کالری و در 60 دقیقه نیز 475 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سربالایی : هر دقیقه 7 کالری و در 60 دقیقه 450 کالری می سوزانید.
 • سرعت متوسط در سر پایینی : هر دقیقه 5 کالری و در 60 دقیقه 205 کالری خواهید سوزاند.
 • کالری برای از پله بالا رفتن : برای 1 دقیقه 9 کالری و در 60 دقیقه نیز 610 کالری می سوزد.

توجه داشته باشید که اعداد فوق تقریبی هستند و نحوه محاسبه اعداد به سادگی ضرب کردن نیست!

جدول کالری سوزی پیاده روی

نحوه اصولی انجام پیاده روی ، موثر در میزان کالری سوخته شده در پیاده روی

تا اینجا عوامل بسیار زیادی را بررسی کردیم که همگی در میزان کالری پیاده روی متوسط که سوزانده خواهد شد دخیل هستند اما همه موارد گفته شده منوط به این است که به شکلی صحیح و اصولی انجام شود در غیر این صورت نه تنها نتیجه مطلوبی دریافت نمی کنید بلکه ممکن است به خود نیز آسیب برسانید.

 • حتما باید پیاده روی شامل مراحل آرام ، کند و سریع باشد تا وارد مرحله سوزاندن کالری پیاده روی شوید.
 • کفش مناسب پیاده روی تهیه کنید ، لباس راحتی بپوشید و بطری آب نیز همراه خود ببرید. قبل از شروع پیاده روی نیز حتما با انجام حرکات کششی بدن و عضلات خود را آماده کنید.
 • سر بالا حرکت کنید و موقع پیاده روی به زمین نگاه نکنید.
 • بدن در حالت پیاده روی باید ریلکس باشد.
 • سعی کنید هنگام راه رفتن فشار روی انگشتان پا باشد.
 • بین پیاده روی حتما مقداری استراحت کنید.
 • برای افزایش میزان سوزانده شدن کالری ، زمان آن را افزایش دهید و این کار را به صورت هفتگی و تدریجی انجام دهید. مثلا هفته ای 10 دقیقه و به یکباره پیاده روی خود را زیاد نکنید. برخی افراد تصور می کنند به هر میزان پیاده روی بیشتر و طولانی تر باشد و سریع تر زمان آن را افزایش دهند ، سوخت کالری پیاده روی بیشتر خواهد شد غافل از اینکه باعث از بین رفتن عضلات و تاندون های پای خود می شوند!

جدول کالری سوزی پیاده روی

برخی سوالات رایج

به ازای هر دقیقه پیاده روی چه مقدار کالری سوزانده می شود؟

اگر وزن شما بین 50 تا 60 کیلوگرم و سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد ، به ازای هر دقیقه پیاده روی حدود 4 کالری خواهید سوزاند که کالری پیاده روی برای 60 دقیقه حدود 200 کالری می شود. اما در همین شرایط اگر با سرعت بالا پیاده روی کنید ، در هر دقیقه پیاده روی 7 کالری خواهید سوزاند و در طی 60 دقیقه ، کالری معادل 370 کالری خواهد شد.

چه عواملی در میزان کالری سوزانده شده در پیاده روی موثر است؟

 • پیاده روی شامل مراحل آرام ، کند و سریع باشد تا وارد مرحله سوزاندن کالری پیاده روی شوید.
 • سر بالا حرکت کنید و موقع پیاده روی به زمین نگاه نکنید.
 • سعی کنید هنگام راه رفتن فشار روی انگشتان پا باشد.
 • بین پیاده روی حتما مقداری استراحت کنید.
مزایای پیاده روی اصولی چیست؟

کاهش وزن ، کاهش استرس ، تقویت عضلات و استخوان های بدن ، کاهش فشار خون ، کاهش قند خون ، کاهش افسردگی ، افزایش طول عمر ، افزایش حافظه و تفکر ، افزایش سلامت قلب و مغز و ...

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن