از کجا بفهمیم داریم وزن کم میکنیم و جدول سایز و وزن و چرا وزن کم نمیکنم نی نی سایت و علت کاهش وزن بدون کاهش سایز و اولین جایی که لاغر می شود و از کجا بفهمیم در حال چربی سوزی هستیم و کم شدن سایز بدون کاهش وزن نی نی سایت و تفاوت کاهش وزن و سایز نی نی سایت و تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز در نم نمک.

از کجا بفهمیم داریم وزن کم می کنیم؟

چه به خاطر سلامتی و اعتماد به نفس بیشتر وزن کم می کنید یا برای افزایش سطح انرژی ، نتیجه به دست آمده باعث افزایش انگیزه برای پیوستن به برنامه تناسب اندام می شود. حقیقت این است که روش های کاهش وزنی که در تلویزیون نشان دهنده می شود با آنچه در زندگی واقعی مشاهده می کنید متفاوت است. روش های اندازه گیری چربی سوزی وجود دارد که می توانید به کمک آن ها در خانه مقدار چربی سوزی را تشخیص دهید یا می توانید با پزشک مشورت کنید.از کجا بفهمیم داریم وزن کم میکنیم؟از کجا بفهمیم داریم وزن کم میکنیم؟

از کجا بفهمیم داریم وزن کم میکنیم؟

کاهش وزن

کاهش وزن نشانه اصلی چربی سوزی است. قاعده کلی این است که هر 3500 کالری اضافی سوخته ، منجر به کاهش 45/0 کیلوگرم وزن می شود. طبق گفته Pamela Peeke ، M.D ، در مصاحبه ای با مجله Detail ، مقدار کاهش وزنی که منجر به چربی سوزی می شود به ترکیب بدن شما بستگی دارد. اگر بیش از حد چربی دارید - به این معنی که در حال حاضر بیش از حد چربی حمل می کنید - هر کیلوگرم وزنی که از دست می دهید به این معنی است که یک کیلوگرم از بافت چربی واقعی را از دست داده اید. اگر لاغر هستید ، در ازای کاهش یک کیلوگرم وزن درصد اندکی از چربی را از دست می دهید.

کاهش سایز

در برخی موارد ، حتی چربی سوزی قابل توجه باعث تغییر عمده در وزن نمی شود. اگر با کاهش وزن پوست شما روشن تر می شود ، با چربی سوزی بافت عضلانی ایجاد می شود که بدین معنی است که با چربی سوزی تغییر چندانی در وزن شما دیده نمی شود. در این مورد ، چربی سازی با کاهش سایز تشخیص داده می شود. در این صورت لباس های شما بهتر به تنشان می نشیند و متوجه کاهش سایز می شوید - از جمله در مناطقی که چربی ذخیره می کردید که شامل باسن ، ران ، کمر یا بازوهاست. کاهش سایز برای سلامت شما نیز مفید است زیرا وزن بیش از حد زیادی در ناحیه وسط انباشته کرده بودید. سایز کمر بیش از 101/6 سانتی متر برای مردان یا 88/9 سانتی متر برای زنان نشان دهنده افزایش خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی است ، بنابراین کاهش سایز برای پایین آمدن از این آستانه ، سلامتی شما را بهبود می بخشد. برای تشخیص نشانه های چربی سوزی ، هفته ای یک بار اندازه گیری های خود را انجام دهید.

از کجا بفهمیم داریم وزن کم میکنیم؟

اندازه گیری چربی سوزی

یک روش دقیق برای اطمینان از چربی سوزی بررسی ترکیب بدن در طول برنامه تناسب اندام است. نتایج این آزمایش ترکیبی به شما اجازه می دهد تا بدانید چقدر از وزن بدن شما از ماهیچه ، استخوان و دیگر بافت های چرب تشکیل شده است و چقدر چربی است. این تست های ترکیبی شما را قادر می سازد تا میزان تغییر چربی بدن خود را در طول زمان مشاهده کنید ، بنابراین می توانید به صورت دقیق چربی سوزی را تشخیص دهید.

البته آزمایش ترکیبی در آزمایشگاه انجام می شود. این آزمایش نیازمند تجهیزاتی است که در خانه ندارید مانند دستگاه توزین وزن زیر آب ، دستگاه BodPod یا دستگاه DXA ، یک اسکنر تصویر بدن که به شما اجازه می دهد محل تجمع چربی را در بدن خود تشخیص دهید.

همچنین می توانید مقدار کلی چربی بدن را با استفاده از مقیاس در خانه با سیگنال های الکتریکی برای تخمین میزان تغییر چربی بدن برای تعیین چربی سوزی در طول زمان دریافت کنید. اما اگر اعداد نشان داده شده مقدار چربی سوزی را نشان نداد ، دلسرد نشوید. این مقیاس ها معمولا دقیق نیستند. اگر کاهش سایز داشته اید - و یا کاهش وزن و سایز- این مقیاس ها شاخص های خوبی از چربی سوزی هستند.

از کجا بفهمیم داریم وزن کم میکنیم؟

چگونگی افزایش چربی سوزی در بدن

چربی سوزی نیاز به شیوه زندگی سالم دارد ، که شامل رژیم متنوع حاوی غذاهای کربوهیدرات ، پروتئین و چربی سالم به علاوه ورزش برای کاهش وزن می باشد. می توانید با تغییر رژیم غذایی میزان ماهیچه باقی مانده را افزایش دهید و به چربی سوزی بپردازید. با حفظ بافت عضلانی سالم کالری ها را می سوزانید ، بنابراین حفظ عضلات متابولیسم را بالا حفظ می کند. حفظ عضله بدان معنی است که بیشتر کاهش وزن ناشی از چربی است.

تمرینات قدرتی را دو تا سه بار در هفته انجام دهید تا عضلات شما حفظ شود. ورزش هایی انتخاب کنید که روی گروه های اصلی عضلات کار کنند مانند شکم ، پشت ، پایین تنه ، بازوها و همچنین رژیم غذایی حاوی پروتئین داشته باشید تا از رشد عضلات حمایت کند. هدف از کاهش وزن ثابت و آهسته کاهش وزن با نرخ 5/0 تا 1/0 کیلوگرم در هفته است. در حالی که این بدان معنی است که چربی اضافی در مدت طولانی تری از دست می رود ، اما مانع از ورود بدن به حالت نیمه گرسنه می شود. در حالت نیمه گرسنه بدن در برابر چربی سوزی مقاومت می کند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.